comp. gelast. De W.F. dames werden onge slagen kampioen. Het le herentIftal speelde voor het eerst 2e klasse BN.H.V. en speelde het klaar om ook hier het kampioenschap te veroveren. In de Prom. Degr.comp. struikelden zij over Hennes, de kampioen van 2e KI. A. Het 2e herenelftal speelde voor het eest in de comp. Het speelde met wisselend succes, maai eindigde toch in de middelmaat. Comp. '48'49 werd weer met 4 elftallen be gonnen. Spoedig moest 1 elftal teruggetrokken worden en nu wordt alleen in de Zaterdag- middagcomp. gespeeld. Momenteel staan onze dames ongeslagen aan de kop. Het le herenelftal speelt nu 2e kl. A, een zwaardere afdeling dan vorig jaar, maar het staat toch mooi op de 2e plaats. Zullen ze weer de le weten te behalen. Het 2e herenelftal speelt weer in dezelfde af deling. Ook hier kunnen de resultaten gezien worden. Momenteel op de 3e plaats. In diverse tournooien, zowel thuis als uit, wor den door de dames en heren de prijzen nogal eens thuis gehouden of mee naar huis ge bracht. Op de Jaarvergadering werd tot instelling van een propagandacommissie overgegaan. Op 30 Juni werd de le Contactavond door deze commissie georganiseerd. In het seizoen 1948'49 werden reeds weer 3 avonden ge organiseerd, n.l. 1 openbare en 2 besloten avonden. Voor 29 December staat weer een openbare avond op het programma. Op 30 Oc tober, de openbare avond, werden de eerste donateurs (-trices) ingeschreven. Ondanks een kleine terugslag van het ledental, heeft de afd. Handbal een goed jaar gehad. PhoenixW.F. 42. Het is de heren niet gelukt, deze zware uit wedstrijd tot een goed einde te brengen. De Phoenix voorhoede was zeer verrassend met haar aanvallen. Succes bleef hierdoor ook niet uit. Door een misverstand in de Phoenix-ver- dediging werden de partijen weer op gelijke voet gebracht. W.F. wist het nog tot 12 te brengen, maar toen hadden zij dan ook hun kruit verschoten. Phoenix kwam in de aanval en wist nog voor de rust de bordjes weer te verhangen tot 32. Hoewel W.F. het grootste gedeelte van de 2e helft in de aanval is ge weest, slaagde zij er toch niet meer in het net te vinden, terwijl Phoenix nog eenmaal scoorde. Het 2e herenelftal maakte een halve vergeefse reis naar Gouda om Veres et Cel 2 te ontmoe ten. Daar de scheidsrechter niet kwam op dagen, speelden zij maar een vriendschappe lijke wedstrijd, die zij ook met flinke cijfers wonnen. AFD. HARMONIE. Hiermede geven wij U een beknopt overzicht van de prestaties der Harmonie in het afge lopen jaar. 17 Januari gaven we een uitvoering voor onze donateurs in de Rivièrahal te Rotterdam. Deze avond kenmerkte zich door zeer goede muziek, o.a. werden gespeeld de Ouvertures Egmond van v. Beethoven en Semiramis van Rossini. Op 24 April hadden wij het genoegen van de heer J. D. Wilton uit Wassenaar een nieuw vaandel ten geschenke te mogen ontvangen. Op deze dag bezochten wij ook het Interna tionaal Concours te Hillegom, waar wij in de afd. Uitmuntendheid bekroond werden met een eerste prijs, bestaande uit een zilveren Lauwer krans, terwijl wij op 12 Juni op het Federatief Concours te Rosendaal (G) een le prijs in de Tambourwedstrijd, een le prijs in de Mars wedstrijd en een le prijs met lof der jury in de Concertwedstrijd verwierven, benevens het hoogste aantal punten in de Mars- en Concert wedstrijd en op één na het hoogste aantal pun ten over het gehele Concours, dat twee dagen duurde. De prijzen, welke de voorzitter der Concourscommissie ons hiervoor persoonlijk ter hand stelde, bestonden uit 4 zilveren medail les, waaronder een uitgeloofd door H.K.H. Prinses Juliana, benevens een zilveren lauwer krans en 1 zilveren beker. 