VEREENIGING „WILTON-FIJENOORD IN MEMORIAM. Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht van overlijden van onder staande employé's, die velen van ons zich nog wel zullen herinneren. J. PENNING, in leven werkzaam bij de afd Magazijn. Overleden 18 Maart 1946. F. W. *VOSS, in leven werkzaam bij de afd. Onder houd. Overleden 1 Maart 1946. Hun nagedachtenis zal door ons in eer* worden gehouden. DANKBETUIGINGEN, Hiermede betuig ik mijn oprechten dank voor den flaanciëelen steun, dien ik van de Directie mocht ont vangen en voor den steun, welken ik van anderen kreeg, na de arrestatie van mijn man A. Klootwijk, die na zijn bevrijding uit het concentratiekamp op 28-7-'45 in Passau is overleden. WED. W. M. KLOOTWIJK-Post. Voor de belangstelling en de geschenken, die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum heb mogen ont vangen, betuig ik hiermede mede namens mijn •echtge- ■oote. mijn hartelijken dank. P. VAN KASSEL. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en het mij toegezegde cadeau, welke ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubi leum mocht ontvangen. L. M. OOSTHOEK Hiermede betuig ik ook namens mijn echtgenoote. mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en voor de geschenken, die ik bij mijn 25-jarig ambts jubileum mocht ontvangen. Deze bewijzen van sympathie worden door ons op hoogen prijs gesteld. D. ROELSE. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank voor de belangstelling en de geschenken, die ik bij mijn 25-jarig jubileum heb mogen ontvangen. J. M. ROKERS. Mede namens mijn echtgenoote betuig ik mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en het cadeau onder couvert, die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubi leum heb mogen ontvangen. J. R. HEKKEMA Eén onzer construc teurs zoekt voor zoo spoedig mogelijk Gemeubileerde kamers met pension liefst in een klein P.G. gezin. Brieven hiervoor te richten aan de Re dactie. De groep dames van de afdeeling handbal. VERSLAG TOONEELUITVOERING. Ons tooneelgezelschap gaf op Zaterdag 23 Maart een uitstekend geslaagden avond in de koffiekamer van het hoofdgebouw te Schiedam. Na de opening zong de heer H, Brouwer enkele liederen, welke door de aanwezigen zeer op prijs werden gesteld. Hierna trad het tooneelgezelschap voor het voetlicht met het blijspel ,,De Oom uit Amerika". Het goed gespeelde stuk oogstte een dankbaar applaus, wat alleszins verdiend was. De band „De Wilton Boys" gaf daarna ▼an haar kunnen blijk door enkele popu laire melodieën verdienstelijk te vertolken. Na de pauze, waarin één der medewerkers Het deed ons genoegen van de afdeeling „Schaken" bericht te ontvangen, dat zij in middels is opgericht en dat een onderlinge wedstrijd reeds aan den gang is. De animo is groot en er wordt serieus gespeeld. Het bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter: Hr. Steinder Afd. Reparatie. Secretaris Hr. Skala Afd. Calcul. Machinef. Penningmeester Hr. Hekkema Jr. Afd. Magazijn. Er wordt gespeeld in de koffiekamer van het hoofdgebouw des Maandags van 7.30 tot 10.30 uur. Schaakliefhebbers zijn op de?e avonden welkom. Er bestaan plannen bin nenkort een simultaan-wedstrijd te spelen. Schakers onder ons kunnen zich hiervoor melden bij één der bestuursleden. De bridgeclub is eveneens in volle wer king. Reeds werd de eerste bridgedrive ge houden, met niet minder dan 44 deelnemers. Winnaars waren de heer en mevrouw Bakker en de heeren Rosinga en v. Nielen. De clubavonden worden des Maandags ge houden bij Westhuis, Warande, Schiedam. Nieuwe leden kunnen alsnog ingeschreven worden. Biljarten, Het aantal deelnemers is zoo groot, dat het bestuur besloot een tweeden clubavond in te stellen. Hierdoor kunnen nog enkele deelnemers toetreden. De club avonden worden gehouden in „Alhena", Mathenesserweg 211 te Rotterdam op Woens dag en Vrijdag. Kantoorpersoneel is er reeds voldoende, maar in verhouding zijn de werk plaatsen te zwak vertegenwoordigd. Dat moet beter worden. Deelnemers kunnen zich ook mel den bij