II Dankbetuigingen s. WONINGRUIL IN MEMORIAM. Sinds de laatste opgave ontvingen wij bericht ven overlijden van onderstaanden employé, welken velen van ons heLben gekend. A VAN HULST. Overledene is 14 jaar als bikker bij ons werkzaam geweest. Overleden 28 januari 1947 ten gevolge van een ongeval. Zijn nagedachtenis zal door ons in eere worden gehouden. Wij bevelen de volgende avonden In de belangstelling onzer leden aan. 10 Maart 1947. Filmavond. Vertoond zal worden de film „Kleur en Glorie onzer tropen". Dit is een buitengewoon mooie film. gedeeltelijk kleurenfilm over een reis naar Oost-Indië met het as. ..Johan van Oldcnbarnevelt" en een reis over de eilanden Java, Sumatra, Bali. enz. In April zal de afd. Propaganda van de K.L.M. een avond voor ons verzorgen. De juiste datum zal nog nader worden bekend gemaakt. Ook hier zal een reisfilm vertoond worden en wel „Transatlantische vlucht", alsmede eenige bijfilms over de outillage van de verschillende vliegvelden. Op 14 Mei krijgen we een paar prachtige films, welke gebracht worden door de Ford-fabrieken re Amsterdam. Houdt U bovengenoemde data vrij! Nadere bijzonder heden volgen nog. Mede namens zijn echtgenoote betuigt ondergeteekende zijn oprechten dank voor de vele blijken van belang stelling en de cadeaux, welke hij ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambts-jubileum mocht ontvangen. A. ZEVENBERGEN, Ondergeteekende betuigt hiermede zijn hartelijken dank. mede namens zijn echtgenoote, aan Directie, baas en collega's voor de blijken van belangstelling, ondervonden bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. J. HOEVENAAR. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg bazen en collega's zijn dank voor de blijken van medeleven tijdens zijn langdurige ziekte. J. B. K1ERS. Mede namens zijn echtgenoote betuigt ondergeteekende zijn hartelijken dank aan Directie. Chefs, bazen en collega's voor de vele blijken van belangstelling en de fraaie cadeaux. ontvangen bij zijn vertrek uit de Gieterij. A. J. v. d. SCHEE. Ondergeteekende betuigt mede namens haar echtgenoot haar welgemeenden dank voor de vele blijken van belangstelling en het fraaie cadeau, bij haar huwelijk aangeboden. Mevr. S. v. d. SLOOT-Gret. Op het gebied van beeldhouwwerk waren prachtige stukken ingezonden door 3 inzenders, waarbij vooral de inzending van een timmerman van de afd. Onderhoud en wel het s'uk „IJdelheid", een ontwerp-monument. een stel boekensteunen, enz. opviel. Doch eveneens interessant waren de inzendingen van een oud ijzergieter met een reeks uit hout gebeeldhouwde olifanten. M in getal en oploopend van klein tot groot, alsmede diverse foto-standaards, een naaibox, enz. Ook waren ver scheidene stukjes plaatwerk en drijfwerk ingezonden, o.a. een prachtige roodkoperen fruitschaal met 3 opge dreven rozen, welke vooral de belangstelling van de dames had. Eveneens een keurig staaltje van huisvlijt was de natuurgetrouwe copie van een draaimolen, vervaardigd door een stoker, waaraan deze in den tijd, dat hij tot werkeloosheid gedoemd was, 2 jaar dag in dag uit gewerkt had. Er za'en o.a. 49.000 kraaltjes in verwerkt. Ook was er prachtig borduur- en handwerk, alsmede frivolite-werk ingezonden door diverse dames, waarover met lof werd gesproken. Verder waren er nog verscheidene stukjes houtsnijwerk, inlegwerk en diverse andere staaltjes van huisvlijt, welke er eveneens keurig uitzagen. Op de tentoonstelling waren alle inzendingen voorzien van een kaartje met naam van den inzender en de afdeeling. waarin deze persoon werkzaam was, zoodat hier in dit verslag verder geen namen genoemd zijn. doch één uitzondering wil ik maken en wel voor den koper slager Bekink. welke verscheidene uit één stuk geelkoper gedreven vazen ingezonden had, alsmede een geheel compleet serviesje, gedreven uit halve centen, centen en t