3 OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK De Directie wenst alle medewerkers een zalig uiteinde en een gelukkig begin. ZESMAAL ST. NICOLAASFEEST c_ beter, hem niet uit te spreken. We zullen ons onze wensen moeten herinneren, elke dag op nieuw, dan zullen we ook steeds bereid blijven, anderen te helpen en zullen die anderen ons blijven helpen, waardoor we weer die eenheid en wil tot samenwerking zullen krijgen als op die Oudejaarsavond van het jaar 1944. Indien we ons dat voornemen en tot uitvoering brengen, dan zal het leven meer inhoud krijgen en dan zal, niettegenstaande de voortschrijdende techniek, de mens mens kunnen blijven en zich kunnen ontworstelen aan de tang, welke hem nu omkneld houdt. Een gelukkig en voorspoedig Nieuw Jaar 1 C. K. DE KERN. Zoals reeds per aanplakbiljet bekendgemaakt, is de nieuwe kern inmiddels gekozen. Zij be staat uit 59 vertegenwoordigers. Wij heten deze nieuwe kern ook op deze wijze gaarne welkom en vertrouwen, dat zij haar taak, de goede samenwerking in de onder neming te bevorderen, steeds zal opvatten met een bewust verantwoordelijkheidsgevoel jegens de onderneming en degenen, die zij vertegen woordigt. Aan hen, die in de oude kern zitting hadden en zich voor de nieuwe niet herkiesbaar had den gesteld of niet zijn herkozen, brengen wij gaarne dank voor hun streven een goede ver tegenwoordiger te zijn. Tenslotte een woord van grote erkentelijkheid aan de scheidende voorzitter, de heer J. M. Schuurs, die zich in verband met zijn leeftijd niet herkiesbaar had gesteld. Bijna 8 jaar heeft hij deze functie vervuld, de laatste jaren vrij gesteld van andere werkzaamheden. Wij be grijpen, dat het geen gemakkelijke taak was, vooral in de moeilijke jaren van de oorlog en de eerste jaren na de bevrijding. Veel is er in de laatste jaren tot stand gekomen, waarin de beer Schuurs een werkzaam aandeel had. Wij zijn er van overtuigd, dat de scheidende voor zitter steeds bereid zal zijn, zijn opvolger van advies te dienen waar dit verlangd wordt. DE DIRECTIE. In aansluiting aan het bovenstaande zij het mij vergund, mede namens alle medewerkers van de Afdeling Sociale Zaken, mijn warme dank uit te spreken aan de heer Schuurs voor de wijze, waarop hij steeds met allen heeft samengewerkt. Zijn begrip voor de moeilijk heden, waarmede ook wij dikwijls te kampen hadden, heeft veel tot onze wederzijdse waar dering bijgedragen. Vooral de laatste jaren heeft de heer Schuurs door zijn geregeld con tact vele „kleine zaakjes" tot oplossing helpen brengen. Nogmaals onze dank. C. K. Nu de verkiezing van de Kern heeft plaats gehad en ondergetekende zich niet meer can- didaat stelde, gezien zijn leeftijd, heeft hij er behoefte aan, zich tot allen te wenden, met wie hij als voorzitter van de kern heeft te maken gehad. In Juni 1941 na de installatie van de Kern werd ondergetekende als voorzitter benoemd. Daar de Duitsers de verkiezing verboden, werd in de grote afdelingen over de candidaten ge stemd. In de kleine afdelingen, waar over het algemeen maar één candidaat was, werd met diens goedvinden deze als vertegenwoordiger erkend. Toen in 1942 het N.A.F. was opgericht en bij Wilton-Fijenoord een sociale voorman werd be noemd, werd door het grootste aantal arbeiders aan de kernleden verzocht daarvoor niet opzij te gaan. De kernleden deden hun werk of er geen sociale voorman was. Practisch is dit zeker de reden geweest, dat maar enkele arbeiders zich tot de sociale voorman wendden. Dit Was het N.A.F. een doorn in het oog en dit heeft alles gedaan om te trachten het kernwerk on mogelijk te maken, wat echter niet lukte. De sociale voorman heeft heel wat brieven naar Amsterdam gestuurd met klachten, dat de kern zijn werk onmogelijk maakte. De oorlog was voor de kernleden een moeilijke tijd. Na de oorlog had er opnieuw een kernverkie zing en -installatie plaats en werd ondergete kende weer als voorzitter gekozen. Er zijn door de kern na de oorlog heel wat zaken aan de orde gesteld. waarvan het verzoek om winstdeling wel een der belang rijkste was verder o.a. veel vragen om verbetering van schaft-, kleed- en waslokalen. Daaraan was niet veel gedaan en wij kunnen zeggen, dat al is het nog niet volmaakt, er toch veel verbeterd