WAT IS ER DEZE MAAND TE DOEN? IN MEMORLAM Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht van overlijden van onder staande employe's, die velen van ons zich nog wel zullen herinneren. L. ELING, in leven werkzaam bij de afd. Bikkers. Overleden 28 Maart 1946. H. LEMS, in leven werkzaam bij de afd. Terrein- sjouwers, die door een droevig onge val op 13 April 1946 is overleden. Hun nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. DANKBETUIGINGEN. Hiermede betuig ik, mede namens mijn echtgenoote, mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en het mooie cadeau, die ik bij mijn 40-jarig jubileum heb mogen ontvangen. J. MOUT. Ondergeteekenden betuigen hun oprechten dank aan Directie. Magazijn-Chefs. Bazen en Collega's voor de vele blijken van belangstelling, betoond tijdens de ziekte en het overlijden van. alsmede voor de laatste eer. bewezen aan onzen geliefden Man en Vader, den heer Johannes Penning. Namens de familie: Wed. J. PENNING-VERHOEVEN. VEREENIGING „WILTON-FIJENOORD". In dit nummer van het „Wilton-Fijenoord Nieuws'' herdenken wij den dag dat vóór een jaar de bevrijding van ons land een feit werd. Wij allen zullen ons dezen dag blijven her inneren als een ontwaken uit een angstigen droom, waaraan geen einde scheen te ko men. Dankbaarheid was in die dagen op ieders gezicht te lezen en het ieek wel of ieder voor zich de belofte had afgelegd, zijn beste krachten aan den opbouw van ons geteisterde vaderland te zullen geven. Inder daad hebben zeer velen zich van hun beste zijde doen kennen en indien wij een terug blik werpen op den toestand van een jaar geleden, dan mogen wij met dankbaarheid constateeren, dat zeer veel is bereikt. Helaas zijn de omstandigheden nog niet zooals wij die zoo gaarne zouden wenschen. De tekorten zijn nog steeds vele, doch wor den gaandeweg minder. Erger is echter, dat de geestelijke inzinking, welke de oorlog heeft veroorzaakt, moeilijker omhoog te halen schijnt te zijn. Reeds spoedig na de bevrijding begreep een aantal werknemers van „Wilton-Fijen oord", dat een goed vereenigingsleven een belangrijke bijdrage tot de verhooging van de mentaliteit van het personeel in het al gemeen zou kunnen leveren. Diverse takken van sport en spel werden op het program gezet en langzaam, maar zeker kwamen de aanmeldingen voor het lidmaatschap binnen. Daarnaast werden enkele lezingen georgani seerd, welke een bevredigende belangstel ling mochten ondervinden. Op 25 April j.l. hebben de diverse afdeelingsbesturen als vertegenwoordigers van de aangesloten leden vergaderd om tot de oprichting van de Vereeniging „Wilton-Fijenoord" te ge raken. Er werd een aantal candidaten voor het hoofdbestuur der vereeniging gesteld en na een schriftelijke stemming werden ge kozen de heeren: P. Bergh, C. Keyzer, J. Pulleman, B. Wil ton en J. de Wit. De verdeeling der functies is als volgt: Voorzitter: J. Pulleman, Secretaris: C. Keyzer, Penningmeester: P. Bergh, Commis sarissen: B.. Wilton en J. de Wit. De eerste stap tot samenbundeling der krachten op het gebied van sport, spel en amusement bij de onderneming is dus gezet en het is de taak van dit bestuur om in samenwerking met de besturen der diverse Afd. Biljarten, Speel- en oefenavonden eiken Maandag van 19.30 tot 23.00 uur in het gebouw Alhena, Mathenesserweg'211, te Rotterdam. Inlichtingen verstrekken de heeren: Hey- mink, Teekenkamer te Schiedam; Vogel, IJzercontröle te Schiedam; Wijzenbroek, Tariefbureau Rotterdam. Afd. Bridge. Speel- en oefenavonden eiken Maandag avond van 19 tot 23 uur in Maison Westhuis, Warande 207 te Schiedam. Inlichtingen verstrekt Mej. Duchateau, afd. Correspondentie te Schiedam. Afd. Handbal. Speel- en oefenavonden: voor de dames eiken Donderdag van 17 tot 18 uur; voor de heeren eiken Woensdag van 17 tot 18 uur. Inlichtingen verstrekt de heer de Gorter, Techn. Inkoop te Schiedam. Afd. Harmonie. Eiken Zaterdagmiddag van 16 tot 18 uur repetities in de koffiekamer van het hoofd gebouw te Schiedam. Inlichtingen verstrekken de heeren: Elich, Ketelmakerij te Schiedam en den Besten, Motorhal te Schiedam. Afd. Ontwikkeling en Amusement. Excursie voor leden en introducé's naar het Gemeente Gasbedrijf aan de Keilehaven te Rotterdam, op Zaterdag 11 Mei om 15 uur. 18 en 25 Mei. Excursie voor het geheele personeel van W. F. met 1 introducé