JUBILEA 25 Jaar Daarna kwam de harmonie „aan het woord" en wel in dubbele zin, want haar directeur liet de uit te voeren nummers een zevental, hetgeen duidt op een welvoorzien programma voorafgaan door een korte uiteenzetting over componist en strekking der muziek. Wat het ten gehore gebrachte betreft: we zijn geen deskundigen op dit gebied en critici van ,,de kouwe grond", maar indien opmerkingen dezerzijds mogelijk van enig nut kunnen zijn, dan diene het volgende. Op het in April te houden internationaal muziek concours te Aalsmeer komt de Harmonie Wilton- Fijenoord in de strijd o.m. met twee nummers en wel ,,1'Italienne a Alger van Rossini en ,,Neerlandia" van Wesly Deze beide nummers stonden ook thans op het pro gramma en werden goed uitgevoerd, zij het dan ook dat „Neerlandia" technisch moge het een hoog staand nummer zijn ons deed denken aan de Zon- dagavond-hersen-gymnastiek met de dubbel-melodie van dc pianist en bovendien herinneringen oproept aan hen die gezamenlijk ons volkslied zingen, echter met dien verstande dat de ene helft het Wilhelmus" en de rest het ,,Wien Neerlands bloed" kweelt, maar beiden te goeder trouw. In onze oren klinkt „Neerlandia" wat ruw, maar dit is mogelijk een kwestie van smaak. De heer de Leur, voorzitter van de Federatie van Harmoniegezelschappen sprak een woord van propa ganda en liet nog eens goed uitkomen welk een succes de Harmonie vorig jaar in Rosendaal behaald had, dank zij het onvermoeide streven van directeur en leden. In de andere nummers bleek hier en daar „een steek te vallen" wat Pala boze blikken deed zenden in dc geest van „uitkijken en slagen tellen". Ongelijk had hij niet, maar er waren 7 nummers en de tijd was kort toegemeten. Uiteraard had het laatste nummer het meeste applaus, maar tijdgebrek was oorzaak dat er geen extra'tje kon overschieten. In dit nummer sloegen de tamboers mee, maar er waren er bij zonder handschoenen en ook zonder schouderbedekkingen. Maakt dit in orde voor jullie op concours gaat. Het staat slordiig en doet afbreuk aan het geheel, je weet „Als je aan de weg timmert, heb je veel bekijks". Na de pauze een behoorlijk gevuld variété-programma: Kees Pruis, Will Nickly Noble, Mr. Doodle, zij deden allen hun best en amuseerden de zaal. Daarna oudergewoonte bal, toch.... er zijn óf te veel dans- lustigen óf de dansvloer is te kleinWij houden het bij het laatste. Al met al een geslaagde avond en, W.F. Harmonisten, doet je best in Aalsmeer. Succes! B. Kunstkring: Secretaris: C. de Wit, Lichtdrukkerij, Club-uren: Vrijdags 2022.30 uur, Sportgebouw. Ontwikkeling en Amusement: Secretaris: J. van den Broek, afd. Sociale Zaken. 27 April: Hr. v. d. Hidde, lezing „Bergers". 4 en 11 Mei: Voordrachtavond door Willem van Capellen. BOLLENTOCHT. Voor de bollentocht op 23 April a.s. heeft zich een groot aantal deelnemers opgegeven. Allen ontvangen heden in hun loonzakje de bestelde plaatsbewijzen, waarop tijd en plaats van vertrek staan aangegeven. Is dit niet het geval of klopt het aantal niet, meldt dit dan direct bij hr. v. d. Broek. Studio-bezoek: Bij voldoende deelname zal op 14 Juli a.s. een tocht door het Gooi met bezoek aan de Omroep worden gemaakt. De route leidt door Gouda, over Óudewater naar Utrecht. Vanuit de Jaarbeursstad gaat de reis via de Bilt, Bilthoven, langs het paleis Soestdijk en daarna langs het landgoed „De Hoge Vuursche" naar Hilver sum, In de Radiostad volgt het bezoek aan één der Studio's en vervolgens wordt