bekwame leiding van de Heer Verheyden, de U zeker wel bekende sportleraar van W-F, Deze brengt U op een prettige en dikwijls geestige manier de kleine geheimpjes bij van het handbalspel, zodat U dit al spoedig onder de knie, of beter gezegd in de handen zult hebben. En wat daartoe komt kijken? In de eerste plaats zult U getraind worden in snelheid, snel star ten, maar ook snel afremmen, en snel in tegengestelde richting of in elke andere richting weg kunnen sprin ten. Een bal direct onder controle kunnen hebben, en goed kunnen vangen, zowel links als rechts. Een wedstrijd geworden. De W.F.-dames waren gedurende de gehele wedstrijd Link in de meerderheid en wisten een overtuigende 20 overwinning te behalen. Goed zo, idames. Gaat zo door. Tot slot een mededeling voor alle W.F.-handballers (-sters), begunstigers, vrienden en kennissen en allen die de handbal een goed hart toedragen. Houdt Woens dagavond, 30 Junius, vrij. Een openbare Contactavond te houden in de^Coffiekamer staat U dan te wach ten. Komt U ook? DE PROPAGANDA-COMMISSIE. bal op de juiste manier plaatsen en schieten. Kort om Uw gehele lichaam is van top tot teen figuur lijk en letterlijk in beweging. Dat de Handbalsport de beste sport is wordt wel bewezen door haar snelle groei in de korte tijd van haar bestaan. En mede hierdoor kan zij glansrijk alle critiek door staan. Handbal is ook een van de goedko opste sporten die genoemd kunnen worden. De contributie voor de senior-leden bedraagt slechts 1,per maand. Ook voor jonge meisjes en jongens van 1417 jaar (junioren) is het de sport bij uitnemendheid. Wij vertrouwen dan ook dat spoedig verschillende jon gens en meisjes zich komen aanmelden als Junior lid en dat wij dus een Junior afd. kunnen oprichten. Ook deze kunnen dan spelen in competitie verband in de Afd. Rotterdam e.o. Het is een lust zulke jonge mensen de handbalsport te zien beoefenen. Vanzelfsprekend komen ook zij onder goede leiding te staan. Wij willen deze opwekking besluiten met U toe te roepen: Kom spoedig eens kijken bij de trainings avonden of bij een wedstrijd. De Bestuursleden, die op de werf werkzaam zijn verstrekken U alle ge wenste inlichtingen. Voor het Hoofdkantoor kunt U zich zo nodig vervoegen bij de Heer de Gorter, afd. Techn. Inkoop. De Propaganda Commissie, L. V. HermesW.F. 149, De handballers hebben in deze wedstrijd niet veel geluk gehad. Ten eerste gingen ze met invallers en een gewijzigde ploeg naar Den Haag om tegen het sterke Hermes de strijd aan te binden. Ook de scheidsrechter had helaas zijn dag niet en belette daardoor dat W.F. ten volle haar spel kon ont plooien. Gelukkig bleef de verstandhouding van de spelers onderling goed, in het begin van de wed strijd wogen beide ploegen goed tegen elkaar op en was W.F. zelfs iets meer in de aanval, doch kon het nog niet tot doelpunten brengen. Op een gegeven moment kon Hermes het heft in handen nemen, door dat W.F. het stuur kwijt geraakt was.Met de rust stond de ploeg met 4-0 achter. Na de rust bleef W.F, vinnig aanpakken, maar kon niet verhinderen, dat zij uit eindelijk met 149 ten onder ging. De week daarop speelden de heren hun laatste pro motiewedstrijd thuis tegen S.O.S. Beide ploegen kwa men met invallers in het veld, vastbesloten een over winning te behalen en te bewijzen, dat ze een waar dig kampioen 2e klasse waren. Met deze laatste slag hebben ze ook een flinke slag geslagen, want met niet minder dan 134 werd de promotie-competitie afgesloten. De dames speelden die dag een wedstrijd tegen een comb, van A.D.O. uit Rotterdam. Deze dames speel den 2e kl, district. Het is een mooie en