Jubilea Afscheid baas Keiler Dankbetuigingen Versnelde opleiding pijpfitters 50 jaar, A. Haring, 25 {aar. C. W. de Booy, K. Wiegersma, Competitiestand t./m. 19 Januari 1947. Baas Bankwerkeri) Doktimmerman Baas Scheepmakers Op Vrijdag 24 Januari J.I., nam baas Keiler afscheid ▼an het personeel van den timmerwinkel. in verband met het feit dat hij den pensioengerechtigden leeftijd had overschreden. Vergezeld van zijn vrouw en kinderen werd hij op 25 januari in de Directiekamer ontvangen, waar hij werd toegesproken door een lid van de Directie, den heer S. van West, die zijn loopbaan schetste en daarbij ook zijn 50-jarig ambtsjubileum memoreerde, dat nog zoo kort geleden gevjerd was. Op waardeerende wijze sprak de heer van West over de manier, waarop hij zoo vele jaren de belangen var. W.-F. gediend had en spreker wenschte hem toe, wit hij nog vele jaren te midden van zijn gezin zou mogen genieten van een welverdiende rust. De heer Keiler dankte de Directie, chefs, collega s en arbeiders voor het genoten vertrouwen en de aangename samenwerking, die hij van hen heeft mogen ondervinden. In de koffiekamer werd daarna door een groot aantal personen afscheid genomen van den vertrekkende, die op voorbeeldige wijze gedurende meer dan 50 jaren onze Maatschappij heeft gediend. Onze beste wenschen ver gezellen hem op zijn verderen levensweg. Dames: Vires et C 8 7 1 0 15 40-2 Krachtsport 8 6 1 1 13 34-17 W.-F. 9 5 0 4 10 32-26 D.W.S. 3 5 2 0 3 4 7-12 Snelwiek 9 4 0 5 8 28-27 Dynamo 3 7 2 2 3 6 8-19 Dilettanr 8' 1 0 7 2 7-37 Rotterdam 2 3 0 1 2 1 0-16 A.D.O. 2 3 0 1 2 1 0-16 Heeren: W.-F. 9 7 1 1 15 40-22 Vires 2 9 6 0 3 12 52-27 D.W.S. 3 7 3 0 4 6 32-35 Meeuwen 2 9 4 0 5 8 37-34 Krachtsport 2 8 3 1 4 7 26-31 D.W.S. 4 6 4 0 2 8 40-17 Dynamo 3 8 3 0 5 6 28-48 Snelwiek 2 6 0 0 6 0 10-51 Mede namens zijn vrouw betuigt ondergeteekende zijn hartelijken dank aan Directie, Bedrijfsleiding. Bazen en overig personeel voor de vele blijken van belangstelling en de fraaie cadeaux. ontvangen bij zijn 25-jarig jubi leum. H. L. N. v. d. REE. Hiermede betuigt ondergeteekende, mede namens zijn huisgenooten, zijn hartelijken dank aan Directie, bazen en personeel voor de vele blijken van belangstelling en voor de cadeaux, ontvangen bij zijn 25-jarig jubileum. G. BEKINK. Voor de vele blijken van medeleven en belangstelling, betoond door het personeel van de werf Wilton-Fijenoord. bij het overlijden van haar man ALBERT VAN HULST betuigt ondergeteekende haar oprechten dank. Wed. W. P. v. HULST-Kraay. Hiermede betuigt ondergeteekende, mede namens zijn echtgenoote, zijn hartelijken dank aan Directie, chefs, collega's en personeel voor de vele blijken van belang stelling en de mooie cadeaux, die hij bij zijn 50-jarig jubileum mocht ontvangen. In het bijzonder dankt hij de afdeelitjg Harmonie voor de hulde, hem op dezen dag gebracht. A. HARING. Mede namens vrouw en kinderen betuigt ondergetee kende zijn hartelijken dank aan bazen, onderbazen, voorlieden en werklieden afd. Klinkers, voor de prachtige cadeaux. ter gelegenheid van zijn 35-jarige echtvereeni- fl,n9 ontvangen. a_ TU|N0gjj HANDBAL. Na den speelzondag op 19 Januari j.l. is de hernieuwde vorst oorzaak geworden, dat de competitie wederom stil ligt. En voor hoe lang? Gelukkig echter vinden onze oefenavonden in het gymnastieklokaal aan het Frans Halsplein regelmatig doorgang. Wij beschikken hier