twee-en-eenhalve-centstukken. Hoe hij dit gemaakt heeft is bijna onbegrijpelijk, als U bedenkt, dat de kopjes en schooltjes van halfjes waren gemaakt, waa van het wapen nog zich'baar was en de theepot. me»kkan en suikerpot van centen. U krijgt op bijgaande foto eenigs- zins een idee. hoe klein dit was en zij. die het van nabij hebben gezien, hebben zich ook kunnen overtuigen, hoe nauwkeurig alles was afgewerkt. Het aantal bezoekers heeft plm. 900 bedragen, waar door het soms zelfs heel druk was in de zaal. Zooals aan het begin gezegd, deze tentoonstelling is in alle opzichten geslaagd en dit is ook in de dag bladpers tol uitdrukking gekomen, waarbij in één blad zelfs werd gezegd, dat sommige inzendingen vr boven het peil van huisvlijt uitgingen. Bravo huisvlijt-beoefe- naars. ga zoo door: wij zullen trachten, later Uw werk nogmaals onder het oog van anderen te brengen; wij weten bij voorbaat, dat er dan nog meer inzendingen komen, dit hebben wij reeds opgevangen. Een woord van dank aan de Directie voor de mede werking en betoonde belangstelling en aan de mede werkers. die belangeloos hun tijd ter beschikking stelden, ia hier zeker op zijn plaats. Eveneens een woord van dank aan aller., die hun werk ingezonden hebben. Wij verwachten, dat wij bij een volgende gelegenheid weer op hen kunnen rekenen. In dit verband wil ik nog wijzen op het stukje elders in dit blad, getiteld: „Zondagskunstenaars". J. de W. Van de echtgenoote van één van de leden van ons personeel mochten wij een schrijven ontvangen, waarin zij ons mededeelde, dat zij van de cabaret-avonden van de afd. O. A. niets afwist. Zij vertelt tevens, dat zij de meeste dingen betreffende Wilton-Fijenoord eerst moet hooren van de buren, waarna zij dan met haar man erover spreekt. Nu blijkt deze als ijzergieter op de Werf Fijenoord werkzaam te zijn en hij zegt. dat daar niets bekend wordt gemaakt. Wat dit betreft kun nen wij U vertellen, dat alle mededeelingen daar even eens op de daarvoor bestemde plaatsen worden opge hangen. Het juiste antwoord is, dat de meesten van het per soneel geen aandacht aan de mededeelingen besteden. Zij loopen er maar langs, zonder te lezen; dat be merken wij dagelijks. En als zij dan later van een collega, die wel oplet, van den een of anderen avond hooren, dan komen zij bij ons mopperen. We hebben maar één antwoord: er hangen over de kanalen, havens meren enz. en wordt bovendien in het Westen begrensd door de Noordzee. Deze inleiding willen wij gebruiken om er op te wijzen, dat al deze wateren een zeker gevaar voor ons allen vormen en wel het verdrinkingsgevaar. Tegen dit gevaar kunnen wij ons beschermen door te leeren zwemmen. Dit geldt in het bijzonder voor de employé's van* ons bedrijf, die eiken dag op en bij het water werken. Zeker, in geval van nood zal men U trachten te redden, maar bedenkt wel. dat U Uw redder dan eveneens blootstelt aan verdrinkingsgevaar. He» is nog niet zoo ver. dat het zwemonderwijs op de scholen verplichtend gesteld is. Wij raden U echter in Uw *eigen belang aan, zwem onderwijs te gaan volgen. Naast het wedstrijdzwemmen en het waterpolospel stelt onze vereeniqing zich als doel. U allen het zwemmen te leeren. Wij beschikken daarvoor over een gediplomeerden zwemonderwijzer, die zich op de cluburen uitsluitend met de beginnelingen bemoeit. Personen van alle leef ijden kunnen aan de zwemoefeningen deelnemen. Geeft U dus op als lid van onze zwemvereeniging; het zwemonderwijs is voor onze leden geheel gratis. Wij wekken onze leden oo, regelmatig op de cluburen in het SPORTFONDSENBAD aanwezig te zijn en aan de oefeningen deel te nemen. Vergeet niet, dat eind Maart het examen voor het K.N.Z.B.