JUBILEA V. J VERENIGING W-F. 25 jaar Hiermede betuigen ondergetekenden hun harte lijke dank voor het mooie schilderij en de prachtige bloemen, die zij op hun 12J^-jarig huwelijksfeest van het Jubileumfonds „Onder Ons", afd. Electrische Werkplaats, mochten ontvangen. Verder bedanken zij het gezamenlijk personeel van dok 5 hartelijk voor de schitterende plant. A. J. WENNEKERS Jr., L. J. WENNEKERS-Schouten. Daar het mij onmogelijk is om allen, die mij hun beste wensen voor volledig herstel en hun hartelijke groeten toezonden, persoonlijk terug te schrijven, maak ik gaarne gebruik van enige plaatsruimte in het W.F.-Nieuws om leiding. leermeester, leerlingen en oud-leerlingen der Bedrijfsschool, leden van het Hoofdbestuur en de Afdelingsbesturen, werkende leden der af delingen Zwemmen en Handbal en zovele anderen, mijn oprechte dank te betuigen voor hun medeleven gedurende mijn verblijf in het Ziekenhuis. Weest U ervan overtuigd, dat U hiermee in niet geringe mate meewerkt om mijn betrekkelijk eentonig leven te veraangenamen cn de moed er in te houden. A. F. L. VERHEIJDEN, Academ. Ziekenhuis. Inw. Geneeskunde, Zaal 69, Leiden. I. den Boer Aanhouder C. G. Brokke Ketelmaker P. H. Ie Pair Kernmaker M. Veldhoen Afd. Drukkerij W. J. Westerwoudt Machinist Biljart; Secretaris Th. A. Heyraink, Tekenkamer. Club-uren: Vrijdags 19.30—23 uur. Biljart-academie, Tidemanstraat Rotterdam-W. Bridge: Secretaris: A. M. Visser, Kantoor Reparatie. Club uren: Maandags 19.3023 u., Maison Westhuis, Warande, Schiedam. Duivensport: Secretaris: J. D. H. van As, Afd. Scheepmakers. Handbal: Secretaris: p.a. M. W. H. de Gorter, Techn. Inkoop. Harmonie: Secretaris: D. den Besten. Machine-fabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 16—18 uur Koffiekamer. Door bestuur en Leden der Harmonie is besloten, dit jaar deel te nemen aan het Internationaal Muziek concours te Aalsmeer. Dit Concours wordt gehouden geheel onder auspiciën van de Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen en wel op Zaterdag 23 April, Zondag 24 April, Zaterdag 30 April en Zondag 1 Mei. Onze Harmonie zal uitkomen op Zaterdag 23 April en wel in de Ere-afdeling. uden r). Kunstkring: Secretaris: C. dc Wit, Lichtdrukkerij. Club-uren: Vrijdags 20—22.30 uur, Sportgebouw. Ontwikkeling en Amusement: Secretaris: J. van den Broek, afd. Sociale Zaken. 6 April: Hr. v. d. Hidde, lezing „S.O.S.". 27 April: Hr. v. d. Hidde, lezing „Bergers'». 4 en 11 Mei: Voordrachtavond door Willem van Capellen. Bollentocht: Voor de bollentocht op 23 April a.s. hebben zich een groot aantal deelnemers opgegeven. Allen ont vangen tijdig een deelnemerskaart, waarop tijd en plaats van vertrek staan aangegeven. Studio-bezoek: Bij voldoende deelname zal op 14 Juli a.s. een tocht door het Gooi met bezoek aan de Omroep worden gemaakt. De route leidt door Gouda, over Oudewater naar Utrecht. Vanuit de Jaarbeursstad gaat de reis via de Bilt. Bilthoven, langs het paleis Soestdijk en daarna langs het landgoed „De Hoge Vuursche" naar Hilver sum. In de Radiostad volgt het bezoek aan één der Studio's en vervolgens wordt het Gooi verkend. Deze rondrit voert over Laren, Blaricum. Huizen. Valken veen en Bussum weer naar Hilversum. Tussen de Loosdrechtse Plassen door over Vreeland en Den Haag wordt dan naar Rotterdam teruggekeerd. Opgave voor deelname zo spoedig mogelijk, echter vóór 30 April a.s. aan de bestuursleden. AFD. SCHAKEN. Hoera, er begint leven te komen in onze afdeling Juniores welke van 1 od 3 leden gekomen is. Goed zo iongens, flink aanpakken en propaganda maken, want jullie zijn de schakers der toekomst. Natuurlijk moeten de ouderen nu niet achter blijven, dat komt toch zeker onze eer te na. Uit ondrstaand lijstje blijkt, wat de leden individueel bereikt hebben Groep I: Groep n: den Uyl 10 uit 10 van Tol 9JA uit 11 Leemans 7% 13 van Oyen 8 12 Vastenhout 6 12 van Driel 5% van Baardewijk 5 Vu 12 van Winden 3 Vt 9 Skala 4% 12 van Dijken 3% 10 Boone 4 5 P. v. d. Berghe 2 Mi 8 Vermey 3 10 van Hemmen 2% 11 Steinder 1 Vu 10 Groep III: Kazenbroot 8 uit 11 Dirks 8 11 A. v. d. Berghe 1 Vu 11 Schilperoord 6 10 Mevr. Leemans 2 Mi 10 Hesselberth 1 5 Karstanje 0 8 Zoals U ziet. prijkt onze lijsttrekker, dhr. den