OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK KNIPPEN, ^UITTREKKEN LAAT UW HAREN LIEVER Rubriek van en voor de jeugd STICHTING 1940—1945. De inhouding van één uur loon van arbeiders, bazen en ambtenaren heeft in totaal opgebracht een bedrag van 5.344,77. De directie heeft een gelijk bedrag ter beschik king gesteld, zodat aan de Stichting 1940—'45 zal worden overgemaakt een bedrag van 10.689,54. Indertijd waren er veel klachten over de ver strekking van overalls en ketelpakken. Het is wel interessant, de gegevens over 1947 eens nader onder de loupe te nemen. In dat jaar werden er ca. 4000 overalls, 4400 ketelbroeken en -kielen aangeschaft voor een totaal van rond 146.000,terwijl voor het wassen en repareren nog ca. 62.000,werd betaald. In totaal dus een bedrag van 208.000,—. Verder werden er bovendien ruim 2000 over alls gekocht, die tegen inkoopsprijs werden doorverkocht aan de werklieden. Voorwaar, als men ziet, hoe omvangrijk deze voorziening is geweest, hierbij rekening houdend met de grote schaarste, welke in 1947 op dit gebied bestond, dan zullen de klagers toch achteraf wel beseffen, dat de afd. Sociale Zaken zich uitermate heeft moeten inspannen, om dit resultaat te kunnen bereiken. R. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 1,gevonden in de Ijzergieterij Fijenoord. 2,50 van N.N. voor verstrekte kleding. 5,idem. voor verkocht klein materiaal: 194,02 van Machinefabriek. 849,65 van Centraal Magazijn. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de Afd. Politie zijn de navolgende voor werpen, welke als gevonden zijn gedeponeerd, te bevragen: Portemonnaie met inhoud. Duimstokken. Schuifmaten. Dieptemaat. Voelers. Haarkam in etui. Rozenkrans. Tabakspijpen. Maatlatten (30 cm). Zakmes. Thermometer. Krompasser. VOORZORG EILIGHEID OORSPOED Mag ik U even voorstellen: dit is Rinus Draadnagel. Hij staat met een heel verwonderd gezicht te kijken naar dat dode ding, een hak beitel, met een pracht van een braamknots, waar'ie zijn hand mee heeft verwond. Ja „Rinussen", dat dode ding heeft het toch niet gedaan. Sla of slijp die braam er af. Dit moet alles ook van onszelf komen. Laat Uw haren liever knippen dan uittrekken. Er zijn er nog steeds, die ze laten uittrekken. Je moet er dan toch veel voor over hebben om een charmante jongeman te schijnen, met een mooie kop met haar. Bedenk echter, als U ge scalpeerd wordt is voor Uw gehele leven dit charmante weg. Doe dus gewoon en zet wat op Uw hoofd, doe wat om Uw haar of ga een ogenblikje bij de kapper doorbrengen. S. WEEKENDEN. Nu de zomerse dagen weer zijn aangebroken lokt het mooie weer ons naar buiten om te genieten van de vrije natuur. Doch, hoevele jongens genieten er niet van? Jammer genoeg zeer veel. Wanneer ik in het weekeinde eens in de stad wandel, lopen er ontzettend veel jongens te drentelen of hangen over een hekje en ik voel me er toe aange trokken om juist die jongens eens te zeggen, hoe zij hun vrije dagen met meer plezier kun nen besteden. Wat zeggen jullie van Weekenden? „Nooit gedaan" zullen velen van jullie zeggen. Juist, het gaat er dan ook om, dat je het eens doet Je zult zien, dat wanneer je dan 's Maandags weer op je werk terugkomt, je met veel meer pleizier aan je werk gaat, dan wanneer je in de stad was gebleven. Wanneer jullie een kampkaart aanvraagt bij de A.N.W.B. kan je in heel Nederland onder dak vinden bij de kampeercentra en aange sloten boerderijen. Deze kampkaarten zijn tegen geringe vergoeding