ESWI VEILIGHEID VOOR ALLES!!! fel Verbetering zweimachine VEREENIGING „WILTON-FIJENOORD" VOORZORG De reizende tentoonstelling van het V eiligheidsmuseum JxSmMÈÊtBSË&ém Ml»™»!» m Beveiliging der mangaten „Timmerman blijf bij je zaag" Wellicht niet overbodig, wordt nog een» onder de aandacht gebracht, dat elk lid van het personeel het recht heeft, voorstel len te doen, welke naar zijn meening een verbetering inhouden van bestaande veilig heidsmaatregelen of de veiligheid in het be drijf in het algemeen kunnen bevorderen. Voorstellen van dien aard zullen in ernstige studie worden genomen en zoo mogelijk worden uitgevoerd. Bij den heer Sparreboom, Inspecteur voor de algemeene veiligheid, wiens kantoor is gevestigd bij de houlloods op de werf te Schiedam, zal een zgn. opmerkingsbus wor den geplaatst, waarin brieven kunnen wor den gedeponeerd. Zij. die denken n'et zoo vlot met de pen te zijn, kunnen altijd gelegenheid vinden met den heer Sparreboom te spreken DE VEILIGHEIDSCOMMISSIE. In de eerste plaats bieden wij U onze verontschuldiging aan voor het feit, dat wij U erin hebben laten loopen. Er was n.l. over deze tentoonstelling met opzet niets bekend gemaakt, daar wij van mee ning waren, dat voor een veiligheidstentoon stelling weinig interesse zou bestaan. Het middel, de hu:svlijttentoonstelling, was mis schien niet heelemaal juist, doch het resul taat was 900 bezoekers(sters). De tentoonstelling bood slechts een klein gedeelte van het vele. dat op dit gebied bestaat, doch de heer Roos, technisch amb tenaar van het Veiligheidsmuseum, maakte, wanneer hij een groepje bezoekers „onder handen nam", goede propaganda. Directie en bedrijfsleiding gaven door haar aanwezigheid blijk van belangstelling Moge deze tentoonstelling ertoe bijgedragen hebben, dat wij allen veilig leeren denken en handelen. Een woord van waardeering voor de leiding van hel Veiligheidsmuseum, die het tentoongestelde belangeloos ter beschikking heeft gesteld, is hier zeker op zijn plaat». F. S. i iËsi Sinds eenigen tijd is bij den bouw van de „Garoet Order no. 716, een nieuw type beveiiig'ng in gebruik voor de mangaten in dubbelen bodem. Tot nu toe werd steeds gebruik gemaakt van houten roosters. Deze roosters hebben evenwel belangrijke bezwaren. Wil men zich toegang tot de tank verschaffen, dan moet het rooster weggenomen en terzijde gelegd worden. In ieder geval tijdens de werkzaam heden in de tank blijft het dan ergens in de omgeving zwerven, zoodat ialle bescher ming verdwenen is. Ook na het verlaten der tank wordt meestal vergeten het rooster weer op zijn plaats te leggen. In tijden van hout- en brandstofschaarschte zien we de roosters met groote regelmatigheid ver dwijnen. Het is dan ook noodzakelijk deze roosters steeds op hun aanwezigheid te con- tróleeren. De n euwe beveiliging is afkomstig van de Amerikaansche werven. Zij bestaat uit een gelascht stoeltje uit 1" rondijzer. Dit stoeltje wordt met de vier pooten op den dubbelen bodem gehecht en kan daar tijdens den ge- heelen bouw blijven staan. Door met beide handen den ovalen ring aan te vatten, kan men zich zeer gemakke'ijk door het mangat laten zakken. Ook het verlaten der tank kan op dezelfde wijze vergemakkelijkt worden. Een bijkomstig voordeel is nog, dat de kabels en luchtslangen over het stoeltje heen in de tank gevoerd kunnen worden, waardoor ze in mindere mate aan beschadiging blootge steld worden, terwijl