VERENIGING W.F. 9188 W. Dieterich, 9190 A. Kalkhoven, 9195 T. Overhcul, 9255 A. Smit, 9497 J. v. d. Berg, No. 250607020. 2-4-8 R.I. Veldpostkantoor Batavia. No. 260406100. 31e Hulpverb. Afd. Tijger-Brig. Veldpostk. Semarang. No. 260705093. L.T.D. 85. B-Div. Veldpostkantoor Semarang. No. 261111138. Regiment Grenadiers. II Div. 4 Bat. Staf Comp. Veldpostkantoor Soerabaja. No. 270730101. Depot Comp. Indie. 10 R.I. le Pel. Veldpostkantoor Batavia. 9505 M. L. v. Woerden, No. 250625114. le Reg. Huzaren van Boreel. Motor Pel. 3e Sectie. C-Divisie 7 December. Veldpostk. Batavia. No. 250516113. le Inf. Brig. Werkpl. REME 87. C-Divisie. 7 December. Veldpostkantoor Batavia. No. 680753. Sergt. 5-3-11 R.I. Veldpostkantoor Cheribon. No. 251202127. III-2 R.V.A. C-Div. 7 December. Veldpostk. Batavia. 9506 J. Noordijk, 9519 J. de Knegt, C.12 H. J. Verhoeven, IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van C. WIELAARD, die 2 jaar bij ons is werkzaam geweest als sjouwer in de Machinefabriek (over leden dd. 13-3-'48). Zijn nagedachtenis zal in ere worden gehouden. DANKBETUIGINGEN. Mede namens mijn echtgenote dank ik bazen en col lega's van de afdeling Motorenmontage Machinefabriek voor de blijken van belangstelling, welke wij mochten ontvangen ter gelegenheid van onze 40-jarige echtver eniging. J. J. DE KLOE. Mede namens zijn vrouw en kinderen betuigt onder getekende zijn hartelijke dank aan Directie, Chefs, Amb tenaren, Bazenvereniging en Personeel voor de vele blijken van waardering en belangstelling hem ter ge legenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum bewezen en voor de cadeaux en bloemen. A. R. VAN VOORDEN. Hiermede dank ik Directie, Chef, Bazen en Collega's, mede namens mijn echtgenote, voor de cadeaux, bloemen en vele blijken van belangstelling bij mijn 25 jarig jubi leum ontvangen. J. OCHSE. Hiermede betuigt ondergetekende zijn hartelijke dank aan Directie, Chefs. Bazen en Collega's voor de hartelijke woorden en mooie cadeaux ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstjubileum. PH. VAN BENTEM Voor de onverwachte spontane hulp in mijn omstandig heden, betuig ik langs deze weg aan een ieder, die heeft bijqedragen. mijn hartelijke dank. ,y G. C. DANIËLS. PERSONALIA. Op 23 Februari 1948 is aangesteld als onder baas afd. Garage J. S. Frank. AGENDA: Donderdag 7 April O. en A.: Lezing met kleurenfilm Koffiekamer 8 uur. Onder werp: ..Sahara en Belg. Congo". Zaterdag 10 April Voetbal: Kampioensfeest. Musis Sacrum Schiedam. Lange Haven. 8 uur. Maandag 12 April Schaken: W.F. I Westertoren. Koffiekamer 7.30 uur. Maandag 19 April Schaken: W.F. II—S.C.S. II. Koffiekamer 7.30 uur. Zaterdag 29 Mei Toneelavond: Sluiting seizoen. Koffiekamer 8 uur. Vrijdag 26 Maart Biljart: Onderlinge Competitie. Biljart Academie, Tideman- straat Rotterdam 7.30 uur. AFD. BILJART. Na een gezellige en sportieve strijd is de tweekamp tussen W.F. en de Biljartvereniging ..Het Volksgebouw'' geëindigd in een overwinning voor laatstgenoemde. Vóór de aanvang van de laatste partijen waren de kansen voor W.F. gunstig en een overwinning lag in het ver schiet. Vrouwe Fortuna scheen echter om onverklaarbare redenen een hekel aan ons te hebben gekregen en in spireerde ..Het Volksgebouw" tot hoge scores. Zodoende werd de uitslag: le prijs: ,.Het Volksgebouw" met 88.2%. 2e prijs: W.F. met 86.3%. Minste Hoogste Beste Meeste caramb. poedels serie prestatie in 5e beurt W.F. Chaigneau Keijzer v.d. Plas Huijzer Volksgeb. Tas de jong de Jong Hamer Na de prijsuitreiking behoorde ook deze tweekamp weer tot het verleden. De tweekampen tegen .Sport" en .Eureka" zijn nog in volle gang en de spanning zit er nog volop in. Houdt de ballen aan een touwtje W.F.!!! en de zege zal aan Uw kant zijn. H. