V-V-V s m VERENIGING „WILTON-FIJENOORD WAT DE KERN BESPRAK SPREEKUUR SOC. ZAKEN Willy Wilton-fonds Ja zeker, de electrisch lassers moeten wel veilig lassen, want anders hebben ze slape loze nachten. „Het is net of m'n ogen vol zand zitten zeggen ze, wanneer ze zonder beveiliging hebben gewerkt. Maar en nu komt het. Je hebt mensen, die leven in zo'n heel klein wereldje. Zulke mensen, van hoog tot laag, vind je overal in het bedrijf en ook daarbuiten, helaas. Het wordt echter nog erger Je hebt lassers die de wereld alleen maar zien binnen hun laskap. Deze lassers zijn niet anders dan een plaag voor hun medemensen, omdat ze na laten hun lasvlam voor hun medearbeiders ai te schermen. Lassers, die dit aangaat, keert terug van de glibberige weg" en gebruikt de aanwezige schermen. Toont U gemeenschapsmens en niet IK, nog eens IK en veel later die ande ren pas. Het leven vordert dienst aan de gemeen schap. F. S. heeft inmiddels haar werkzaamheden be ëindigd. Van de 126 inzendingen is voor de 13 lang ste en meest' juiste foutenlijsten een prijs toegekend. De winnaars zijn: J. Brobbel, No. 7063 le prijs (boek ter waarde van 20, A. Jansens, No. 2144 2e prijs (boek ter waarde van 15, J. G. Slabbekoorn No. 3020 3e prijs (boek ter waarde van 10, A. A. Harmsen No. 6410 N. C. v. d. Klauw 7745 j A. Troeleman 3034 I G. J. v. d. Kramer 8489 f prijs (boek J. v. d. Voet C 42 ter waarde P. Goené 7176 l van 5,—), J. J. de Kloe 8492 W. Los 2067 A. I. v. Nijnatten 7747 Aan D. Verhagen, Calculator afd. Onderhoud die volgens het aantal punten voor een be drag van 5,in aanmerking kwam, is een boek ter waarde van 10,— verstrekt voor zijn originele en goed verzorgde inzending. Van Th. de Ridder (No. 6987), die als mili tair in Indië verblijft, is ook een oplossing ontvangen en, hoewel hij niet voor een prijs in aanmerking kwam, is ook hem als blijk van waardering voor zijn medeleven met het bedrijf, een boek ter beschikking gesteld. COMMISSIE VOOR VUIL WERK. De Commissie deelt mede, dat elk verzoek om een tank of andere ruimte te inspecteren, teneinde te constateren of er al dan niet sprake is van vuil werk, via de hoofdbaas van de betrokken afdeling bij haar moet worden ingediend. Het percentage, dat voor hel vuile werk extra zal worden betaald, zal door de be drijfsleiding, in overleg met de Commissie worden bepaald. OUD GEDIENDEN. Van J. L. P. Brands, J. Hooft en W. G, van Oorschot, welke gedurende lange tijd bij ons werkzaam waren en die thans van een wel verdiende rust genieten, ontvingen wii be richt, dat zij het goed maken, met veel inte resse het Wilton-Fijenoord Nieuws lezen en dat zij ons en de Maatschappij alle goeds toewensen. Verschillende onzer zullen zich hen nog wel herinneren en met genoegen van dit be richt kennis nemen. Wij wensen hun wederkerig alle mogelijke goeds toe. Redactiecommissie WF.-Nieuws. Deze zal binnenkort worden geïnstalleerd. Kleedgelegenheid voorlieden Scheepsbouw (Nieuwbouw). Hiernaar wordt uitgezien. Vergoeding voor cf vervanging van verbrande kleding, branders. Getracht zal worden bij wijze van proef 10 pakken te laten maken van niet-brandbare stof. Verandering personeelauto No. 128. Er is een autobus gekocht, die vermoede lijk 1 November in bedrijf zal worden ge nomen. Indien het nodig mocht zijn, dat ook boven genoemde personeelauto blijft rijden, zal deze worden veranderd. Beëindiging dienstbetrekking personen boven 66 jaar. Het is de bedoeling, dat voor bazen en ambtenaren van 66 jaar en ouder eveneens een regeling wordt getroffen. De arbeiders, die in verband met hun leef tijd op 1 October de dienst van