Dankbetuigingen IN MEMORIAM Tot ons leedwezen moeten wij ken nis geven van het overlijden op 6 Sep tember 1947 van de heer A N. MOLIJN. De overledene was sedert 1926 bij ons werkzaam als kassier. De grote belangstelling bij de ter aarde bestelling, getuigt van de vele vrienden die de overledene zich wist te verwerven. Zijn nagedachtens zal door ons in ere worden gehouden. Mede namens zijn echtgenote, betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan de leden van de Vereniging .De Pijp" voor het fraaie cadeau hem aangeboden bij zijn 25-jarig huwelijksfeest. A. H. VAN DAM. Mede namens zijn echtgenote brengt ondergetekende Directie, Chefs en Collaga s hartelijk dank voor de be toonde belangstelling en het fraaie cadeau hem aan geboden bij zijn 25-jarig ambtsjubileum.^ LA\jMEpS Hiermede betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan Directie. Chefs, Collega's en overig personeel voor de betoonde belangstelling en de fraaie cadeaux hem aangeboden bij zijn 40-jarig ambtsjubileum. MEIJER Mede namens zijn echtgenote betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan Bazen. Collega s en Vrienden voor de geldelijke en stoffelijke bijdragen hem aange boden tijdens zijn ziekte: alsmede aan het Willy Wilton- fonds voor het mooie cadeau bij de geboorte van zijn dochtertje. S.„SCHREY. Ondergetekende betuigt mede namens Zijn echtgenote, aan Bazen. Onderbazen en Collega's, zijn hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij zijn huwelijk ondervonden. A. M. SMOL. Mede namens zijn echtgenote, betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan Directie, Chefs. Bazen en Col lega's voor de vele blijken van belangstelling en het aangeboden cadeau ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum. W. F. STOUTEN. Hiermede betuigt ondergetekende, mede namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan het Willy Wilton- fonds en zijn Collega's van de afd. Klinkers, voor het medeleven en het hem aangebodene, tijdens z£n lang durige ziekte. TOKLUUE. Ondergetekende betuigt hiermede zijn hartelijke dank voor het aangeboden geschenk, dat hij bij zijn vertrek van Wilton-Fijenoord mocht ontvangen. Dit geschenk zal hem herinneren aan de vriendschap die hij van_U allen mocht ontvangen. T. J. DUIMEL. Hiermede betuigt ondergetekende, mede namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan Chef, Bazen. Kan toor- en Gieterijpersoneel, voor de waarderende woor den en de cadeaux. die hij mocht ontvangen bij het verlaten van Wilton-F ijenoord. P. GODD1JN. Hiermede betuigen wij. mede namens onze echtge noten, onze hartelijke dank, aan de bazen, onderbazen, voorlieden en werklieden van de afd. reparatie-scheeps- bouw, voor de belangstelling en de cadeaux, die wij bij ons vertrek van Wilton-Fijenoord mochten ontvangen. Wij hopen dat het U allen in de toekomst in alle opzichten goed zal mogen gaan. zodat wij van U en van de Maatschappij, waar wij zo lang werkzaam waren, slechts gunstige berichten zullen ontvangen. 1. v. DIjK. p. G. H. HEIN. J. KARSDORP. H. L. KERKHOF. P. Z. KRANENDONK. G. SCHOOTS. Mede namens zqn echtgenote, betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank. aan bazen en personeel van Wilton- Fijenoord, voor de betoonde belangstelling en het cadeau dat hij mocht ontvangen bij het verlaten van de ^:ppil' WC9"3 het b"e,kjena^SCHELLEKENS Hiermede betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan Directie, Chefs en Collega's, die door hun belang stelling en steun, hem gedurende zijn langdurige ziekte moreel en materieel hebben gesteund. g|jDHUgS