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 2 April 1948 AFD. HANDBAL. Eindstand in H.D. 2B. Wilton-Fijenoord 12 10 2 20 167 91- 38 H.V.L. 12 9 1 2 19 158 82- 59 Snelwiek 12 7 1 4 15 125 85- 62 T.E.D.O. 12 5 3 4 13 108 89— 73 Turnlust 12 5 7 8x 67 49— 73 II.M.S. 12 3 1 8 7 58 64- 72 E.S.D.O. 12 12 - 34-117 Zondag 14 Maart speelde ons Ie dames elftal tegen H.I.O.N. op het veld van laatstgenoemde Vereniging aan de Kralingseweg. Dit veld bevond zich in zeer slechte toestand en was zo zacht, dat stuiten niet moge lijk was. De speelsters waren derhalve genoodzaakt om de bal direct, zonder stuiten over te spelen, hetgeen een prachtige oefening was. Zij brachten het er uitstekend af. Met de rust was de stand 3—0 in het voordeel van W.F., terwijl de eindstand 6—0 voor W.F. was. Hion was jammer genoeg niet volledig. Aan de keepster van Hion is het zeker te danken, dat de score niet hoger is geworden. Het was een prettige ploeg om tegen te spelen. Diezelfde Zondag speelde ons Heren elftal W.F. 2 tliuis een wedstrijd tegen Snelwiek 2. Ook dit elftal komt er nu wat beter in. De spelers geraken wat meer op elkaar ingesteld en zowel in het doel als in de voorhoede hebben wij nu de juiste personen gevonden. Hoewel de tegenpartij snelle en uitstekende aanvallen opzette, stond onze achterhoede als een rots. Voor ons doel werd het spel te kort gehouden. De wedstrijd werd door W.F. 2 gewonnen met 61, waarbij nog dient te worden vermeld, dat het enige doelpunt van Snelwiek het resultaat was van een 13 Meter worp. M. de G. AFD. VOETBAL. Als wij een terugblik werpen op de achter ons liggende wedstrijden, constateren wij dat de resultaten van onze elftallen zeer goed te noemen zijn. Het eerste elftal speelde zijn laatste competitiewedstrijd tegen Varkenoord uit en wist deze met 7—1 te winnen. Varkenoord had er alles opgezet om de 9-0 nederlaag op ons terrein geleden uit te wissen, maar onze jongens gaven hun geen kans. Ook ons tweede elftal heeft de laatste wedstrijden buitengewone successen geboekt. Wij zullen hier slechts volstaan met de uitslagen van de laatste wedstrijden. Babberspolder 2—W.F. 2 0—18 W.F. 2—R.V.V.B. 2 13-0 W.F. 2—Babberspolder 6-0 Zo werden in drie wedstrijden 37 doelpunten door ons gescoord en werd tegen ons niet een doelpunt gemaakt. Bravo jongens!!!!! Hieronder volgt dan de stand van de Reserve 4e Klasse Afd. M. Hurricanes 9 7 2 16 53—8 W.F. 12 10 1 1 21 82-15 Ons Huis 10 6 - 4 12 43-18 Wico 8 5 - 3 10 36-23 Pechvogels 8 3 5 6 21—21 D.E.S.V. 11 2 1 8 5 12-54 R.V.V.B. 3 1 - 2 2 4-17 Babberspoldèr 5 1 4 2 6—54 Varkenoord 10 2 8 2 6—54 Op 10 April organiseert onze vereniging een feest avond ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van het eerste elftal in gebouw Musis Sacrum. De avond wordt gevierd in besloten kring en een goed cabaret gezelschap zal hieraan zijn medewerking verlenen. Maandag a.s. (2c Paasdag) le promotiewedstrijd W.F. 1 - Hurricanes 1 terrein Vlaardingerdijk, aanvang 10 uur. S. AFD. O. 6 A. 7 April 1948: Lezing met kleurenfilm over Sahara, Soudan en Belgische Congo, door Mr. Drs. Th. Regout. Deze avond belooft weer prachtig te worden. Met de expeditie trekken wij door de eenzaamheid van de Sahara naar de Zuidrand van de grote woestijn in het stroomgebied van de Niger en het Frans Aequatoriale gebied. Dan trekken wij voort door de immergroene wouden en onmetelijke steppen, waar wij de oude mysterie van het diepe binnenland vinden naast een moderne opbloei. Wij zien de Mangbetus, terwijl ze de schedels van hun babies op merkwaardige wijze verlengen en wij bezoeken de vang- en templaatsen der olifanten in Gangela Na Bidio. Na een tocht door het verborgen land der pygmeeën, bereiken wij het gebied der reuzen, de streek waar de Watussi