ONS WERK 12e Jaargang 11 Februari 1949 No 3 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissiei L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken We hebben in December de machinekamer zien gereedkomen en de goed verzorgde passagiers hutten zien inrichten en als we dan de waar derende woorden hierover in de dagbladen lezen, dan voelen we allemaal, wat van deze gerechtvaardigde trots. De afmetingen van het m.s. „Dalerdijk" zijn 149.35 x 19.66 x 12,19 m. -Draagvermogen 12.750 ton. Voortstuwing door twee Sulzer- enkelwerkende tweetact direct omkeerbare dieselmotoren van 4200 A.P.K. elk. De proeftochtsnelheid bedroeg ca. 15.6 knoop. Aantal passagiers 46. Als wij dit schrijven is de „Dalerdijk" reeds naar Amerika vertrokken. Onze beste wensen vergezellen schip en be manning. 22 Januari 1949. Uitdokken van m.s. „Blitar". Zoals bekend mag worden verondersteld is het m.s. „Blitar" door de Kon. Rotterdamsche Lloyd aan onze werf in opdracht gegeven. Het schip heeft dezelfde hoofdafmetingen als de verleden jaar aan dezelfde rederij afgeleverde „Garoet", n.l. 147.33 x 19.05 x 12.045 m. Draagvermogen 10.000 ton. De opbouwen zul len echter van die van genoemd schip afwijken, daar de „Blitar" een gelegenheid voor het vervoer van een groot aantal pelgrims zal krijgen. 28 Januari 1949. Kiellegging motortanker „Mitra". Met bekwame spoed was intussen de kielstape- ling in het bouwdok na het uitdokken van de „Blitar", in gereedheid gebracht voor ons bouwnr. 720, de „Mitra", een tanker voor de N.V. Petroleum Mij. „La Corona". De kiellegging had plaats op 28 Januari j.l. en de hieraan verbonden plechtigheid werd uit gevoerd door de heer M. J. Kiviet, hoofd van de technische dienst van de Ned. Ind. Tank- Stoomboot Maatschappij. Nadat de beide eerste kielplaten op de blokken waren gelegd, laste de heer Kiviet de eerste electrode, waardoor de eerste verbinding op de helling tot stand kwam. Op het moment van deze kiellegging is reeds een aanzienlijk gedeelte van het mate riaal in bewerking (ca. 2300 ton), terwijl een gedeelte hiervan (ca. 600 ton) wederom tot secties en panelen is aanééngelast. M.s. „Mitra" is het eerste schip, hetwelk na de wereldoorlog in Nederland door „La Coro na in bouw gegeven is en het wijkt in zoverre van de vele door ons vroeger voor deze Maat schappij gebouwde tankschepen af, dat het klinken practisch geheel door lassen is ver vangen. De afmetingen van de „Mitra" zijn als volgt: 140.20 x 17.98 x 10.36 m. Draag vermogen 12.000 ton. De voortstuwing zal ge schieden door een enkelwerkende viertact Fijenoord M.A.N. Dieselmotor, met een ver mogen van 3600 A.P.K. Te verwachten snel heid 12 knoop. Onze afdeling Nieuwbouw in de maand Januari. Hieronder volgt een kort overzicht betreffende de actuele gebeurtenissen in de afd. Nieuwbouw gedurende de maand Januari 1949. 3 Januari 1949. Kiellegging s.s. „Diemerdijk". Op Maandag, 3 Januari j.l., werd op helling VI de kiel gelegd van het s.s. „Diemerdijk". Het is een oude gewoonte in de scheepsbouw, dat, na het leggen van de eerste kielplaat, de vertegenwoordiger van de rederij met enige hamerslagen op de plaat te kennen geeft, dat het werk beginnen kan. Bij de kiellegging van s.s. „Diemerdijk" is dat ceremonieel uitgevoerd door de heer M. A. W. Bos, hoofd van de Technische Dienst van de HollandAmerika Lijn, nadat door hem „de eerste electrode op de helling" was gelast. Dit gebeuren zien we in fig. 1. S.s. „Diemerdijk" is een van de beide schepen, welke in opdracht van de H.A.L. op onze werf zullen worden gebouwd. Afmetingen: 144.88 m. x 21.03 m, x 12.80 m. Draagvermo gen 10.200 ton. De voortstuwing zal geschie den door een Cs-turbine-installatie met een vermogen van 8500 A.P.K. De benodigde stoom zal worden geleverd door 2 Foster Wheeler- ketels, type D. De schepen zullen een accommodatie krijgen voor ca. 65 passagiers. 4, 5 en 6 Januari. Proeftocht m.s. „Dalerdijk". Het is wel bekend, dat het tweelingzusje van de „Delftdijk" nu geen echt tweelingzusje meer is na haar verjongingskuur. Met goed succes heeft de „Dalerdijk" (ex „Damsterdijk haar technische proeftocht vol bracht. Deze goed geslaagde tocht leerde ons, dat schip en inrichting volkomen aan de ge stelde eisen voldoen, hetgeen voor ons allen, die aan dit karwei hebben medegewerkt, een voldoening moge zijn. Hoewel het scheen, dat de weergoden het met de vastgestelde datum van 22 Januari 1949 niet eens waren en de wind allereerst het weg nemen van de stellingen door de kranen on mogelijk maakte, was het toch stralend weer die Zaterdagmorgen en kon het uitdokken ge» heel volgens programma plaats hebben. In fig. 3 zien we de „Blitar" in de vaargeul gereed om straks door de „Drydocks" en de „Engineering uit het bouwdok te worden ge sleept.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 1