v.v.v. Nogmaals onveilig lasten verplaatsen 12' Jaargang ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM s. s. Redactie-commissie: L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres: Afd. Sociale Zaken GAAI EEflS «AAO 06 VERZAMEliMG .Gf-BREKK'G*' "nZcD- 5CMAP "An VElUGHEIDSnUSEifQ i H0B&EMASTR.22.A0A -i KVK6M. Er zijn er heel wat, die op deze manier nog al eens „tegen de lamp lopen". Want er zijn in ons bedrijf nog heel wat beitels, die zo een soort „kop" vertonen. Verbeter de beitels en begin met die van jezelf. In een bedrijf in Nederland werd deze zin als propaganda gebruikt: „Bescherm Uw ogen maar niet, de dokter moet ook leven". Hoe de uit werking van deze propaganda is geweest is ons nooit ter ore gekomen. Maar er zijn in ons bedrijf toch ook nog zo heel veel mensen, die in strijd handelen met hun eigen veiligheid. Mensen, die hinder kunnen krijgen van „las ogen" kunnen daarvoor een beschermingsbril krijgen. Bent U met het betr. werk klaar, lever dan de bril weer bij het Gereedschapmagazijn in. Een ander wil ook zijn ogen beschermen. Toen we nog op school waren en later toen we ons vak leerden, kwamen diverse meesters en keken met critische blikken ons werk na. Was het niet goed, dan moest dit tot groot ongenoegen van jezelf vóór of na schooltijd worden overgemaakt. Daarna toen we als leer ling in de werkplaats werkten (steller dezes bij de houten scheepmakers) kwamen ook die meesters en wee je gebeente als je werk niet prima in orde was. Dan nam de „opvoeder" een hamer of bijl en sloeg het werkstuk aan brokken, je terwijl deze woorden toevoegende: „Het spijt me voor je jochie, maar maak het maar over". In gedachten staan we nu voor U lezer met beschaamde kaken, een hoofd als een rode kool en we beloven U: in de toekomst beter te zullen opletten. Wij verwijzen U naar bijgaande plaat. Mogelijk zullen velen Uwer die bewaren om er eventueel van te leren bij het verplaatsen van lasten. Door enkele omstandigheden waren de plaatjes bij het voorgaande artikel niet de nodige critische kanalen gepasseerd. Wat een stof heeft deze fout in de W.F.-krant doen opwaaien. Er waren geen stofzuigers ge noeg om dit veilig in de zak te bergen. Bij het verschijnen van het vorig nummer werd direct één der hoofdbedrijfsleiders opgebeld of deze oplaag niet moest worden teruggenomen, 's Morgens stond er iemand met een keurig verzorgd voorbeeld van „niet zo, maar ook niet zo", maar zo als het dan wel behoorde. Enfin lezer, tientallen hebben me op mijn „nek" ge zeten. We -durfden ons haast niet meer in het openbaar te vertonen. Niet van schaamte, maar het bleek op een gegeven ogenblik, toen ik eens ging tellen, dat ik de honderd en zo veelste terechtwijzer voor mij had. We zijn nu meteen de goede ervaring rijker geworden, dat het W.F. Nieuws niet gelézen wordt, maar gespeld. Wie durft er nu nog zeggen, „dat „prul" of „sportkrantje" wordt niet ingezien". We geloven niet, dat er een krant is, die zo intensief wordt gelezen. Redac tiecommissie, wat denkt U er van om het W.F. Nieuws iedere week te laten verschijnen? Maar dan zeggen we natuurlijk aan hen, die nu de critiek leveren, levert U nu de zo benodigde copie, niet enkel breken, maar ook bouwen. Terugkomende tot ons onderwerp kunnen we zeggen, al was dit een foute manier van pro pageren, toch vindt de gedachte „Werk Veilig" steeds meer ingang. „Boze" tongen zeiden: „Maak maar opzettelijke fouten in de toekomst in Uw artikelen of plaatjes, dan hebben zij zeker de volle aandacht". Maar dat zou na tuurlijk in strijd zijn met een goede opvoedings methode. Wij eindigen met U te waarschuwen steeds aan Uw veiligheid te denken. Naar aanleiding van de tekeningen „Niet zo, maar zo" ontvingen wij vele brieven, die wij echter met bovenstaand artikeltje voldoende beantwoord achten. DE REDACTIE.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 1