Uyl, nog steeds ongeslagen bovenaan. Het wordt tijd dat hij ook eens „een broekje" krijgt. Laten de schakers, die nog geen lid zijn, dat eens komen proberen, of als deze liap ineens te groot is welnu, u ziet dat er ook minder sterke spelers zijn. Komt U gerust maar een „blommige" uitzoeken. Natuurlijk hebt U thuis zitten puzzlen met het pro bleem dat in het vorige W.F. Nieuws vermeld stond; en ik vermoed dat U de oplossing niet heeft kunnen vinden. Maar dat is ook zo wonderlijk niet, want er stond een kleine fout in en bij het schaakspel is één kleine fout vaak gelijk aan een grote. De zwarte Koning staat n.l. niet op c4, maar op e4 en wit brengt hem als volgt ten val: L h7+ K d4; D b4+ K d5, L g8-h en zwart K e4, D e8. Probeert U het nu nog maar eens. Verder kunnen wij U nog melden de uitslagen: S.B.O. II W.F. I 2%— \Vu (voorl.). Gusto II W.F. II 4 —5 (voorl.U Donderdag 31 Maart: Wester Toren IIIW.F. I. Na 11 April: W.F. II—H.S.C. I. AFD. TENNIS. Zoals onze leden reeds is medegedeeld, beschikt onze afdeling thans over een apparaat om het besnaren van rackets zelf te verrichten en ook eventueel gebroken snaren direct te repareren. De vervaardiging van dit apparaat is mogelijk geworden doordat de Heer Rösingh zijn patent op dit apparaat belangeloos aan onze vereniging heeft afgestaan. Het behoeft geen betoog dat onze leden hiermede belangrijk gebaat zijn. Op 2 en 3 Maart j.l. hebben enkelen onder leiding van Ir. Rösingh reeds een paar rackets bespannen om de verschillende kneepjes van dit vak machtig te worden. Dit leek op de eerste avond een nogal moeilijk karwei, naarmate de arbeid echter vorderde, losten alle moei lijkheden zich vanzelf op en het resultaat was uit stekend. Een bijzonder woord van dank aan Ir. Rösingh, dit alles voor ons mogelijk gemaakt heeft, is hier zeker niet overbodig. Degenen van ons. die bespannen hebben, zijn enthousiast en zullen dit enthousiasme zeker op de andere leden overdragen. In het a.s. seizoen zullen wij nog veel nut van dit apparaat hebben. Bij het verschijnen van dit nummer zal het nieuwe seizoen reeds aan de gang zijn. Wij sporen diegenen van onze Wiltonnezen (vooral Heren) die interesse voor tennissen hebben aan om niet langer te wachtc» met zich als lid op te geven bij: W. van der Ende. Weslkousdiik, Rotterdam. J. Hoogendoorn. Fitterii, Schiedam. E. Smit, Tekenkamer Machinefabriek. Schiedam. T. Toonen. Tekenkamer Scheepsbouw. Schiedam. Mei. T. Verburg, Hoofdboekhouding, Schiedam. AFD. TONEEL. Op Zaterdag 2 April geeft de afdeling Toneel een voorstelling in de koffiekamer van het hoofdkantoor te Schiedam. Uitgevoerd zal worden een vroluk spel in drie be drijven „HET BEGON IN 'N GRACHT' door Wtm Dumont. Regie: H. Weeteling. Na afloop bal tot 2 unr onder leiding van de heer A. Broekhuisen. Daarna vervoer met de bekende touring-cars naar alle delen van Rotterdam, eventueel Vlaardingen. Inlichtingen en kaarten verkrijgbaar bij: de heer Magielsen. afd. Scheepsbouw te Rotterdam, de heer Dirks, afd. Koperslagerij-fitterij te Schiedam. En bovendien in de cantines te R.dam en Schtedam. Met medewerking van The Jolly Makers. AFD. ZWEMMEN. ZATERDAG 16 APRIL KNALAVOND. Wij kondigen U een door ons te organiseren feest avond aan. te houden op Zaterdag 16 April a.s. in de koffiekamer op de werf te Schiedam. Aanvang 8 uur tot ca. 12 uur. Deze avond is toegankelijk voor leden en met-leden. Wederom zullen wij kunnen rekenen op de gewaar deerde medewerking van de afd. Toneel, die schetsjes zal opvoeren. Danslustigen zullen hun hart verder kunnen ophalen, want tussen de schetsjes door zal er gelegenheid tot dansen worden gefeven Het belooft dus een gezellige avond te worden. Toegangsprijs 0,50 per kaart (ter dekking van de onkosten). tt i-jf* Reserveert deze avond en voorziet U tildig voor Uzelf Uw familieleden of vrienden van toegangsbe wijzen, verkrijgbaar tijdens de cluburen bij het Sport- fondsenbad en in schafttijd bij: Hoofdkantoor: Mei- B. van Tol, a,d. Soc. Zaken. De diverse cantines. ALLE ZWEMLIEFHEBBERS ZIEN WIJ DUS OP* ZATERDAG 16 APRIL OP ONZE FEESTAVOND M Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 8 April 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 4