22 Augustus gaven wij onze muzikale mede werking bij de opening van de sintelbaan bij W.F. In het kader van de nationale feestelijkheden verleenden wij op 30 en 31 Augustus en 1 Sep tember onze muzikale medewerking te Schie dam en Rotterdam. 11 September gaven wij een zeer goed concert te Sliedrecht, wat door 3000 personen werd bezocht. De tewaterlating van het m.s. „Camphuys" op 17 September op onze werf is door ons met muziek opgeluisterd, terwijl 18 September en 9 October gratis muzikale medewerking ver leend werd bij straatcollecten ten bate van de T.B.C.-bestrijding, resp. te Schiedam en Rot terdam. Rest ons nog allen van wie wij in het afge lopen jaar medewerking en steun mochten ont vangen, onze oprechte dank hiervoor te be tuigen en wij hopen, dat wij in het komende jaar, waarvoor wij U hierbij reeds onze beste wensen aanbieden, wederom op Uw steun mogen rekenen. D. DEN BESTEN, Secr. AFD. O. EN A. Overzicht 1948. Het bestuur van de afd. O. en A. ziet met voldoening terug op het jaar 1948. Immers, het ledental, dat op 1 Januari 1948 nog 216 be droeg, is momenteel de 450 gepasseerd en het ziet er naar uit, dat ook in 1949 deze groei zich flink zal voortzetten. De belangstelling voor hetgeen door O. en A. werd gebracht, was steeds zeer groot en al was er wel eens kritiek van een enkeling, de waardering die wel algemeen werd uitgespro ken over avonden en excursies zal voor het bestuur een stimulans zijn op de ingeslagen weg voort te gaan. Een terugblik op 1948 laat ons het volgende zien: 21 Jan. Lezing „Bij de glaskunstenaars van Leerdam door de hr. H. J. Stuvel; 6 Febr. Cabaret-avond in de Ned. Kath. Volks bond, gezelschap Martin Rijken: 3 Maart. Voordracht door de hr. Jan Musch; 7 April. Lezing met kleurenfilm over Sahara, Soudan en Belg. Congo door de hr Mr. Th. Regout; 15 Mei. Excursie naar Schiphol. 14, 15 en 18 Juli. Excursie naar Apeldoorn met bezoek o.a. aan de Bloemententoonstelling Berg en Bos; 21 en 22 Juli. Excursie naar de Philips-fabrie- ken; 14 en 15 Oct. Filmavond met „Inhuldigingsfilm" en „Marie Louise"; 3 en 10 Nov. Bert Brugman's Marionetten theater met „Don Juan"; 24 Nov. en 1 Dec. Filmavond met „Een hand vol rijst"; 10 Dec. Cabaret-avond in de Rivièra-hal met medewerking van de Harmonie W.F. en de afd. Mannenzang. De jaarlijkse ledenvergadering werd op 27 Mei gehouden. Op deze vergadering werd in de plaats van de hr. J. de Wit tot Voorzitter gekozen de hr. L. Giphart. De scheidende voor zitter werd na verkregen goedkeuring van het Hoofdbestuur tot Erelid van de afdeling be noemd. Het Bestuur bestaat momenteel uit de heren: L. Giphart, Voorzitter; J. v. d. Broek, Secre taris en J. A. Montens, Penningmeester. Leden: D. de Bruin: H. J. Corpeleyn; A. H. Streppel en W. van Waas. De Kascontrole-commissie heeft tweemaal boe ken en bescheiden van de penningmeester ge controleerd en in goede orde bevonden. Wij zouden het hierbij willen laten, maar wekken tot slot alle leden van O. en A. op tot het winnen van meer leden, ten voordele van de afdeling en van de Vereniging Wilton- Fijenoord. Cabaret-avond 10 December 1948. De Rivièra-hal, welke met ruim 1100 leden van O, en A„ afd. Harmonie en Mannenzang geheel bezet was, zag er feestelijk uit toen onze voorzitter om even 8 uur de avond open de. Op voorstel van het bestuur werd aan de