het Gooi verkend. Deze rondrit voert over Laren, Blaricum, Huizen, Valken veen en Bussum weer naar Hilversum. Tussen de Loosdrechtse Plassen door over Vreeland en Den Haag wordt dan naar Rotterdam teruggekeerd. Opgave voor deelname zo spoedig mogelijk, echter vóór 30 April a.s. aan de bestuursleden. Prijs: 4,75 per persoon. Schaken: Secretaris: W. Boone, Afd. Reparatie. Kantoor. Club-uren: Maandags 19.3020.30 uur. Koffiekamer Hoofdkantoor. S.B.O. IIWilton-Fijenoord I 4+>5+5 Gusto IIWilton-Fijenoord II 5 5 Wester Toren IIIWilton-Fijenoord 2+26% (voorl.). Stand ladderwedstrijd: 1. v. Tol 2. Mevr. Leemans 3. Schilperoord 4. v. Oyen 5. den Uijl 6. v. Winden 7. Vastenhout 8. v. Leeuwen 9. v. Dijken 10. Skala 11. Steinder 12. Leemans 13. A. v. d. Berghe 14. Kazenbroot 15. Dirks 16. v. Driel 17. v. Hemmen 18. Vermey Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, Afd. Bedrijfsboekhouding. Club-uren: Dinsdag en Donderdag 2022.30 uur, Sportgebouw. Tennis: Secretaresse: Mej. T. Verburg, Afd. Boekhouding. Bij het verschijnen van dit nummer zal het nieuwe seizoen reeds aan de gang zijn. Wij sporen diegenen van onze Wiltonnezen (vooral Heren) die interesse voor tennissen hebben aan om niet langer te wachten met zich als lid op te geven bij: W. van der Ende, Westkousdijk, Rotterdam. J. Hoogendoorn, Fitterij, Schiedam. E. Smit, Tekenkamer Machinefabriek, Schiedam. T. Toonen, Tekenkamer Scheepsbouw, Schiedam. Mej. T. Verburg, Hoofdboekhouding, Schiedam. Toneel: Secretaris: p.a. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Rotterdam. Repetitie: Woensdag 2022.15. Kantoor Rotterdam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhouding. Zang: Secretaris: A. Ekelenburg, afd. Bouwbedrijf. Repetitie: Donderdag 2022 uur in „De Seinpost", Broersvest Schiedam. Op Zaterdag 3 April gaf ons mannenkoor een concert voor de patiënten in het Gemeente-ziekenhuis te Schiedam. Wij zijn daar dit concert buiten de normale be zoekuren werd gegeven niet in de gelegenheid ge weest enkele patiënten hun mening te vragen omtrent het ten gehore gebrachte. Echter de hoofdzuster en het overige personeel waren enthousiast en dankbaar voor het feit dat wij de patiënten deze middag enige afleiding hadden gebracht en zodoende wel niet tot hun lichamelijk, doch zeker tot hun geestelijk herstel een steentje hadden bijgedragen. Een woord van dank aan onze leden, gezien de korte spanne tijds die hun restte tussen het beëindigen van hun werkzaamheden en hun bijeenkomen in het Zieken huis. Bravo mannen, laat dit zo blijven ook op de repetities, dat is verenigingsliefde. Maakt allen met veel enthousiasme propaganda voor ons koor. Laten wij allen ons best doen elk een nieuw lid te werven. Het moet mogelijk zijn. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon, Technische Inkoop. Club-uren: Zaterdags 12.» 13.30 uur in het Sport- fondsenbad Schiedam. ZATERDAG 16 APRIL KNALAVOND Wij kondigen U een door ons te organiseren feest avond aan, te houden op Zaterdag 16 April a.s, in de koffiekamer op de werf te Schiedam. Aanvang 8 uur tot ca. 12 uur. Deze avond is toegankelijk voor leden en niet-leden. Wederom zullen wij kunnen rekenen op de gewaar deerde medewerking van de afd. Toneel, die schetsjes zal opvoeren. Danslustigen zullen hun hart verder kunnen ophalen, want tussen de schetsjes door zal er gelegenheid tot dansen worden gegeven- Het belooft dus een gezellige avond te worden. Toegangsprijs 0,50 per kaart (ter dekking van de