VERENIGING W.F. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de prachtige klok en het fraaie bloemstuk ons door adm. en teohn. personeel aangeboden ter gelegenheid van ons huwelijk. C. A. N. DE PATER, G. E. C. DE PATER-v. Etten. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan de leden van het Jubileumfonds afd. Electrici- teit voor het cadeau en het bloemstuk ont vangen ter gelegenheid van ons 25-jarig huwe lijksfeest. J. DE GUNST, L. DE GUNST-v. d. Munnik. Langs deze weg zeggen ondergetekenden harte lijk dank aan het Jubileumfonds „Onder Ons" afd. Electr. Werkplaats, voor de cadeaux, aan geboden ter gelegenheid van hun huwelijk. M. F. HARTEVELD. T. HARTEVELD-Warner. Verenigingsnieuws onder redactie van P. Bergh. T Koster en W. Speksnijder. Biljart: Secretaris: Th. A. Heymink, Tekenkamer. Club-uren: Vrijdags 19.3023 uur. Biljart-academie, Tidemanstraat Rotterdam-W. Bridge: Secretaris: A M. Visser. Kantoor Reparatie. Club uren: Maandags 19.3023 uur, Maison Westhuis, Warande. Schiedam. Duivensport: Secretaris: J. D. H. van As, Afd. Scheepmakers. Handbal: Secretaris: p.a. M. W. H. de Gorter. Techn. Inkoop. Harmonie: Secretaris: D. den Besten, Machinefabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 16—18 uur Koffiekamer. Kunstkring: Secretaris: C de Wit, Lichtdrukkerij. Club-uren: Vrijdags 20 22.30 uur, Sportgebouw. Ontwikkeling en Amusement: Secretaris: J. van den Broek. afd. Sociale Zaken. Schaken: Secretaris: W. Boone. Afd. Reparatie, Kantoor. Club-uren: Maandags 19.3022.30 uur. Koffiekamer Hoofdkantoor. Tafeltennis: Secretaris: J- van Rooy, Afd- Bedrijfsboekhouding. Club-uren- Dinsdag en Donderdag 2022.30 uur, Sportgebouw. Tennis: Secretaresse: Mej. T. Verburg, Afd. Boekhouding. Toneel: Secretaris: pa. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Rotterdam. Repetitie: Woensdag 2022.15. Kantoor Rotterdam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhouding. Zang: Secretaris: A. Ekelenburg. afd. Bouwbedrijf. Repetitie: Donderdag 2022 uur in ,,De Seinpost", Broersvest Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon, Technische Inkoop- Club-uren: Zaterdags 1213.30 uur in het Sport- fondsenbad Schiedam. Gedurende Pinksteren zal een gezelschap van onge veer 40 Engelse sportvrienden de gast van onze vereniging zijn. Het zijn allen leden, enkelen ver gezeld van hun vrouw, van de Rediffusion and Small Electric Motors Sports Club. De Rediffusion is een fabriek op het gebied van radio (voornamelijk radio distributie en televisie), terwijl de Small Electric Motors uitsluitend kleine motoren vervaardigt. Alle gasten worden gehuisvest bij leden van onze ver eniging. Zij arriveren op Zaterdagmorgen en vertrek ken Dinsdagavond, 7 Juni a.s., weer naar Engeland. Op 2e Pinksterdag zullen op onze terreinen op de werf te Schiedam sportwedstrijden worden gehou den en wij vertrouwen, dat vele leden van het per soneel van hun belangstelling blijk zullen geven. De toegang tot de terreinen is gratis. 6 JUNI 1949 2e PINKSTERDAG. Sportwedstrijden op onze terreinen tussen ploegen van Rediffusion/Small Electric Motors en W.F. 1G14 uur: Tennis en Tafeltennis. 