Ondergetekenden brengen langs deze weg hun harte lijke dank over aan hun Collega's en anderen, voor de belangstelling en de goede wensen, die zij 'bij het be ëindigen van hun dienstbetrekking bij onze Maatschappij mochten ontvangen. In het bijzonder danken zij het bestuur van het Jubi leum-Fonds voor de cadeaux, die zij als blijvend aan denken aan hun dienstverband bij Wilton-Fijenoord moch ten ontvangen. Dat het U allen in alle opzichten goed moge gaan is hun oprechte wens. J. GOEDHART. P. DE GROOT. M. HOVELING. J. KOOTEN. J. PAERELS. C. ZEEMAN. AFD. TAFELTENNIS. Reeds enige weken is de training, onder leiding val de beer Zuidgeest, aan de gang en wel elke Dinsdag, vanaf 8 uur, in de koffiekamer van het hoofdgebouw. Ook Donderdags wordt er geoefend. Indien er op onze werf nog liefhebbers zijn. die zich in tafeltennis willen bekwamen, kunnen zij zich melden bij: Mej. Valster, afd. correspondentie. AFD. BILJART. Na een vinnige strijd wist ..Pleinzicht' beslag te leggen c.p de beker, welké was uitgeloofd voor de tweekamp Wilton-Fijenoord-Pleinzicht. Gaarne wensen wij onze zustervereniging geluk met het behaalde suc ces, vooral omdat zij een grote achterstand wist om te zetten in een voorsprong. De uitreiking van de bekers en de prijzen van de •nderlinge competitie, zal plaats vinden op Zaterdag 29 November 1947. in de koffiekamer van het hoofd gebouw. Het wordt een gezellige feestavond met ver schillende attracties, terwijl er voor de liefhebbers ook gelegenheid zal zijn tot dansen. We rekenen dan ook dat alle leden aanwezig zijn. De nieuwe onderlinge competitie is inmiddels aange vangen, maar is nog te weinig gevorderd om reeds tekening te geven in de standen. De training onder leiding van de heer v. Berkel begint reeds resaltataa af te werpen. AFD. VOETBAL. Onze eerste competitiedag op 14-9 hebbea wij achter de rug. En het moet gezegd worden, deze was voor •ns niet bevredigend. Van Gend en Loos was onze gast en hoewel wij verreweg de meerdere van onze tegen standers waren, wonnen zij toch met 2—3. De nederlaag was te wijten aan enige kleine ongelukjes van onze achterspelers. Twee van de drie doelpunten, die tegen ons gescoord werden, werden n.l. door onze eigen spelers gemaakt. Hierover werd door de andere mede spelers danig gemopperd. Dit, waarde sportvrienden, is te enenmale onjuist. Tracht steeds, wanneer er fouter gemaakt worden door anderen, dit, door U dan juist voor de volle 100 pet. te geven, te veranderen. Dan pa» zult U merken, wat er met teamgeest te bereiken valt. Hopelijk wilt U allen in de nog komende competitie wedstrijden hieraan denken, en dan kunt U er van ver zekerd zijn. dat we dit ^seizoen een zeer goede kans maken om te promoveren, want wij zijn er toch allen van overtuigd, dat dit mogelijk is. Op 21 Sept. speelden wij de uitwedstrijd tegen Gro- meta. Er stond een harde bries van doel tot doel. We begonnen met deze in ons voordeel. Er werd door onze jongens zeer hard gewerkt en het resultaat was dan ook. dat we met de rust een veilige 6—0 voorsprong hadden. Na de rust moesten we tegen de wind optornen en had onze verdediging het soms zwaar te verantwoorden, maar er werd stand gehouden. Even voor het einde werden we ook nog vergast op een mals regenbuitje. Zonder uitzondering hebben alle spelers hun best gedaan, om het in deze strijd tot een overwinning te brengen. Bij zondere lof verdienen echter nog onze spil Bloemendaal. de beide backs Hölscher en Molendijk en de linksbuiten v. d. Werf. We hopen echter dat alle spelers, door nog beter hun best te doen en steeds trouw