VACANTIE v-v-v VEREENIGING „WILTON-FIJENOORD Jubileum-oorkonde Willy Wilton-fonds '1 Foto van De schaepskooie Na de barre winterdagen, zien we in de natuur het nieuwe leven ontwaken. En met het bloeien van de sneeuwklokjes, het zwel len van de knoppen en het heerlijk voorjaars zonnetje, gaan onze gedachten uit naar den zomer en naar het hoogtepunt van dit mooie tijdperk „Onze Vacantie", Hoe brengen we onze vacantie door? Een vraagstuk, dat van heel veel belang is en waaraan ook door onze leiding is gedacht. Op de veluwe, iets boven Apeldoorn, ligt het dorp Epe en een kwartiertje wandelen daar vandaan, te midden van heide en den- nenbosschen, ligt een uitstekend ingericht vacantieoord genaamd „Heidebad". Het is mogelijk te midden van een prachtige natuur daar een vacantie door te brengen, die vol komen beantwoordt aan de eischen die wij aan een vacantie mogen stellen. Door een belangengemeenschap van onze Maatschappij is het mogelijk, dat daar in de toekomst een gedeelte van ons personeel zijn vacantie kan doorbrengen. Dit jaar is er voor de jongeren gelegenheid gebruik te maken van het hierbij afgebeelde gebouw, waar gemeenschappelijke slaapzalen beschikbaar zijn. Onze Directeur, de heer M, J. Römer, heeft aan de jonge menschen uit ons bedrijf reeds een uiteenzetting ge geven van de mogelijkheden die er zijn. Naast „De schaepskooie" is er gelegenheid in de kafferkraal ondergebracht te worden, terwijl er ook een kampeerterrein aanwezig is. Wij komen nog nader op dit vacantieoord terug, doch meenen dit berichtje te moeten geven, opdat U met het vaststellen van Uw vacantie met deze mogelijkheid rekening kunt houden. Inlichtingen worden hierover verstrekt door de afd. Sociale Zaken. Zooals in het vorige „Wilton-Fijenoord Nieuws" werd medegedeeld is de inzending van den heer P. Beigh bekroond en werd hem de premie van 50,verleend. De heer Bergh heeft verzocht, dit bedrag in het „Willy Wilton-Fonds" te mogen storten, welk gebaar door het Bestuur van het Fonds ten zeerste op prijs is gesteld. Eerst als wij een mankement aan ons lichaam krijgen, beseffen we van hoe on schatbare waarde het is, een gaaf en gezond lichaam te bezitten. Wanneer een leek bij U komt met een stuk vakmanswerk, dat hij bedorven heeft, dan scheldt U zoo'n knoeier een slag in de rondte en zegt: „Schoenmaker, blijf bij je leest!" Neem dan echter ook geen draadje kalfaat- werk of een stukje isolatieband om Uw wond te verzorgen. Er komen nog veelvuldig te late meldingen bij den verbandmeester voor, met als gevolg: infectie. Daarom direct naar de verband- kamer bij verwondingen. F. S. In de maand Februari 1947 werd aan 35 leden van ons personeel in totaal 676,38 uitgekeerd. Redactiet M. W. H. de GORTER AFD. BILJARTEN. De onderlinge competitie loopt ten einde en de laatste wedstrijden zullen waarschijnlijk niet veel veranderingen in den stand brengen. Naast de afloopende competitie is er een afval-competitie begonnen, waarvan de eerste twee ronden reeds zijn gespeeld. De volgende spelers wisten zich te handhaven: le klasse: Bons, Pelgrim, v.d. Velde, Verbeek en VriJ- vogel. 2e klasse: Berberich, v. d. Bosch, v. Genderen, Maassea v. d. Brink en Pulleman. 3e klasse: Bakker, Bogaers. de Graaf, Leentvaart, Nagel en Stokhof. Het ziet er naar uit, dat bij deze competitie nog zwaar gevochten zal worden. Begin April zullen de tweekampen tegen de Schie- damsche Vereenigingen ..R.E.S." en „Pleinzicht" aan vangen. Beide vereenigingen hebben zich voorgenomen, de geleden nederlaag van verleden jaar, toen onze ver- eeniging met de bekers ging strijken, om te zetten in een overwinning. De W.F.