VEREENIGING „WILTON-FIJENOORD" KAMPEERT Wat is er deze maand te doen? De Bedrijfsschool IN MEMORIAM: Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht van overlijden van onder staande employe's, die velen van ons zich nog wel zullen herinneren: A. BECKMAN, in leven werkzaam als schaver in de afd. Scheepsbouw. Overleden 2 Juni 1946. J. M. HEUSCHEN, in leven werkzaam als gereedschap smid in de afd. Centraal Magazijn. Overleden 16 Juni 1946. H. TONNON, in leven werkzaam als electrisch lasscher. Overleden 26 Juni 1946. Hun nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. Op Maandag 24 Juni j.l. vond in de machinefabriek op de werf te Schie dam een droevig ongeval plaats, het- welke het leven kostte aan den traceur: C. PRIJDEKKER. Het verscheiden van Prijdekker heeft op ons allen diepen indruk ge maakt. Hij was één van de velen, die reeds jaren aan de onderneming ver bonden zijn en stond bij zijn supe rieuren en collega's als een humaan mensch en nauwgezet werker bekend, die steeds bereid was anderen met raad en daad bij te staan. Voor zijn echtgenoote en dochter beteekent zijn heengaan een onherstel baar verlies, doch het moge beiden tot troost strekken, dat ook in onze fabriek een ledige plaats is ontstaan. Zijn nagedachtenis zal door ons in hooge eere worden gehouden. Dat hij ruste in vrede. DANKBETUIGINGEN. Hiermede betuig ik Directie en personeel van Wilton-Fijenoord mijn diepgevoelden dank voor de vele blijken van deelneming, betoond bij de herbegrafenis van mijn man. Wed. L. N. DE HAAS-v. d. Valk. Vervolg VOORSCHOT OF SPAREN terwijl bij een sparen vooraf het bedrag door betrokkene zelf kan worden bepaald. Het sparen vooraf flril niet zeggen, dat men uit de moeilijkheden is. Ook een spaarder kan op een gegeven moment een grooter bedrag noodig hebben dan het door hem gespaarde. Het moet echter voor hem een prettige gedachte zijn, dat een gedeelte van het benoodigde geld reeds aanwezig is en hij met een kleiner voorschot en dus een kleinere wekelijksche inhouding op zijn loon kan volstaan. Laten we elkander goed begrijpen. Uw moeilijkheden ken ik en ik besef ze vol komen. Ik acht het echter mijn taak. U erop te wijzen, dat de afd. Sociale Zaken U daarin zooveel mogelijk behulpzaam wil zijn. Het voornemen om zelf wekelijks een bedrag te sparen wordt zoo gauw teniet gedaan, omdat het gezin zoovéél behoeften heeft en één of meerdere guldens altijd nog wel voor een nuttig doel kunnen worden aangewend. Is het spaargeld echter op Uw loon ingehou den, dan zal de verleiding om het weer op te vragen meestal niet eerder aanwezig zijn, dan op het moment, dat U voor grootere uitgaven komt te staan. Geef U dus op als spaarder! Het is in het belang van U en Uw gezin! C. K. Afd. Biljarten. Speel- en oefenavonden eiken Maandag van 19.30 tot 23.00 uur in het gebouw Alhena, Mathenesserweg 211, te Rotterdam en op Vrijdag in Cafè-Restaurant ,.De Amstelbron", Broersvest 13 te Schiedam. De competitie voor het clubkampioenschap eindigt over 2 weken. Nieuwe leden kunnen thans aangenomen worden. Op 19 Juli wordt aangevangen met den tweekamp tegen R.E.S. Inlichtingen verstrekken de heeren: Heymink, Teeken kamer te Schiedam: Vogel, IJzercontröle te Schiedam; ^Wijzenbroek, Tariefbureau Rotterdam. Afd. Bridge. Speel- en oefenavonden eiken Maandagavond van 19 tot 23 uur in Maison Westhuis. Warande 207 te Schiedam. Inlichtingen verstrekt Mej. Duchateau, afd. Correspon dentie, te Schiedam. De bridge-drive „Holland helpt Indië" is een ge weldig succes geworden. Afd. Handbal. Speel- en oefenavonden: voor de dames eiken Don derdagavond van 17 tot 18 uur; voor de heeren eiken Woensdag van 17 tot 18 uur. Reeds werden er zoowel door het heeren- als door het dames-elftal enkele zeer goede wedstrijden gespeeld. Inlichtingen verstrekt de heer de Gorter. Techn. In koop te Schiedam. Afd. Harmonie. Eiken Zaterdagmiddag van 16 tot 18 uur repetities in de koffiekamer van het hoofdgebouw te Schiedam. Inlichtingen verstrekken de heeren Elich, Ketelmakerij te Schiedam en den Besten, Motorhal te Schiedam. Afd. Mannenzangvereeniging. Ook de Mannenzangvereeniging is met de repetities beggnnen. Er wordt Donderdags om 20 uur in de koffie kamer geoefend. Liefhebbers kunnen zich melden bij de heeren Harmsen, afd. Onderhoud en v. Ekelenburg, afd. Bouwbedrijf. Afd. Ontwikkeling en Amusement. Op 13 Juli hield Dr. v. d. Sleen een zeer interessante lezing over het Indië van nu. Op 24 Augustus a s. is er een excursie naar de Hoogoven- bedrijven te Velsen. Afd. Schaken. Speel- en oefenavonden eiken Maandagavond van 19.30 tot 22.30 uur in de koffiekamer van het hoofd