VERENIGING W.F. L. OTTERSPEER. W. OTTERSPEER. Voor de overgrote deelneming, in het bijzon der van Directie, Chefs en Bootpersoneel. be toond bij het overlijden en teraardebestellen van onze geliefde man en vader P. DIJKSTRA. zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam: L. DIJKSTRA-van Rijswijk. Zeer getroffen door de vele blijken van belangstelling, ondervonden van de Directie, de heer B. Wilton, de heer A. Bakx namens de Bazenvereniging en het Personeel, bij het over lijden van onze onvergetelijke man en vader, betuigen wij U allen bij deze onze welgemeende en hartelijke dank. Fam. J. BIJLOO. Mede namens echtgenoten en kinderen zeg-, gen wij Directie, Chefs, Bazen en Collega s hartelijk dank voor de waarderende woorden, cadeaux en het bouquet ter gelegenheid van ons 25-jarig jubileum. Organiseren is: Op het juiste ogenblik op de juiste plaats de juiste materialen de juiste mensen. Houdt een ieder hiermede rekening? R. JUBILEA. 40 jaar: A. R. v. Voorden, baas afd. Buitenbankw. C. van Houdt, No. 1249, Koker. 25 jaar: W. Otterspeer, No. 9059, Opperman- Betonwerker. L. Otterspeer, No. 9054. Opperman- Betonwerker. C. van Kapel, No. 3773, 2e Bokschipper. J. Ochse, No. 8645, Bankwerker. P. van Bent em No. 8410. Bankwerker. HARMONIE WILTON-FUENOORD. Onze Harmonie heeft besloten, deel te nemen aan het Internationale Concours te Hillegom, dat gehouden zal worden op 24 en 25 April en 1 en 2 Mei a.s. Zij heeft hiervoor ingeschreven in de afdeling Uit muntendheid en zal uitkomen op Zaterdag 24 April. In totaal hebben 36 corpsen voor dit concours inge schreven. Van de buitenlandse deelnemers noemen we o.a. Belgische corpsen uit Eysden, Leut en Herenthal. 2 Corpsen komen zelfs uit Noorwegen, n.l. 1 uit Narvik en een knapencorps uit Oslo. Voorts de Harmonie de Poissy uit Parijs en het Muziekcorps van de Fairey Vliegtuigfabrieken en de band van de Royal Fusileers uit Engeland. Van de Nederlandse Corpsen noemen we o.a. de Philips Harmonie uit Eindhoven, de Amsterdamse-, Rotterdamse- en Schiedamse- Politie-Muziekgezel- schappen, ,,Ons Genoegen" uit Krommenie, ,,Apollo" uit Zaandijk, Leo Harmonie uit Enschede, O.B.K. Schiedam, e.a. De inschrijvers weten., dat hun geen gemakkelijke taak wacht en zij zullen zich voor 100% moeten geven om een succes te kunnen boeken. D. DEN BESTEN. Secr. AFD. O. A. Voordrachtavond 3 Maart 1947. Met enige schroom had het Bestuur besloten de leden ditmaal een voordrachtavond te moeten aan bieden- Deze avond toch moest als een proef be schouwd worden en wij mogen thans zeggen dat zij volkomen geslaagd is. De heer Jan Musch, die bereid werd gevonden een avond voor onze afdeling te verzorgen, droeg achter eenvolgens voor: Nathan de Wijze van Gotthold Ephraim Lessing, waarin hij op meesterlijke wijze de rollen speelde van de machtige Sultan en de jood Nathan, bijgenaamd ,,de Wijze", die aan zijn hof ontboden is om hem de „waarheid" te zeggen, waaraan hij voldoet door het sprookje van de „Drie ringen" te vertellen. Het geheel is bedoeld als prediking van de verdraagzaam heid. Daarna werd de Forum-scene uit Julius Ceasar van W. Shakespeare voorgedragen, waarbij we achtereen volgens de stemmen hoorden van Brutus en Cassius, die Julius Ceasar vermoordden en Marcus Antonius, die zijn opvolger werd, alsmede stemmen uit het volk. Als laatste nummer voor de pauze droeg Jan Musch voor: „Het hart dat zichzelf verried", van de grote Amerikaanse dichter Edgar Allen Poe. De ademloze stilte, welke heerste, bewees hoezeer het publiek door zijn voordracht geboeid werd. Na de pauze volgde: Een overjarig blad. De oude Leicjse weg. Uit liefde voor de kunst, alle van J. H. Paradies en sprookjes van Andersen, a. De Vlinder; b. De Water druppel. waarbij een hartelijk aoolaus de waardering van alle aanwezigen voor het gebodene bewees Ten slotte zei nog vermeld dat de avond geopend werd door de voorzitter, de heer J de Wit, die de leden opwekte tot het aanbrengen van nieuwe leden, waardoor het Bestuur in