Afdeeling Ontwikkeling en Amusement Wat is er deze maand te doen? JN MFMORIAM. Op Zaterdag 11 Mei om 3 uur brachten een 50-tal leden van O. en A. een bezoek aan de gasfabriek aan de Keilehaven te Rotterdam. Als excursie-leider van het gasbedrijf wa» aanwezig de heer J. P. v. Geldre, die ons op een buitengewoon prettige wijze het bedrijf heeft laten zien. Vooral de gasovens hadden een meer dan gewone belangstelling. Ook de waterstofwinning, evenals de fabri cage van generatorgas, dat gebruikt wordt voor het op temperatuur brengen van de cokesbatterijen, was interessant. Van de gelegenheid om een gashouder te beklimmen werd gretig gebruik gemaakt. Na een rondwandeling van ongeveer 2J uur werd het terrein verlaten. De heer J. de Wit bedankte den heer v. Geldre voor de prettige wijze, waarop hij ons rondgeleid had. De belangstelling voor de excursies naar het M.S. „Westerdam" en de diverse werk plaatsen heeft de stoutste verwachtingen overtroffen. Lag het eerst in de bedoeling deze ex cursies alleen voor de leden van O. en A. te organiseeren, later is dit uitgegroeid tot de dee'name van het geheele personeel met een introducé. Door bemiddeling van O. en A. hebben 6400 personen deze excursie bijgewoond. In groepen van 400 personen werden zij in de koffiekamer van het hoofdgebouw ontvan gen. Hier werden zij namens O. en A. door den heer J de Wit welkom geheeten, waar na de heer J. Pulleman een korte lezing hield ove- het ontstaan en de ontwikkeling van Fijenoord en Wilton en (na de samenvoeging) Wi'ton-Fijenoord Hierop volgde een expli catie van de wederwaardigheden in de oor logsjaren van het Motorschip „Westerdam". Deze korte uiteenzetting viel zeer in den smaak bij de deelnemers. Door deze ont vangst, door datgene wat ze te zien kregen op de „Westerdam" en op de werf en door het feit, dat ongeveer op de helft van de route in het nieuwe schaftlokaal een kop thee werd aangeboden, was de stemming onder de deelnemers uitstekend. Na de lezing werden de excursisten in groepjes van 20 rondgeleid over de werf en de „Westerdam". In totaal zijn er 16 groepen van 400 personen ontvangen. Naar aanleiding van de vele dankbetui gingen. die wij ontvingen en door persoon lijke gesprekken, hebben wij geconstateerd, dat allen het gebodene buitengewoon prettig en interessant vonde". Een woord van dank namens de vele dee'nemers aan de Directie, die ons in staat stelde, deze excursies te organisee.en, is hier zeker op z'n plaats. Wij zijn er van over tuigd, dat deze excursies hebben bijgedragen om de saamhorigheid onder het personeel te bevorderen. Tenslotte nog een woord van dank aan den Heer J. Pulleman voor het houden van zijn lezing; hoewel hij dit zestien maal heeft moeten doen, werd de laatste met evenveel animo gehouden als de eerste. J. de W. Aanvulling van de lijst in het orige nummer Afd. Biljarten: bijvoegen achter derde alinea: en op Vrijdag in Café Restaurant „De Amstelbron", Broers- vest 13, te Schiedam. Afd. Bridge: ongewijzigd. Op 6 Juli a.s. wordt er in de koffiekamer een bridge-drive gehouden, waarvan het batig saldo ten goede zal komen aan het comité Nederland helpt Indië. Niet-leden kunnen hieraan deelnemen. Er zijn een groot aantal prijzen beschik baar gesteld. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de opgehangen bekendmakingen. Afd. Handbal: ongewijzigd. Afd. Harmonie: ongewijzigd; Op Donderdag 13 Juni j.l. van 8 tot 3 ^0 uur n m. is er een concert gegeven op het Heemraadsplein te Rotterdam. Afd. Ontwikkeling en Amusement: Lezing door Dr v d. Sleen op Donderdag 11 Juli 1946. Onderwerp: Het Indië van nu Afd. Schaken: ongewijzigd. Afd. Tennis: ft Afd. Tooneel: ongewijzigd. Op Zaterdag 15 Juni is er ern'uitvoering gegeven, waar n'werd opgevoerd het blijspel Beurskoorts Na afloop was er een gezellig bal. Afd. Voetbal: ongewijzigd. Reeds meer dan 50 leden werden ingeschreven. Afd. Zwemmen: Ongewijzigd. HANDBALNIEUWS. D.W.S.