VEREENIGING WONINGRUIL VERKIEZING KERN IN MEMORIAM. Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht van overlijden van onder staande employé's die velen van ons zich nog wel zullen herinneren: A. v. d. HURK. in leven werkzaam bij de afd Electriciteit. Overleden 3 Februari 1946. T. B. HOUGEE, in leven «werkzaam bij de afd. Magazijn. Overleden 7 Februari 1946, G. de JONG, in leven werkzaam bij afd. Bikkers. Overleden 11 Februari 1946. J. SMITSHOEK, in leven werkzaam bij de afd. Machinefabriek. Overleden 2 Februari 1946. Hun nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. DANKBETUIGINGEN. Het heeft mij diep getroffen bij mijn 40-jarig jubileum als Directeur der onderneming, zooveel belangstelling ▼an alle zijden te mogen ondervinden. Mede namens mijn vrouw en familie betuig ik daar voor mijn hartelijken dank. Moge ..Wilton-Fijenoord" weer spoedig haar oude glorie bereiken tot welzijn van allen, die hun krachten daarvoor geven. Schiedam, 15 Februari 1946. W. WILTON. Hiermede betuig ik aan de Directie en het geheele personeel van Wilton-Fijenoord mijn diepgevoelden dank voor den geldelijken steun, dien ik en mijn jongens in de bezettingsjaren hebben mogen ontvangen. Wed. A. J. DE HAAS-v. d. VALK. Mede namens mijn echtgenoote betuig ik mijn harte lijken dank voor de vele blijken van belangstelling en het fraaie cadeau, die ik ter gelegenheid van mijn jubi leum heb mogen ontvangen. POLDERVAART. Mede namens mijn echtgenoote betuig ik mijn harte lijken dank voor de vele blijken van belangstelling, die ik ter gelegenheid van mijn jubileum heb mogen ont vangen. J- VAN NUS. LEZING OVER HET BOUWEN EN LASSCHEN VAN LIBERTY-SCHEPEN. Op 20 Februari hield de heer B. Zinkweg een lezing over bovenstaand onderwerp in de koffiekamer van het hoofdgebouw. Jam mer, dat verschi'lenden door het s'echte weer niet opgekomen waren. Wat hebben zij veel gemist. In een boeiende voordracht, toege licht door een massa lantaarnplaatjes, wist de spreker aan te toonen, dat de fantastische berichten over het bouwen van deze schepen en de daarbij gevolgde werkwijzen inder daad waarheid bevatten. Een leerzame avond, waarop de aanwezigen met genoegen terug- HARMONIE-VEREENIGING. Op 2 Februari 1946 gaf de Harmonie „Wilton-Fijenoord" haar jaarlijkschen feest avond voor leden, donateurs en begunstigers. De avond is een groot succes gewo-den en het bestuur, dat zich vooral in de tegen woordige omstandigheden voor zoovele moei lijkheden geplaatst ziet. verdient lof voor de wijze, waarop het de organisatie heeft ter hand genomen. De zaal van den Volks bond te Schiedam was geheel gevu'd toen te 8.15 uur een aanvang met het afwerken van het programma werd gemaakt. Onder de bekwame leiding van den dirigent, den heer F. Pala. werden de nummers uitgevoerd en het langdurige applaus na het laatste nummer bewees hoe goed de vertolking in den smaak gevallen was. Directeur Ir. M. J. Romer sprak zijn waar deering uit voor het werk van de Harmonie en hoopte, dat velen het voorbeeld van de aanwezigen zouden vo'gen en lid. donateur of begunstiger van de Harmonie zouden wor den. Den penningmeester verzocht hij, hem als donateur in te schrijven. Na de pauze werd er een uitstekend cabaret-programma gebracht, waarna tot 2 uur een gezellig samenzijn volgde. C.K. Aanmeldingen als lid, donateur of be gunstiger kunnen geschieden bij de heeren: Elich (voorz.) ketelmakerij. den Besten (secr.) machinefabriek. Boer (penningm idem „WILTON PIJENOORD" Naast de bestaande afdeelingen, t.w. Bil jarten, Handbal, Harmonie, Tooneel, Voetbal en Zwemmen, welke reeds ten vo'le in actie zijn, verkeeren de afdeelingen Bridge, Scha ken, Wandelen en Tennis nog in het stadium van oprichting. Daarnaast is thans een nieuwe afdeeling gevormd en wel die voor ontwikkeling en amusement, welke zich ten doel stelt door het houden van lezingen, excursies en filmavonden, de ontwikkeling van het personeel te bevorderen en die door amusementsuitvoering en kunstavonden de noodige ontspanning wil brengen. Gegadig den hiervoor kunnen zich melden