^Wron-FUEH^^^.^^ O ACTIE NS WERK EEN NIEUWE 9e Jaargang Juli 1946 No 7 V Orgaan van en voor het personeel INZEND|NG v*n opstellen Wilton-Fijenoord-Schiedam WORDT 0P PRIJS GESTELD MEDEDEELINGEN VOOR DE REDACTIE TE ZENDEN AAN: J. PULLEMAN r EN DENKBEELDEN DOOR van LEDEN VAN HET PERSONEEL Tot nog toe hebben wij ons in deze rubriek hoofdzakelijk bepaald tot het werk door ons in een afgeloopen tijdperk verricht. Het is zeker niet minder belangwekkend eens een indruk te geven van de taak die vóór ons ligt. Van de Rotterdamsche Lloyd hebben wij dezer dagen de opdracht ontvangen voor den bouw van een motorschip type Bantam, 9300 B.R.T., werfnummer 716. Het schip wordt uitgerust met twee hoofdmotoren, die door de Zwitsersche machinefabriek Sulrer worden geleverd. Het schip moet in de tweede helft van 1947 vaarklaar worden op geleverd. Voor de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij werken wij aan het motorschip „Annenkerk" 7900 B.R T werfnummer 673. De beide hoofdmotoren zijn' van het Wilton-Fijenoord/M.A.N. type en worden op het oogenblik in onze machine fabriek samengebouwd. Ook dit schip moet in den loop van 1947 voor de vaart gereed zijn. Vo°T}\ werken wij aan een Wilton-Fijen j°°itu n'"' scheeps-Dieselinstallatie voor 7® Petroleum Maatschappij „La Corona" te Willemstad (Curasao), die in den loop van 1946 gereed moet zijn. Een scheeps- Liesel-installatie voor een Noorsche reederij moet begin 1947 worden afgeleverd. Met eenige andere Nederlandsche reede- rijen zijn besprekingen voor den bouw van schepen en machines in een vergevorderd stadium en wij mogen verwachten, dat deze tot opdrachten zullen leiden. Wi= kunnen gevoegelijk aannemen, dat wij dan voor den liandelsscheepsbouw de eerste twee jaren tot aan de uiterste grenzen van onze bouw capaciteit zullen zijn bezet. iaX.0llenS het blad Con"nentaar dd. 1 Juli 1946, het orgaan van den Regeeringsvoor- licht.ngsd.enst ligt het in de bedoeling der Kegeenng volgens een tienjarenplan een vloot samen te stellen, waarvan een groot aantal onderzeebooten, drie vliegkampsche pen, 26 torpedobootjagers en 5 kruisers op Nederlandsche werven zullen worden ge bouwd. Wij mogen verwachten, dat onze wert hiervan haar deel zal krijgen. In dat programma zal waarschijnlijk ook de vol tooiing van den kruiser „de Zeven Provin ciën die gedurende den geheelen oorlog op een onzer hellingen heeft gelegen, zijn opgenomen. Wanneer wij dan nog bedenken, dat tal van reparatie-karweien van iederen omvang op uitvoering liggen te wachten en ook de gebruikelijke herstel-, onderhouds- en sei zoenwerkzaamheden aan schepen voortgang moeten hebben, dan ligt er vóór ons een taak, waartegen wij ons opgewassen moeten too- nen. Slagen wij, dan wordt niet alleen een roemvolle bladzijde aan de geschiedenis onzer onderneming toegevoegd, maar dan kwiiten wij ons tevens van een eere-plicht jegens de nog in diepen nood verkeerende Nederlandsche gemeenschap. Zoo dikwijls en terecht wordt op iederen Nederlander van overheidswege en van tal van andere zijden een beroep gedaan om mede te werken om het land er bovenop te help ;n. Menigeen zal zich dan afvragen op welke wijze hij daartoe een extra-steentje kan bijdragen. Hier hebt ge nu het antwoord: de feiten liggen vóór U en U kunt dagelijks met eigen oogen vast stellen of wij vorde ringen maken dan wel te kort schieten en wat Uw aandeel daarin is. In de maand Juni werden door ons'repa- raties verricht aan: 28 Nederlandsche schepen. 2 Engelsche schepen. 2 Amerikaansche schepen, 6 Noorsche schepen. 1 Grieksch schip. 1 Fransch schip en aan graanelevators v00r Nederlandsche rekening. v. Midden in den oorlog lanceerden de ge allieerden hun V-actie. Door alle geallieer de radio-stations klonken de eerste maten van de vijfde symphonie van Beethoven. V- vormig opgestoken vingers deden dienst als groet, de V van Victorie werd tot symbool van de overwinning uitgeroepen. De oorlog is gelukkig teneinde. Alle em blemen, symbolen en handigheidjes, waar mede de propagandaministeries elkaar be stookten, kunnen weer vergeten worden. Maar een uitzondering zou kunnen worden gemaakt voor de V-actie. Bij Wilton-Fijenoord is nu een Veiligheids- irft z, g,eVOrmd" Niet' otn zo°als bij de U.N.O het geval is, te trachten oorlog, doch ongevallen te voorkomen. In dezen raad hebben de navolgende hee- ren zitting: A. Rijsdijk F. Sparreboom B. Wilton G W." P7c.de Koning De heer van Gent is benoemd tot voor zitter, terwijl de heer Keyzer het secreta riaat waarneemt. Er wordt een beroep gedaan op de volle medewerking van alle werknemers bij het bevorderen der veiligheid in het bedrijf, waardoor veel leed kan worden voorkomen Amerikaansche vakbladen noemen den strijd tegen de ongevallen: „De oorlog, die nooit eindigt Die Amerikanen zullen wel S. Bakker P. W. van Gent P. C. v. d. Jagt C. Keyzer gelijk hebben zooals in zooveel gevallen. De V van Victorie over de ongevallen wordt nooit bereikt. Dan zouden alle menschen volmaakt moeten zijn. Maar er kan gevoch ten worden voor een veilig bedrijf. Van nu at dienen allen meer aandacht te besteden aan de bevordering der veiligheid. Velen zijn geneigd, aan deze zaken minder te denken en zullen slechts belangstelling voor de directe productie hebben. Natuurlijk ver- dient dit laatste de volle aandacht, maar toch mag de zorg voor de veiligheid daarbij met vergeten worden. vDj ti,(J Van: Veröelding Victorie Vi ede zal nimmer worden vergeten en nooit zal men dankbaar genoeg kunnen zijn, dat de V-actie tenslotte dit verloop heeft ge had Maar niet mag uit het oog worden verloren, dat thans een nieuw leven is aan gevangen, waarin een nieuwe V-actie een rol zal moeten spelen: VOORZORG - VEILIGHEID - VOORSPOED. Laten dit de drie V's zijn, die nu en in de toekomst een belangrijke plaats in de orga nisatie van het bedrijf zullen innemen S. ui0jt: énkele zinsneden overgenomen uit het blad „De Veiligheidsraad". De Heer F. Sparreboom is met ingang van 1 Mei 1946 aangesteld als beambte van de afdeeling Algemeene Veiligheid. Zijn adviezen betr. veiligheid moeten wor den opgevolgd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 1