—WILTON-FTJENOORD. Een D.W.S. heeren-combinatie heeft een oefenwedstrijd gespeeld tegen een elftal van de vereeniging Wilton-Fijenoord. Het elftal van W.F., da. voor het eerst in een wedstrijd uitkwam, bleek onder goede leiding te staan en speelde voor een pas beginnend elftal een heel goeden wedstrijd. De vereeniging W F„ die eveneens een dames-elftal handbal bezit, zal het a.s. sei zoen aan de competitie van het Nederlandsch Handbal Verbond deelnemen. HARMONIE. Op den herdenkingsavond van 3 Mei j.l. te Schiedam bij het défilé naar het tijdelijk monument voor oorlogsslachtoffers waren onze tamboers voorop in den droeven stoet. De volkszang te Schiedam oo 4 Mei j.l. onder leiding van Mevr. Grimberg-Huizer werd door ons Harmoniegeze'schap begeleid. Sin^s de laatste opgave ontvingen wij bericht van over'ijden van onder- s'aande emplové's die velen van ons zich nog wel zullen herinneren: G. S. v. d. MAST, welke in leven a's baas in de Afd. Nalwerkerij werkzaam is geweest en die in 1631 werd gepensionneerd. Hij overieed op Mei 1946 tengevolge van een val in zijn woning J. VAN DER BROEKE, in leven werkzaam als draaier in de machinefabriek. Overleden 30 Mei 19"6. Hun nagedachtenis zal door ons in -ore worden gehouden. DANKBETUIGINGEN. Hiermede betuig ik, mede namens mijn echtgenoote, mijn hartelijken dank voor de belangstelling en de geschenken, die ik bij mijn 40-jar,ig jubileum heb mogen ontvangen. C. T. BOUMA. Hiermede betuig ik, mede namens mijn echtgenoote, mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling en het mooie cadeau, die ik bij mijn 40-jarig jubileum heb mogen ontvangen. A. M. v. DONGEN. Mede namens mijn echtgenoote betuig ik hiermede mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en de cadeaux. die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum heb mogen ontvangen. W. SUVAAL. Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank voor de gelukwenschen en de fraaie geschenken, die ik bij ge legenheid van mijn 25-jarig jubileum mocht ontvangen. G. VISSER. VERTROKKEN PERSONEEL. A Lang, Chef afdeeling onderhoud. A. Zur Mühlen, Bedrijfsassistent scheeps bouw. In de jaarvergadering van 25 Mei 1946 is het Bestuur van de bazen vereeniging als volgt samengesteld: A Bakx, Voorzitter. J F. Eykenbroek, Secretaris. T. de Lange, le Penningmeester. H G. F Sips, Lid. W. v. Gent, J. de Jong, Het Bestuur van de fabriekskern is als volgt samengeste'd: Schuurs, Voorzitter, afd. Delfshaven. Van Driel, Secretaris, afd. Bankw.-Draaiers. Vlot, Lid, afd. Scheepsbouw, v d Keur. Lid afd. fijenoord. Weber, Lid, afd. Kokers. EEN REIS VAN ROTTERDAM NAAR BATAVIA door een sergeant in Nica-verband. (3 en slot.) Singapore is een wereldstad, op den hoofd weg beweegt zich een onafgebroken stroom van motorvoertuigen ,in beide richtingen. Verscheidene bekende schepen lagen hier, o a. de Sibajak met Engelsche troepen aan boord, de Willem v. d. Zaan en de Johan van Oldenbarneveldt. Op de v. Oldenbarne- ve'dt waren velen, die eveneens bestemd waren voor Indië; ook zij wisfen hun plaats van bestemming nog niet. Wij hebben het schip bezocht en vertoefden er ongeveer drie uur; velen ontdekten kennissen. Zoo werd het 30 December. Omstreeks het middaguur werden wij in 2 vrachtauto's geladen en naar de „Tegelberg" gereden, die voor de kade lag. We hadden daar heel wat meer ruimte dan op de N.A. en hoefden elkaar dan ook niet af te lossen om over de reeling te hangen. Op oudejaarsdag om acht uur 's morgens maakte het schip los en gingen we naar Batavia. Bij het uitvaren kwamen we het Fransche slagschip „Richelieu" tegen. Wat een knaap! Ook ontmoetten we de „Boissevain". Oud en Nieuw maakten we op de „Tegelberg" mede: het ging heel nuchter. Het schip schopte geen lawaai, wij reikten elkaar de hand en zongen gezamenlijk het Wilhelmus. We verorberden ook nog eenige oliebol en. En zoo zijn wij dan in het begin van 1946 in Tandjong-Priok aangekomen en vandaar naar Batavia gegaan, waar we op het oogen- blik in een hotel verblijven. De reis, zooals wij die gemaakt hebben, verschilt wel belangrijk met een reis van vroeger. Zoo werden vanaf 19 November tot 3 Januari onze koffers 41 maal verladen. Ook het passeeren van den evenaar was geen evenement. Neptunes liet tot onze spijt verstek gaan. Jammer, we hadden er op gerekend bij die gelegenheid gedoopt te worden. Maar het voornaamste is. dat we nu oo onze plaats van bestemming zijn aange komen. Onze gedachten vertoeven nog even in Rotterdam, wanneer we hier wachten op het sein.... „En nu aan den slag". Op ons kantoor kunnen wij eenige jongedames plaatsen voor administratieve werkzaamheden. Mul^-diptama~vereiKbt. Aanmelden Afd. Inkoop Idem voor typewerk en archief bij Afd Correspondentie WONINGRUIL. Aangeboden vrij bovenhuis aan het Frans Halsplein 41a, huur f 29,— per maand, te ruilen voor een vrij huis of groot beneden huis in een der randgemeenten. W. C. METS.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 4