V-V-V Afdelings-ziekenkas WILTON - FIJENOORD Vlaardingerdijk te Schiedam Teneinde er zeker v3n te zijn, dat iedere werknemer op de hoogte is van de controle voorschriften van de Afdelings-ziekenkas, heeft het Bestuur het gewenst geacht, deze voorschriften in het Wilton-Fijenoord Nieuws" opnieuw ter kennis te brengen. CONTRöLE -VOORSCHRIFTEN. De verzekerde, die wegens ziekte niet in staat is zijn werkzaamheden te verrichten, is verplicht: 1. Zich op de eerste dag van ongeschikt heid tot werken wegens ziekte vóór 12 uur v.m., althans zo spoedig mogelijk, bij zijn werkgever ziek te melden of te doen melden door invulling van hiervoor beschikbare ziekmeldingskaarten. Is deze melding niet mogelijk, dan moet de verzekerde terstond per post van zijn ziekte aan zijn werkgever aangifte doen. Het poststempel zal uitwijzen, wanneer de melding plaats vond. In het ene, zowel als in het andere geval, dient de verzekerde te zorgen, dat aan zijn werk gever zijn volledig adres wordt opgegeven, terwijl bij eventuele adresverandering tijdens ziekte het nieuwe adres terstond aan de werkgever moet worden opgegeven. 2. Thuis te blijven, ook wanneer hij niet bedlegerig is, totdat de controlerend genees heer toestemming heeft gegeven het huis te verlaten, Tot zo lang is het hem slechts geoorloofd zijn woning te verlaten voor bezoek aan de behandelend of controlerend geneesheer, of om zich aan het werk te begeven. Bij bezoek aan zijn behandelend geneesheer of aan de controlerend geneesheer, mag de patiënt slechts zolang afwezig zijn, als voor dat doel noodzakelijk is. De patiënt is verplicht, zodra hij zich in het begin van zijn ziekte of in het verloop daarvan buitenshuis kan begeven, ten spoe digste op het spreekuur van de controlerend geneesheer te verschijnen. Hij behoort zich daar te melden, ook al heeft hij geen mon delinge of schriftelijke oproep ontvangen. Dit spreekuur wordt elke dag om 10 uur 's mor gens gehouden in het verbandlokaal op de werf te Schiedam. Ook indien de patiënt zich met toestem ming van de controlerend geneesheer tot verder herstel van gezondheid buitenshuis mag begeven, moet hij zich in ieder geval tot des morgens 10 uur en des middags van 1213 uur en van 1617 uur en in de maanden October tot en met Februari vanaf 18 uur in de maanden Maart tot en met September vanaf 19 uur thuis bevinden. 3. Onverwijld een behandelend genees heer te raadplegen, indien de controlerend geneesheer dit nodig acht. Hij dient dan gedurende het gehele verloop van zijn ziekte onder geneeskundige behandeling te blijven. Om aanspraak te kunnen maken op zieken geld moet de verzekerde ingeschreven zijn bij een algemeen erkend Ziekenfonds. 4. De voorschriften van de behandelend geneeskundige betreffende de behandeling en de voorschriften van de controlerend genees- kund'ge betreffende de controle en werk hervatting, stipt op te volgen. De patiënt, aan wie door de controlerend geneeskundige is medegedeeld, dat verwacht wordt, dat hij op een bepaalde datum in staat zal zijn zijn werkzaamheden te hervatten, doch die meent daarvoor wegens ziekte nog ongeschikt te zijn, is verplicht op dezelfde dag, met ingang van welke hij volgens de genoemde geneeskundige weer geschikt ge- Aangesloten bij Bedrijfsvereniging voor Ziekengeldverzekering voor de Metaalindustrie. SINGEL 126-130, AMSTERDAM-C. acht wordt tot het verrichten van zijn arbeid, zich persoonlijk op het spreekuur van de controlerend geneesheer te melden, of indien hij daartoe wegens zijn ziekte niet in staat is, dit schriftelijk te melden bij de admini stratie van de ziekenkas. 5. De met de controle belaste personen in zijn woning bij zich toe te laten, hun alle gevraagde inlichtingen te verstrekken en zich aan een onderzoek door een controle rend geneesheer te onderwerpen. Indien hij een oproeping ontvangt om voor een con trolerend geneeskundige te verschijnen, dient hij aan die oproep gevolg te geven, tenzij hij een deugdelijke grond kan aanvoeren om zulks niet te doen. In dat geval is hij ver plicht de redenen, waarom niet aan de oproep wordt voldaan, schriftelijk aan die controlerend geneesheer mede te delen; wanneer zulks door deze nodig wordt ge oordeeld, is hij tevens verplicht, zich tot het ondergaan van een onderzoek te laten op nemen in een ziekeninrichting. 