WiLTON-FPEN®* CONTACT ONS WERK lle, Jaargang 13 Februari 1948 No 3 ORGAAN VAN* EN VOOR HET PERSONEEL VAN WÏLTON-FIJENOORD, SCHIEDAM De moeilijkste critiek is zelf- critiek* Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. M. Schuurs. Redactie-adres:'Afd. Sociale Zaken Contact, dat is hyt wat wij moeten hebben met de lezers. Het is een afgezaagd gezegde, dat U reeds dikwijls in een dagblad of tijdschrift bent tegengekomen. Toch durven ook wij deze uit drukking weer eens te gebruiken, echter niet om haar in deze beperkte zin naar voren te brengen, maar meer als aanleiding voor het veel verder strekkende doel, dat wij voor ogen hebben. Natuurlijk is een goed contact tussen lezer en redactie van een 'periodiek buitengewoon be langrijk ep zeker als het betreft een courant als de onze. Hef is echter veel belangrijker,, dat er een goede verstandhouding, in dit verband het goede Hollandse woord voor contact, be staat tussen het personeel onderling, waarbij niet alleen bedoeld wordt de verhouding tussen hen, die een maatschappelijk gelijkwaardige functie bij de onderneming vervullen (van arbeider tot arbeider, van beambte tot be- beambte of Van chef tot chef), maar ook tus sen arbeider en directeur, beambte en chef, enz., kortom tussen allen, die in het bedrijf werk zaam zijn. Dat dit mogelijk is, wordt dagelijks ook in ons bedrijf bewezen, al weten we aan de andere kant zeeV goed, dat Uit contact nog te veel ontbreekt. De oorzaken behoeven we niet te noemen. Wij allen weten er wel één of meer, maar daarmede komen we niet waar. we heen moeten. In ons vorige artikel hebben we o.a. naar voren gebracht, dat bij' ieder de drang om mede op te bouwen aan de geestelijke en morele herbewapening aanwezig is. Zo is het ook met het geraken tot contact. Een mens is van nature' geneigd zich bij zijn medemensen aan te slui ten, niet om daarmede iri conflict te komen, doch om in een geest van verstandhouding samen iets tot stand te brengen. Indien iemand- zich aansluit bij een vereniging, dan doet hij dat om in goede verstandhouding met de andere leden het doel te bereiken, dat deze vereniging zich gesteld heeft. Nu weten we wel, dat de vergelijking tussèn een vereniging en een ogder- neming niet helemaal opgaat, maar het 'doel, waarvoor wij allen van hoog tot laag en van laag tot hoog bij die onderneming betrokken zijn, is toch ons werk. Een zeer groot gedeelte van ons leven moeten we daar doorbrengen en lang niet allen zullen dagelijks met plezier naar hun werk gaan. Naast oorzaken van materiële aard, die een voorname rol spelen, is het ont- I breken van contact daaraan schuldig. Waar'de fout ligt, laten we thans in het midden, maar laten we trachten, haar weg te nemen. Waarom heeft men zo weinig begrip voor elkander en waarom kan het contact niet beter zijn? Het is moeilijk, daarop hier een antwoord te geven en daarom juist wordt-de opbouwcontact- avond belegd, waar drie sprekers ons ovpr opbouw zullen vertellen en hopelijk een contact zullen leggen, dat zal leiden tot een wederzijds begrip. - C. K. Van Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf N.V. te Rotterdam, ontvingen wij opdracht voor de bouw van een motortankschip van ca 16.850 tons d.w. met een 5-cyl. Doxford-motor van 5500 P.K. Wanneer het benodigde staal binnen redelijke tijd te verkrijgen zal zijn, kan de oplevering midden 1950 plaats vinden. Op het ogenblik zijn de vooruitzichten op de internationale s taai- markt nog steeds-zeer ondoorzichtig. Tekenet* dat het aanbod en de vraag meer met. elkaar in overeenstemming komen ontbreken voorals nog. Toch mogen wij verwachten, dat ook hier binnen afzienbare tijd een meer evenwichtige toestand zal intreden. Het nieuwe jaar is met grote bedrijvigheid in de verschillende afdelingen van onze onder neming ingezet. Wanneer de aanloop-moeilijk- hedenl volgende op de bezettingsjaren thans <n voldoende mate zijn en worden overwonnen en wij meer ingespeeld raken op de zo nood zakelijke orde en regelmaat in de afwikkeling van het fabricatie-program mogen wij vertrou wen aan het einde van 1948 te kunnen vast stellen", dat een respectabele hoeveelheid werk is verzet en wij ons niet voor*onze bijdrage op de weg naar het herstel van het Nederlandse bedrijfsleven behoeven te schamen. Met deze bemoedigende gedachte gaan wij voort. In de maand Januari voerden wij reparaties uit aan: 31 Nederlandse schepen 10 Noorse sihepen 1 Zweeds schip 6 Engelse schepen 3 Amerikaanse schepen 3 Deense schepen 2 Griekse schepen 1 Fins schip 2 Panamese schepen Ik mocht met Moeke mee, zo ver, Die droeg zo trots haar Davidsster, Ik werd van 't reizen o, zo moe, En sloot mijn Jodenkijkers toe. Wij kwamen toen in Polen aan, En mochten in een rij gaan staan. Wij gingen naar het „badhuis" toe: Ik lag gerust in de arm van Moe. Dit is het laatste wat ik wéét, Maar zag nog juist wat Moeke deed. Ik huilde mee, zo moe, zo moe En sloot mijn kinderkijkers toe...... De OPBOUW-CONTACT-AVOND die door de Vereniging WILTON-FIJENOORD in samenwerking met de Vereniging van R.D.M. en N.W. Personeel „WEK" is georganiseerd, wordt gehouden op 26 FEBRUARI a.s. in de Rivierahal te Rotterdam om 8 uur n.m. precies. Als sprekers zijn uitgenodigd: Z.E. M Bogaartz, Pater Overste S.J. Ds O. T. Hylkema, Secretaris dagelijks bestuur Fundatie Werkelijk Dienen. Zijne Excellentie Ir. H. Vos, Minister van Verkeer, Nijverheid en Opbouw. Medewerking wordt verleend door het Man nenkoor- „Wilton-Fijenoord en de Harmonie „Doek-yard". De toegangsprijs bedraagt, slechts 0,12 (stedelijke belasting inbegrepen). Daar het aantal plaatsen beperkt is, is spoed gewensf. De zaal is open 7.30 uur n.m. Het ligt in het voornemen na afloop extra-trams en bussen te laten rijden naar Rotterdam-Zuid, Rotterdam- West. Schiedam en Vlaardingen. Zij, die hier van gebruik wensen te maken gelieven dit te gelijkertijd met het bestellen der toegangskaarten op te geven aan de bekende adressen:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 1