Dankbetuig ing en IN MEMORIAM. Tot ons leedwezen moeten wij kennis geven van het overlijden, op 29 Sept. 1947, van de Heer G. W. PHILIPS. De overledene was gedurende 27 jaar bij onze onderneming werkzaam als koker. Zijn nagedachtenis zal door ons in ere worden gehouden. Mede namens zijn echtgenote betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan zijn Chef, Bazen en Collega's van de afd. Bouwbedrijf voor het cadeau onder cou vert, hem aangeboden ter gelegenheid van zijn 40- jarig Huwelijksfeest. J. B. MARTIN. Voor de betoonde belangstelling en de ontvangen geschenken, die zij bij het verlaten van de Maat schappij wegens het bereiken van de gestelde leeftijds grens, van het personeel van de machinefabriek te Delfshaven mochten ontvangen, betuigen ondergeteken den hun hartelijke dank. De aangename samenwerking en de kameraadschap, die zij mochten ondervinden, hebben een prettige herinnering achtergelaten. H. DICKHOF. G. H. PEERBOLTE. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de vele bewijzen van deelneming, die ik mocht onder vinden van Directie, Bazen en personeel van de afd Kokers bij het overlijden van mijn echtgenoot. Wed. C. G. M. PHILIPS-Mostertman. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de prettige samenwerking met Chefs, Bazen en Collega's van de afdelingen Expeditie en Magazijn, waar ik geduiendc vele jaren werkzaam geweest ben. Mede namens mijn vrouw bedank ik hen verder voor het cadeau onder couvert, dat mij bij mijn afscheid werd overhandigd. J. P. JANSEN. Ondergetekende brengt langs deze weg zijn hartelijke dank over aan collega's en anderen, voor de getoonde belangstelling en de goede wensen, die hij bij het be^ eindigen van zijn dienstbetrekking bij Wilton-Fijenoorü mocht ontvangen. Dat het U in alle opzichten goed moge gaan is zijn oprechte wens. J. DE HAAN. Ondergetekende betuigt hiermede, mede namens zijn echtgenote, zijn hartelijke dank aan Directie, Chefs en Collega's, voor de waarderende woorden en de ge schenken. die hij ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum heeft mogen ontvangen. A. J. BONGERS. AFD. TENNIS. Door stralend weer begunstigd vond op 4 en 5 October j.l. ons eerste clubtournooi olaats, hetgeen een volledig succes is geworden. Er moesten in totaal 35 wedstrijden gespeeld wor den, want zo goed als alle leden hadden voor 1 of meer wedstrijden ingeschreven. Het was daarom on mogelijk in IV2 dag klaar te komen, dus werd ge durende het voorafgaande week-end reeds een aan vang gemaakt met de eerste ronden. Over gebrek aan belangstelling hadden we niet te klagen. Al onze leden, alsmede diverse buitenstaan ders gaven acte de présence. Er was voor thee-, koffie- en versnaperingenvoorziening gezorgd. Dit, ge voegd bij de uitgeloofde prijzen verhoogde de toch al uitstekende stemming. Een woord van dank aan het Hoofdbestuur van de Vereniging W.F. voor de be schikbaar gestelde wisselbekers en medailles is hier op zijn plaats. Wii verhelen ons niet, dat er slechts bij enkele van onze clubleden kan gesproken worden van een goed spelpeil. Hieraan dient in de volgende jaren intensief te worden gewerkt. Wat betreft het verloop van de wedstrijden, moeten wij ons tot het voornaamste bepalen: In de eerste plaats was daar bij de dames Mej. L. Oomes. die voor een verrassing zorgde door speel sters uit te schakelen, die tot nu toe haar meerderen werden geacht. Vooral Mej. Phaff had het zwaar tegen haar. Met 6-2, 14-16 en 7-5 won Mej. Oomes. Zij kwam daardoor in de halve finale tegen Mevr. Carrière, waarvan zij met 11-9 en 6-2 verloor, waar door Mevr. Carrière in de finale tegen Mej. van der Ree uitkwam. Deze finale gaf