thans over eer. pracht van een zaal. uitgerust met alle toe stellen die het mogelijk maken een groote variatie te brengen in de oefeningen. Over het algemeen laat echter de opkomst van de leden nog al wat te wenschen over. Vooral die van de dames zou nog wel iets beter kunnen zijn. Laten wij toch vooral deze oefenavonden trouw blijven volgen, want het resultaat zal zijn, dat wanneer straks de competitie weer een aanvang neemt. U er beter voor zult staan, dan de spelers en speelsters, die niet over een dergelijke oefingelegenheid beschikken. In dit nummer wordt ook een overzicht gegeven van den competitiestand tot en met 19 Januari 1947 en daar uit blijkt, dat wij er bijzonder goed voorstaan. Onze Heeren staan nog steeds nummer 1 met 3 punten voor sprong op Vires 2, terwijl ons daraes-elfta4 de derde plaats bezet na Vires en Krachtsport. U kunt er dus van verzekerd zijn. dat onze tegenstanders alles in het werk zullen stellen om ons een nederlaag toe te brengen, want het is natuurlijk erg prettig voor hen. om te kunnen zeggen, dat zij van W.-F. gewonnen hebben. Aan onze W.-F. spelers en speelsters de taak om te zorgen, dat zij hierin niet slagen. Nog eens terugkomende op het bezoek aan de oefen avonden wil ik opmerken, dat de Elftal -Commissie bij het opstellen van spelers en speelsters rekening zal houdjn met regelmatig bezoek aan deze avonden. M. d. G. AFD. ONTWIKKELING EN AMUSEMENT. 'In aansluiting op ons bericht in het voorgaande W.-F.- Nieuws deelen wij de leden mede. dat de film-avond, welke door de K.L.M. verzorgd zal worden, op Woens dag 16 April 1947 gehouden wordt. Houdt dus de volgende data vrij: 10 Maart Kleur en Glorie onzer trop.èn". 16 April .Transatlantische vlucht". 14 Mei ..Film Fordfabrieken". Bij het verslag van de huisvlijttentoonstelling hebben wij gewezen op het stukje ..Zondags-kunstenaars". Dit kon wegens plaatsgebrek niet in hetzelfde nummer ge plaatst worden, zoodat wij nu Uw aandacht vestigen op dit artikel, hetwelk hieronder is opgenomen. Wij willen diegenen, die nog geen lid zijn van ..O. A.", aanmoedigen om alsnog lid te worden. U komt bij ons alleen kijken, luisteren en genieten, zoodat iedereen lid kan worden. De contributie bedraagt slechts f 0.75 per maand, waarvoor U met Uw vrouw of e>en introducé(e) onze filmavonden, lezingen enz. kunt bezoeken. Wij rekenen op een grooten toeloop. Van de 6500 man personeel moeten er ook 6500 lid worden van O. 6 A. Inlichtingen bij het Bestuur: I. de Wit, Teekenkamer. A. H. Nieuwenhuis, Sociale Zaken. D. de Bruin. Magaz. Mach.fabriek. A. H. Streppel, Buiten-Bankwerkers. J. H. Kramme, Fotograaf. ZONDAGSKUNSTENAARS. De geijkte uitdrukking ..Zondagsruiter ..Zondags jager", in haar min of meer meelijwekkende beteekenis t.o.v. de prestaties van dezen ruiter en jager, heeft bij sommigen de meening ^doen vormen, dat zulks eveneens geldt voor den Zondagskunstenaar, dus voor hem. die in zijn vrijen tijd kunst of Kunst tracht te beoefenen. Dat er echter voor hun werk, ook in Kunstenaars kringen waardeering bes'aat. wordt bewezen door arti kelen in sommige bladen. Over eer. Zondagsdichter lazen wij in een blad een zeer waardeerend artikel van een onzer bekende dichters. In een ander blad kwam een tevreden-stemmend stukje voor over een arbeider-teekenaar en zijn prestaties. En zoo 'zijn er dus voorbeelden, die den Zondags- kunstenaar een hart onder den riem