is. Vele andere verzoeken werden ingediend en met de directie besproken. Aan vele vragen is voldaan en enige zaken zijn in voorbereiding. Alleen in 1947 zijn meer dan 100 kwesties aan de orde geweest. Er wordt altijd nog door een aantal arbeiders gekankerd, dat de kern niets doet. Maar de kernleden zijn geen marktkooplieden, die lopen te brullen, wat zij al zo gedaan hebben. Zelf staat ondergetekende op het standpunt: niet te veel praten, maar doen. Gelukkig behoeft ondergetekende geen verslag te geven van alle kleine zaken, die dikwijls voor betrokkenen van groot belang zijn en die hij heeft kunnen oplossen, want dan zou hij een boek moeten uitgeven. Maar om al die kleine gevallen in orde te maken moet men de medewerking hebben van directie, chefs en bazen. In het algemeen kan ondergetekende verklaren, veel medewerking te hebben ont vangen, vooral van de afd. Sociale Zaken, waar natuurlijk de meeste gevallen behandeld moesten worden. Ondergetekende kan dan ook niet nalaten om zijn hartelijke dank uit te spreken aan allen, van wie hij zoveel steun heeft ondervonden. Want als men geen steun krijgt, dan kan men wel weggaan. Gelukkig zitten thans bij Wilton-Fijenoord meerdere personen, waarmede men, als men zakelijk blijft, veel kan bereiken. Ondergetekende hoopt, dat het de nieuwe kern zal mogen gelukken op zakelijke wijze te be reiken wat mogelijk is, tot heil van de fabriek en van het personeel. De tijden gaan snel en men moet oppassen, dat men zich niet tegen een muur te pletter loopt. Met tact en beleid is het meeste te bereiken. J. M. SCHUURS. CONTACT-COMMISSIE. Beknopt Jaarverslag 1948. Omtrent de verrichtingen der commissie in het le en 2e kwartaal 1948 verwijst zij naar de desbetreffende verslagen in het W.F.-Nieuws No. 7 en 15, Jaargang 1948. Een overzicht van het 3e en 4e kwartaal volgt hieronder. Er werd in het 2e halfjaar 3 x onderling ver gaderd, 1 x met de directie en 1 x met de directie, bazenbestuur en kernbestuur gezamen lijk. In deze periode werden behandeld en voorge legd aan de Directie, verzoeken van calcula tors, van ex-NEVESBU-ambtenaren, van twee a.s. militairen. Voorts werd advies gevraagd over een voorstel van onze directeur, Ir. M. J. Romer, inzake uitkering bij overlijden van een werknemer in actieve dienst. Deze zaak is nog in behandeling. Het 4e kwartaal stond in het teken der ver kiezing van 3 nieuwe leden. De volledige con tact-commissie zal per 1 Januari 1949 bestaan uit de heren (alfabetische volgorde): P. Bergh, A. Bosdijk, A. F. v. d. Gaag. L. Giphart, A. Rijsdijk, B. Stolk en A. van Vuuren. De contactcommissie stelt zich voor, zo spoedig mogelijk uit haar midden een andere voor zitter te kiezen. Tenslotte gedenken wij in eerbied en met weemoed ons overleden lid, de heer N. Wiehe, die ons zo onverwacht en vroeg is ontvallen. Wanneer wij dan nog de beste wensen uit spreken voor spoedig herstel en terugkeer van ons lid, de heer B. Stolk, die een vrij lang durige rustkuur ondergaat en directie en perso neel een gelukkig 1949 toewensen, dan menen wij met bovenstaande te kunnen volstaan en spreken de hoop uit, dat wij in het nieuwe jaar dezelfde aangename samenwerking mogen geven en ondervinden als in 1948. Namens de Contact-Commissie: B. WILTON, Voorz. L. GIPHART. Secr. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 12,van N.N. 3,50 „De Vrienden van Japie". 867,70 Centraal Magazijn v. verkocht klein materiaal. 110,63 Machinefabriek voor verkocht klein materiaal. 42,82 reductie melkverkoop Koffie kamer Hoofdkantoor en prijs verlaging. Door middel van een uitnodiging van de lei ding in staat gesteld het Sint Nicolaasfeest (in zes étappes) voor de kinderen der W.F.- werknemers bij te wonen, volgt hiervan een kort overzicht. Een goed verslag te brengen over kinder vreugd blijft een moeilijke taak, die misschien slechts een psycholoog kan vervullen. Toch willen wij het er maar op wagen. En dan mag direct gezegd worden, dat dit feest geslaagd is in zijn opzet: de kinderen iets te brengen, dat hun vreugde geeft. Het feest zelf, de cadeautjes, de tractaties, en tenslotte de orga nisatie was af en de organisatoren kunnen pleizier van hun werk hebben.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 6