verkrijgbaar. Als je zo n kampkaart bezit, dan stippel je een tocht uit, stapt des Zaterdags op de fiets en dan rijden maar, met wat dekens en eten als bagage. Een tocht van 80 km is wel te doen voor een middag. Wanneer je tegen de avond in het kamp aan komt: wassen, eten en de verdere avond ge nieten van het kampleven (-vuur). De volgende morgen zo vroeg mogelijk van je strozak en dan de omtrek eens wat nader gaan bekijken (bossen, heide of duinen), hetzij lopend of fietsend. Des middags na het eten ga je de bagage in orde maken en dan weer op huis aan, met één gedachte bezield: „De volgende week ga ik weer weekenden". Je gaat natuurlijk niet over de hoofdwegen, doch zoveel mogelijk binnen door, want daar zie je veel meer van de natuur dan op de hoofdwegen en is het niet zo druk. Ik hoop, dat dit stukje jullie naar buiten doet trekken en het mag bijdragen tot een verhoging van jullie ontwikkeling en levenslust, wat een ieder ten enenmale nodig heeft om met plezier te leven. St. ONZE JONGENS IN INDIË. Adreswijziging. No. 3540 W. 't LAM, Korporaal der Mariniers, 4 Inf. bat. Cie.V, 3 Peloton, Stbn. 18677, Mariniers Brigade, Mariniers Postkantoor, Soerabaja. Van enkele onzer jongens in Indië ontvingen wij een brief, waaruit wij het volgende ontlenen: A. v. Rij, sldt. Stafcomp. 3-1 R.I., stb.nr. 260110149, 2e Inf. Brig. C-Divisie, 7 Dec., Veldpost Batavia: Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor het zenden van de beide blaadjes van het Wil- ton-Fijenoord Nieuws, aan de Directie, kantoor personeel en de Redactie van dit blad. Hopende, dat de band van werkgever en onze jongens in Indië verstevigd wordt en dat ik dadelijk als mijn militaire diensttijd verlopen is, weer m'n plaats bij U zal kunnen innemen. Nogmaals dank voor deze blaadjes, waar ik veel prijs op stel. J. van Meer, sldt. stb.nr. nr. 250912121, 3e I.B.W. (C Div. 7 Dec.), Veldpostkan toor Batavia. Met deze wil ik mijn dankbaarheid tonen voor het ontvangen van het orgaan „Wilton-Fijen- oord Nieuws", waarvan ik deze weken twee exemplaren mocht ontvangen. Met vreugde be merk ik, dat U ons nog niet vergeten bent, want de meesten van ons zijn deze maand twee jaren uit hun werkkring. Ik weet niet, welke heren ik in de eerste plaats moet bedanken voor het tot stand komen van dit contact tussen Wilton-Fijenoord en ons, jongens in Indië. Ik hoop. dat U hen, zeer zeker ook namens alle jongens van Wilton-Fijenoord hier in Indië, zult willen bedanken voor het tot stand komen van dit contact. Wij allen hopen, dat als wij onze plicht vervuld zullen hebben hier te lande jegens ons Vaderland, wij weer onze plaats in mogen nemen onder het personeel van Wilton- Fijenoord en weder mogen helpen aan de op bouw van Wilton-Fijenoord en van onze ge zinnen. Tevens wil ik U hierbij vragen of U ons enige richtlijnen kunt geven omtrent onze terugkeer in onze werkkring. Noot: Reeds zijn enkele militairen weer in onze dienst teruggekeerd, van Meer e.a. zijn uiteraard t.z.t. even welkom. De redactie W.-F. Nieuws nam het initiatief ter publicatie van adres sen en toezending W.-F. couranten. A. J. v. Kints, dpi. sld. K.L. 260720068, A.D.M. Kampement R.v.I., Veldp. Batavia. U zult wel denken een briefje uit Batavia, maar dat briefje is als dank voor het krantje, het Wilton-Fijenoord Nieuws, dat ik heb mogen ontvangen. Ook zal ik voordat ik schrijf, wat ik hier momenteel in de Oost doe, even mijn

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 6