v. d. Nagel, IJzercontröle te Schiedam. Tennis: Ook de afdeeling tennis is opgericht en er is een groep van geoefenden en onge- oefenden gevormd. Nadere inlichtingen worden verstrekt door j. W. den Hoed, Hoofdkantoor. van de band zich -tevens ontpopte als eeni bekwaam snelteekenaar, traden de verschil lende medewerkenden in dezelfde volgorde op. Het tooneelgezelschap voerde daarbij de klucht „Daar is Mijnheer" op. Het geweldige applaus bewees hoezeer deze avond in den smaak was gevallen. Een geanimeerd bal tot 2 uur 's nachts besloot dezen in alle opzichten geslaagden avond. De tooneelvereeniging heeft een prachtig entrée gemaakt en wie dezen avond heeft medegemaakt,zal het gezellig samenzijn en de prettige en beschaafde wijze waarop alles verliep zeker bewonderd hebben. Ook de band „De Wilton Boys" komt lof toe voor de wijze waarop zij dezen avond is opgetreden. Met verlangen zullen velen uitzien naar een volgend optreden. VERSLAG LEZING OP 6 MAART, GEHOUDEN DOOR DEN HEER STRIJBOS Als eerste spreker van de afdeeling Ont wikkeling en Amusement is voor ons opge treden de heer J. P. Strijbos met „Svalbard, langs koele stranden". De heer Strijbos gaf daarbij zijn beleve nissen weer over één zijner zwerftochten door Spitsbergen, toegelicht met lantaarn plaatjes en film. De heer J. Pulleman was zpo welwillend om dezen eersten avond van O. A. te openen. In zijn openingstoespraak liet hij uit komen, wat de bedoeling is van de perso- neelsvereeniging in het algèmeen. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede, dat het de bedoeling is om door middel van ontwikkelings- en amusementsavonden het saamhoorigheidsgevoel onder het per soneel te versterken. Hierna droeg hij de leiding van den avond over aan den heer J. de Wit, voorloopig bestuurslid van O. A. Ook de heer J. de Wit heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder het directielid den heer M. J. Römer, alsmede de aanwezige hoofdambtenaren en chefs, uit welker aan wezigheid hij concludeerde, dat ook van deze zijde met belangstelling het werk van de diverse afdeelingen van de personeelsver- eeniging wordt gevolgd. Hij sprak den wensch uit, dat deze avond mocht bijdragen tot het bereiken van het doel, hetwelk de vereeni- ging zich gesteld had. Daarna gaf hij het woord aan den heer Strijbos. Het is niet mogelijk, in dit verslag de wijze weer te geven, waarop de spreker de toe hoorders wist te boeien en met verschillende kwinkslagen aan het lachen wist te krijgen. Allen genoten buitengewoon van de leer zame lezing over het leven en de gewoonten van mensch en dier en van de prachtige natuuropnamen uit het hooge Noorden. Vooral dat gedeelte van de lezing werd met spanning gevolgd, waarin de spreker ons vertelde van één van zijn onderzoekings tochten, welke hij alleen ondernomen had en waarbij hij door een ongelukkigen samen loop van omstandigheden zijn kano verspeel de. Hij moest trachten, te voet zijn hotel weer te bereiken welke poging hem bijna noodlottig was geworden. Op het laatste moment wist een hulpexpeditie hem te ont zetten. Uit de vragen, die door sommigen werden gesteld bleek, hoe de spreker de toehoorders had medegenomen. Na afloop van de lezing bedankte de heer de Wit den heer Strijbos hartelijk voor het gebodene. Hij hoopte, dat hij nog vele malen een lezing voor ons zou houden. Hierna bedankte hij ook de aanwezige leden van O. A„ die door zich te laten inschrijven als lid van deze afdeeling ge toond hadden, vertrouwen hierin te stellen. Diegenen, die zich alsnog willen opgeven als lid van de afdeeling O. A. kunnen zich hiertoe melden bij den heer J. de Wit, teekenkamer, te Schiedam. Wij verwachten nog zeer veel leden, voor al uit de werkplaatsen, want ook voor hen is deze afdeeling opgericht. Laat Uw afvluch tende houding varen en meldt U aan als lid. Op de teekenkamer bestaat ge legenheid tot plaatsing van enkele jongedames, welke opgeleid wenschen te worden tot CALQUEUSE. Leeftijd ongeveer 16 jaar. Aanmelden bij de Redactie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 4