staat zal zijn avonden als deze en voorgaande te blijven verzorgen. De heer J. Pulleman, voorzitter van h^t Hoofdbe stuur, sprak een slotwoord, waarbij hij de dank van alle aanwezigen overbracht aan de heer Jan Musch voor de mooie avond, die hij ons bezorgd had. AFD. SCHAKEN. Maandag, 1 Maart j.l.. bond ons le elftal de strijd aan tegen het sterke H.V.O, 2 met een voorlopige uitslag van 3M>3% en 3 afgebroken partijen Het ziet er naar uit dat de eindstand een gelijk resultaat zal geven; we hopen echter nog op een winstountje. Een ander verheugend feit is. dat we weer een nieuw lid konden inschrijven, maar Maandag komen er toch zeker nóg meerl Nóg enkele aanmeldingen en ook Wilton-Fijenoord 3 kan van stapel lopen. Daar wilt U toch zeker öok bii zijn? Onder ons grote personeel zijn toch wel meer dan dertig schakers d»e in de ge legenheid ziin 's Maandagsavonds naar de koff-ekamer te komen? Het is er wat firn' Met grote belangstelling volgen we de verrichtingen der candidaat-wereldkam- pioenen. De start van Dr. Euwe is niet best. maar hij kan het beter. Voor ons programma: zie agenda. J. v. M. AGENDA: Maandag 15 Maart Schaken: Vlaardingen IIW.F. I., Handelsgeb. Vlaardmgen. Aanvang 7.30 uur n.m. Woensdag 17 Maart Zwemmen: Ledenvergadering. Daarna gezellig samenzijn m.m.v. Toneel. Bal na. Koffiekamer 7.30 uur. Zaterdag 20 Maart Handbal: Kampioensfeest. Bal na. Koffiekamer 8.00 uur. Donderdag 7 April O. en A.: Lezing met kleurenfilm. Onderw*.: Sahara en Belg. Congo. Koffiek. 8.00 uur. Maandag 12 April Schaken: W.F. IWestertoren 3, Koffiekamer 7.30 uur. Maandag 19 April Schaken: W.F. IIS.C.S. II. Koffiekamer 7.30 uur. Zaterdag 29 Mei Toneel: Sluiting seizoen. Koffiekamer 8.00 uur. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 19 Maart 1948 AFD. TAFELTENNIS. Op 19 Februari j.l. hadden ons eerste en tweede team een vriendschappelijke ontmoeting met de Ma chinefabriek „De Komeet". Schiedam. Dat de gemid delde sterkte ongeveer gelijk was. kwam wel tot uiting, doordat voor beide teams eerst de laatste partij de beslissing bracht. Ons eerste en tweede team wonnen elk met 6—'4 van reso. Komeet I en Komeet II. Sluit U bij ons aan en helpt mede de W.F.-k-zuren te verdedigen. AFD. TENNIS. Slechts enkele weken scheiden ons van de opening van het nieuwe tennisseizoen. Het is een bekend feit. dat in het vroege voorjaar elke speler brandt van verlangen het racket weer in de hand te kunnen nemen om de eventuele kilheid van het voorjaars klimaat te verdrijven door een fikse partij tennis Tennissers en tennissters nog even Uw ongeduld be heerst! Onze banen worden op het ogenblik in de vereiste conditie gebracht, zodat we on 1 Aoril a.s. definitief hopen te kunnen beginnen. Maakt uw uit rusting vast in orde; kijkt vooral uw racket goed na op gesprongen snaren. Onze speeltijden zijn dit jaar als volgt Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond, Zaterdag en Zondag, de gehele dag (steeds op twee banen) Vergeleken met vorig jaar betekent dit dus een be langrijke uitbreiding. Niettemin zullen wij toch de toa.oop voor de verschillende dagen een beetje moeten verdelen en daarom zult U binnenkort een lijstje ontvangen, waarop U uw speeltijden gelieve in te vullen. Indien een ieder zich dan aan de door hem/ haar opgegeven tijden houdt, voorkomt dit al te grote drukte, wat vooral op de avonden van belang is. Degenen die alsnog lid wensen te worden kunnen zich opgeven bij: Mej. Verburg, Hoofdboekhouding. Schiedam (tel. no. 397). T. AFD. TONEEL. „Daar liegen wij ons uit" was de titel van het stuk waarmee de afdeling Toneel op 28 Februari in de Kofl.ekamer ten tonele verscheen. De Ere-Voorzitter, de heer J. Pulleman, sprak een kort openingswoord tot de aanwezigen, die de Koffie kamer tot in allf hoeken vulden. Het stuk viel bij het publiek zeer in de smaak, wat zich uitte in daverende lachsalvo s cn applaus- De rollen waren goed ingestudeerd, waardoor het geheel een vlot ver loop had. Een gezellig bal onder leiding van de heer S. Bon- gers besloot deze avond, waarna bussen gereed stonden om de talrijke aanwezigen naar hun woonwijken te vervoeren. 