Nogmaals „HEI DEB AD" v-v-v OPGELET ERK NIET ZO BESCHERM K Willy Wilton-fonds Jubilea Hoe nat het was en hoe iijn! Al meerdere malen is de naam van ons vacantiecentrum in ons orgaan genoemd. Nog kortgeleden lazen we een artikeltje over het dit jaar voor de tweede maal, gehouden va- cantiekamp van de Bedrijfsschool. Ook de damesgroep W.F. is het een be hoefte, na haar vacantie week doorgebracht in de „Schaopskooie" hier alsnog uiting te geven aan haar oprechte en grote waardering voor „Heidebad". De week van 512 Juli j.l. behoort al weer enige tijd tot het verleden, maar bij de deel neemsters aan de vacantieweek in de „Schaopskooie" ligt zij nog vers in het ge heugen. Het is immers onmogelijk, zo spoedig een week te vergeten, waarin men zo veel pleizier gehad heeft. Het is waar, de zon liet verstek gaan, maar dit feit vermocht de stemming niet te be derven, integendeel! Er was zelfs zonder zon aanleiding om te jubelen en te juichen. Dagelijks trokken we er op uit en kwam er eens een buitje, wel, bomen waren er plenty om onder te schuilen. Want voor geen geld had één van ons al het moois willen missen, dat wij op die tochten genoten heb ben. Wat doet het toch goed, zo eens hele maal buiten te zijn, geen huizen en nog eens huizen te zien, maar enkel wijde horizonten, hei en bossen en golvende korenvelden! Het is een verademing. Het is echter niet alleen de prachtige om geving van „Heidebad", die dient te worden bezongen. Neen, het verblijf in „Heidebad" zelf is op zich reeds een genoegen door de wijze, waarop door de leiding aldaar steeds wordt gezorgd voor het amusement van de gasten en wel met groot succes. Naast de verschillende tochten, die men naar eigen verkiezing al dan niet kan meemaken, wor den er in de ontspanningszaal in het Hoofd gebouw „Heidebad" verzorgd z.g. spelletjes avonden, bonte avonden en dansarvonden. Het is bijna niet na te vertellen, welk een daverend pleizier men kan beleven op een spelletjes-avond. Dat moet men zelf meege maakt hebben. Op de bonte avonden wordt ook de medewerking ingeroepen van de ac teurs en actrices onder de gasten, die dan op het podium verschijnen om iets ten beste te geven. Op de bonte avond, die wij mee maakten, werd door de plaatselijke toneel vereniging o.a. opgevoerd een parodie op het sprookje: „Hans en Grietje", geheel op rijm en vrijwel geheel op muziek. Werkelijk enig en we genieten nóg van de herinnering. Er heerst op „Heidebad" ook een speciale, in tieme sfeer, warin men direct wordt opgeno men en waarin men zich ook wonderwel thuis voelt. En dan denken wij ook nog terug aan onze uitstekende onderlinge verhouding, de echte kameraadschap, die in alles tot uiting kwam Een echt genoegelijke stemming heeft er ge heerst vanaf het moment, dat wij wegreden in een grote regenbui tot aan de terugrit in stralende zonneschijn. Allen hebben we verder vanzelfsprekend zo onze eigen speciale herinneringen aan deze week, bij het overdenken waarvan je nög in de lach schiet. Om èèn ding te noemen: het „gasje" van Tante Pollewop (Mevr. Jan sen) en zo zijn er nog zo veel leuke herinne ringen. Onze puike stemming werkte aanstekelijk op onze gasten. De heer en mevr. de Gorter bezochten ons meerdere malen en ook de heren Keyzer, Verheijden en Heijkoop be zochten ons een dag als afgevaardigden van de werf, terwijl Henk v. Leeuwen die dag meekwam om diverse eigendommen van de werf te merken met W.F. 's Middags maak ten zij een tocht met ons mee en liepen, als of hun leven er van afhing! Samenvattend kunnen we zeggen, dat deze week een groot succes is geweest. Althans de groep, die nü is geweest, is volgend jaar zeer zeker weer van de partij, bij leven en welzijn. En verder kunnen we de lezers en lezeressen alleen maar adviseren, gaat het zelf zien en genieten! v. M. Hamerslagen klinken. Machines stampen. De arbeid is in volle gang. Rusteloos worden nagels geheet en bouten of moeren van de staf gestoken. Plotseling stilte, rust. Geen Zondagsrust of rust na volbrachte dagtaak, ook geen rust om de inwendige mens te versterken, niets van dat alles. De koppen worden bij elkaar gestoken en men beraadslaagt over iets, wat niet nor maal is. Hoe is het gekomen? Was hij onvoorzich tig, neen ja? Ondeugdelijk materiaal? Heeft zijn maat de veiligheid niet in acht genomen? De baas hem een opdracht ge geven, die niet behoorde tot het vak, dat hij uitoefent? Tot in de finesses wordt het ge val besproken, maar wat zij met hun allen niet kunnen is: een vader, zoon, verloofde tot het leven terugroepen. Risico van de ar beid? Ja neen. Wie is de schuld? Allen, die de veiligheid veronachtzamen! Neem bij alles, wat U doet, de veiligheid in acht, dit voorkomt ge-ach en wee! Als men een collega de laatste eer moet bewijzen, laat dit dan niet zijn doordat de veiligheid veronachtzaamd is. Daarom: Werkt veilig en neemt geen risico. Al wat gij doet, moet gij tegenover een ieder kunnen verantwoorden! J. v. D. Secr. Kern Ja zo zijn er inderdaad nog. Even provi sorisch zo'n sport opspijkeren. Je hebt men sen, die zo snel willen werken, dat ze zich geen tijd gunnen, iets afdoende te repareren. Vlug werken, daar is natuurlijk veel voor te zeggen maar veiligheid gaat voor alles! Werkt niet zonder beschermkap! Er zijn draaiers en andere vaklieden, die zich aan deze waarschuwing niet storen. Als je hen op hun fout wijst, krijg je ten ant woord: „O, daar is nog nooit een ongeval mee gebeurd". Dit antwoord wordt regelmatig gegeven, ook wanneer op andere fouten wordt ge wezen. Bedenkt echter: „Voorkomen is beter dan genezen" en gebruikt de beschermkap. A i». Als u per trein of tram reist, vindt u daar overal bordjes opgehangen, waarop ongeveer het volgende staat: „Geen li chaamsdelen of voorwerpen buiten het rijtuig houden." Waarom sommige mensen zich hieraan, bij het vervoer met de werf taxi wel schuldig maken, is niet te begrijpen. Bedenk wel: Het gevaar is daarbij zeker nog groter dan bij het vervoer met tram, bus of trein. Daarom: Alles binnen boord en ook ge reedschappen en materialen boven op de bak en niet op de treeplanken. Gedurende de maanden Juni en Juli '47 werd aan 77 leden van ons personeel in to tal een bedrag van 2577.49 uitgekeerd. Soc. Zaken, 1 Aug. '47. 25 jaar: C. J. Termeulen, onderbaas gereedschap magazijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 3