-menschen daarentegen zijn van plan ook thans niet zonder bekers thuis te komen. Het belooft dus spannende tweekampen te worden. Biljart liefhebbers, die getuigen willen zijn van vinnige, doek sportieve, gevechten op het groene laken, zijn op Vrijdag avond welkom in ons clublokaal ,,v. d. Poli's Biljart academie" in de Tidemanstraat, Rotterdam. AFD. BRIDGE. Op 31 Maart werd het één-jarig bestaan van deze afdeeling herdacht met het houden van een bridge-drive, waaraan een eenigszins feestelijk tintje was gegeven. Voor deze drive waren verschillende prachtige prijzen beschikbaar gesteld en het was dan ook geen wonder, dat de voltallig opgekomen leden hun uiterste krachten inspanden voor het behalen van één dezer prijzen. Een één-jarig bestaan wil in een bedrijf, dat in 1823 werd opgericht en waar 25-, 40- en 50-jarige jubilea regelmatig voorkomen, niet zoo veel zeggen; doch die in het vereenigingsleven thuis zijn weten, dat juist de eerste jaren vaak de moeilijkste zijn. Wat ons als gast op dezen avond opviel was de prettige verhouding, die in deze afdeeling bestaat en die er zeker toe zal bijdragen dat de onderlinge verhoudingen en het verband onder de werkers van Wilton-Fijenoord worden verstevigd. Wat eveneens opviel was de goede leiding en wij hopen dat de vaste koers die de bridge club in het eerste jaar heeft gevolgd, behouden zal kunnen worden en dat de clubgeest zal blijven zooals die thans is. Ongetwijfeld zal deze gezellige avond daartoe veel hebben bijgedragen. AFD. DAMMEN. Neen lezers, zoover is het nog niet. De afdeeling Dammen is nog niet opgericht, maar wij hopen, dat binnenkort dezé jonge twijg aan den reeds dikken boom van onze vereeniging zal verschijnen en zich daar zal ontwikkelen tot een dikken, gezonden tak. Toch werd er op Zaterdag 22 Maart reeds een simultaan- wedstrijd gespeeld door den heeer Stuurman, kampioen van Schiedam en Vlaardinqen. Hiervoor hadden zich 18 deelnemers aangemeld. De nieuwe cantine was het tooneel van den strijd en de heer Stuurman bewees Hier zijn meesterschap, door niet minder dan 15 deel nemers te verslaan. De heer Verburgh wist bet tot remise te brengen, terwijl de heeren Vermeulen en Leening hun partij wisten te winnen. Wat staat de oprichting van de afd. Dammen nog in den weg, met zulke spelers? Immers nietsl Damliefhebbers, geeft U op aan den heer Leening, ln de Scheepsbouw- loods. Hal E, om tot oprichting van de afdeeling Dammen te komen. AFDEELING HARMONIE. Zaterdagavond 22 Maart 1947 gaf de Harmonie ..Wil ton-Fijenoord" voor leden, begunstigers, donateurs en genoodigden een feestavond in het gebouw van den R.K. Volksbond te Schiedam Even over half acht opende de voorzitter, de heer Elich, den avond met een hartelijk welkomstwoord ge richt tot de aanwezigen in het algemeen en tot onzen directeur, den heer Römer, het hoofdbestuur en de afdee- lingsbesturen van de vereeniging „Wilton-Fijenoord" in het bijzonder. De heer Elich verzocht de aanwezigen hun best te doen om voor de Harmonie donateurs te werven. „Schie dam is." zoo vervolgde hij. „wat feestzalen betreft, niet rijk bedeeld. Deze avond wordt nu nog gehouden in een kleine zaal, doch voor een volgende uitvoering hopen wij over een grootere zaal de beschikking te kunnen krijgen". De dirigent, de heer Joh. F. Pala, leidde de door de Harmonie uit te voeren nummers in met een korte uiteenzetting. Een en ander schonk den aanwezigen de gelegenheid de muziek met des te meer aandacht te volgen en te begrijpen. Even na het eerste nummer, de marsch ,,La garde nationale", arriveerde onze commissaris en oud-directeur van ons bedrijf, de heer Jan Wilton, met familie. Zijn komst, speciaal voor dezen avond, van Wassenaar naar Schiedam, werd zeer op prijs gesteld. Bij de marschnruziek misten we op het tooneel de tamboermaitre met zijn slagwerkers. Was het tooneel te klein of vreesde men „Ruiten-troef" met averechts effect? Vervolgens kwam aan de beurt „La forza del destino" of, zooals de heer Pala het aankondigde „De macht van het noodlot". Daarna hoorden we een wals, onbekend van naam. maar overbekend van melodie. Eenige in onze nabijheid gezeten toehoorders meenden met den noodi- gen humor dat ,.Le beau Danube bleu" een soort Noord-Zwitsersch-dialect was. Zelf zijn we geen mof- fenvrienden en we hebben in de afgeloopen jaren voor de rest van ons leven meer dan genoeg Duitsch gehoord.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 3