gezellige Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 25 Juni 1948 AFDELING O. A. De excursie naar Schiphol op 15 Mei j.l., welke met 62 personen met 2 autobussen werd ondernomen, leverde een zeer geslaagde middag op. Het Bestuur heeft gemeend onder de deelnemers van deze excursie een rondvlucht te moeten verloten bij wijze van verrassing welke rondvlucht gewonnen werd door het lid L. v. Grondelle uit de Fitterij. De rondleiding zelf liet wel wat te wensen over het geen o.i. geweten Moet worden aan het te grote aan tal personen per geleider. Ledenvergadering 27 Mei 1948. Slechts 28 leden hebben gevolg gegeven aan de op roep van het bestuur tot het bezoeken van deze be langrijke vergadering. Door secretaris en penningmeester werd verslag uit gebracht, waarna het zomerprogramma werd bespro ken. Inplaats van de heren L. Gip art en J. v. d. Hoeven werden tot lid van de kas-contrólecommissie benoemd de heren W. A. F. Duiverman en F. Mink. Een concept-reglement voor de Afdeling werd behan deld en aangenomen, het welk thans ter goedkeuring is gezonden aan het Hoofdbestuur. In de plaats van de Heer J. de Wit werd als be stuursled gekozen de Heer L. Giphart, die later tevens tot voorzitter werd gekozen. De scheidende voorzitter, de heer J. de Wit droeg daarna zijn functie over aan de heer L. Giphart, onder dangzegging voor het vertrouwen, hetwelk hem steeds door de leden is geschonken. De secretaris dankte tenslotte de heer J. de Wit voor het vele belangrijke werk. hetwelk hij vanaf de oprich ting voor de Afdeling gedaan heeft en vroeg de ver gadering toestemming de Heer J. de Wit voor be noeming tot Erelid van de Afdeling bij het Hoofd bestuur voor te dragen, welk voorstel met een har telijk app.laus werd ondersteund. Als aandenken aan de Afdeling bood hij de Heer de Wit tenslotte een etui met vulpen en vulpotlood aan, beide met de inscriptie W.F.O. A. en wenste hem in zijn nieuwe werkkring veel succes. DE SECR. AFD. SCHAKEN. Op 31 Mei j.l. hielden we in een prettige sfeer onze 2e jaarvergadering; de diverse verslagen konden een opgewekt geluid laten horen, zodat in alle eensgezind heid het „officiële" gedeelte spoedig werd afgewerkt. Hierna werd een geanimeerde gongwedstrijd gehouden, waarbij tenslotte dhr, Steinder als No. 1 eindigde. Deze avond heeft ons allen ongetwijfeld nog meer bezield om te ijveren voor de verdere bloei onzer vereniging. Eén van de leden had nog gevraagd of ook dames als leden konden worden toegelaten, welke vraag (natuurlijk niet zonder reden gesteld) bevestigend werd beantwoord, en zie: j.l. Maandag is de eerste dame (ik zou nu niet durven spreken over „het eerste schaap") In onze vereniging ver schenen en, dames-collega's: ze heeft er geen spijt van, integendeel! Welnu, meer behoef ik toch niet te zeggen. Op 27 Juni krijgen we bezoek van een tiental spe lers uit Gent (België); er wordt dan gespeeld van Zondagmiddag 26 uur in de koffiekamer van het hoofdkantoor; belangstellenden zijn natuurlijk wel kom. Mogelijk brengen we in de toekomst een tegenvisite aan Gent! Inmiddels is de overgangscompetitie begonnen tus sen 3 leden van het Ie en 5 leden van het lie tiental, terwijl de overigen een soort ladderwedstrijd spelen in de zomermaanden. Zouden, we dan in Sep tember met 3 tientallen uit kunnen komeö? De 'verwezenlijking van deze mogelijkheid, hangt ook af van Uw medewerking! Dames-collega's, helpt mede ,,de maat vol te maken". J. v. M. P.S. De bibliothecaris heeft nog niet alle boeken terug ontvangen. Wie de schoen past, trekke hem aan! AFD. TAFELTENNIS. Onze afdeling is weer enige malen in het strijd perk getreden. Op 3 Juni hadden wij de Bedrijfshoreca uit Den Haag weer op bezoek. De uitslagen waren: le team W.F.Bedrijfshoreca 46. 