de trainingsavonden van de heer v. d. Lee te bezoeken, er aan zullen medewer ken ons spelpeil in belangrijke mate te verhogen en de promotie voor ons werkelijkheid maken. Op 28 Sept. speelden wij tegen ..de Groene Duivels •p het terrein Laag Zestienhoven. Deze wedstrijd werd ■set 2—1 door ons gewonnen. Ons 2e elftal speelde op 28 Sept. de eerste competitie wedstrijd van dit seizoen tegen ..Ons Huis 3 en wi6t mer dc 2ege te behalen. Een hoopvol begin. AFD. TONEEL, Feestuitvoering van 20 September 1947. Na de opening door de heer Pulleman, werd opge voerd de klucht: ,,Een huis vol herrie". Inderdaad bleek dit een huis vol herrie te zijn. De grappige situaties die er ontstonden, noopten de toeschouwers meermalen tot een waar lachsalvo. Het spel werd vlot gespeeld en de talrijke bezoekers hebben volop genoten. Een geani meerd bal besloot deze zeer geslaagde avond. AFD. KLAVERJASSEN. Verschillende personen gaven zich reeds op voor een op te richten afdeling Klaverjassen. Zij die dit tot nog .toe verzuimden, kunnen dit doen bij de Redactie. Zo spoedig mogelijk kan dan de oprichtingsvergadering worden gehouden. AFD. HANDBAL. Na een rustperiode van enkele maanden, waarin W.F. heeft deelgenomen aan enige tournooien e.d., in de meeste gevallen met succes, is dan op 14 September voor de dames de competitie begonnen. De competitie voor de heren begint eerst op 28 September. Voor deze eerste competitiewedstrijd kwam Krachtsport uit Gouda bij ons op bezoek. Uit de vorige competitie was wel gebleken, dat Krachtsport inderdaad een krachtige ploeg in het veld kan brengen en zulks was ook thans weer het geval. Speciaal de midvoor is een vinnig v speelstertje, dat uitermate snel is en een goed schot heeft. De ploeg van Krachtsport ontplooide een uitste kend spel. maar ook onze W-F dames hebben een 'goede partij gegeven al wisten zij niet te verhinderen, dat de Krachtsport-dames deze eerste wedstrijd wonnen met 3—5. Wanneer wij aan deze eerste competitie-wedstrijd min der prettige herinneringen hebben, dan is dit zeker niet aan het adres van onze tegenstanders, maar uitsluitend aan het adres van de leiding, die volkomen faalde wat betreft haar optreden. Enkel en alleen hieraan is het te wijten, dat zowel de sfeer binnen als buiten het veld minder prettig was, wat natuurlijk zijn gevolgen had op het spel zelf. Hier speelden helaas persoonlijke sym- pathiën en antipathiën een rol en dan komt vanzelf sprekend de sportiviteit en onpartijdigheid ernstig in het gedrang. Maar genoeg hierover. Wij hadden in Krachtsport zelf een prettige tegenpartij en ik ben er van overtuigd, dat een volgende wedstrijd onder leiding van een neutrale scheidsrechter, beide ploegen beter tot elkaar zal bren gen. Uiteindelijk moet de sport toch verbroedering brengen en ditmaal heeft de leiding juist het tegenge stelde in de hand gewerkt. Na de wedstrijd W.F.—Krachtsport volgde voor de keren een oefenwedstrijd tegen de Meeuwen. Dit is een wedstrijd, die het aanzien meer dan waard was. Het was een zich uiterst snel verplaatsend spel en het heeft onze jongens getoond, wat voor soort tegenstanders zij in de nieuwe klasse tegenover zich zullen krijgen. Met ge noegen hebben wij dan ook kunnen constateren, dat wq voor de a.s. competitie niet bevreesd behoeven te zijn, al baart het ons natuurlijk zorg, dat zovelen van onze spelers In militaire dienst moeten. Gelukkig hebben wij echter voor hen nogal goede plaatsvervangers en wan neer de spelers wat meer op elkaar ingesteld zijn. zal het best gaan. De wedstrijd tegen de Meeuwen werd door W-F ge wonnen