mooi spel te zien, Qpk al was Mej. v. d. Ree in het begin min of meer nerveus. De eerste set verloor zij dan ook met 4-6. Een blik op de wisselbeker en een paar slokken water brachten haar echter een eind op streek en met 6-1 en 6-3 wist zij beslag te leggen op de zo zeer begeerde beker. De finale heren-enkelspel bracht zoals verwacht de heren Hoogendoorn en den Hoed tegenover elkaar. Het was jammer dat de heer den Hoed Zaterdags door ziekte verstek had moeten laten gaan, waardoor hij Zondag eerst enkele wedstrijden moest spelen voordat hij zich in de finale had geplaatst. Het spel van beide spelers bleef zuiver verdedigend en iets beneden het peil dat wij van hen gewoon zijn. Met 7-5, 1-6 - 6-3 won de heer Hoogendoorn tenslotte de wisselbeker. In de finale van het dames-dubbelspel zagen wij een gelijkopgaande strijd tussen de dames Boesberg/Bos- schaart en L. Oomes/Verburg. Ook hier was een derde set nodig om de dames L. Oomes/Verburg de over winning te doen bezorgen. Uitslag: 6-3: 7-9 en 6-4. Het gemengd dubbelspel B bracht met 6-4, 6-4 de zege voor Mej. Bosschaart/Hr Qualm. Ook in de heren-dubbel B wist de heer Qualm met de heer v. d. Ende beslag te leggen op de eerste prijs (6-3, 7-5). Alle eind-wedstrijden konden door de snel invallende duisternis en de vermoeidheid van spelers en speel sters niet worden gespeeld. Ook de prijsuitreiking werd uitgesteld tot Zaterdag 11 October na de laatste finales (Mixed-Dubbel A en Heren-Dubbel A). Door ziekte van een der dames kon alleen de heren-dubbel gespeeld worden: Hoogendoorn/de Ronde tegen den Hoed/Keyzer. De laatsten slaagden erin na een pittige strijd de beslissende set in hun voordeel te doen eindigen (6—44-6 en 6-3). Hierna sprak de voorzitter enkele woorden over de tennis-afdeling in het algemeen en het afgelopen tour- nooi in het bijzonder, waarna hij de heer Romer ver zocht de prijzen uit te willen reiken. Met enkele rake opmerkingen gaf deze de prijzen aan de diverse win naars en eindigde met de hoop uit te spreken dat het aantal leden van de tennisafdeling volgend jaar de honderd zal overschrijden. Al met al stemt dit tournooi tot grote tevredenheid en vooral de hier tot uiting gekomen goede teamgeest schenkt vertrouwen voor de toekomst. AFD. HANDBAL. De Zaterdagmiddag-competitie gestart Zaterdag 11 October j.l. heeft dan eindelijk de Zater dagmiddag Competitie een aanvang genomen. Terwijl W.F. het vorig jaar met 1 dames- en 1 herenelftal aan deze competitie heeft deelgenomen, hebben de omstandigheden ons genoodzaakt thans alleen met een dameselftal in te schrijven. Het herenelftal, dat vroe ger in de Z.M.C. speelde, is thans opgegeven voor de Zondag competitie en zal, toestemming van de Bond voorbehouden, uitkomen in de afd. Rotterdam e.o. Dit besluit was nodig, omdat wij anders niet in staat zouden zijn om voor ons herenelftal, dat in de Districts 2e klasse speelt, invallers aan te wijzen. Zo kwam dan op 11 October ons dames elftal uit tegen S. R. uit den Haag. Als steeds was het op het Stokroosveld weer een prettige bedrijvigheid en ook het weer werkte mee om de stemming er in te brengen. Onze dames, waaronder een aantal nieuwe lingen hebben een aardige wedstrijd gespeeld en hoe wel dc wedstrijd zelf met 3—1 verloren werd, deed het toch goed, uit de mond van scheidsrechter van Krevelen te mogen horen, dat het spel van W.F. vooruit was gegaan. Zondag 12 October bracht op ons eigen terrein een tweetal spannende wedstrijden. Oqj 10 uur floot scheidsrechter Broekhuizen de spelers van W.F. en H.M.S. op het veld. Zo op het oog was H.M.S. een stevige pioeg en over het algemeen was dan ook de verwachting, dat W.F. hieraan een flinke kluif zou hebben. Maar ook nu bleek, dat men op het eerste gezicht niet veel kan zeggen. Het spel van onze gas ten was nogal primitief en doorzichtig, zodat de aan vallen van H.M.S. bijna steeds voor het W.F.