Voetbalherinneringen uit 1913 Veilig werken HUISVLIJTTENTOONSTELLING Personalia Baden Nu het eerste sportveld aan onze sport- afdeeling is overgedragen, gaan de gedach ten van de ouderen onder ons nog wel eens terug naar dagen, waarin de voetbalsport op primitiever wijze werd beoefend. Bij Wilton bestond in 1913 ook een voetbalclub, opge richt door het administratief personeel. De club-kleuren waren Rood-Wit. Goalpalen en hoekvlaggetjes werden op de directie ver overd. Xerxes, met den toenmaligen secre taris, den heer Koetsveld, verleende 's Za terdagsmiddags gastvrijheid op een oefen- veld. Het aantal leden bedroeg ongeveer 14 man, zoodat er niet veel keuze was voor de samenstelling van een elftal. De leden bestonden voor een «root gedeelte uit lieden tusschen 32 en 40 jaar, waarbij er waren, die nog nimmer gevoetbald hadden. Daarom echter niet getreurd. De bedoeling was, om de ledematen eens los te maken. Kampioen aspiraties waren er niet. De eerste Zaterdag na de oprichting werd er enthousiast geoefend. Vier uren aan één stuk werd er getrapt op een vrij zwaar veld. Het gevolg was, dat schrijver dezes op zeker moment geen kans meer zag om een been op te lichten, laat staan om een vlak voor hem liggenden bal weg te trap pen. Gedurende de daarop volgende week werd dan ook een sleepend bestaan geleid. Thuiskomende moesten de stijve onderdanen moeizaam op een extra stoel geheschen worden. Na de tweede oefening begon het al te vervelen. Wedstrijd spelen was veel leuker. Iemand van de Uranium Steamshio Cy., toen tertijd in Rotterdam gevestigd, had ons voor een wedstrijd uitgenoodigd. Vol overmoed werd deze uitnoodiging aanvaard. Op het v.m. Schuttersveld aan de Linker Rottekade zou de ontmoeting plaats vinden. Nu was door allerlei beslommeringen van de leden de opkomst niet altijd 100%, Zoo ook op den bewusten Zaterdagmiddag. Om 2 uur vroeg de uitgenoodigde scheidsrechter, of de wedstrijd doorging, daar van onze ploeg slechts 7 man in het veld waren. „Natuur lijk werd er geantwoord, „daar zijn we toch voor gekomen". De aanvoerder ontbrak. Geen nood, dan moest de voorzitter, die nog nooit gevoetbald had, maar aanvoeren. Op de naastgelegen velden oefenden D.V.S. en andere clubs. Eenige spelers hadden ge durende het spel aangeboden om met ons mee te trappen, hetgeen door ons dankbaar geaccepteerd werd. Bij goed natellen bleek, dai ons elftal tegen het einde van den strijd gegroeid was tot 14 man. Het succes bleef dan ook niet uit. We verloren dezen wed strijd met 120. Van voetbal-technisch standpunt uit ge zien, is er niet veel goeds van dezen wed strijd te vertellen. Dat de deelnemers zich nimmer in hun leven, welk sportevene ment ook, beter geamuseerd zullen hebben, staat wel vast. s-Maandags op kantoor werd er door niet- leden natuurlijk belangstellend geïnformeerd hoe het afgeloopen was. De voorzitter gaf het volgend gekleurd verslag. „We zouden gaan spelen en de captain was er niet; toen kwam er plotseling een kerel rtaar me toe, welke een pop in mijn handen duwde. Ik zei „dank je wel" en wilde hem in mijn zak steken. Dit mocht echter niet. „U moet tossen", zei die vent. Nu toen heb ik kruis of munt gegooid. Bij goed raden mocht ik de windzijde kiezen. De keuze is blijkbaar verkeerd geweest". Bij een revanche-match, die enkele weken later op Woudestein gehouden werd, hebben wij ons schitterend gewroken. We verloren toen n.l. nog maar met 60. Veel pret hebben we onderling gehad, maar het was nu niet bepaald „sport". Door de mobilisatie in Augustus 1914 verloren wij verschillende leden en wij moesten ophou den tot betere tijden. Het spelpeil was in middels wel wat verbeterd. Eenige ontmoe tingen met andere kantoorelftallen hadden zelfs overwinningen gebracht. Om een be hoorlijk elftal te vormen moet er echter een flink aantal leden zijn, zoodat selectie mogelijk is. Met ons groote personeel, waar hoe langer hoe meer onderlinge waardee- ring komt tusschen hoofd- en handarbeiders, moet het mogelijk zijn om vele elftallen te vormen. Dit zal ongétwijfeld geschieden. Laten we hopen, dat op de mooie nieuwe velden menige wedstrijd met succes mag worden bekroond. Indien er in de Wilton- Fijenoord voetbalclub een even goede kame raadschap aanwezig