met 5'4 een uitslag die de juiste krachtsver houding aardig weergeeft. In de tweede helft van de wedstrijd moest onze spil het veld verlaten en ook onze keeper maakte een dusdanige val. «dat hij de rest van de wedstrijd niet meer voor 100 pet. kon spelen. Zondag 21 September a.s. moeten onze dames in Go- rinchem spelen tegen S.V.W. Wij wensen hen een prettige sportieve wedstrijd. Er zijn voor onze leden spelreglementen verkrijgbaar a f« 0.30 per stuk. Voorts kan men zich voor een bon voor Handbalschoenen vervoegen bij de heer de Gorter. d. G. Zondag 21 Sept. j.l. is ons Dames-elftal op bezoek geweest bij S.V.W. te Gorinchem. Na een voorspoedige reis arriveerde de ploeg onder een dreigend luchtje op het S.V.W.-terrein, dat een uitstekend veld bleek te ziin met een zeer goede accomodatie. Spoedig stonden dl elftallen op het veld tegenover elkaar en werd een begin gemaakt met de wedstrijd, die zich kenmerkte door een prettig sportief spel. Het was duidelijk merkbaar, dat wij hier een ploeg tegenover ons hadden, die reeds ruim 4 jaar in de competitie speelde. De rust kwam met 1-0 voor S.V.W. Het was intussen gaan regenen en allen zochten een schuilplaats in de consumptietent. Toen het wat uitgebuid was, werd de tweede helft aan gevangen en ook nu bleken onze gasten superieur te zijn, want zij wisten nog 4 maal onze keepster te passeren, terwijl W.F. er niet in slaagde één tegenpunt te maken. Ondanks de 5—0 nederlaag werd de terugtocht in een opgewekte stemming volbracht, waarover de conductrice van de bus U wel meer zou kunnen vertellen. Een bijzonder woord van dank aan onze S.V.W. zusters voor de wijze, waarop zij W.F. hebben ontvangen en voor hun prettig sportief spel. Wij zullen hen( met ge noegen in Schiedam ontvangen. Ons Heren-elftal speelde diezelfde Zondag zijn eerste competitie-wedstrijd in Den Haag tegen Turnlust. Het begin was minder prettig. Door allerlei misverstanden stonden er maar 7 spelers in Schiedam bij het station. Als gevolg van de vele voortreinen in verband met de wedstrijd Holland—Zwitserland hadden enige leden een te vroege trein genomen en gingen zij in den Haag op zoek naar het Turnlust-veld, zonder dit te kunnen vin den. Anderen bleken op eigen gelegenheid te zijn ge gaan en meldden zich gelukkig nog tijdig in de Lin- naeusstraat. Toch stond de ploeg daar tenslotte met slechts 10 man. Men besloot er van te maken, wat er van te maken was en zich niet te laten ontmoedigen. Met de rust was het nog steeds 0—0, en dat deed de hoop weer enigermate herleven. Na de rust werd de strijd onverminderd voortgezet en onze jongens slaagden er ten slotte in met 2—1 de overwinning uit het vuur te slepen. Geen slecht begin voor deze competitie. Het veld van Turnlust bleek in zeer slechte conditie te zijn als gevolg van de langdurige droogte en de spelers gingen zo nu en dan schuil in grote stofwolken. In het vorige W.F.-nieuws heeft de afd. Zwemmen een noodkreet geuit om meer dames-leden. Ook de afd. Handbal staat voor hetzelfde euvel en kan voor het Zondag-elftal nog best wat flinke krachten gebruiken. Ook wij wekken onze leden derhajve op, om zo moge- lijk nieuwe leden te werven, doch laten wij deze vooral niet gaan zoeken onder de dames, die reeds lia zijn van de afd. Zwemmen, want de practijk heeft ons inmiddels wel geleerd, dat handbal en zwemmen onmo gelijk gelijktijdig kunnen worden beoefend. Doet men dit toch. dan wordt een van de beide sporten zo nu en dan de dupe daarvan. Copy voor het eerstvolgend nummer inzenden vóór 10 Oct. 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 4