-doel doodliepen. Dit kwam duidelijk tot uiting in de stand, en wel 50 in het voordeel van W.F. met de rust en 90 in het voordeel van W.F. bij het einde. Er is wel hard gespeeld, maar sportief. Na de heren was de beurt aan onze dames, die met zekerheid wisten, dat zij een sterke ploeg tegenover zich zouden krijgen, en wel S.V.W. uit Gorinchem, waarvan zij de eerste maal met 50 hadden verloren. Zij hadden zich echter stuk voor stuk voorgenomen om revanche te nemen en zo zagen wij dan een elftal in het veld, dat vol vi»!r de strijd heeft aan gebonden en waar alle speelsters zich stuk voor stuk voor de volle 100 procent gegeven hebben. Met de rust was de stand nog steeds 00 en de beide par tijen waren dan ook inderdaad aan elkaar gewaagd. Het had er alle schijn van of de eindstand ook 00 zou worden, maar zie, juist 5 minuten voor het einde wist S.V.W. een doelpunt te maken uit een fraaie doorbraak. Grote vreugde bij de S.V.W. speelsters. Maar W.F. gaf de moed niet op. Onverflauwt werd de laatste minuten gespeeld en dit volhouden werd beloond met een tegenpuntje, juist 1 minuut voor het einde. De uitslag 1—1 gaf inderdaad de krachtsver houding goed weer. Het was een spannende en prettige wedstrijd voor beide partijen en Scheidsrechter Gros heeft deze wedstrijd op sublieme wijze- gefloten; Zondag 12 October was weer een prettige dag voor al onze W.F. speelsters en spelers. M. d. G. AFD. VOETBAL. Op Zondag 5 October werd door ons gespeeld tegen O.T.V.V. uit Oude Tonge. Wij waren voortdurend in de meerderheid, maar konden door slecht schieten en het hardnekkige verdedigen van onze tegenstanders slechts 2 doelpunten maken, waartegenover O.T.V.V. echter niets wist te stellen, zodat we met 20 de zege behaalden. Onze grootste tegenstanders V.G.L.S.C. en Varke noord speelden dienzelfden dag gelijk, wat voor ons voordelig was. Hieronder volgt de stand van de 3e klasse D. der R.V.B., op 6 October 1947: Gesp. gew. gel. verl. pnt. voor-tegen W.F. 4 3 16 13— 3 Varkenoord 2 1 1 3 21 V.G.L.S.C. 2 1 1 3 4-3 Gr. Duivels 3 2 1 4 74 Grometa 3 1 2 2 513 O.T.V.V. 3 1 2 1 3—4 Vedero 3 1 2 1 25 Zondag 12 October won ons eerste elftal met 30 van Vedero, terwijl hel tweede elftal met 60 D.E.S.V. wist te verslaan. Onze elftallen staan er dus goed voor, doch wij drukken alle speler^ op het hart niet te verslappen, maar hun uiterste krachten in te spannen om zich op de bovenste plaatsen te handhaven. AFD. TAFELTENNIS. Onze training onder leiding van de heei A. Zuid geest is nu 6 weken aan de gang. Wij kunnen bij vele leden reeds constateren, dat hun spel vooruitgaat. Als alle leden nu geregeld komen trainen, dan zal deze vooruitgang spoedig over dc gehele linie merkbaar zijn. Maar dat is nog lang niet het geval, daar op Je speel avonden slechts 40% van het totaal amtai leden aanwezig zijn. Waar blijven de anderen? Er zijn erbij, welke wij in geen maand gezien hebben. Gaat de animo er soms af? Kom laten wij die Jan Salie-geest toch laten varend Zij die zich als lid hebben opgegeven, voelen toch voor tafeltennis. Waarom komen zij dan niet? Laten wij onze team-geest, welke zo uitstekend was, bewaren en alle krachten inspannen om onze vereni ging te doen groeien en zo sterk mogelijk te makea. Tafeltennis is een moeilijk spel. Door veel te spelen kan men het onder de knie krijgen. Daarom hebben wij dan ook met veel moeite beslag kunnen leggen op de heer Zuidgeest, die een deskundige is op dit