men bovendien, bij het verlaten van de tank met minder vrees en kans op ongelukken het hoofd boven den tanktop kan steken. Sch. Iedereen heeft zoo nu en dan wel eens „goede ideeën". Maar wanneer dan getracht wordt ze in praktijk te brengen, blijkt maar al te vaak, dat men zich toch nog vergist heeft. Het doet ons daarom genoegen, dat we nu meld ng kunnen maken van een idee, waarvan de practische toepassing een vol komen succes is gebleken. Het is de heer A. J. Hagendijk uit de afd. Smederij (ovenbedrijf), op wiens voorstel aan de zweimachine, door de afd. Onderhoud, een wijziging is aangebracht, waardoor het „in den haak zweien" belangrijk verbeterd werd. Niets is beter voor ons bedrijf dan deze manier van goede samenwerking, waardoor men met elkaar opbouwt. Hoewel we het met de strekking van het stukje ..Maak schoon schip" opgenomen in het voorlaatste W.F.- Nieuv/s geheel eens zijn. willen we toch even opmerken, dat de geachte inzender „de plank mis slaat". Wat hij bedoelt is het gevechtsklaar maken van eea oorlogsvaartuig. Schoon-schip-maken bij de Marine ia niets anders dan de dagelijksche schoonmaak in de morgenuren en als 's Zaterdags „de boel een goeie keurt„ krijgt", heet dat heel officieel „generaal-schooa* schip". Redactiet M. W. H. de GORTER Zuiderwijk 15 den Brinker 12 Chaigneau 9 Patijn 18 v. d. Velde 9 Bosdijk 21 Aris 18 Berberich 18 Pulleman 19 v. Genderen 12 Huyser 16 Huksloot 22 Keyzer 19 v. d. Brink 19 Drent 11 Mout 16 Langstraten 15 Verboom 18 v. d. Bosch 14 Leentvaar 19 Wouters 23 Parels 22 Nagel 21 Bezemer 23 de Graaf 17 Blom 17 v. Meura 24 Stokhof 21 Bakker 15 Heymink 17 Boogaers 21 v. d. Velde 25 v. Geene 19 9 1 5 1 - 11 3-6 3 15 2—7 Klasse II. 14 1 6 14-4 12-6 10—9 7-5 8—8 12 - 10 9 1 9 9 1 9 4-7 5 1 10 5 10 3-15 6-8 Klasse III. 11 1 7 15 8 12 1 9 12 1 8 15 8 9 8 10 7 14 10 13 8 7 1 7 7 1 9 6 15 7 18 2 1 16 AFD. BILJART. De eerste clubavond in ons nieuw lokaal is voorbij. Wanneer wij alles van dezen avond de revue latea passeeren, kunnen wij vaststellen, dat de algemeene indruk gunstig is. Er blijft natuurlijk altijd wel iets te venschen over! Wij willen de volgende punten daarom onder de a'ndacht der leden brengen: 1. verzocht word: op de clubavonden meer stilte te betrachten, zoodat de spelers zich beter kunnen concentreeren; 2. zij, die niet biljarten, moeten gaan zitten en niet in de gangen blijven staan of heen en weer loopen: 3. na beëindiging van een partij moet de wedstrijd- lijst door den schrijver bij den wedstrijdleider worden ingediend; 4. de scheidsrechter moet, alvorens de partij te doen aanvangen, het biljart laten schoonmaken door den „ober", daar dit voorschrift is en waardoor het ma eriaal wordt gespaard; 5. het bestuur verzoekt den leden bij het binnenkomen de gereedliggende presentielijst te teekenen. zoodat de wedstrijdleider weet wie aanwezig zijn. waar mede hij bij het vaststellen der wedstrijden rekening kan houden. Plaat 130. Naam Stam Wij.zouden ons moeten gedragen als soldaten Pelgrim op hun post. Steeds voorbereid op eventueele Verbeek gebeurtenissen. In alle bedrijven loert nog het Bonfr°° gevaar en dus: LET OP Vism.n. RANGLIJST AFD. BILJARTEN 14 FEBRUARI 1947. Klasse I. flesp - .gew. gel. verl. gem. ha 19 16 3 97,6 2.22 27 15 12 1 2 97 2.21 17 16 9 7 95.* 1.88 18 16 10 6 94.8 1.53 15 9 3 6 90.9 1.80 12 18 9 9 90.3 2.03 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 7