Een bezoek aan onze werf VII VERENIGING „WILTON-FIJENOORD" HUIS VLIJ TTENT OON STELLIN G UITTREKSEL van het voorafgaande: Een employé van onze werf. Barend genaamd, was in de hongerwinter 1944—*45 op zijn zwerftochten naar voedsel, terechtgekomen bij een familie in het Oosten van het land. welke hem geholpen had. Tijdens zijn verblijf daar had hij gesproken over Wilton-Fijenoord en bemerkt, dat deze mensen grote belangstelling hadden voor een scheepswerf. Na de bevrijding had hij hun een uitnodiging gestuurd om naar Schiedam te komen om onze werf te bezichtigen. Deze uitnodiging was dankbaar aanvaard en de familie bestaande uit man, die in de wandeling Oom Gerrit werd genoemd, vergezeld van zijn vrouw Tante Lena en zijn zoon Gijs en dochter Gerry. waren in het huis van Barend aangekomen, waar het ge sprek al spoedig op de werf kwam. Nadat Barend in grote lijnen een overzicht had gegeven van de algemene structuur van onze werf, werd het gesprek over de taak van de diverse functionarissen voort gezet. Ook de taak van enkele afdelingen werd be sproken „Maar laten we nu weer naar binnen gaan en zachtjes aan aanstalten maken om het Door een misverstand werd de vorige maal een artikel te vroegtijdig geplaatst. bed op te zoeken, want je zult wel vermoeid zijn van de reis en morgen zal er ook heel wat van je gevergd worden, want een be zichtiging van de werf, vooral zoals jullie die willen doen,,is een inspannend karwei". In de huiskamer was intussen het gesprek overgegaan op meer algemene onderwerpen en het duurde niet lang, of de toebereidselen voor de nacht werden getroffen. Oom Gerrit en Tante Lena sliepen op de logeerkamer, terwijl voor Gijs een noodbed op de zolder was ingericht eri Gerry op de divan zou slapen. De andere morgen liep de wekker vroeg af en voor 9 uur waren allen reeds op pad. Barend had een snipperdag opgenomen ver telde hij in de bus van de Koemarkt en Gijs wilde weten, wat hij met een snipperdag bedoelde. Barend was direct weer in actie en vertelde: „Om je dat duidelijk te maken moet je weten hoe onze vacantie tegenwoor dig geregeld is. Wij hebben één week vacan tie, waarbij dan de fabriek vrijwel geheel gesloten is. Alleen de meest noodzakelijke werkzaamheden worden dan uitgevoerd en ook voor bet uitvoeren van onderhoudswer ken, welke als de fabriek in bedrijf is niet zo gemakkelijk kunnen worden verricht, wordt de vacantieweek benut. In die week werken er dan dus slechts zeer weinig mensen. Daar naast hebben we dan nog 6 vacantiedagen, die we naar eigen goeddunken mogen op nemen en die snipperdagen worden genoemd. In overleg met de fabriekskern zijn hiervoor dit jaar twee dagen vastgesteld, die we weer gezamenlijk nemen en wel op de Bevrijdings dag 5 Mei en de Zaterdag na de Kerstdagen. De overblijvende vier dagen kan nu ieder in overleg met de baas opnemen op de tijden, die hem het best uitkomen. Maar we zijn er bijna en na deze halte kan je aan de linkerzijde Wilton-Fijenoord zien liggen, trouwens als je oplet kan je het geluid van de werf reeds horen". AFD. O. EN A. Bovenstaande foto geeft een van onze laatste excursies weer. Op Zaterdag 13 September 1947, bezocht een gezelschap van 580 man, in de middaguren onze werf. Niet minder dan 19 autobussen waren nodig om dit gezelschap, bestaande uit het gezamenlijk personeel van de gieterij „Industrie" te Vaassen, te vervoeren. Zoals U wellicht bekend is, werd onze werf door duizenden personen in de afgelopen zomermaanden be zocht. De werf en de producten die wij vervaardigen, maakten een diepe indruk op de bezoekers, die gewoon lijk tfol lof waren over de geleverde prestaties en die er zeker toe zullen bijdragen de goede naam die Wilton- Fijenoord reeds bezit, te helpen uitdragen. Degenen uit ons personeel, die zich vrijwillig beschik- x baar hebben gesteld voor de rondleiding, komt hiervoor zeker een warm woord van dank toe. AFD. SCHAKEN. Maandag 15 September j.l. was voor ons een bijzon dere avond; toen mochten we drie nieuwe leden tege lijk inboeken en we hopen dat nu het spreekwoord in vervulling zal gaan: „als er één schaap over de dam is. Waar blijven nu de overige schakers onder ons per soneel? Ik heb gehoord dat onder schafttijd in de ma chinefabriek en andere werkplaatsen wel eens (of regel matig) een spelletje wordt geschaakt. Dus de animo er voor is er wel. Komt dan, mannen, of durven jullie 's Maandagsavonds niet? Dat zou helemaal fout zijn. U speelt niet zó sterk, of zó zwak. dat we niet gaarne een plaats in onze vereniging voor U zouden inruimen. Dus tot Maandagavond dan. We hebben weer een paar mooie boeken