is, als er bestond in ons kleine ploegje, dan staat de jongere generatie nog veel prettigs te wachten. d. M. Met ingang van 1 September 1946 heeft de heer Ir J. H. H. Verloop op 71-jarigen leeftijd zijn functie als directeur neergelegd. Zijn opleiding ontving hij in Delft, waar hij afstudeerde als werktuigkundig ingenieur. Na practische werkzaamheden in binnen- en buiten land, was hij bij Werkspoor in Amsterdam werkzaam tot 1 Augustus 1912, op welken da tum hij benoemd werd tot directeur van het Etablissement Fijenoord Na fusie met Wilton, volgde op 11 September 1929 zijn benoeming tot directeur van Wilton-Fijenoord. De thans afgetreden directeur was een zeer geziene persoonlijkheid en zijn woord had gezag in scheepsbouwkringen hier en in het buitenland. Als voorzitter van verschillende vereenigingen op vak- en meer algemeen sociaal-economisch gebied, werd hij zeer gewaardeerd. Hij maakte in 1936 deel uit van de Nederlandsche handelsmissie naar Zuid- Amerika. Behalve een benoeming tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, vielen hem nog verschillende buitenlandsche onderschei dingen ten deel. Meer nog dan alle bijzonderheden van zijn loopbaan staat bij zijn afscheid ons het beeld voor oogen van een sympathieke persoonlijkheid van breed allure, waaraan allen, die met hem in aanraking kwamen, de beste herinneringen zullen behouden. Met ingang van 1 Augustus 1946 is de heer Ir Y. A. KUIPERS als hoofdingenieur van de afdeeling Werktuigbouw in functie getreden. De heer J. G. Tromp is aangesteld als chef van de afdeeling Onderhoud. De heer J. P. de Haan is met ingang van 1 September 1946 bevorderd tot sous-chef van de Teekenkamer, afd. Scheepsbouw. In een vorig artikel hebt U gezien, dat we den strijd tegen ongevallen hebben opge nomen. U kent de leus: „Veiligheid, Voorzorg, Voorspoed". Deze leus moet werkelijkheid worden en verwacht wordt, dat ieder daar aan zijn medewerking zal verleenen. De Commissie, welke inmiddels nog is uitgebreid met de heeren: Ir. J. H. Wilton Werf Rotterdam Ir. A. Cappon Etablissement Fijenoord en welke als een uitvoerend comité moet worden gezien van allen, die bij de onder neming werkzaam zijn, houdt zich voor wenken gaarne aanbevolen. Het hijschen met zgn. stellingdraadjes is absoluut verboden. Deze draden zijn uitslui tend geschikt voor het ophangen van de stellingen en het is hoogst gevaarlijk, deze als stroppen te gebruiken. Met ingang van September zijn benoemd de heeren B. J. v Meurs tot chef Magazijn administratie A. Been tot sous-chef A. L. Hazenbroek tot chef Magazijn beheer J. R. Hckkema tot sous-chef Bij voldoende belangstelling zal er Zaterdags na afloop van het werk gelegenheid worden ge geven tot het nemen van een bad in het Sport- fondsenbad te Schiedam, eventueel tegen de prijs van 10 ct per bad. Teneinde een overzicht te krijgen van het aan tal deelnemers is het gewenscht onderstaande strook in te vullen en per omgaande in te zenden aan de afdeeling Sociale Zaken. Ook huisgenooten van onze werknemers kun nen van de gelegenheid gebruik maken. Ondergeteekende; Naam; Adres;- Fabrieks No zal gaarne gebruik maken aan de gelegenheid tot het nemen van een bad in het Sportfondsenbad tegen gereduceerd tarief. Handteekening VAN WERK VERVAARDIGD DOOR DE LEDEN VAN HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD De afdeeling „Ontwikkeling en Amusement" hoopt de a.s. Kerstdagen een huisviijttentoonstelling te organiseeren van werkstukken op elk gebied, vervaardiad in de vrije uren door leden van ons personeel. Alle huisvlijt komt hiervoor in aanmerking, zooals; modelbouw, cartonnage- werk. houtsnijwerk, figuurzaagwerk, beeldhouwwerk, leerbewerking, schilder- en teekenwerk, dameshandwerken. enz. Wij verwachten, dat vele leden hun werk zullen inzenden, om op deze wijze te laten zien, wat er alzoo vervaardigd kan worden in de vrije uren Zij. die werk willen inzenden, worden verzocht, dit zoo spoedig mogelijk op te geven met vermelding van den aard van het werk en het aantal stuks de wT ™°[den„ve,rstrfkt en opgaven worden ingewacht bij den heer J. de Wit. afdeeling Teekenkamer, Schiedam. Doet allen mede. Wij verwachten een groote deelname!

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 3