-diploma 4 zal worden afgenomen; we kunnen dus nog maar enkele maanden trainen. Cluburen: des Zaterdags van 121.45 uur ia het Sportfondsenbad te Schiedam. Onze leus is: KUNNEN ZWEMMEN IS ZALIG NIET KUNNEN ZWEMMEN IS ZIELIG. DINSDAGAVONDTRAINING. Met een Zwemvereeniging te Vlaardingen hebben wij een regeling getroffen waarbij is overeengekomen, dat werven verspreid 45 bekendmakingen; U komt altijd langs een plaats, waar zoo'n mededeeling hangt. Al is het maar aan de poort bij het opkomen of weggaan van de werf. Leest en U weet alles. Loopt niet voorbij. Wat de avonden van O. A. betreft, deze zijn doorgaans alleen toegankelijk voor leden van deze afdeeling. Wordt lid van O. A. en U kunt deze avonden met Uw vrouw bijwonen. Opgaven voor lidmaatschap kunt U doen bij den Heer J. de Wit, Teekenkamer. Schiedam. J. DE W. AFD. ZANG. Op de laatst gehouden Bestuursvergadering, welke werd bijgewoond door het Bestuur van het Wester Koor. is na een korte bespreking besloten om een gecombineerd concert te geven, zulks met medewerking van het Leidsche Politie Muziekkorps. De drie vereenigingen zullen onder leiding staan van onzen dirigent, den heer Verweel. Dit concert zal worden gegeven in de groote zaal van het gebouw van den Volksbond aan de Lange Haven te Schiedam. De juiste datum is nog niet vastgesteld, doch zal vermoedelijk vallen in de eerste helft van April. Aangezien er voor dien datum nog twee nieuwe num mers ingestudeerd moeien worden, wekken wij alle leden op. tocb vooral trouw de repetities bij te wonen. Ook de zangers op de werf, die nog niet zijn komen luisteren, moeten zich nu eens laten zien. Het s'ukje van onzen tweeden Voorzitter in het laatste Vereenigingsnieuws heeft tot resultaat gehad, dat verschillende liefhebbers zich hebben opgegeven. Maar ondanks deze welkome aanwinst zijn wij toch nog niet aan het aantal, dat wij ons hebben voorgesteld. Met aller medewerking is het mogelijk, om van Wiltons Mannenkoor een koor te maken, dat ook ver buiten de werf van zich zal doen spreken. v. E. AFD. ZWEMMEN. Een woord tot hen, die nog niet kunnen zwemmen. Wij, Nederlanders, wonen in een land, dat rijk aan water is. Ons iand wordt doorkruist door vele rivieren. op één der cluburen van deze vereeniging en wel op Dinsdagavond van 5.30 tot 6.30 uur wij de vrije be schikking hebben Qver een gedeelte van het bassin in het Sportfondsenbad te Schiedam. In dit uur worden een aantal van on2e leden sinds eenige maanden ge traind voor het wedstrijdzwemmen, waaraan deze leden met veel animo deelnemen. Thans is het oogenblik ge komen waarop wij al onze leden hiertoe in de gelegen heid willen stellen. De training staat onder leiding van den heer Verheijden en heeft speciaal ten doel om wedstrijdzwemmers op te leiden. Ieder lid kan hieraan meedoen tegen het gereduceerde tarief van 0,15 per keer. doch aan de deelname zijn twee voorwaarden ver bonden. In de eerste plaats verwachten wij dat zij, die zich voor de training opgeven, zich ook beschikbaar willen.stellen voor inschrijving op eventueele wedstrijden. In de tweede plaats verlangen wij een regelmatige opkoms; op eiken Dinsdagavond; dus niet aJleer. komen wanneer het eens gunstig uitvalt, doch steeds trouw aan de training meedoen. Op den eerstvolgenden Dinsdag avond na het verschijnen van dit artikel kan men zich in het Sportfondsenbad voor de training opgeven en dan direct hieraan deelnemen. Tevens kan men zich aldaar als lid aanmelden. De training zelf vangt aan om ca. 5.45 uur; onmiddellijk na bedrijfssluiting kan men zich dus naar het zwembad begeven. In het bijzonder wijzen wij er nog op. dat het niet de bedoeling is om van onze leden kampioen-zwemmers te maken; het gaat bij ons zuiver om de sport, zoodat men zich niet overdreven behoeft in te spannen. Aangeboden twee kamers en suite met keuken aan de Rembrandtlaan 71 in ruil voor ongeveer een zelfde woning te Rot terdam. Inlichtincen bij den Heer Sierremans, Remb andtlaan 71, Schiedam.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 4