SPORTTERREIN Jubilea DE OFFICIËELE OPENING Prijsvraag cantine Willy Wilton fonds Onze sociale verzorgster Kern Heskes (namens den heer Lagerwey), terwijl de heer van Gent een slotwoord sprak. Den vertrekkenden werden enkele fraaie cadeaux overhandigd t.w.: namens collega's bazen: een radiotoestel; namens zijn ondergeschikten: een fiets; door zijn opvolger, den heer Semeyn: een kist met hengelgerei. Een zoon van baas Jalink dankte voor de waardeerende woorden tot zijn vader ge sproken. 40 jaar. J. F. Eykenbroek, 25 jaar. A. Buys, J. Essing, H. Flooren, C. W. van Harmeien, K. Kruidenier, J. J. M. Mansveld, H. Meidam, C. W. van Nispen, E. A. v. d. Perk, J. T. Termijn, B. Verharten, T. de Vries, H. J. Wessling, VAN ONS NIEUWE Hfdbaas Koperslagerij Scheepmaker Stoomkraanmachinist Ketelmaker-boorder Magazijnknecht Koker Ketelmaker Sjouwer-bankwerker Koker Modelmaker-fraiser 2e Machinist Witmetaalgieter Controleur Brander Het is alweer eenige maanden geleden, dat de nieuwe cantine op de werf te Schiedam in gebruik werd genomen en het is gebleken, dat hiermede inderdaad in een lang gevoelde behoefte is voorzien. De in richting van dit nieuwe schaftlokaal doet prettig aan en geconstateerd kan worden, dat zij, die er gebruik van maken, dankbaar zijn voor het totstandkomen van dit gebouw. Zooals aan velen bekend zal zijn, ligt het in de bedoeling van de Directie om boven de ramen of op den geheelen wand aan de Westzijde een of andere toepasselijke muur schildering te laten aanbrengen, doch de haar tot nu toe voorgelegde ontwerpen heb ben geen bevrediging kunnen bieden. Er is daarom besloten, onder het personeel van de onderneming een prijsvraag uit te schrij ven voor een ontwerp. Ieder lid van het personeel kan hieraan meedoen. De uitvoering moet door eigen personeel kunnen geschieden. De ontwerpen moeten vóór 15 October 1946 bij ondergeteekende worden ingeleverd. Als belooning voor het ontwerp, dat zal worden uitgevoerd, zal een bedrag van 100,worden gegeven De Commissie, die de ingekomen ont werpen zal beoordeelen, zal t.z.t. door de Directie worden benoemd. C. KEYZER, Afd. Soc. zaken. Onderstaande bedragen werden aan de leden van het personeel verstrekt: Juni aan 17 leden f 350,51 Juli 28 563,54 Augustus 13 365,65 Van den heer Verhagen, die op 23 Augus tus 1946 zijn 25-jarig jubileum bij de onder neming heeft gevierd, ontving het Willy Wilton Fonds" een bedrag van f 20,35, het welk door zijn collega's was bestemd om bloemen voor hem te koopen. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. Op 14 September j.l. werd het sportterrein op de werf te Schiedam officiéél in gebruik genomen. De wapperende vlaggen op de velden en bij den hoofdingang maakten onze menschen er opmerkzaam op, dat er een feestelijke gebeurtenis zou plaats vinden en velen zijn dan ook dezen middag getuige geweest van de opening van ons mooie voetbal- en hand. balveld. Om 2 uur waren de verschillende afdee- lingen op het veld opgesteld, terwijl onze kranige Harmonie voor de muzikale omlijs ting zorgde. De voorzitter van de vereeniging Wilton- Fijenoord begroette de aanwezigen, waar onder vele personen uit de sportwereld en de wethouder van Cultureele Zaken en Sport te Schiedam. Spreker zette het nut van de bedrijfsver- eenigingen in het algemeen en van de sport in het bijzonder uiteen en wekte de leden op met alle krachten mede te werken aan den groei en bloei van de vereeniging, zoo dat wij in de toekomst als vereeniging een even goeden naam zullen hebben als ons concern in vakkringen heeft. Hoewel natuurlijk het werk No. 1 moet blijven, kan de sport medehelpen aan den groei van onze onderneming, daar hierdoor saamhorigheidsgevoel, teamgeest en doorzet tingsvermogen gekweekt worden. Hü bracht de Directie dank voor het prachtige veld, dat aan de vereeniging ge schonken werd en verzocht het veld in ge bruik te willen stellen. De heer Römer, daarop namens de Directie van Wilton-Fijenoord het woord nemende, betoogde, dat sport en spel het bedrijf in belangrijke mate ten rtoede kunnen komen. Hij sprak zijn waardeering uit voor hetgeen reeds door de verschillende vereenigingen was gepresteerd en voor de samenwerking die onderling bestaat, mede door de over koepeling door een hoofdbestuur. Hij bracht hulde aan degenen, die uit de wildernis, die er na de bevrijding