2e team idem 100. 10 Juni j.l. kwam Hermes-D.V.S. bij ons op bezoek met 3 teams. De beide eerste teams leverden een spannende strijd, getuige het feit, dat practisch alle partijen in 3 sets werden gespeeld. Uitslag 55. Het 2e team schijnt de goede weg te zijn ingeslagen. Ook nu weer een grandiose overwinning: 82. Het 3e team kon het juiste tegenspel niet vinden en verloor daardoor met 3—7. Hoewel wij niet alles konden winnen, mogen wij toch niet ontevreden zijn over de uitslagen. Het spelpeil gaat vooruit, de training gaat dus vruchten afwerpen, AFDELING TENNIS. Van de laatste drie gespeelde competitiewedstrijden wist ons team tegen „Het Zuiden" en „Ridderkerk" een gelijk spel te bereiken (44), terwijl we tegen „Dordrecht" met 6—2 het onderspit moesten delven. Hiermede is de tenniscompetitie 1948 voorbij. De ranglijst in onze afdeling is nu als volgt: Dordrecht L.T.C. III 9 punten Ridderkerk II 8 punten Wilton-Fijenoord 4 punten Het Zuiden 3 punten Al met al mogen wij over de resultaten niet ontevre den zijn. Het verschil in spel tussen de eerste en laatste wedstrijd is goed te merken. Vooral enkele dames zijn veel vooruitgegaan en over het geheel is er veel gewonnen aan routine en ervaring. Vol goede moed gaan wij dan ook verder. Het is vooral zaak dat de spelers en speelsters zich op het enkelspel toe leggen. Met een beetje goede wil is er best eens een uurtje hiervoor te vinden, wanneer het niet zo druk is op de baan. Laten wij in ieder geval afspreken dat wij allen duchtig zullen oefenen om met ons clubtournooi een zo goed mogelijk figuur te slaan. J. T. AFD. ZWEMMEN. Hieronder volgen onze gevestigde clubrecords, zoals deze zijn bijgewerkt tot en met R.E.T. wedstrijden van 8 Mei j.l. Dames: 50 m. schoolslag tijd 48.5 sec. Gevestigd door: Mevr, K. C. Schilperoord. 50 m. rugslag 51.6 sec. Mevr. H. de Wit. 50 m. vrije slag 39.7 sec. Mej. M. C. Mink. 3 X 25 m. pers. wisselslag 1 min. 17.6 sec. Mej. M. C. Mink. 4 X 25 m. schoolslag est. 1 min. 37.9 sec. Mevr. Schilperoord. Mej. v. Hecke, Mej. Poot, Mej. Mink. 3 X 50 wisselslag est. 2 min, 22 sec. Mevr. de Wit (rug), Mevr. Schilperoord (school), Mej. Mink (crawl). Heren: 50 m. schoolslag, 42.8 sec., A. Kerssen. 100 m. schoolslag 1 min. 32.4 sec., L. C. M. Schoon. 50 m. rugslag 41.9 sec., J. D. Tabeling. 50 m. vrijè slag 35.3 sec., D. A. dé Wit. 100 m. vrije slag 1 min. 28 sec., J. A. Foncke. 3 X 25 m. pers. wisselsl. 1 min. 8.7 sec., J. A. Foncke 3 X 50 m. pers. wisselsl. 2 min. 40.5 sec., A. Bijloo. 4 X 25 m. schoolslag est. 1 min. 18.2 sec., J. A. Foncke, G. Brentjes, C. D. Schewe, A. Kerssen. 4 X 50 m. schoolslag est. 2 min. 54 sec., G. Brentjes. C. D. Schewe, C. J, de Ronde, A. J. v. Alphen. 3 X 50 m. wisselslag est. 2 min. 1.1 sec. Th. Koster (rug), L. C. M. Schoon (school), D. A. de Wit (crawl). Heren (Veteranen). 25 m. vrije slag 19.9 sec. M. Platje. 50 m. vrije slag 45.1 sec. M. Platje. Komt jongelui, er kan nog wat af. De records staan nog niet scherp genoeg. Ieder lid heeft het recht om een clubrecordpoging te doen, die op elk clubuur kan plaatsvinden, mits het bestuur hiervan tevoren in kerfnis wordt gesteld. Aan de leden, die in de loop van het jaar reeds een persoonlijk clubrecord hebben gevestigd, zal zo spoedig mogelijk het bekende W.F.-diploma worden uitgereikt f S. Ingevolge papiertoewijzing B.P.P:, No 3560, d.d. 10-12-'47, verschijnt deze uitgave 2 x per maand en is de omvang van dit nummer 4 pag., formaat 25 x 32 cm.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 8