OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK J. K. M J. K. rend afgebracht hoor, daarvoor een driewerf hoera". Hierna werd de zaal in orde gebracht voor het bal. The Jolly Makers, die tussen de bedrijven door hun kunnen al hadden gedemonstreerd, kwamen nu in hun element. Het éne dans- nummer na het ander werd uitgevoerd tot genoegen van jong en oud. Tot twee uur duurde de pret en toen zijn allen voldaan van het gebodene naar huis gegaan. Op 2 October 1948 werd in de Koffiekamer van W.F. wederom overgegaan tot het uit reiken der diploma's, behaald door leerlingen der Bedrijfsschool. In zijn inleiding zei de heer v. d. Jagt hoe de leerlingen der Bedrijfsschool allereerst orde en netheid worden bijgebracht. Vervolgens schetste hij het verdere verloop der opleiding. Spr. dankte de Directie van W.F. voor de spontane medewerking om deze avond tot een waar feest te maken, niet alleen voor de jongens, maar ook voor hun naaste familieleden. Hierna voerde de heer Römer het woord, die de jongens op het een en ander in verband met hun opleiding wees. Hij memoreerde, dat, toen hij voor Ingenieur slaagde, de Professor zei, dat hij nu pas moest gaan leren. Met voor iedere jongen een passend woord reikte de heer Römer aan 41 leerlingen, t.w. 7 koperslagers, 7 draaiers, 1 fraiser, 8 electr. lassers, 11 bankwerkers en 7 scheepsbeschieters de diploma's uit. Vervolgens betrad de heer Bakx het toneel. Niet om wat te spelen, maar om de Directie namens de genodigden hartelijk dank te zeggen voor haar medewerking. Ook dankte hij de organisatoren van deze avond, de heren v. d. Jagt, Brands en Koenderman en alle stille medewerkers. De heer Soudijn, een der gediplomeerden, dank te namens de leerlingen de Directie en al de leraren voor hun prettige leiding, ondervonden tijdens hun opleiding. Dit is een prettige, voor ons onvergetelijke, tijd geweest. De tijd voor de vrolijke noot was nu aan gebroken, wat door de heer Brands werd aan gekondigd. De voortreffelijke muziek werd verzorgd door de Hakkert-Band en op het toneel werd alles door de leerlingen zelf voor het voetlicht gebracht. Het duo Snip en Snap werd gevormd door omscholers, terwijl de heer Scholte als conferencier fungeerde. Ook de bediening door de jongens in een keurige overall was goed verzorgd. En, jongens, alle hulde hoor, het was af. Wan neer er cijfers voor gegeven moesten worden, zal dat heel moeilijk zijn. Jullie hadden alle maal een 10 hoor, en dat voor Amateurs. Jongens, zo doorgaan, steeds met volle over gave van jezelf de zaken aanpakken en samen werken, dan is alles te overwinnen. De heer Bakx dankte de jongens voor de genot volle avond en hoopte de volgende maal weer van de partij te zijn. De heer Brands besloot de avond met een kort woord en kondigde aan, dat de zaal in orde gebracht moest worden voor de danslustigen. De Hakkert Band verzorgde ook de dans muziek, wat ook in de smaak viel van jong en oud. Tot 2 uur duurde de pret en allen zijn toen dankbaar voor deze fijne avond naar huis gegaan. AANVULLINGSFONDS. In het Wilton-Fijenoord" Nieuws van 27 Aug. j.l. werd mededeling gedaan, dat het indertijd opgerichte „AANVULLINGS-FONDS", uit welk fonds de derde wachtdag bij ziekte werd betaald, m.i.v. 1 Augustus 1948 was opge heven, omdat deze bij de C.A.O. getroffen regeling door onze Bedrijfsvereniging was overgenomen. Door de Directie is thans in overleg met he Bestuur van de Kern besloten het saldo van het „Aanvullings-fonds" ter beschikking te stellen van het Willy Wilton-Fonds. „ONGEVALLENFONDS". Inhouding: 1 cent per man, per week, terwijl een gelijk bedrag door „Wilton- Fijenoord" wordt bijbetaald. Uitkering: Aanvulling op de wettelijke uit kering krachtens de Ongevallenwet tot 90% van het gederfde loon, in gaande de 12e dag na de dag van het ongeval, tot een maximum duur van één jaar. Sedert de oprichting van het fonds op 2 Janu ari 1948 werd ontvangen 4.366,58, terwijl uitgekeerd werd 3.626,71, zodat per 26 Sept. j.l. een saldo aanwezig was van 739,87. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen voor verkocht klein materiaal van: Machinefabriek 174 15 Centraal Magazijn ti 661X90 Gieterij Fijenoord m 7'gg reductie melkverkoop Koffiekamer Hoofdkantoor 20,47 In de maand September 1948 werd aan 87 leden van ons personeel in totaal 1531,60 uitge keerd. KINDERBIJSLAG 1949. Hebt U voor het jaar 1949 reeds kinderbijslag aangevraagd? Dit moet ook geschieden, indien reeds geduren de 1948 kinderbijslag werd genoten. Doe het thans direct, aanvraagformulieren, als mede alle inlichtingen verkrijgbaar op Afdeling Sociale Zaken. ZEG HET MET BLOEMEN! Velen onzer weten dat jubilea in ons bedrijf thans op een ietwat andere wijze worden ge vierd dan voorheen het geval was en wij menen te weten dat dit wordt gewaardeerd. Wij hebben al eens gehoord van een „ver- eniging DE PIJP en er is ook nog een enkele andere combinatie van onze werknemers, waar bij wekelijks of maandelijks een klein bedrag wordt gestort en een potje gevormd. Uit dat potje worden bestreden o.a. kosten voor een bloemetje of aandenken, bij jubilea aan te bieden namens de collega's in de afdeling. Het personeel van afdeling 12 onze elec- trische afdeling is enkele maanden geleden ook overgegaan tot het vormen van zo'n pot, waarvan de inhoud wordt bewaard door de betaalmeester. Oók onze electriciens geven hiermede een voor beeld ter navolging en Sociale Zaken werkt gaarne mede! ST. NICOLAAS. Vijf December, een blijde dag Voor grote en kleine kinderen Wel leven we in een dure tijd Maar dat kan ons niet hinderen. Vele handen: licht het werk! Drage dus elk z'n steentje bij. Helpt ons bij het speelgoed maken, En houdt dus wat uurtjes vrij. Ieder doet er zo het zijne, W.F.-directie, personeel, 2000 peuters blij te maken Is voor niemand iets te veel. Ieder, die, waarom dan ook, Heden niet zijn aandeel bracht, Zal, als hij de kindr'en ziet, Geven, 't volgend jaar zijn kracht. Eén voor allen, allen één, Goede leus al lange jaren. En in Sinterklazentijd Juiste koers om op te varen. En dan klinkt er en dan zingt er, Straks uit blijde kindermond, Oude wijsjes over gaven, Die de Sint weer aan hen zond. SINT NICOLAAS FEEST 1948. „De tijd gaat snel, besteedt hem wel". Het is gedachtig aan dit spreekwoord, dat een aantal werknemers, nu het St. Nicolaasfeest nadert, een aanvang heeft gemaakt met het ver vaardigen van speelgoed in zijn vrije tijd. Spon taan hebben zij zich aangemeld om te werken voor „Het Kind". Voor hen was geen aan sporing nodig, zij hebben slechts gewacht op de gelegenheid en zijn dankbaar iets te kun nen doen voor hen, die thans nog niet beseffen, welke gevoelens de ouderen voor hen koesteren. Inderdaad, het is een dankbare taak te mogen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 7