over het Staunton-tournooi Groningen aangeschaft, zodat onze bibliotheek thans 56 werken telt. Ze staan gratis be schikbaar voor al onze ^eden. Dank zij de gewaardeerde medewerking der Directie hebben we nu ook een goede kast voor ai onze materialen en last but not least een prachtig demonstratiebord. Nogmaals, schakers, meldt U spoedig! De wintercompetitie is weer begonnen en dientenge volge stijgt de spanning iedere week. Er wordt onder ling fel doch fair gestreden. Zelfs als je eervol ver loren hebt, geeft dat nog een bevredigend gevoel. Ons aller devies blijft: je huid zo duur mogelijk verkopen. Schaken is een fijne sport, vooral als je lid bent van de Vereniging Wilton-Fijenoord! Weet U het ook? AFD. WANDELEN. Het voorlopig bestuur van de afdeling wandelen wordt gevormd door de heren: P. Kribbe, Bedrijfsboekhouding; J. v. Teylingen, idem; A. Mooy, idem en H. Schrage, Tekenkamer. Zij, die zich als lid wensen op te geven, kunnen dit doen bij een der bovengenoemden. AFD. ZWEMMEN. Belangrijk nieuws voor onze beginnelingen. Voor hen. die bij ons hebben leren zwemm<n of thans nog les hebben, bestaat gelegénheid om over enkele maanden (het juiste tijdstip zal nog nader worden be kend gemaakt) in het Sportfondsenbad een zwemdiploma te behalen, waarvoor slechts lichte eisen worden ge steld. Allen, jong en oud, die de zwemkunst enigszins machtig zijn. kunnen aan dit examen meedoen. Het is de bedoeling dit examen tweemaal per jaar te doen houden. Zorgt dus dat U in het bezit van dit diploma komt. Er zijn geen kosten aan verbonden. De jaarlijkse Algemene Ledenvergadering zal op Don derdag 23 October a.s. worden gehouden in de Koffie kamer van het Hoofdkantoor. Op deze vergadering zal aan de leden het concept Huishoudelijk Reglement voor de afd. Zwemmen ter goedkeuring worden voorgelegd, zodat deze vergadering van groot belang zal zijn. zowel voor bestuur als voor de leden. In dit Huishoudelijk Reglement worden de rechten en plichten van bestuur en leden geregeld. Alleen de leden, die deze vergadering bijwonen, kunnen hun stem vóór of tegen de in het Huishoudelijk Reglement voorkomende artikelen uitbren gen. Uw stem heeft dus waarde en wij raden U allen aan om hiervan gebruik te maken. Wij tellen op het ogenblik ca. 160 leden en verwachten hen allen. Te zijner tijd zult U allen een convocatie ontvangen. Op de laatstgehouden bestuursvergadering werd de heer M. Platje als bestuurslid geïnstalleerd en tot com missaris benoemd. Hopelijk zal hij veel goed werk voor onze afdeling kunnen verrichten. De ingestelde actie voor meer dames-leden is thans volle gang. Reeds konden wij enkele nieuwe dames leden noteren. Wie volgt? Op het ogenblik hebben wij ca. 18 damesleden; dit aantal moet echter over een maand verdubbeld zijn. Qns clubuur in het Sportfond senbad staat ook open voor de gezinsleden van de werknemers van W.F. Komt U eens bij ons kennis maken? Wie komt zwemmen bij W.F. zal er geen spijt van hebben. De bestuursleden zijn gaarne bereid U in lichtingen te verschaffen. Enige weken geleden heeft "zich op een der club- uren een betreurenswaardig voorval voorgedaan. Een van onze leden heeft zich schuldig gemaakt aan het leeg halen van een kleedhokje van één zijner medeleden. Gelukkig bleek het slechts een grap te zijn, want de kleding werd weer spoedig teruggevonden, hoewel van een der kledingstukken de knopen waren afgerukt. Een dergelijke ongeoorloofde grap veroordelen wij ten strengste. De dader is onbekend, doch wij verzekeren U. dat wij er streng op zullen toezien dat een herha ling hiervan niet meer zal plaats vinden. Evenals verleden jaar hoopt de afdeling O A tijdens de a.s. Kerstdagen een huisvlijttentoonstelling te organiseren van werkstukken op elk gebied, vervaardigd in de vrije uren door leden van ons personeel. Alle huisvlijt komt hiervoor in aanmerking zoalsi modelbouw, cartonnage- werk, houtsnijwerk, figuurzaagwerk, beeldhouwwerk, schilder- en tekenwerk, dameshandwerken, leerbewerking enz. Wij verwachten, dat vele leden van ons personeel hun werk zullen inzenden, om op deze wijze te laten zien, wat er vervaardigd kan worden in de vrije uren. Wij verwachten ook hen, die verleden jaar meenden een afwachtende houding te moeten aannemen. Zij, die werk willen inzenden, worden ver zocht dit zo spoedig mogelijk op te geven met vermelding van de aard van het werk en het aantal stuks. Inlichtingen worden verstrekt en opgaven worden ingewacht bij de Heer J. de Wit, afd. Tekenkamer, Schiedam. DOET ALLEN MEDE; WIJ REKENEN OP EEN GROTE DEELNAME.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 3