onkosten). Reserveert deze avond en voorziet U tijdig voor Uzelf, Uw familieleden of vrienden van toegangsbe wijzen, verkrijgbaar tijdens de cluburen bij het Sport- fondsenbad en in schafttijd bij: Hoofdkantoor: Mej. B. van Tol, afd. Soc. Zaken. De diverse cantines. ALLE ZWEMLIEFHEBBERS ZIEN WIJ DUS OP ZATERDAG 16 APRIL OP ONZE FEESTAVOND In verband met de liquidatie van de Rotterdamse Bedrijfszwemverenigingen heeft ons bestuur om directe aansluiting bij de K.N.Z.B. (Koninklijke Nederlandse Zwembond) voor onze afdeling Zwemmen verzocht. Deze aansluiting is een dezer dagen definitief tot stand gekomen. Wat zal deze aansluiting bij de K.N.Z.B. voor onze vereniging betekenen? Dit wil zeggen dat we thans opgenomen zijn in het grote geheel van zwemmend Nederland, welks organisatie geheel in han den van de K.N.Z.B. berust. Elk onzer leden is thans ook automatisch individueel K.N.Z.B.-lid geworden. „Elk Nederlander Zwemmer" is het grote ideaal van de K.N.Z.B. Natuurlijk willen wij dit ideaal ook tot het onze maken en een steentje bijdragen tot ver wezenlijking daarvan. Het is ook daarom dat wij alle Wilton-werkers opwekken om lid van onze zwemclub te worden. Er staat ons een prachtige overdekte zweminrichting ter beschikking die op onze cluburen uitsluitend voor onze leden is gereserveerd. U kunt tenvolle genieten van de zwemgenoegens. Zweminstruc- teurs staan klaar om hen, die willen leren zwemmen, lessen daarin te geven. Kortom, U zult er geen spijt van hebben, als U zich aanmeldt. Wilt U bij wijze van proef een keer op ons clubuur komen zwemmen, dan kunt U hiervan zonder enige verplichting gebruik maken tegen betaling van dc badprijs ad 0,40. Voor personen, die onze leden bij ons willen introduceren, hebben we een speciale regeling getroffen. Deze intro- ducè's kunnen in de tijd van een kwartaal 3 maal op ons clubuur komen zwemmen tegen betaling van de entreeprijs ad 0,40, In deze periode kunnen deze introducc's dus volop kennis maken met onze vereni ging- Mocht deze kennismaking naar genoegen uitvallen, dan kunnen zij zich als lid opgeven. Met ingang van 23 April a.s wordt ons clubuur weer nor maal, d.w.z. alleen op Zaterdag van 12.- 1.30 uur. Het Woensdagclubuur komt dan te vprvallen. Van de zijde van de K.N.Z.B. verschijnt wekelijks „De Zwemkroniek", het orgaan van de K.N.Z.B. Het is een zeer lezenswaardig tijdschrift met interessante artikelen en verfraaid met mooie foto's. Wij kunnen onze leden dit blad ten zeerste aanbevelen, vooral aan hen, die op de hoogte willen blijven van hetgeen er op zwemgebied te gebeuren staat. De abonnementsprijs bedraagt 5,per jaar. Zij, die zich op dit blad willen abonneren, kunnen dit aan ons opgeven. Een proefnummer kunt U bij ons aanvragen. TERREIN-COMMISSIE. Men wordt er op gewezen dat het aan onbevoegden verboden is de sintelbaan en sportterreinen te be treden; men lope bovendien op de sintelbaan uitsluitend met daarvoor geschikt schoeisel. Voor het gebruik van het sportgebouw zal een instructie worden gemaakt. Men wake voor beschadi ging en verontreiniging. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 22 April 1949 C. v. Kooten, Aut. lasser-br. W. Linnenbank, IJzerwerker J. v. d. Werff Mag.-adm. Traceur Electr, lasser C. Peeman 3 uit 3 3 uit 5 2+2 uit 5 1 afgebr. 2 uit 2 2 uit 2 2 uit 2 2 uit 3 1 uit 1 1 uit 2 1 uit 2 1 uit 2 1 uit 3 1 uit 4 1 uit 4 3/2 uit 5 0 uit 1 1 afgebr. 0 uit 1 0 uit 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 8