V-V-V ZIJN DE VEILIGHEIDSDAGEN GESLAAGD? VERENIGING „WILTON-FIJENOORD Al is hier al veel over gezegd en ge schreven, toch waag ik het weer, de boos doeners in deze op hun vingers te tikken. Het is hiermede als met zoveel dingen, zij die dagelijks in het gevaar zitten, zien dit niet meer, worden er althans te vrij mee en dit kan gauw ontaarden in roeke loosheid. BEZOEKT HETVElUGHBDSMUSEUM-nOBBfl OW PUTES flJN VEfïRUOBAAR BkfM SI5IC0BA PU DE RADEN VAN ARBEID PRUS SO Zojuist toonde men mij een nieuwe meter van een cylinder, welke door om vallen was gebroken. Nu zit men met een gebroken meter, maar bedenkt U eens, wat verder de gevolgen hadden kunnen zijn. Zo gaan door onvoorzichtigheid kost bare gereedschappen, waaraan in ons landje nog zo'n schreeuwende behoefte bestaat, verloren. Daarom: „Maakt geen ongevallen. Zet 'm vast! Behandelt de cylinders met zachtheid!" Ook na het werk veiligheid betrachten! Al te veel ongevallen gebeuren nog, doordat dit wordt verzuimd. Wees voorzichtig, vooral nu de winter, met z'n korte dagen weer voor de deur staat. Houd je aan de verkeersregels! Breng jezelf en je uitkering niet in gevaar! F. S. Laat ik eerst een woord van waardering en dank richten tot hen, die hebben mede gewerkt om deze dagen te doen slagen. Allereerst noem ik de Directie, die kos ten noch moeiten hiervoor heeft gespaard. De laatste veertien dagen waren er bij onze onderneming verschillende mensen, die moesten overschakelen op dubbelwerk. Ik denk aan bs. Tietshof met z'n mensen. Hij verzuchtte weieens: „Van die vitrine word ik gewoon gek, jong". Welk een stukje vakmanswerk heeft de drukker ons geleverd in de uitvoering van „De Veiligheid". Ook hij sputterde wei eens: „U bent veel te laat. Enfin, ik zal zien wat ik morgen voor U doen kan aan de „kop"." (En morgen was Zondag). Verschillende heren, die hun medewer king aan de krant hadden toegezegd, moesten wij een ultimatum stellen. Tot politioneel optreden kwam -het gelukkig niet. Zijn de veiligheidsdagen geslaagd? Ik weet van de toekomst niets, gelukkig, maar ik weet wel, dat nu veel op- en aanmerkingen bij mij binnenkomen, te veel om direct te kunnen verwerken en dat is juist wat we hebben moeten. Er moet medeleven, samenwerking en teamgeest zijn. Ik zou met een variant op een bekend gezegde aldus willen eindigen: „Een fabriek, die leeft, bouwt aan haar toekomst". F. S. AFD. TONEEL. Belangrijke mededeling. Op Zaterdag 20 September zal er een feestuitvoering worden gegeven in de koffiekamer van het hoofdgebouw te Schiedam, ter gelegenheid van het 21-jarig bestaan onzer vereniging. Opgevoerd zal worden „Een huis vol herrie". Een klucht in drie bedrijven. Na afloop bal. Vervoer naar alle delen van Rotterdam per autobus vanaf de koffiekamer. Kaarten a 1,25 verkrijgbaar bij de heer de Wit, tekenkamer te Schiedam; de heer Magielsen, afd. scheepsbouw te Rotterdam; in de cantines te Rotterdam en Schiedam en indien nog voorradig ook 's avonds aan de zaal. HET BESTUUR. AFD. BILJART. Nu de nieuwe onderlinge competitie is begonnen en ondergetekende tot wedstrijdleider is gekozen, wilde hij gaarne langs deze weg enkele woorden tot U richten. Wilt U zich bij het binnenkomen van het club lokaal even melden bij de wedstrijdleider? Ieder kan dan op zijn beurt spelen. Tijdens de wedstrijden is het in het belang van onze sport, dat er in de zaal de grootst mogelijke stilte heerst. Toon belangstelling in het kunnen