HUISVLIJTTENTOONSTELLING Jubilea T arief commissies Bravo Voorzorg eiligheid oorspoed moet voldoen, zijn voorgeschreven en vast gelegd in de Normaalbladen, Lloyd's Rules en dergelijke. Een proefstaaf, direct uit de plaat ge sneden, voldeed niet aan de e'schen voor de rek. De staaf scheurde ontijdig op de be schadigingen door de beitels in het oppervlak veroorzaakt. Werden de hakgroeven door afschaven van het oppervlak weggenomen, dan voldeed het materiaal aan alle e'schen! Zorgvuldigheid, niet alleen bij de uitvoering van de proeven, maar ook tijdens de voor bereiding, die uiteraard niet in het Labora torium kan geschieden, is dus een eerste vereischte. (Wordt vervolgd). 40 jaar: K. de Geus, Metselaar 25 jaar: J. Assenberg, B'kker J. A. Boons, Plaatwerker H Buskens Bankwerker J. v. d. Hoeven, Bankwerker .1. Hoogmoed Voorman-verver L. Roodnat, Scheepsbeschieter Bij Koninklijk Bes'uit van Dinsdag 17 Sep tember 19'6, Staatsblad no. 181a, toegekend de Eere-meda'lle verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in Zi'ver aan: C. Brongers, Baas Kopergieterij in Brons aan: J. van Dijk IJzerwe-ker C. Alberts, Bankwerker A. J. van der Schee, Zandvormer Al degene van wie ik niet persoonlijk afscheid heb kunnen nemen, dank ik hiermede voor de prettige samenwerking gedurende de tijd die ik bij Wilton-Fijenoord heb doorgebracht W. A. F. G. Hexspoor In verband met de V-actie in ons bedrijf is het goed te weten, dat één der conclusies van het op 20 21 September j 1. gehouden Achtste Nationale Veiligheidscongres als volg' lu'dt- „Stoffelijke beveiligingsmiddelen aan weik- .tuigen enz. zijn noodig en belangrijk, maar „niet voldoende als maatregel ter bevorde ring van de veilighe'd in fabrieken en werk plaatsen; daarnaast is vooral noodig, dat „alle betrokkenen, bedrijfs'eiders en hun „medewerkers zoowel als alle werknemers, „die veiligheid als hun eigen zaak voelen „en beseffen." W.W. FONDS. In de maand Sept. werd aan 35 leden van ons personeel in totaal een bedrag van f 701. 7 uitgekeerd. PERSONALIA. Soc'ale Verzorgster. Inmiddels heeft ook de tweede soc'ale verzorgster, zuster N. Bosschaart, haar werk zaamheden aangevangen. Wij hopen, dat beiden het vertrouwen van het personeel zullen weten te winnen. Het vaststellen van tarieven is een moei lijk we k hetgeen zij, die het tarief moeten verdienen, veelal niet begrijpen en daarom geneigu zijn de calculators een verwijt te maken. Hierdoor ontstaat dikwijls een on- noodige ve.wijdering tusschen twee groepen van werknemers, waarmede niemand gebaat is. Het lag reeds gedurende eenigen tijd in de beuoeung ook in ons bedrijf tariefcom- missiès in te stellen, doch zoo ang nog een groot gedeelte niet in tarief kon werken, is daarmede gewacht. Nu geleide ijk aan steeds meer afdeelingen in tarief gaan werken, is de tijd voor het instellen van de tariefcom- missi s aangebroken en zal. zoo spoedig mogelijk tot de benoeming daarvan moeten woiden overgegaan. In iedere afdeeling, waar in tarief wordt gewerk moet een iariefcommissie worden aangesteld. Een dergelijke commissie moet bestaan uit twee arbe ders, die door hun collega's uit de betr. afdeeling worden voor gedragen De taak van de tariefcommissies is het onderzoeken van klachten, welke met be- trekk ng tot het vaststellen der tarieven naar voren worden gebracht en niet rechtstreeks door overleg tusschen calculator en betrok kenen konden worden weggenomen. Het veis stellen van de tariefen blijft geschieden door den calculator. Zoodra de tariefcommissie een klacht over een vermeende onjuiste ca'culatie van geld o' u-en ontvangt maakt zij zelf een calcu latie, welke vergeleken wordt met d'e van den ca cu ator. In gezamenlijk overleg tus schen tariefcommissie en calculator kunnen n hes':' i de ve schillen worden bespro ken en waar noodig eventueel wijzigingen e - nge irarht Ind en de' commissie het met den calculator niet eens kan worden, wordt het g val a">n den hedrijfschef voorgelegd. Van elk geval, dat door de tariefcomm'ssie wn 4* ehandeld moe een volledig rapport worden opgesteld, waarin de klacht zoowel als de wijze van afdoening wordt vastge