6. Behoudens uitdrukkelijke toestemming van de controlerend geneesheer, resp. Be stuur der Afdelingsziekenkas, zich, gedurende de tijd, dat hij aanspraak maakt op zieken geld, te onthouden van: A. het bezoeken van café's, schaatsenrijden, dansen, het deelnemen aan wedstrijden en het beoefenen van enige tak van sport, en in het algemeen van gedragingen of hande lingen, waardoor zijn genezing wordt be lemmerd; B. het verlaten van de stad of plaats zijner inwoning, tenzij daartoe een gewichtige reden bestaat, in welk geval daarvoor door het Bestuur der Afdelingsziekenkas of de controlerend geneesheer toestemming moet zijn gegeven; C. het verrichten van arbeid. Onder arbeid wordt verstaan: a. arbeid, waarvoor loon ontvangen wordt en arbeid in eigen bedrijf (b.v. winkel); b. huishoudelijke' arbeid, o.a. de was doen, het huis schrobben, het verrichten van reparaties aan het huis of aan huis houdelijke artikelen het werken op het land of in de tuin, het verrichten van oogstarbeid of andere arbeid, waar voor zodanige inspanning wordt gevor derd, dat zieken zulk soort arbeid ge woonlijk niet verrichten. 7. Zodra hij in staat is zijn werkzaam heden te hervatten, zich onverwijld bij zijn werkgever aan te melden, ook wanneer hij niet meer bij zijn werkgever in dienst is. Voor het hervatten van zijn werkzaam heden behoeft hij niet op de goedkeuring of het bezoek van de controlerend genees heer te wachten. Indien bovenstaande voorschriften door de patiënt niet stipt worden nagekomen, zal zulks ten gevolge kunnen hebben, dat uit kering van ziekengeld of verdere uitkering van ziekengeld geheel of gedeeltelijk ge weigerd wordt. Deze voorschriften gelden eveneens voor degene, die na zijn ontslag aanspraak op ziekengeld maakt; deze moet zich bij zijn gewezen werkgever ziekmelden. N.B, Gewezen wordt op de wijziging, welke is aangebracht in art. 2, laatste alinea, waaruit blijkt, dat patiënten des namiddags tussen 12 en 13 uur en van 1617 uur thuis moeten zijn, zomede in de maanden October t/m. Februari vanaf 18 uur en in de maanden Maart t/m. September vanaf 19 uur. Schiedam, Augustus 1947. HET BESTUUR. Roekeloos Werken. Als wij de veiligheid zoveel mogelijk wil len bevorderen, moeten we dat niet alleen doen met de mond. Op de daad komt het aan. Op het motortankschip „Salomé" was een dezer dagen de bankwerker A. v. K. bezig met het uithalen van afsluiterstangen. Dit zijn instrumenten, die lopen van, het boven dek tot op de bodem. In zijn dienstijver maakte hij allereerst deze fout: Hij gebruikte een stellingdraad als strop. Vervolgens is hij, toen hij „even de kraan te pakken kreeg" gaan hijsen, zonder te kijken, wat beneden in de tank zou kunnen gebeuren. Daar had een ware revolutie plaats. Geen wereldrijken stortten inéén, maar de gehele stelling. Dwarsliggers van de stelling, van 13 cm diam., werden stukgetrokken. Enfin, het was een ware chaos daar in die tank. Nu was deze grote materiële schade het ergste niet; veel erger was het, dat daar beneden in de tank ook twee andere arbei ders bezig waren hun werk te verrichten, en wel een aanhouder en een nagelaanhoeker. Het mag zeker een wonder heten, dat deze twee mensen het er levend hebben afge bracht, toen deze massa stellingplanken om laag stortte. We willen bankwerker v. K en alle andere arbeiders dit zeggen: WERKT VEILIG! DENKT VEILIG! Het gaat niet alleen om Uzelf, maar ook om Uw medemens. Dit is fabriekstaal. Aan wie de schuld? Een ander ongeval had als volgt plaats: Twee arbeiders moesten een soort drijf- tank inwendig verven, Is dit bij normale temperatuur al een hele opgaaf, bij de hitte van deze zomer zeer zeker. Zij kregen op dracht iom de beurt in de tank te gaan werken, doch deden dit niet, maar gingen tegelijk aan de gang. Toen zij korte tijd bezig waren isvan hen, een 63-jarige, flauw gevallen. Intussen een woord van waardering voor de verbandmeester, die deze bewusteloze met veel moeite uit de tank wist te halen. Nu willen wij niet nakaarten, maar er zijn toch luchtslangen, er zijn toch maskers, er zijn toch afzuigfans. Denkt er dan aan! Gebruikt ze! WERKT VEILIG! Het ongeval in de nieuwe garage. Toen ik dit ongeval moest onderzoeken, trof het mij, hoe groot het medeleven steeds weer is bij de arbeiders met het leed, dat hun collega's door een ongeval overkomt. Door dit diepe medegevoel zoeken zij ook direct een schuldige of de oorzaak. Toen ik hun vroeg: „Wat is de oorzaak en hoe is dat nu gekomen", antwoordden ze mij: „Dat komt door dat verrotte tariefwerk, die rotbon is veel te laag. Die „tariefkoning" heeft ons j 150,te weinig gegeven". Maar en nu komt onze conclusie: Jullie verdiend tarief is nu 42%. Daarbij ontvingen jullie voor het gevaarlijke werk 10 cent per uur extra. We moeten dus constateren, dat jullie je niet met een koel hoofd en een warm hart op dit werk hebt gestort. Misschien dachten jullie: „We halen eruit, wat erin zit". Dan komt de veiligheid in het gedrang, met alle gevolgen van dien. Altijd en voor ieder geldt: VEILIGHEID VOOR ALLES, zelfs ook vóór het geld, al is dit ook heel noodzakelijk F. S.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 7