EHQDRD WILTO TEAMWORK ONS BEDRIJF WAT HEEFT DE W.F. KRANT NODIG 10c Jaargang 28 November 1947 No 19 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM DOXFORD MOTOREN le. Enthousiaste tekenaars, die bij de artikelen een geestig, geestvol of raak plaatje tekenen Niet dringen heren! Eén tegelijk! 2e. Voor alle rubrieken enthousiaste inzenders (employe's W.F.), van alle rangen en standen, van alle leeftijden en van beide geslachten, die willen aantonen, dat de W.F, krant van en voor het personeel is. 3e. Opbouwende critiek van alle zijden, van alle employe's. Inzendingen aan de Redactie-commissie Zo luidde het hoofd van een artikel in het laatste „Wilton-Fijenoord Nieuws" en het is onder dit motto, dat de nieuw inge stelde Redactie-Commissie haar taak ,wil aanvaarden. Dat deze taak niet eenvoudig zal zijn, daarvan zijn de commissieleden zich ten volle bewust. Ook zij 'zullen, om de Vergelijking met het voetbalelftal over te nemen, als uitverkoren spelers hun juiste plaats moeten weten en door samenwerking tot het gewenste doel moéten komen. De gunstige positie, waarin zij allen op hun beurt zullen komen te staan, moet worden benut ten bate van het geheel. Mocht éénj van hen menen op een gegeven moment te worden gepasseerd, dan zal dat voor* hem geen aanleiding mogen zijn, het veld te ver laten. Ook in het voetbalelftal zal dat niet gebeuren, want dan schakelt deze speler zichzelf uit en schept de kans, dat de wed strijd wordt verloren, waarmede hij het ge hele elftal dupeert en een goed eindresultaat -ernstig in gevaar brengt Over de totstandkoming en de plannen van de commissie het volgende: Sedert enige tijd bleek onder diverse cate gorieën van het personeel de wens te be staan, een Commissie van Redactie voor het „Wilton-Fijenoord Nieuws" in te stellen en dit heeft de Directie aanleiding gegeven, aan het bestuur van de Fabriekskern, het bestuur van de Bazenverenig'ng en de Contact-Com missie voor Ambtenaren te Verzoeken een candidaat aan te wijzen, die bereid en ge schikt is om deel van deze commissie uit te maken'. Aangewezen werden de heren: 'J. M. Schuurs, Fabriekskern, J. Koppe, v Bazenvereniging, L. Giphart, Contact-Commissie Ambtenaren. terwijl de heer C. Keyzer qualitate qua door de Directie is benoemd. Met de redacteur, de heer J. Pulleman, die vanaf het ontstaan van het „Nieuws" als zodanig is opgetreden, zou dus een commissie van vijf leden worden gevormd, die de taak kreeg, ervoor te zor gen, dat ons „Orgaan van en voor het per soneel" inderdaad zal worden een blad, welks verschijnen met belangstelling wordt tegemoetgezien en dat mede zal bijdragen tot het scheppen van eèn goede geest onder alle werkers in het bedrijf. Helaas heeft de heer Pulleman gemeend, zich uit de Redactie te moeten terugtrekken, hetgeen ten zeerste wordt betreurd. De thans gevormde commissie stelt zich op het standpunt, dat het „Nieuws" een door haar geredigeerd blad moet zijn. waarbij echter de medewerking van velen nodig is om het inderdaad te maken tot een orgaan van en voor het personeel. Zij geeft het woord dus aan de lezers en lezeressen. Naast de steeds wederkerende mededelingen over verrichte werkzaamheden, de artikelen over sociale wetgeving,- het verenigings- nieuws enz. zal het „Nieuws" moeten wor den gevuld met andere bijdragen van het personeel. Dan zal spoedig het devies aan het hoofd werkelijkheid worden. Een bekend Hollands spreekwoord zetft: „Elke verandering is geen verbetering Laten we hopen, dat dit niet van toepassing is op de verandering, welke, thans in de redactie is aangebracht. Dat w'l niet zeggen, flat de heer Pu'leman het voorheen niet goed heeft aangepakt. De nieuWe Redactieleden zijn van mening, dat hij als alleen-reda teur veel en goed werk heeft verricht en dat een woord van dank hier zeker op zijn plaats is. Twee weten echter meer dan één en nu die één tot vier is uitgegroeid, mag worden verwacht, -dat n'euwfe ideeën naar voren zu'len komen, die het blad nog meer in de belangstelling zullen doen staan dan tot nog toe het geval was. Op de dezer dagen gehouden algemene vergadering van aandeelhouders van William Doxford Sons Ltd. heeft de voorzitter, Dr. E, P Andreae, medegedeeld, dat in het laatste boekjaar in de eigen machinefabriek te Sunderland 13 motoren met een gezamen lijk vermogen van 45.3C0 rempk zijn ver vaardigd, waarvan 7 voor de eigen werf gebouwde schepen, die samen een bruto in houd hebben van 44.892 registerton. Andere machinefabrieken hebben 27 Doxfordmotoren met een vermogen van 131.000 rempk in licentie gebouwd. Op het ogenblik hebben elf licentiehouders in Engeland en ver in andere landen, waar onder de N.V. Wilton-Fijenoord, met de firma Doxford zelf in totaal meer dan een millioen rempk in aanbouw of bestelling. 1) Uit het Dagblad „Scheepvaart". Van haring- tot jeneverland. Aan Nieuwe Maas ter rechterkant Dokken schepen, log en traag. Hoog boven water stelling, schraag Vrachtauto snort werkplaats uit, Zeeboot in de haven fluit. Motorboot puft langs dc kant. Kraangerei giert op het land. Sleepboot sleurt zijn vrachtje voort. Bok draait lasten buitenboord. Brander sloopt zijn platen snel, Vonkenregens spatten, fel. Klinkersploegen roff'len luid, Steekvlam van de. lasser spuit. Lawaai, wat ons toch wel bekoort, Omdat het in ons leven hoort. Actie, wat het oog ook ziet: Wilton-Fijenoor-d's arbeidslied! V Copy voor het eerstvolgend .nummer inzenden vóór 5 Dec. 1947

Wilton Fijenoord Nieuws | 1947 | | pagina 5