legd Eén exemplaar wordt aan betrokkene u'lgereikt. Wij hopen zeer, dat de instelling van de ta-iefcommiss'es in ons bedrijf en de wijze, waarop zij haar taak zullen vervu'Ien, zu''en bijdragen tot een beter wederzijdsch begrij pen en vertrouwen Candidaten kunnen in overleg met de kernleden tot 15 November a s worden ge- s'e'-l Zij rnooten den leeftijd van 26 jaar hebben bereikt en tenminste 5 jaar bij de onJernem;n<r werkzaam zijn. De capdidatenlijsten moeten door ten- m'nste 10 meerderjar'ge werknemers uit de betr. afdeeling, met een dienstverband van 1 jaar of langer wor'en onde-teekend en worden ingeleverd bij de afd. Sociale zaken. Naar aanleiding van onze bekendmaking in het voorgaand^ W.-F. Nieuws tot het hou 'en van een Huisvlijt-tentoonstelling van werk- siukken door ons pe soneel in zijn vrijen tijd' vervaardigd en de oproep tol opgave van inzendingen, kunnen wij berichten, dat reeds velen zich opgaven. Het belooft een zeer in 'ss'nle expos'Fe te worden Wij kunnen nog meer gebruiken, vooral op het gebied van modelbouw, beeldhouw werk, siersmeedwerk, plaatwerk, fotografie, enz. Eén oproep tijdens een filmavond van O. en A. was reeds voldoende voor meer dan 190 emp oyés en voor alle leerlingen van de Bedrijfsschool om zich spontaan be schikbaar te stellen, in hun vrije uren speel goed te vervaardigen ten behoeve van de kinderen in den leeftijd van 5 tot 10 jaar, voor wie met St Nicolaas eenige prettige uren zullen Worden bereid. Dit doet prettig aan en geeft een blijk van den gemeenschaps zin van onze menschen. „Natuurlijk," zullen velen zeggen, „welke vader zou niet bereid zijn, dit werk voor zijn kinderen te doen". Maar zoo is het niet. Het zijn niet alleen vaders, die hun medewerking verleenen, maar ook jongeren, die begrepen hebben, dat de jeugd, die zulk een moeilijken tijd adhter den rug heeft en nog meemaakt, meer toe komt dan op het oogenblik kan worden geboden. Een ieder, die aan zijn e'gen jeugd 'erugdenkt, weet hoe blij en dankbaar hij was met een nieuw stukje speelgoed. Daar om: bravo werkfers van „Wilton-Fijenoord"! Succes maakt een mensch dikwijls over moedig en zoo zoudt U ook het onderstaande kunnen opvatten. Er is een enorm gebrek aan allerlei dingen, aan de productie waar in wij op de werf niet kunnen medewer ken, T och zouden we veel nood kunnen lenige# en daarvoor durven we het onder staande in Uw aandacht aan te bevelen. Het is geb'eken. dat in vele gezinnen van em- piovcs een schreeuwend tekort is aan ledi kanten, zoowe' voor volwassenen als voor k nderen Op dezelfde wijze als bij het ver vaardigen van speelgoed zouden wij hier wat kunnen doen voor onze medewerkers. Den laa'sten tijd is door de werf een groot aantal sp'raal- en bandmatrassen beschik baar gesteld, doch dit aantal voorziet bij lange na niet in de bestaande behoefte. De directie wil nu materiaal en werktuigen be schikbaar stellen om een groot aantal ledi kanten te laten vervaardigen voor hen die daaraan dr'ngend behoef'e hebben. Wie wil zich nu beschikbaar stellen om in zijn vrijen tijd hieraan mede te werken? H;er is' ge legenheid voor practisch dienen. Thans geen gepraat, maar daad. aten we door een groote aanmelding toonen dat we genegen zijn onze medearbeiders die in moeilijkheden ziften, naar vermogen te steunen. Hoewel de uitvoering U'teraard slach's eenvoud'g kan zijn zul'en zij d'e er mefle geho'pen worden, duhbel dankbaar zijn, omdat zij zullen weten, dat de >-esu''a,"n bereikt zijn door eendrach tig samenwerken. Geeft U op bij den heer J. de Wit, afd. Teekenkamer, Schiedam. Bu'terigewoon aardig was een brief van een vrouw van één van onze leden van het pesone- w a in zii mededeelde, dat haar man verscheidene stukjes gemaakt had doch het niet aan-u fde, dit op te geven Nu nam zij zij-i vrouw de vrijheid om dit voor haar man te doen. Goed zoo, dat moeten wij heb ben Zijn er nog meer ere dames die op deze wijze haar man willen helpeij om zijn schgonm te overwinnen? Wij rekenen op U! Doet opgave van dee'nem'ng bij den heer J. de Wit, Teekenkamer te Schiedam.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1946 | | pagina 2