29 Mei organiseert de afdeling Toneel weer een feestavond. Noteert dus reeds nu deze avond in uw agenda Wie heeft er op onze toneelavond een paar wanten verloren??? Af te halen op: Spanjaardstraat 62, Rotterdam-West. AFD. ZANG. Dat deze afdeling er wezen mag, is op de Opbouw- Conlactavond op 26 Februari j.l. bewezen. Met de werkjes: „Beati Mortui", „Zondagmorgen" en „Da Schwaagrin ihr Herzload", die zeer beschaafd gezongen werden, werd een waardige bijdrage ge leverd tot het slagen van deze avond. Wij zingen erg prettig en onze repetities zijn gezellig onder de voortreffelijke leiding van de heer Verweel; Wij zitten ook niet stil en dat moge blijken uit. het komende programma, waaruit wij U noemen: Zang festival te Hardinxveld, Zangwedstrijd in Amsterdam, medewerking bij het a.s. Regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Voorts vieren wij dit jaar ons 10-jarig bestaan hetgeen niet ongemerkt zal voorbijgaan: Zangliefhebbers, komt U eens luisteren. U zult er geen spijtvan hebben. Ons repetitielokaal is thans in een der zalen van de „Seinpost". Broersvest 43 te Schiedam en dus niet langer in de Amstelbron. De repetities worden gehouden op Donderdagavond, aanvang 8 uur. AFD. ZWEMMEN. Zwemfeest in Antwerpen op Zondag 4 April a.s. De laatste weken heerst er hoogspanning op het Maandagavondclubuur van de afd. Zwemmen. Door een aantal dames en heren, die uitverkoren werden om op uitnodiging van de Sporting Club Cockerill te Antwerpen onze vereniging te gaan vertegenwoordigen op een in Antwerpen tegen Belgische zwemclubs te houden zwemfeest, wordt druk geoefend. Steeds maar weer baantjes trekken en zo nu en dan een kleine rustpoze. Daartussen door klinken de fluitsignalen en de stemmen van de trainers, die aan de beoefe naars aanwijzingen geven. Daar staat weer een nieuwe ploeg aan de kant startklaar. De trainer roept: 100 meter alleen benen".... het is zwaar, maar willen we straks in Antwerpen goed voor de dag komen, dan is het nodig. We moeten toegeven dat er met ernst wordt geoefend' niemand onttrekt er zich aan. De gezichten van de trainers, de heren Verheijden en Garnaat. vertellen ons dan ook. dat zij tevreden zijn over hun pupillen. Nu nog enkele weken en dan komt de grote dag in Antwerpen. Over de kracht van onze tegenstanders is ons niets bekend, zodat we ons maar niet gaan wagen aan voorsnellingen omtrent onze kansen. Voor de mannelijke deelnemers hebben we een tip. waarmede U een snellere tijd van min stens 1 seconde kunt maken. Dit kunt U bereken door enkele dagen vóór de wedstrijd niet te roken of alhans het roken belangrijk te matigen. Zullen we proberen om ons deze kleine ooofferinrf te getroosten? Alle leden hebben intussen een uitnodiging ontvangen voor onze ledenvergadering oo 17 Maart a.s. met na afloop een feestavond. Wij verwachten dat allen aan deze uitnodiging gehoor zullen geven. Niemand mag op dit aDpel ontbreken. Oo deze vergadering zal er een nieuw bestuurslid moeten worden gekozen. Dit nieuwe bestuurslid moet bii voorkeur iemand zijn uit het bedrijf, want de verhouding in het hu:di<*e bestuur is zo. dat er 5 bestuursleden van bet kantoor en 1 bestuurslid uit het bedViif afkomsti* zijn. Deze verhou ding is verke°rd. Het bedriif willen we een groter aandeel in her bestuurswerk laten nemen. Alle gedane pogingen om dit te bereiken hebben tot nu toe gefaald, waarvan d~ redenen ons onberfrimeliik zijn. Er z->l toch wel iemand onder onze 200 leden ziin. d«e zich «*e- roeoen voelt iets meer voor de vereniging te willen doen. Laat hii zich dan vóór 15 Ma^rt a.s. bij de secretaris als candidal opgeven. Wij hebber^ dit nieuwe bestuurslid hard nodig. Ingevolge papiertoewilzing B.P.P-, No 3560, d.d. 10»12-'47, verschijnt deze uitgave 2 x per maand en is de omvang van dit nummer 4 pag., formaat 25 x 32 cm.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 4