ENQDED ONS werk KIELLEGGING Jubilea van een schip voor de Kon» Paketvaart Mij Afscheid Ir G. de Vries 10e Jaargang 13 Juni 1947 No 9 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-F1JENOORD, SCHIEDAM §§ggliiliiliiii Mededelingen voor de redactie te zenden aan J. Pulleman Inzending van opstellen en denkbeelden door leden van het personeel wordt op prijs gesteld Voor de oorlog hebben wij een groot aan. tal Scheepsdieselmotoren gebouwd van het type der Machinefabriek Augsburg-Nürnberg. De motoren dezer Beierse fabriek hadden over de gehele wereld een welverdiende reputatie. Na de bevrijding zijn wij, zoals wij reeds vroeger hebben gemeld, in relatie ge treden met de Doxford-motorenfabriek in Engeland. De Engelsen zijn met de ontwikke ling van de Dieselmotor later begonnen dan het vasteland. De Doxford-motorenfabriek is daarbij constructief eigen wegen gegaan en deze hebben geleid tot een opmerkelijk en in vakkringen zeer gewaardeerd fabrikaat, We hebben de fabricatie-rechten voor deze motor verkregen en in korte tijd is het ons gelukt de volgende bestellingen te boeken: 1 Doxford-motor 2800 A.P.K. voor een Nederlandse rederij; 1 Doxford-motor 2100 A.P.K. voor een Franse rederij; 3 Doxford-motoren 5500 A.P.K. voor een Noorse, rederij. Dit is een fraai begin en de uitvoering dezer belangrijke en omvangrijke opdrachten zal ons tekenbureau en onze machinefabriek handen vol werk geven. Het Propagandavaartuig ,,van der Steng" voor het Comité ,,Onze Marine" is op 4 Juni van stapel gelopen. De werkzaamheden aan de „Annenkerk" zijn zodanig gevorderd, dat de tewaterlating eind Juni wordt verwacht. De bouw van het vracht- en passagiersschip voor de Rotterdamsche Lloyd vordert ge stadig. In de maand April werden reparaties ver richt aan: 26 Nederlandse schepen; 2 Amerikaanse schepen; 5 Noorse schepen; 7 Engelse schepen; 1 Fins schip; 1 Panamees schip. 25 jaar: A. Zegers, A. J. Bongers, Zaterdag, 17 Mei 1947, werd op Helling V de kiel gelegd voor het m s. „Camphuys". Dit schip, dat het bouwnummer 718 draagt, wordt- voor de N.V, Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Amsterdam gebouwd en maakt deel uit van een groot bouwprogram ma van deze Maatschappij. Een zusterschip, bouwnr. 719, zal te zijner tijd op helling VI verrijzen. Deze schepen worden gebouwd onder de hoogste klasse van „Bureau Veritas", De hoofdafmetingen zijn: lengte over alles 112.m. breedte 16.15 m. holte tot bovendek 7.80 m. Bij een gemiddelde diepgang van 6.15 m. zal een snelheid van minstens 13,5 knoop moeten worden gehaald. Bijgaande foto geeft een beeld van de kiellegging,' die plaats vond in aanwezigheid van enkele autoriteiten der rederij. Vele goede wensen werden hierbij uilgesproken. r Brander. Kasthouder. Wij spreken de hoop uit, dat ook dit schip de goede naam van Wilton-Fijenoord over de wereldzeeën zal uitdragen. Een goede samenwerking van allen die bij de bouw betrokken zijn, zal hier zeker toe kun. nen bijdragen. C. S. Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd verliet op 31 Mei onze Hoofdingenieur G. de Vries de dienst van onze Maatschappij, na een diensttijd van bijna 44 jaar. Als jong Ingenieur werd hij op 21 Sep tember 1903 op de tekenkamer geplaatst, waar hij zich wist op te werken tot chef. In het begin van zijn loopbaan waren het in hoofdzaak stoommachines welke door Wilton werden vervaardigd of gerepareerd, doch later werd ook de bouw van bagger- vaartuigen ter hand genomen. Hij legde zich hierop met hart en ziel toe, met het gevolg dat 'hij op dat gebied de reputatie van specialist met recht verwierf. Vooral zijn grote talenkennis kwam hem hier ten zeerste van pas. Later werd hij be noemd tot Hoofdingenieur en had bij de bouw van diverse schepen een werkzaam aandeel, waarbij in het bijzonder de „Soemba" en de „Statendam" moeten worden „genoemd. Na de fusie met „Fijenoord" kreeg hij ook Marine-werk en dieselmotoren te behan delen. Naast zijn grote technische kennis wist hij door zijn prettige wijze van omgang met- de clientele en het personeel, ieders achting te winnen. Na een werkzaam leven en een groot aan deel in de opbouw van ons bedrijf is voor hem het ogenblik aangebroken om van een alleszins verdiende rust te gaan genieten. Wij wensen hem van harte toe, dat hij in het bezit van een goede gezondheid nog vele jaren hiervan zal mogen genieten. De gelegenheid om op 31 Mei afscheid van hem te nemen werd door zeer velen benut om hem de beste wensen'' te doen toekomen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 1