in het bergland van Ruanda hun rijke kudden weiden. Tenslotte komen wij daar waar het Europese leven is doorgedrongen: de goudmijnen van Kilo en Moto: de uitgestrekte landbouwbedrijven in Oost Congo; de in drukwekkende ertsontginningen van de Hooge Katanga in het verre Zuiden enz. Komt allen op deze avond. U zult er geen spijt van hebben. v. d. Br. AFD. SCHAKEN. We hebben verheugend nieuws ditmaal. Ons le tiental heeft kans gezien om de wedstrijd tegen het sterke H.V.O. II te beëindigen in een 5% —4 overwinning voor W.F. Eèn hoera voor het le tiental, gevolgd door een tweede, want op 15 Maart j.l. versloeg het Vlaar- dingen II met niet minder dan 6%— 3%. Misschien komt het nu ook tot een derde hoera als we onze laatste bondswedstrijd tegen Wester Toren 3 op 12 April a.s. zouden winnen en dan wellicht als kampioen in onze klasse konden eindigen! Eerst moet echter de beer nog geschoten worden!! Ons lie tiental moest op 10 Maart in een snikheet zaaltje te Maassluis met 9—1 het onderspit delven tegen Maassluis 2. Dit is geen resultaat om trots op te zijn. doch wel moge het een aansporing wezen tot meer dere oefening. Langzaam groeien onze reserves voor het te vormen derde tiental. Elke week worden er in onze onderneming nieuwe personen te werk gesteld: mogen wij in het bijzonder ook hen opwekken eens kennis te komen maken met onze afdeling Schaken op Maandag avond half acht in de koffiekamer van het hoofdkantoor? U zult er zeer zeker geen spijt van hebben want schaken is een kunst-sport welke nog nooit iemand heeft ver veeld. Komt en overtuigt U. Tot Maandag dan. J. v. M. AFD. ZWEMMEN. De Algemene Ledenvergadering, die de afd. Zwemmen op 17 Maart j.l. gehouden heeft, heeft een opkomst gehad, die aan onze verwachtingen heeft voldaan. De trekpleister was blijkbaar het feestprogramma, dat na afloop van de vergadering uitgevoerd werd. Met alge mene stemmen werd de Heer R. van Otterloo, Afd. Onderhoud, wegens zijn verdiensten jegens onze afdeling benoemd tot erelid. Verder werd het bestuur uitgebreid met 3 leden n.l. de heren J. Bons. G. Brentjes en C. D. Schewe, allen afkomstig uit het bedrijf. Om ca. 9 uur kon de voorzitter de vergadering sluiten en werd de leiding van de feestavond overgedragen aan de heer Bongers, voorzitter van de afd. Toneel, die met zijn gezelschap enkele schetsjes ten tonele bracht. Reeds spoedig was er de ware stemming in. toen de heer Bongers, die tevens de leiding van het bal had, het feest inzette met een polonaise en een dansje en die goede stemming is bewaard gebleven tot bet einde van deze genoeglijke avond. Wij menen hiermede aan een door velen geuite wens te hebben voldaan om ook eens voor de afd. Zwemmen een feestavond te organiseren. Dat deze avond zo goed geslaagd is, danken wij in grote mate aan onze zusterafdeling, de afd. Toneel. Wij maken hiermede bekend, dat onze afdeling in de maanden April. Mei en Juni een grote propaganda-leden- actie zal houden, waaraan, naar wij verwachten, alle leden zullen medewerken. Onze leden hebben er immers toch ook belang bij om de afd. Zwemmen groot en sterk te maken. Om deze actie voor de leden aantrekkelijk te maken, stellen wij als premie beschikbaar EEN MAAND GRATIS ZWEMMEN OP DE CLUBUREN voor hem of haar. die in de komende 3 maanden minstens 5 leden aanbrengt. Wij zijn ervan overtuigd dat er onder onze collega's nog velen schuilen, die slechts een lichte aan sporing nodig hebben om zich op te geven als lid. Doet dus Uw best. U kunt een premie verdienen en tevens het ledental groter maken. Ingevolge papiertoewijzing B.P.P:, No 3560, d.d. 10-12-'47, verschijnt deze uitgave 2 x per maand en is de omvang van dit nummer 4 pag., formaat 25 x 32 cm.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 8