was, dit mooie sportveld hadden tot stand gebracht. Het vereenigings- gebouw, waarvoor de eerste werkzaamheden waren aangevangen, moet volgend jaar ge reed zijn. Hij wenschte de sportvereenigingen een periode van grooten bloei toe. Hierop werd door hem het rood-witte lint doorgeknipt, dat tusschen de goalpalen ge spannen was, met welke symbolische hande ling het veld in gebruik werd genomen. Onder het spelen van een bekend Hol- landsch lied werd de wimpel in den vlagge- mast geheschen. Vooraf gegaan door de Harmonie mar- cheerden leden van ae onder-afdeelingen het veld op, waar zich de dames van W.F. en S.P.S.V. voor den te spelen handbal wedstrijd opstelden. De heer Römer wierp den bal in het midden van het veld op en de sportieve kamp tusschen de twee elftallen nam een aanvang. Deze prettig gespeelde wedstrijd werd door onze dames gewonnen met 51. Direct daarop verschenen de W.F. heeren handballers, om tegen een elftal van D.W.S den strijd aan te binden. D.W.S. bleek hier de meerdere en wij verloren dezen wedstrijd met 61; doch het was een eervolle neder laag. Onze jongens waren misschien technisch wat minder, doch wat snelheid en enthou siasme betreft, deden zij niet onder. Er is alle hoop, dat uit dit team iets goeds te voorschijn zal komen. Als laatste werd een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen een elftal van W.F. en S.P.S.V. Ondanks de koude zullen de vele toeschouwers genoten hebben van dezen vlot gespeelden wedstrijd, die tot het laatst toe het aankijken alleszins waard was. Onze jongens wonnen dezen strijd met 31. Tijdens de pauzen zorgde ons Harmonie korps voor de feestelijke opluistering. De in de koffiekamer opgestelde maquette van de sportterreinen en het clubgebouw trok veel belangstelling. Aan het einde van den middag dankte de voorzitter de elftallen, die dezen middag hadden medegewerkt aan het welslagen van het feest en die door hun sportief optreden de Vereeniging een grooten dienst bewezen. Aan de aanvoerders werd een medaille ter herinnering uitgereikt. Een groote dag voor de Vereeniging Wil ton-Fijenoord, vooral voor de afdeelingen Handbal en Voetbal. Het veld is er, aan het clubgebouw wordt gewerkt en de belang stelling bij het personeel is opgewekt. Als nu deze afdeelingen naar beste kunnen aan den opbouw beginnen en zich geheel hieraan geven, zal de Vereeniging Wilton- Fijenoord nog veel van zich doen spreken. Het is niet de gewoonte, om aan eiken te werk gestelden werknemer op onze werf, in het Wilton-Fijenoord-Nieuws aandacht te besteden. Bij bepaalde functies wordt vol staan met het noemen van den naam. Slechts bij uitzondering wordt meer aandacht aan een dergelijke nieuwe kracht gewijd. Zeker is het dan gemotiveerd, dit te doen, indien een zoo belangrijke stap wordt ge daan als het aanstellen van Mevrouw M. Jansen als sociale verzorgster. Geruimen tijd hebben wij naar een goede kracht ge zocht en wij hopen thans een goede keuze te hebben gedaan. Het is onze bedoeling, dat Mevrouw Jansen alle gezinnen, waar hulp geboden moet worden, bezoekt en dien moreelen, dan wel materieelen steun geeft, welke noodig kan zijn. In samenwerking met het Willv Wilton Fonds verwachten wij, dat hiervoor op sociaal gebied een belangrijke stap voor uit is gedaan. Men moet thans natuurlijk niet verwach ten, dat Mevrouw Jansen in alle gevallen redding kan brengen. Ook zij beschikt niet over textiel-goederen, huisraad en derge lijke meer, maar wel kan zij bij moeilijk heden in het gezin, bij ziekte of dergelijke haar hulp geven. Het is onze bedoeling, zoo spoedig mogelijk nog een tweede sociale verzorgster aan te stellen, die meer op medisch gebied werk zaam zal zijn. Wij hopen, dat Mevrouw Jansen erin zal slagen, het vertrouwen van het personeel te winnen, hetgeen moet blijken, doordat men zich in geval van moeilijkheden tot de afd. Sociale Zaken wendt, om haar hulp te verkrijgen. Gedurende den korten tijd, dat Mevrouw Jansen haar werkzaamheden verricht, is ge bleken, dat in diverse gezinnen huishoude lijke hulp dringend noodzakelijk is. Wie heeft een dochter, die bereid is, zoo nu en dan hulp te verleenen? Als kernvertegenwoordiger voor de Afd. Scheepsbouw is aangewezen G. Dirks, in de plaats van H. Bergsma, welke onzen dienst heeft verlaten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 2