gebouw te Schiedam. Op 28 Juni speelden wij tegen de schaakvereeniging ..Gusto" en behaalden de eervolle overwinning 10—6. Dit resultaat tegen een reeds jaren bestaande vereeniging geeft moed. Meld U daarom als lid aan! Inlichtingen verstrekt de heer Steynder, Reparatie- afdeeling te Schiedam. Afd. Tennis. Speel- en oefenavonden eiken Dinsdag, Woensdag en Donderdag op de Tennisbaan van de werf te Schiedam. Inlichtingen verstrekt de heer den Hoed, afd. Mate riaal-toewijzing te Schiedam. Afd. Tooneel. De repetities worden gehouden eiken Donderdagavond in het kantoorgebouw te Rotterdam van 19.30 tot 20.30 uur. Inlichtingen verstrekt de heer Jansen, afd. Zuurstof, werf te Rotterdam. Op Vrijdag 15 Juni namen wij afscheid van Rotterdam om te gaan kampeeren in een kamp bij Epe. U begrijpt hoe hoog onze verwachtingen gespannen waren. Persoonlijk kwam de Heer Romer ons een prettige vacantie toewenschen en daarna gingen we onder leiding van den Heer Verheyden, ge assisteerd door den Heer Brands per autocar op reis. Behoudens een kleine bandenpech, even vóór Apeldoorn, verliep de reis zeer vlot en om 12 uur arriveerden we in het kamp. Onze hooggespannen verwachtingen werden door dit kamp nog overtroffen. Het was prachtig gelegen tusschen bosschen en heide. Bij de indeeling werden ons de slaap zalen ,,'t Wespennest" en ,,'t Meezennest" toegewezen. De slaapzalen voldeden zeer goed. We sliepen twee hoog, wat zeer goed ging. Alleen de bovenman had het wel eens te kwaad als de benedenman zijn beenen tegen het plafond zette en hij daardoor wel eens een luchtreisje maakte, waarbij hij niet altijd op z'n thuishaven terecht kwam. Aid. Voetbal. Speel- en trainingsavonden eiken Maandag op het sportterrein te Schiedam van 17 tot 19 uur. Er werden reeds meerdere wedstrijden gespeeld tegen hoog geplaatste vereenigingen. Ons voetbalveld nadert zijn voltooiing. Inlichtingen verstrekt de heer Speksnijder, afd. Bedrijfs- boekhouding te Schiedam. Afd. Zwemmen. Les- en zwemtijden eiken Zaterdag van 12 tot 12.45 en van 12.45 tot 13.45 uur in het Sportfondsenbad te Schiedam. Inlichtingen verstrekt de heer Schoon. Techn. Inkoop te Schiedam. Bij regenachtig weer vermaakten we ons in de groote cantine, waar we overdag spel letjes deden en gezellige avonden hadden, terwijl bij goed weer het natuurbad in de omgeving niet over gebrek aan belangstel ling had te klagen. Vrijdagsmiddags werd het kamp officieel geopend met een korte toespraak van onzen ■Jeider, waarna onder plechtige stilte de Wilton-wimpel in top werd geheschen. Om 7 uur 's morgens werd er steeds reveille geblazen. Dan was het vlug aan- kleeden, daarna ochtend-gymnastiek en dan eten. Vervolgens werd er gewandeld, ge zwommen of aan sport gedaan, waarna we om 12 uur weer brood nuttigden, 's Middags weer dezelfde takken van sport of vermaak, waarna we om 6 uur warm eten kregen. Dit was zeer goed bereid en smaakte ons buiten gewoon. 's Woensdags maakten we zelfs een auto tocht over de Veluwe waarbij de mooiste plaatsen werden bezocht. We zagen nog wilde zwijnen en herten in de natuur. Donderdags was er 's avonds een feest georganiseerd in de cantine, waaraan enkele groepjes van ons medewerkten. Er werd gezongen, gedeclameerd en ook werden er enkele schetsjes opgevoerd. Des Vrijdags werd er een nachtwandeling gemaakt, waarvan we 's nachts om 2 uur, bijna slapende, terugkeerden. Op Zaterdag was er hoog bezoek. De Heer Römer, met de heeren Keyzer en v. d. Jagt, arriveerden reeds om 9.30 in ons kamp, waar zij door onzen leider hartelijk werden begroet. Hierna werden er sportwedstrijden gehouden. De winnaars mochten de prijzen uit handen van onzen directeur ontvangen. De vossenjacht op Maandag kon van wege den regen niet doorgaan en werd op Dinsdag gehouden. Na 10 dagen zagen we met leedwezen den Wilton-wimpel langzaam zakken en aan vaardden we de terugreis met een aange name herinnering aan dezen tijd. We hebben ontzaglijk genoten en veel van Neêrlands mooiste plekjes gezien. We hebben geleerd wat kameraadschap is en zullen ons heele leven een zonnige herinnering mededragen aan dezen kamptijd. Dank zij de Directie, die haar medewer king verleende en door de goede leiding der heeren Verheyden en Brands hebben wij een kostelijke vacantie gehad en zien we met verlangen een volgend jaar onze vacan tie tegemoet. Joekiedemalajo. P. H. WIELAARD. GEVRAAGD: In Schiedam of omgeving: 2 kamers met keuken (ongemeubileerd) of met gebruik van keuken, door juffrouw van kantoor, welke trouwplannen heeft. Brieven aan de Redactie van Wilton-Fijenoord Nieuws.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 4