kunnen steken, als hij onverhoopt meent, dat zijn werk overbodig, onnoodig. onnuttig of onwaardig is. In kunstkringen wordt terecht rekening gehouden met de prestaties van den kunstcnaar-in-vrijen-tijd en al zullen zijn pogingen, door allerlei oorzaken, niet altijd leiden tot daverende successen, deze soort van kunstuiting is naar ons beste weten in vele gevallen een roep een schreeuw soms naar iets hoogers en edelers en als zoodanig moeten deze uitingen dan ook beschouwd worden, dus niet als een simpele tijdpasseering. doch voor velen als een belevenis, voortkomende uit dezelfde bron als waaruit de geboren Kunstenaar heeft geput, toen hij zijn groote werken op allerlei gebied voor ons wrochtte. In dit verband bekeken is het dus zeker geen leeg begrip zooals sommigen meenen. dat door een tentoon stelling dit soort kunstenaars (al zeggen sommigen sma lend kunstenmakers!) gerust hun kunnen aan anderen mogen toonen. Al zal er wellicht veel kleine kunst (beleefd uitge drukt) ontstaan zijn en blijven ontslaan, dit neemt niet weg. dat door velen positief gewerkt wordt om het moeilijk bereikbare en uitgebreide ..Kunstland" te be reiken, al is dit maar tot even over de grens. Des te meer zullen de bewoners der ..Residentie" van Kunstland" (i.e. de Grooten in de Kunst) het o.i. op prijs stellen, wanneer sommigen der Zondags- kunstenaars door het grijpen naar pen. potlood, penseel, boetseerklei, enz. enz., zich in goede banen bewegen. Lang niet alles wat op dit gebied wordt gepresteerd, kan met een hautain gebaar of een ui'spraak als dilet- tanterie of pedanterie worden gekwalificeerd. Zondagskunstenaar, ga voort! en wanneer eventueel Uwe medewerking gevraagd wordt om in eigen kring een 2e >en toonstelling te houden, laat dan naast de mooie huisvlijt, die wij op de le mochten bewonderen. Uw ..huiskunstwerk" niet ontbreken. Al was bij de le ten toonstelling de ..Zondagskunst" goed vertegenwoordigd, het is bekend, dat er op dit terrein nog meer leeft en wc^lt bij den gewonen man van allen dag. SCHAKEN. Wij zijn ditmaal in de gelegenheid eenige mededee- lingen te doen inzake de resultaten, door de afd. Scnaken behaald bij de wedstrijden van den Rotterdamschen Schaakbond. Bij de beoordeeling van deze resultaten dient men er rekening mede te houden, dat van ons eerste tiental slechts 4 spelers al eens eerder in bondswedstrijden hadden gespefeld. terwijl ons 2e tiental bestaat uit spelers, die nog nimmer in bondswedstrijden zijn uitge komen. De meeste spelers beschikken dus niet over de zoo zeer gewenschte wedstrijd-routine. Door onze ploegen werden de volgende resultaten be reikt: le tiental: 5 wedstrijden gespeeld, waarvan 2 gewonnen, 2 verloren en 1 gelijk. 2e tienta'- 5 wedstrijden gespeeld, waarvan I gewonnen, 3 verloren en 1 gelijk. Wij moeten eerlijk bekennen, dat deze resultaten nog matig zijn. Maar wij houden vol en zullen door ge stadig oefenen ons spelpeil weten op te voeren. W# moeten hooger op. maar laten dan ook de schakers onder ons personeel ons hierbij steunen. Onze speelavonden zijn iederen Maandagavond in dc Koffiekamer van het Hoofdkantoor. Er wordt steeds met animo door onze leden gespeeld. Komt U ook eens kennis maken en sluit U aan bij onze afdeeling. St. ZWEMMEN. Het is een verheugend verschijnsel, dat in de laatste weken het ledenaantal van onze afdeeling met eenige tientallen is toegenomen. Deze groei, in