W.F. hebben verlaten, zullen op Dinsdag 14 October te 10.30 uur in de Koffiekamer door de Directie worden toegesproken. Repareren leiding bouwdok. Ter plaatse zal een onderzoek worden in gesteld. Kleedgelegenheid voor arbeiders, werkzaam aan boord van schepen. Eventueel zal hiervoor weer het loodsje, dat thans wordt gebruikt als bergruimte voor schildersbenodigdheden, worden beschikbaar gesteld. t In ieder geval zal ervoor gezorgd worden, dat er van de winter een kleedgelegenheid is. Voor de goede orde wordt nog eens be kend gemaakt, dat het spreekuur van de afdeling Sociale Zaken en de Tariefbureaux in het vervolg van 1212.30 uur of des avonds na werktijd is. In de maand September werd aan 69 leden van ons personeel in totaal een bedrag van 1407,41 uitgekeerd. JUEILEA. 10 jaar: Koudijzer, L. P. Stoomkraanmachinist. De Commissie ter beoordeling van de op lossingen der puzzle voorkomende >n het ter gelegenheid van de veiligheidsdagen uit gegeven blad „De Veiligheid bestaande uil: J. M. Schuurs, voorzitter fabriekskern; F. Sparreboom, veiligheidsinspecteur Mej. Klapwijk, afd. Sociale Zaken, AFD. TONEEL. Op Zaterdag 15 "November geven wij een uitvoering. „JOB HEEFT GEDULD", een blijspel in drie bedrijven. Regie: de Heer Weeteling. De uitvoering heeft plaats in de koffiekamer van het hoofdgebouw te Schiedam. Na afloop Bal met medewerking van de bekende band onder leiding van S. Nieuwenhuizen. Bespreek tijdig uw plaatsen, welke verkrijgbaar zijn bij de Heer de Wit, tekenkamer Schiedam; de Hetr Magielsen, afd. Scheepsbouw te Rotterdam; in de Cantine te Rotterdam en Schiedam en bij bestuur en leden. AFD. ZWEMMEN. ,,Het leren zwemmen aan het schoolkind is niet alleen een weldaad voor geheel zijn volgend leven, doch in hoge mate een strenge eis voor de opvoeder. Het verdrinken van elk kind, boven de 10 o! 12 jaar, is een aanklacht tegen zijn ouders of voogden, die het niet zo hebben opgevoed, dat het zich tegen de dood door verdrinken kan weren". Naar B.S. Bovenaangehaalde regelen behoeven niet voor U te gelden, want ge kunt Uw kinderen bij ons inde tijd van 2 maanden leren zwemmen. Wacht daar niet te lang mee. Jong geleerd is oud gedaan. Zijt gij zelf de zwemkunst nog niet machtig, dan staan onze be kwame zweminstructeurs gereed om het ook U te leren. De zwemlessen voor kinderen geschieden klassikaal en beginnen om precies 12.30 uur op ons clubuur op Zaterdag. De oudere beginnelingen krijgen individueel zwemles. Bereid U voor op het a.s. examen voor een zwem diploma, speciaal ingesteld voor de beginnelingen. Eventuele inlichtingen worden verstrekt door: Th. Koster Jr. Afd. Bewapening (Barakken). L. C. M. Schoon Afd. Techn. Ink., Hoofdkantoor J. B. Martin —Afd. Onderhoud. M. Platje Afd. Sociale Zaken. Mej. B. van Tol Afd. Sociale Zaken. Mej W. de Pater Afd. Sociale Zaken. A. Bijloo Telefooncentrale. Ter bespreking van enige belangrijke onderwerpen, o.a. het aan de leden voor te leggen ontwerp-Huis- houdelijk Reglement, het elementaire zwemmen, het in December a.s. te houden Onderlinge Zwemfeest enz. hield het bestuur van de afd. Zwemmen op Donder dag 8 October j.l. een bestuursvergadering. Over al deze kwesties zullen wij de leden op de Alg. Leden vergadering volledig inlichten. Verzuimt niet de Algemene Leden vergadeiing, die op 23 October a.s. in de koffiekamer van het hoofd gebouw wordt gehouden, bij te wonen. De vergadering wordt gesloten met een interessante Filmvoorstelling. Aanvang 7 uur. Nadien wordt niemand meer in d« zaal gelaten. Wij rekenen op Uw aller komst. S.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 7