naar de werf van W. F. te Schiedam, met be zichtiging van het M.S. Westerdam, des mid dags om 3 uur. Nadere mededeelingen over deze excur sies volgen op de bekende borden. Afd. Schaken. Speel- en oefenavonden eiken Maandag avond van 19.30 tot 22.30 uur in de koffie kamer van het hoofdgebouw te Schiedam. Inlichtingen verstrekt de heer Steynder, Reparatie-afd. te Schiedam. Afd. Tennis. Speel- en oefenavonden eiken Dinsdag, Woensdag en Donderdag op de Tennisbaan van de werf te Schiedam. Inlichtingen verstrekt de heer den Hoed, afd. Materiaal-toewijzing te Schiedam. Afd. Tooneel. De repetities worden gehoud«en eiken Don derdagavond in het kantoorgebouw te Rot terdam van 19.30 tot 20.30 uur. Inlichtingen verstrekt de heer Jansen, afd Zuurstof, werf te Rotterdam. Afd. Voetbal. Speel- trainingsavonden eiken Maandag op het sportterrein te Schiedam van 17 tot 19 uur. Inlichtingen verstrekt de heer Speksnijder, afd. Bedrijfsboekhouding te Schiedam. afdeelingen te komen tot een bloeiend ver eenigingsleven. Gij allen kunt hieraan Uw medewerking verleenen. De afdeelingsbesturen moeten nog met enkele leden worden aangevuld en zij, die zich daarvoor beschikbaar willen stellen, gelieven dit kenbaar te maken aan het bestuur van de betr. afdeeling. De Statuten en het Huishoudelijk Regle ment zijn door de oprichtingsvergadering goedgekeurd en zullen t.z.t. aan de leden worden overhandigd. Meldt U aan als lid en helpt mede, onder het personeel van „Wilton-Fijenoord" een band te smeden, welke den opbouw en den bloei van het bedrijf zal bevorderen in het belang van allen, die er werkzaam zijn. C. KEYZER, Secretaris. Afd. Zwemmen. Les- en zwemtijden: eiken Zaterdag van 12 tot 12.45 en van 12.45 tot 13.45 uur in het Sportfondsenbad te Schiedam. Inlichtingen verstrekt mej. van Schaik, Teekenkamer te Schiedam. Houdt de Zaterdagmiddagen van 11, 18 of 25 Mei vrij votor de excursies van O. en A.l AFDEELING ONTWIKKELING EN AMUSEMENT. Vrijdag 12 April is er voor de leden van O. A. een filmavond gegeven met een gevarieerd programma Vertoond werden „Drijvend staal" en de prachtige kleurenfilm „Het lied van de Clyde" en „Het weven van Schotsche stoffen". Als amusementsfilms draaiden een keurige teekenfilm „De dorpssmid" en de muzikale films „Zingt allen met ons mede", „Onze Marine" en „King Bing sings". Ook deze avond kan weer als geslaagd beschouwd worden. De toezegging van den heer de Wit, dat er binnenkort een excursie gehouden zal worden naar het Gemeente Gasbedrijf aan de Keilehaven, kan thans bevestigd worden. Deze excursie zal plaats vinden Zaterdag 11 Mei a.s. des namiddags om 3 uur. Nadere bijzonderheden volgen nog. Tevens kunnen wij U mededeelen," dat na den oproep voor candidaatstelling voor een te vormen bestuur, dit als volgt is samen gesteld. de heeren: J. de Wit, afd. Teekenkamer, Voorzitter. A. H. Nieuwenhuis, afd. Soc. Zaken, Secr. D. de Bruin, afd. Magazijn. Penningmeester. A. H. Streppel, afd Buiten Bankw., Alg. adj. J. H. Kramme, afd. Fotografie, Alg. adj. J. 'de W. DE MANIER, OM EEN VEREENIGING TE VERMOORDEN: 1. Bezoek nimmer de uitgeschreven ver gaderingen. 2. Als U toch komt, kom dan beslist te laat. 3. Neem nooit een baantje aan, want het is eenvoudiger om critiek uit te oefenen, dan iets te doen. 4. Als de Voorzitter U verzoekt Uw mee ning kenbaar te maken, zeg dan, dat U niets te zeggen hebt; na afloop van de vergadering kunt U dan aan iedereen vertellen, hoe het gedaan had moeten worden. 5. Doe nooit meer dan strikt noodzakelijk is, maar als andere leden hun handen uit de mouwen steken, bazuin dan over al rond, dat de Vereeniging door een kliek geregeerd wordt. 6. Wacht zoo lang mogelijk met contribu tie-betaling. 7. Als men geen contributie komt ophalen, betaal dan heelemaal niet. 8. Wanneer U service ontvangt van een Vereeniging zonder hierbij te zijn aan gesloten, sluit U dan ook nooit aan. Stel op een vergadering iets voor, ga dan weg en doe juist het tegenoverge stelde. 10. Ga tijdens de vergadering met alle? accoord en begin na afloop van de ver gadering, de genomen maatregelen af te kammen. 11. Wanneer de voorzitter U verzoekt, iets vertrouwelijk te behandelep, vertel het dan aan al Uw vrienden, natuurlijk in strikt vertrouwen. (Overgenomen uit een Engelsch tijdschrift)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 4