het winter seizoen, waarin het zwemmen velen niet zoo erg aan lokt. wordt door ons als een gunstig teeken gezien voor de toekomst. De zwerasport heeft, daarvan zijn wij over tuigd. nog vele liefhebbers onder onze collega's, die echter tot dusverre nog aarzelen om tot onze afdeeling toe te treden. Wij raden hen aan om op een Zaterdag middag tusschen ca. 12.30 en 1.30 uur eens een kijkje te komen nemen tijdens onze training. U bent van harte welkom. Onze zwemmers en zwemsters worden op dat oogenblik geoefend voor het behalen van het K.N.Z.B.- diploma 4, waarvoor de volgende eischen zijn gesteld: A. Te water gaan van den bassinrand met startsprong, gevolgd door 15 minuten zwemmen. In dit tijdsverloop moet zonder onderbreking worden afgelegd: le. 200 meter met den schoolslag; 2e: 100 meter met den rugslag, waarvan tenminste 25 meter samengestelde rugslag of rugcrawl; 3e. 50 meter met de borstcrawl of trudgeon of zijslag met schaarbeweging, terwijl de eventueel resteerende tijd moet wortfen tfborgezwommen met zwemslag(en) naar keuze. B. Het demonstreeren van den technisch juist gezwom men schoolslag over een afs'and van 25 meter. C. Het nemen van een vast keerpunt, zooals dit bij wedstrijden voor den schoolslag is voorgeschreven. D. a. Te water gaan van den bassinrand met hurk- val, vervolgens duiken en van 10 bordjes, die op een onderlingen afstand van 1 me'er. circa 2.5 meter ondei de oppervlakte van het water liggen, ten minste 5 bordjes ophalen. b. Te water gaan van den bassinrand met hurksprong en vervolgens een in zwempak gekleed persoon 10 meter in kopgreep vervoeren. E. Te water aaan van den bassinrand met sprong naar keuze, onmiddellijk gevolgd door 10 meter onder wa'er zwemmen. F. Het uitvoeren van den rechtsfandigen sprong voor waarts (gestrekt, gehoekt of gehurkt) en den klassieken zweefsprong; beide sprongen met loop van de 1-meter- plank. G. 15 meter zwemmen met den bal met dubbelen overarmslag. Het werpen van den bal door een op een afstand van 5 meter geplaatst niet verdedigd doel. Iedere middelmatige zwemmer of zwemster kan na eenige oefening aan deze eischen voldoen. Overigens gaat het er bij de training zeer genoegelijk toe. De estafètte, die ter afwisseling van de training gehouden wordt, vormt steeds het hoogtepunt van den middag. DINSDAGAVONDTRAINING. Het is waarschijnlijk aan de barre koude te wijten, dat hef aantal bezoekers aan de Dinsdagavondtraining is teruggeloopen tot een klein clubje getrouwen, dat zich voor de zwemsport door niets laat weerhouden. Wij hopen echter dat de deelnemers aan de Dinsdagavond training weer spoedig voltallig zullen zijn en dat wij hieronder ook enkele nieuwe gezichten zullen zien. Wij herhalen nogmaals, dat het doel van deze training is: het opleiden tot wedstrijdzwemmers(sters) en het is daarom van belang dat aan de oefeningen serieus wordt deelgenomen door iedereen. ij moeten flink aanpakken, willen wij op komende wedstrijden een goed figuur slaan. -*&■ Zij die in aanmerking wenschen te komen om opgeleid te worden voor Fitter kunnen zich opgeven op het kantoor dér Bedrijisschool. Leeltijdsgrenzen 20-35 jaar. De op- leid'ng zal practisch en theoretisch gegeven worden in de Bedrijisschool. Duur van den cursus 6 weken. Verdere inlichtingen te bekomen aan de school. Copy voor e.v. nummer in te zenden vóór Maart

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 8