Een zegenrijk jaar wordt U toegewenst door de Redactie. Het was een fleurig en opwekkend gezicht om de met kinderen gevulde zaal van de Kath. Volksbond te Schiedam te zien. De glans op de vrolijke gezichten, de spanning, die als het ware voelbaar was, alles vertelde ons, dat het inderdaad feest was. En dan de reacties van die schare kleine rech ters, toen Bert Brugman's Marionettentheater het sprookje „Tafeltje dek je' op onberispelijke en beschaafde wijze te horen en te zien gaf. De leugens en het bedrog van de bekende waard uit het sprookje waren voor hen te veel en bij de rechtmatige afstraffing, die de man moest innen, bleek op overtuigende wijze aan het rechtsgevoel der kleinen voldaan te zijn. Minutenlang werden wij onthaald op oorver dovend gejuich en het applaus aan het einde van het boeiende spel was navenant. Hierna trad de Sint met Zwarte Piet in vol ornaat de zaal binnen en werd verwelkomd met de bekende versjes. Een der kleinsten uit de zaal overhandigde hem een brief met het verzoek, deze voor te lezen. Dit bleek te zijn een telegram voor één onzer directeuren Ir. M. J. Römer waar in hem spoedige beterschap werd toegewenst. Dan begint de Sint zijn toespraak tot de kleinen en wij ervoeren het weer als in onze eigen jeugd: Sinterklaas is een oude, wijze en goede man, die zelfs de grote problemen met de kleintjes durft aan te snijden. Hij besteedde ook bijzondere aandacht aan de werknemers van W.F., die in hun vrije tijd, belangeloos het mooie speelgoed hebben gemaakt en memo reerde de medewerking van de Directie. En dan de uitreiking van de cadeautjes: een zak met lekkers en voor elk kind naar leeftijd een stuk speelgoed (winkels, kranen, tekendozen, auto's, trekwagens e.a.). Dit was de klap op de vuurpijl en een oorverdovende herrie, tot ver op straat, vertolkte de blijdschap en als de vele werknemers, die zich hebben ingezet om dit mogelijk te maken, dit hadden gehoord en gezien, dan zou het hun goed hebben gedaan, naast de innerlijke blijdschap, die ieder ervaart, als hij iets goeds verricht. Alleen bleken verscheidene moeders erg onge rust over hun kleinen, want zij bleven in troepjes in de gang en vlak voor de uitgang wachten, wat natuurlijk enige stagnatie te- weegbracht in het verkeer. Ook aan de zieke kinderen is gedacht, die krijgen ook hun cadeaux via Sociale Zaken. Tot de organisatoren en medewerkers zouden wij nog willen zeggen: Als het 't volgend jaar weer zo is, is het weer goed! L. GIPHART. „Vrije Volk" 9-12-48. De kinderen van het personeel van Wilton- Fijenoord hebben Dinsdag en Woensdag ge noten van een Sint-Nicolaasfeest, dat alles overtrof, wat zij tot dusver meegemaakt had den. Niemand minder dan Bert Brugman was met zijn beroemde poppenspel naar de R.K. Volksbond gekomen om het geliefde sprookje „Tafeltje dek je" te spelen. Zij hebben naar hartelust gelachen bij dit spannende spel dat meesterlijk uitgevoerd werd en dat door ieder een, ook de achtersten, in de zaal prachtig te volgen was. Zo intens leefden de kinderen mee, dat zij op sommige momenten, zich zelf vergetend, de zaal haast afbraken. Maar daar bleef het niet bij, want na het stuk kwam St. Nicolaas die gehoord had dat hier een kinder feest gevierd werd. Er werden versnaperingen rondgedeeld. In totaal werden er zes voor stellingen gegeven voor ruim 2000 kinderen. R. N. BI. 9-12-'48. De kinderen werden met royale hand getrac- teerd en zij kregen bij het naar huis gaan elk een prachtig stuk speelgoed. Maanden tevoren hadden arbeiders van de werf in hun vrije tijd, s avonds of op Zaterdagmiddagen, van afval- materiaal prachtige stukken speelgoed vervaar digd, als naaiboxen, popjes op schommels, (de popjes, alleraardigst en soms zelfs artistiek, waren door het dameskantoorpersoneel ge maakt), kinderwagentjes, speelborden voor de meisjes, tekendozen, hijskranen, hijsters, opleg gers, bouwdozen, kubussen, ringwerpspelen voor de jongens. Voor elke leeftijd was er een bepaald soort speelgoed en deze cadeaux vielen bij de kinderen reusachtig in de smaak. De kinderen, die door ziekte het feest niet kon den bijwonen, kregen hun portie thuisgestuurd. VAN DE CONTACT-COMMISSIE. Alhoewel het geen gewoonte is om voor ver richte werkzaamheden een Chef en zijn perso neel daarvoor te bedanken, meent de Contact- Commissie in een bijzonder geval dit toch te moeten doen en wel voor de door Uw personeel onder Uw leiding geleverde prestatie inzake het Kinder St. Nicolaas feest 1948. Al deze arbeid immers geschiedde boven de reeds om vangrijke dagtaak. De Contact-Commissie is overtuigd, hiermede de gedachten van de ambtenaren te vertolken. Verder vraagt de Contact-Commissie beleefd haar dank te willen overbrengen aan Uw per soneel en aan de medewerkers buiten Uwe afdeling en denkt hierbij in de eerste plaats aan de arbeiders, die geheel vrijwillig, in hun vrije tijd, enthousiast, vakkundig en belange loos het mooie speelgoed hebben vervaardigd. B. WILTON, Voorz. L. GIPHART, Secr. VAN DE KERN. Ondergetekende heeft het genoegen gehad de 6 voorstellingen bij te wonen, die op 7 en 8 December hebben plaatsgehad. Hij kan niet nalaten een woord van dank te brengen aan de Directie en in het bijzonder aan de afd. Sociale Zaken voor het voorbereiden van deze bijeenkomsten. Tevens aan de arbeiders, die bereid waren het speelgoed in hun eigen tijd te maken. Vele jonge arbeiders hebben daar aan medegewerkt. Bravo jongens! Jammer dat nog zovele arbeiders, die hun kinderen naar het feest sturen, dit jaar geen gelegenheid kon den vinden mede te werken. Het speelgoed en het feest waren af! J. M. SCHUURS, Voorz.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1948 | | pagina 7