OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK Werf, kantoor en werkplaats LOONBELASTING. Aangezien door publicaties in een geïllustreerd weekblad misverstand zou kunnen ontstaan, delen wij hierdoor mede, dat door ons loon belasting moet worden ingehouden van alle uitkeringen (uitgezonderd kraamgelduitkering) welke rechtstreeks door ons worden gedaan ingevolge een der Sociale Wetten. Uitkeringen, welke men rechtstreeks van het verzekeringsorgaan ontvangt voor werk nemers van W.F. dus bijv. voorlopige rente naar gehele of gedeeltelijke invaliditeit inge volge de Ongevallenwet, welke uitkering ge daan wordt door de Rijksverzekeringsbank worden, indien deze uitkeringen meer bedragen dan 100,per jaar opgenomen in de in komstenbelasting, d.w.z. men ontvangt daar voor een aanslagbiljet van de Inspecteur der Belastingen. Aan de Redactie-commissie van het „Wilton- Fijenoord Nieuws", en allen die min of meer een steentje hebben bijgedragen om, reeds 12 jaar lang, een personeelsorgaan te bezitten, van en voor het personeel. Bovenaan staat: 12e jaargang, No. 9 en de datum. Maar de inhoud van dat blad, waaruit bestaat die? Jubilea, sociale rubriek en verenigingsnieuws, waardoor wij geestelijk gesterkt moeten worden. Zinnen zijn zinnen en geen smeedstaal, waaruit niet geconcludeerd mag worden, dat de taal dood is en als zodanig dus niet te smeden. Voor de pessimist kunnen wij zeggen; taal vlamt en slaat op tegen gebouwen en schepen waaraan wij werken, als oneindige, niet te stuiten stroom, de toomigen vermurwend, de pessimisten dwingend hun pessimisme te laten varen. Zij schiet omhoog op brede, statige wieken; klimt al hoger en hoger. Grootser schepping bestaat wellicht niet. Er is taal, die opbeurt of vernedert, taal door spekt van „ieken" of „ismen", taal die in de fauna valt te beluisteren en in de flora fluistert zij tedere woordjes voor mensen onverstaanbaar. Taal is als de zee, trotser, statiger en dwin gender nog dan de zee, die wordt gebeukt en gegeseld. Taal kan niet vervangen worden door vliegtuig of schip, zij is Keizerin en wie haar niet gebruikt naar haar goedvinden, blijft ten eeuwige dage achter. Eens zei de bekende Nederlandse 80'er, L. v. Deyssel: geef mij een regenboog van Taalen hij schreef het bekende „Over Literatuur". Eén liefdesverklaring aan de taal, hij aanbad de taal met die hartstocht als een „opiumschuiver" zijn pijpje doet. Doch dan alleen taal! Om tegen te spreken alsof ge op een deftige receptie zijt, taal om tegen te schreeuwen, taal om tegen te vloeken, zoals een runner vloekt tegen de zee, doch aan wal gekomen na twee dagen tegen de wal vloekt en kettert, taal om door dames te worden gebruikt, taal om door heren te worden gebruikt als deze of gene afstemstaat niet stemmen wil en taal om door de redactie commissie en tegen die commissie te worden gebruikt. Hoe is het mogelijk dat b.v. Philips, enkele mijnen in Limburg, een in kleurendruk blad uitgeven van minimum 20 pagina's? Taal heren, en al krijgt u eens te weinig kopy, zodat de commissie bang is een half of driekwart gevuld blad te moeten drukken, dan is er toch taal, die gesmeed en gekneed kan worden; heeft u Aan het administratief en technisch personeel wordt - misschien ten overvloede bekend gemaakt, dat de zaak aangaande de collectieve verzekering tegen dokters-, verplegings- en ziekenhuiskosten voor de niet-verplichtverzeker- den nog steeds de volle aandacht der Contact- Commissie heeft. Aan deze kwestie zitten echter verschillende kanten, die veel tijd en overleg vergen. DE SECRETARIS. Naar aanleiding van de oproep aan de oud leden der Ned. vereniging ran Ambtenaren in het particuliere bedrijf tot bijwonen van de vergadering op 25 Juni a.s. te Utrecht, maakt ondergetekende -plaatsvervangend bestuurslid bekend dat de Heren A. Bosdijk (Teken kamer S.B.) en A. H. v. d. Heiden (Bedrijfs- boekhouding boven) als correspondenten der vereniging optreden en zich ook bereid ver klaren machtigingen tot vertegenwoordiging in ontvangst te nemen. A. ADELAAR. geen tijd, tijdschriften verschaffen legio artike len, die de moeite lonen over te nemen. Al ben ik jonger, en niet van plan de commissie de les te lezen, ik zou het „W.F.-Nieuws" niet met bladen van Philips, de mijnen, e.a. op één lijn willen plaatsen. Vlaardingen 21 Mei 1949. J. G. De schrijver van bovenstaande ontboezeming klaagt zijn nood. misschien enigszins terecht, maarhet W.F.