gebied. Steeds is hij bereid de leden met raad en daad bij te staan, U kunt hem alles vragen op het gebied van tafeltennis. Hebt gij bezwaren of wensen, zegt het tegen Uw bestuur en zij zullen alles in het werk stellen om aan Uw verlangens tegemoet te komen. Dus, wij spreken af, dat voortaan alle leden min stens ééns in de week komen spelen. Dan gaat het de goede kant uit. Mochten er nog dames of heren zijn, die zich bii onze club wensen aan te sluiten, laten zij eens de moeite nemen om op Dinsdag- of Donderdagavond te komen kijken. Wij weten zeker, dat zij dan willen meespelen. Onze vereniging beschikt over voldoende speel materiaal om nog meerdere leden in onze club op te nemen. De competitie is nu zes weken aan de gang. Veel tekening zit er nog niet in, maar dat komt wel als de competitie wat verder gevorderd is. De stand is thans als volgt: Gesp. Gew. Verl. Gelijk Punten 1. Berends 4 4 8 2. Bosch 6 5 1—10 3. Meulendijk 6 5 1 10 4. Mej. Kelder 7 3 4 6 5. Bosman 5 2 2 1 5 6. v. d. Giessen 6 2 3 1 5 7. Mej. Valstar 3 1 11 3 8. Mej. Duchateau 2 1 1 2 9. Aarnoudse 2 1 1 2 10. Witte 3 1 2 2 11. Florusse 1 1 1 12. Kulik 3 2 1 1 13. Mej. Boekels 1 1 14. Schols 4 3 1 15. Muysson 3 2 1 16. Mevr. Kievit 1 1 0 17. Mevr. Parent 1 1 0 AFD. SCHAKEN. ,,Het gaat goedT' deze uitdrukking, zo vaak door ons gebruikt in de bezettingstijd, is ook van .oepassing op onze schaakclub. We mogen thans zeggen vaste voet verkregen te hebben en het front der schakers bij W.F. breidt zich regelmatig uit. Obk de aanvoer van mate riaal verloopt vlot; sedert ons vorig bulletin zijn een dozijn wekkers komen binnenrollen (dank zij de activi teit van iemand, die onbekend wenst te blijven; hulde!). Daardoor zullen wij binnenkort over de voor elke schaakvereniging zo nodige klokken kunnen beschikken. Materieel zijn we dan zo goed als gereed, het perso neel is nog voor uitbreiding en verdere oefening vat baar. We prijzen ons gelukkig dat onze wedstrijdleider, de heer Boone, bereid is om met ingang van Vrijdag 24 October a.s. een trainingscursus te openen, waar zowel aan eerstbeginners als aan meer gevorderden dc elementaire beginselen van het schaakspel zullen worden gedemonstreerd. De deelname is kostenloos en we spreken de verwachting uit, dat velen onder ons personeel,/- die het schaakspel beoefenen of alsnog willen leren, Vrijdagsavonds half acht in de koffiekamer van het Hoofdkantoor present zullen zijn. Grijpt deze kans aan, schakers. Niet alleen ons ledental, maar ook en dat in dc eerste plaats, ons spelpeil moet steeds hoger worden opgevoerd. Intussen is het winteroffensief begonnen. Het le tiental kwam op 7 October uit tegen het sterke E.S.S. III; hoewel met twee invallers spelend, was het resultaat een gelijk spel 55, waarmede we te vreden kunnen zijn, maar de gemaakte fouten moeten een volgende keer vermeden worden, vrienden. Op 10 October was het de beurt van ons lie tiental om met Gusto II de strijd aan te binden; gehandicapt door het feit dat te veel reserve spelers moesten deelnemen, welke hun eerste wedstrijd speelden, behoeft de nederlaag van 62/j3*/& geen reden tot pessimisme te zijn, doch eerder een prikkel tot meer dere oefening. Maak daarom trouw gebruik van de te beginnen opleidingscursus. Laat me ditmaal mogen eindigen met een variatie op een andere, uit de bezettingstijd bekende uitdruk king, in de hoop dat U allen die-woorden op U zelf zult toepassen: En heus, het is geen lèf, We doen ons best, zonder er op te boffen, Voor de schaakclub van W.F. Lopen we het vuur uit onze sloffen! Copy voor het eerstvolgend nummer inzenden vóór 24 Oct. 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 8