bij den heer J. de Wit, teekenkamer te Schiedam. beletage aan het Rubensplein, huur fl. 27,50 in ruil aangeboden voor woning in Rotterdam, liefst West Te bevragen Campoo. B K laan 272a De arbeiders zullen in de gelegenheid worden gesteld, een nieuwe kern te kiezen. Deze verkiezing zal na de candidaatstelling geschieden. Inlevering der candidaten'ijsten bij de afdeeling Sociale Zaken moet uiterlijk op 30 Maart as. hebben plaats gehad. Publicatie van de geldige candidatenlijsten zal geschieden vóór 15 April a.s. Worden door een groep geen candidaten gesteld, dan zal deze groep niet in de kern vertegenwoordigd zijn. Is het aantal candidaten in eenige groep gelijk aan of kleiner dan het aantal aan te wijzen kernleden, dan worden deze candida ten als gekozen verklaard. Mocht het aantal candidaten in eenige groep grooter zijn dan het aantal aan te wijzen kernleden, dan zal voor de leden dier groep een stemming plaats hebben. De candidatenlijsten moeten door ten minste vijf kiesgerechtigde leden van de groep zijn onderteekend en vergezeld zijn van een verklaring der candidaten, dat zij een eventuee'e benoeming zullen aanvaarden. Kiesbevoegdheid hebben alle arbeiders, die op 1 Maart 1946 den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en tenminste 6 maanden onafgebroken in dienst der onderneming waren. Verkiesbaar zijn alle werklieden, die op 1 Maart 1946 den leeftijd van 25 jaar hebben bereikt en tenminste 1 jaar onafgebroken in dienst der onderneming waren. Voor de verkiezing wordt het personeel verdeeld in de navolgende groepen, welke het achter elke groep vermelde aantal leden van de kern aanwijzen uit de betr. groep, t.w.: Onze afdeeling Zwemmen start. Afd. Tooneel. De afd. Tooneel geeft op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 21, 22 en 23 Maart om 8 uur des avonds in de koffiekamer van het hoofdkantoor een uitvoering waarin zullen worden opgevoerd, de volgende blijspelen in één bedrijf: Daar is Mijnheer. De Oom uit Amerika. Medewerking van den bekenden Tenoi H. Brouwer. Toegangsbewijzen verkrijgbaar: Te cchiedam bij J. de Wit, teekenkamer. Te Rotterdam bij W. Jansen, Afd Zuurstof. Zaterdag 23 Maart 1946 na afloop van de voorstelling bal tot 2 uur. met medewerking van de band De Wilton Boys". Het ligt in het voornemen in den loop van April een uitvoering te geven in Rotterdam. Zangvereeniging. De repetities vangen weder aan. Tijd en plaats zullen op de eerstkomende vergadering worden vastgesteld Op deze vergadering zal ook een nieuw bestuur gekozen worden. Zij die wenschen lid te worden, kunnen zich melden bii een der leden van het voorloopig comité. A. F. Versteeg afd. Mach fabriek P. Kraan Teireindienst H. Versluis Nieuwbouw A. Ekelenburg Bouwbedrijf Scheepsbouwers Klinkers Kokers Branders en Lasschers Plaatwerkers Timmerlieden Scheepmakers E'ectriciens Schilders Pikkers en Ververs Draaiers en Bankwerkers 8 1 1 3 1 2 2 2 2 2 4 Puitenbankwerkers en Buitensjouwers 3 Ketelmakers en Smeden 1 Kopers'agers en Fitters 2 Sleepboot-, dok- en kraanpersoneel 1 Bewaking-, magazijndienst en bouw bedrijf 2 Onderhoud 1 Personeel Delfshaven 7 Pe-soneel Fijenoord 1 Bij de bepaling van het aantal kernleden per groep is er naar gestreefd de verhou ding van érn kernlid oo 100 leden van het personeel van één groep niet te overschrij den. Candidaatstelling uits'uitend te doen op formulieren welke op de afd Sociale Zaken zijn te verkrijgen. Verklaringen van accoo-d- bevinding eveneens uitsluitend op door deze afdeeling ter beschikking te stellen formu lieren. Schiedam Maart 1946 De Directie. PERSONALIA. Met ingang van 7 Februari 1946 zijn benoemd tot Chef van de afdeeling Sociale Zaken de Heer C Keyzer. Chef van de afdeeling Bedrijfsboekhouding de Heer D, Lagerwev. De navolgende gevonden voorwerpen zijn bij de afd. Politie te Fchiedam af te Wen. Bril in etui. Stalen maatlatje (30 cm) Tabakspijp Naoelmaatje. Houten duimstok, 2 Voelers. Zakmes. Scbuifmaat. Portcmonnaie. Bril zonder etui. Linker handschoen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 4