-Nieuws is van en voor het personeel en als dit personeel niets heeft te zeggen (willen of kunnen), dan is dat niet de schuld van de Redactiecommissie. Deze com missie is geen Redactie van één of ander dag blad, periodiek of anderszins. Zij is de ver tegenwoordiging van het personeel, die al het ingezondene op waarde en bruikbaarheid tot opname toetst en regelend optreedt. Toch is de commissie dankbaar voor serieuze critiek en wij zouden inzender willen voor stellen, zijn bijdragen regelmatig te doen toe vloeien tot verhoging van het geestelijk peil van ons blad. De opsomming van de inhoud is echter wat simpel voorgesteld en niet compleet: men leze alle verschenen nummers maar eens na. Tenslotte echter kan ons orgaan geen weten schappelijk, geen letterkundig, geen politiek en geen algemeen discussieblad zijn. Voor al deze op zichzelf zeer te waarderen begrippen bestaan bladen in overvloed. Een personeelsorgaan is van en voor het personeel: Gaat dus Uw gang, dames en heren, vult de kolommen, ze zijn er voor en blijft niet staan bij critische beschou wingen alleen. Doet de volgende stap en doet hetin kloeke taal, zoals schrijver van het bovenstaande het zo gaarne wil. Elk vogeltje zingt echter zoals het gebekt is. Over de opname van goede artikelen uit andere bladen valt te discussiëren, maar voor ons staat vast, dat er ook onder ons personeel krachten zijn, die minstens even gedegen artikelen kunnen schrijvenals zij maar willen. Over de uitkomst van een vergelijking tussen ons personeelsblad en andere, valt o.i. niet te discussiëren. Er zijn redenen en oorzakeni waar door verschil kan bestaan, ofschoon de moge lijkheid bestaat, dat hier ter plaatse weer andere dingen beter zijn, als er dan toch beslist sprake van moet zijn, dat er minstens 2 bladen beter zouden zijn dan het onze (op de 300 naar wij menen). REDACTIECOMMISSIE. „SAAMHORIGHEID" Met de schrijver van het stukje „Saamhorig heid" in het W.F.-Nieuws van 20 Mei 1949 ben ik het roerend eens. Wat de reden is van de tegenstemmers is mij niet erg duidelijk. Ik geloof wel, dat er veel misverstand zou zijn voorkomen als bij het voorstel een duidelijke toelichting was gevoegd. Men beseft blijkbaar niet, dat er gevallen zijn (misschien wel vele), dat de nabestaanden in het geheel geen uitkering krijgen. Bijv. iemand komt te overlijden door ziekte, is niet in het bezit van kinderen be neden 14 jaar of heeft geen kinderen, dan krijgt zijn weduwe niet eerder weduwerente voor zij de leeftijd van 60 jaar heeft bereikt. Indien het voorstel aangenomen was, waren zulke gevallen voorlopig geholpen. Anders is het, indien men komt te overlijden tengevolge van een ongeval, dan krijgt zo'n weduwe in ieder geval ongevallenrente en indien er kin deren zijn beneden 14 jaar ook wezenrente. Er wordt zo vaak geschermd met „Draagt elkanders lasten". Laten we als arbeiders tonen dat we elkanders lasten willen dragen en het kleine offer, dat van ons gevraagd wordt, blij moedig brengen, opdat onze makkers, die komen te vallen, mogen weten, dat hun nabestaanden niet onverzorgd achterblijven. Laten we trach ten, op dit punt elkander te vinden en over eventuele moeilijkheden heen stappen, opdat het voorstel toch uitgevoerd kan worden, des noods met een proeftijd. L. J. T. ONZE JONGENS IN INDIË. Nieuw adres: Jac. v. Teylingen, Mar. II 1 M.P. 1, Batavia. Korp. A» E. Teeuw, L.Nr. 260102112, 3 Sec. 6 Bat. G.R.P.J. 1 Pel. Veldpostkantoor Batavia. IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van: A. VAN DRUNEN, baas afd. Bikkers, die sedert 1919 bij de onderneming in dienst is geweest. (Over leden 15-5-1949). Zijn nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. DANKBETUIGINGEN. Ondergetekende dankt U voor het medeleven bij ziekte en overlijden van onze lieve Zoon Joop Bosman. Namens de Familie, J. G. BOSMAN. Ondergetekende zegt directie, bazen, voorlie den en werklieden dank voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van haar man. WED. C. VAN DRUNEN-Landheer. Hiermede betuigen ondergetekenden hun harte lijke dank voor het mooie cadeau en de prach tige bloemen, die zij op hun 12J^-jarig huwe lijksfeest van het Jubileumfonds afd. Timmer lieden mochten ontvangen. J. M. v. d. BERG, A. C. v. d. BERG-v. Beusden. Ondergetekende betuigt hiermede, mede namens zijn vrouw en kinderen, zijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de getoonde belangstelling en voor de cadeaux die hij ter gelegenheid van zijn jubileum mocht ontvangen. C. ROSMAN. Hiermede betuig ik, mede namens mijn vrouw en dochter, mijn hartelijke dank aan directie, chefs, bazen en collega's voor de, ondervonden belangstelling en voor de prachtige cadeaux mij aangeboden bij mijn 25-jarig jubileum. W. SCHRIEK.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 3