van anderen. Iedere speler, onverschillig of hij met een hoog of laag moyenne speelt is hier gevoelig voor. Wanneer ge Uw wedstrijd gespeeld hebt, fungeert dan bij de volgende wedstrijd, 'als schrijver of scheids rechter. De scheidsrechter moet hardop tellen, zodat elke speler en schrijver hem kan verstaan. Hierdoor wor den abuizen voorkomen. Indien er twijfel bestaat of een carambole, dan wel of er touché is gemaakt, ligt de beslissing uitsluitend bij de scheidsrechter.De andere spelers mogen zich daar niet mede bemoeien. Indien deze kleine aanwijzingen in acht worden genomen, komt met medewerking van U allen en van onze trainer de heer van Berkel, het peil van onze vereniging binnen korte tijd hoger te liggen. Door het feit dat wij de tweekamp tegen Pleinzicht hebben te spelen en dat één der biljarts steeds voor het trainen in gebruik is, verzoek ik Uw medewerking bij het vaststellen van de te spelen partijen. L. A. CHAIGNEAU. AFD. SCHAKEN. Bij het controleren van onze ledenlijst per 1 Sep tember j.l. bleek het dat onze vereniging 25 leden sterk was. Hiermede gaan w^ de komende winter competitie in, bezield met het vaste voornemen te trachten onze twee tientallen naar een hogere klas te doen promoveren. Dat dit geen gemakkelijke opgave is, weten wij, doch als schakers zijn we gewend om met moeilijke prob'emen om te gaan, dus: wij doen allen ons uiterste best. Het is er ons om te doen, ook in de schaakwereld (en die is gelukkig heus niet zo klein) de naam en faam van Wilton-Fijenoord omhoog te brengen. Maar hieraan kunnen toch zeker nog wel meer leden van ons personeel medewerken. Laat onze secretaris het nu eens druk krijgen met het inschrijven van nieuwe leden: dat zal hem geen nachtmerrie bezorgen, daar behoeft U niet bang voor te wezen. Het schaakspel behoort tot die soort edele sport, waarin het nuttige met het aangename verenigd is. U weel het is eeuwen oud. doch allerminst verouderd. Over de gehele wereld vindt het zijn aanhangers onder jong en oud. Heeft dit U niets te zeggen? Welnu dan, berooft uzelf niet langer van dit genot, hetwelk binnen ieders bereik li<*t en kom 's Maandags avonds half acht in de koffiekamer van het hoofd kantoor. Nog is er plaats, ook voor U! J. VAN MEEUWEN. AFD. O. en A. Terwijl wij van vele zijden enthousiaste dankbetui gingen ontvingen, kwamen van andere zijden klach ten binnen over de 'door ons in elkaar gezette reizen. Alle begin is moeilijk en ook hier hopen we dat een volgende keer alles feilloos en tot aller genoegen zal verlopen. Zou het geen aanbeveling verdienen dat er een reisvereniging werd opgericht, zodat het Bestuur hiervan de volgende keer alles kan regelen. Bovendien zou, door met overleg elke week wat te sparen, de mogelijkheid bestaan om met de vacantie een be hoorlijke tocht te maken, zonder dat dan de huishoud- kas te veel geweld werd aangedaan. Zij, die iets voor dit idee voelen, gelieven hun naam op te geven aan de Redactie met vermelding Reisvereniging. De lezing van de heer Strijbos moest wegens ziekte van de spreker worden uitgesteld. AFD. KLAVERJASSEN. Van enkele zijden werd er verwondering over uit gesproken dat er nog geen afdeling Klaverjassen is opgericht, terwijl er zoveel liefhebbers van deze mooie sport in ons midden ziin. Ook hiervoor kunt U zich melden tot de Redactie door het opgeven van Uw naam met de toevoeging Klaverjassen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 3