hr. Ir. M. J. Römer een telegram gezonden, waarin hem namens alle aanwezigen van harte spoedige beterschap werd toegewenst. Daarna was de beurt aan de Harmonie W.F., die o.a. op voortreffelijke wijze de potpourri „Wie ner Extrablatter" ten gehore bracht. Een lang durig applaus was de beloning voor Dir. Joh. F. Pala en zijn mannen. Vervolgens kwam de conferencier Willy Ver voort aan het woord, die direct een prettige stemming in de zaal wist te brengen met zijn beschaafde humor en liedjes. In een vlot tempo werd daarna het verdere programma voor de pauze afgewerkt, waarin allen, in het bijzonder de kleine Charles en de Wama's, veel succes oogstten. Na de pauze was het weer de beurt aan de Harmonie, die zelfs een extra nummer moest brengen. Vervolgens liet de afd. Mannenzang onder lei ding van Dir. B. Verweel van haar kunnen blijken, ook hier beloonde een dankbaar ap plaus de zangers. Ook het verdere deel van het cabaret-pro gramma werd prachtig verzorgd en het gelach was niet van de lucht. Om 12 uur sprak de Voorzitter van het Hoofd bestuur een slotwoord, waarna een gezellig bal tot 2 uur, met medewerking van het dans- orkest „The Sound Diggers", deze geslaagde avond besloot. Extra trams en bussen zorgden om 12 en 2 uur voor een vlot vervoer naar alle richtingen. 19 en 26 Januari 1949. Lezing met lichtbeelden over „Zeeslepers" of „Hollands Gloriedoor de heer C. J. M. v. d. Hidde. Dit beloven prachtige, leerzame avonden te worden, komt dus allen. v. d. Br. AFD. SCHAKEN. Waarde Lezer, Wanneer LI aan dit stukje begint, mag ik veronderstellen dat U in meerdere of mindere mate belangstelt in de lotgevallen van de afd. Schaken gedurende 1948: voor dit symptoon van interesse hartelijk dank en om aan Uw verlangens tegemoet te komen zij het volgende gereleveerd: Op Nieuwjaarsdag 1948 telde onze afdeling 31 leden en waren twee tientallen bezig hun krachten te meten met andere clubs in de wintercompetitie van de R.S.B. Ons le tiental was bijna aan de promotie toe, doch moest zich tenslotte met de tweede plaats in zijn af deling tevreden stellen. Ons 2e tiental kon het dit jaar nog niet verder brengen dan de voor laatste plaats. Op 31 Mei '48 hielden we onze tweede jaar vergadering, waar na de uitgebrachte verslagen een gongwedstrijd gehouden werd, waarbij de heer Steinder zich als een niet-rotte „oude rot" liet kennen en als overwinnaar uit het strijd perk trad. Op dat moment telden we 28 leden. Bij de huishoudelijke wintercompetitie behaalde van het le tiental de heer Boone en van het 2e de heer van Tol het hoogste aantal punten. Een gedurende de zomermaanden gehouden ladderwedstrijd bracht de heer Dirks aan de kop. Buitenlandse gasten (uit Gent) brachten ons op 20 Juni een bezoek en konden met een kleine nederlaag (54 in ons voordeel) weer naar hun haardsteden terugkeren. Het voor genomen tegenbezoek door spelers van W.F. kon door diverse omstandigheden niet door gaan. Een prachtig resultaat behaalde onze „crack", de heer den Uyl, door in de wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Schiedam de derde plaats te bezetten. Natuurlijk is heel onze afdeling daarmede danig „verguld". Ga zo verder, Uyltje! Vermeldenswaard is ook de toetreding tot onze afdeling van onze jongste schaakspruit Johnny Schilperoord, die ondanks zijn leeftijd van 10 jaar toch een behoorlijk partijtje schaak levert, altijd vergezeld van een gulle lach. Waar blijven de andere juniores?

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 11