14.30 uur: Voetbal. Opluistering door Harmonie W.F. Oplaten van duiven door afd. Duivensport. AFD. SCHAKEN Ditmaal even Uw belangstelling voor de prestaties van ons tweede tiental in de afgelopen wintercompe titie van de Rotterdamse Schaakbond. Gespeeld 7 wedstrijden, waarvan 3 gewonnen, 2 gelijk en 2 verloren, waarmede ons tiental de vierde plaats van de acht deelnemers bezette. De persoonlijke resul taten waren als volgt: van Tol 4% uit 6 Kazenbroot 4% 6 A. v. d. Berghe 4 7 G. Dirks 4 7 Vermeulen 3Vj 4 Mevr. Leemans 3 4 van Oyen 2V> 7 van Hemmen 2 4 Schilperoord 2 4 van Dijken 2 6 van Winden 1% 5 P. v. d. Berghe 1 2 van Leeuwen 0 1 De heren Kazenbroot en van Tol gefeliciteerd met hun mooie resultaat. Maandag 23-5-1949, hielden we zonder veel tam-tam onze derde jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat de vereniging een gezonde kern bezit en men vast van plan is om in de volgende wintercompetitie op de promotie aan te sturen. Na afdoening der interne aangelegenheden werd een zeer geanimeerde gongwedstrijd gehouden, waarbij ons junior-lid Johny Schilperoord triomfeerde over alle senioren. Moge hij in de toekomst ook bij gewone wedstrijden een der gelijke fraaie prestatie leveren. J. v. M. AFD. O. A. Voordrachtavond WILLEM VAN CAPPELLEN. Toen Willem van Cappellen ons in zijn eerste voor dracht Ouwe Japie voorstelde, zoals deze bevend en hulpeloos in de dodenkamer van het Tehuis de maat nam van de gestorven Betje, om de kist te maken, ja, toen was de ontroering in de zaal merk baar. De Heer van Capellen heeft O. en A. avonden ge bracht, die door de goed verantwoorde afwisseling tussen humor en ernst, fantasie en werkelijkheid de toehoorders hebben geboeid vanaf het eerste tot aan het laatste woord en spontaan applaus beloonde hem dan ook telkens. Het is niet doenlijk het program in zijn geheel te bespreken. Het was alles af en goed en al staat de ene episode ons na afloop helderder voor de geest dan de andere, toch blijven zulke avonden nog lang in onze gedachten en hierin valt een duidelijk verschil te constateren met het beluisteren per radio. Het persoonlijk contact met de kunstenaar speelt een grote rol in de nawerking van het gebodene. Als Pancras Duif zijn broer Hein vertelt over zijn overleden vrouw, dan ervaart men als 't ware zelf het leed in dit huisgezin en al is het dan zo, dat de kunstenaar, die deze brokken menselijkheid wist te scheppen onze hulde verdient, toch is onze waar dering voor die kunstenaar die het geschrevene voor draagt (wat een klein woord voor dit werk!.) en de personen tot leven en bezieling weet te brengen even groot. Schepper en vertolker kunnen niet zonder elkaar, zij vullen elkaar aan en staan ons luisteraars beide even na. En Willem van Capellen kent de personen, die hij ons voorstelt, hij kent ze van a tot z en weet hen houding en ziel te geven.... zoals de schrijver het bedoelde. Aan het eind van de avond sprak de Heer C. Keijzer, voorzitter van het Hoofdbestuur, een kort slotwoord en dankte de Heer van Cappellen voor het gebodene. Hiermede is het seizoen 1948'49 achter de rug en het bestuur van O. en A. hoopt op een actieve propaganda van de leden zelf, om straks met veel meer leden het nieuwe seizoen te beginnen. EXCURSIE HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ. Door de enorme belangstelling (voor de fabriek of voor het product?) welke voor bovenstaande excursie bestaat, zijn wij genoodzaakt voor elke aanvrager toch maar één kaart beschikbaar te stellen. De H.B. had deze grote deelname n-1. niet verwacht en kan ons slechts een excursie op 3 avonden toestaan. Elke deelnemer ontvangt een kaart waarop vermeld staat datum, uur en plaats van samenkomst. STUDIO-BEZOEK EN AUTOTOCHT 14 JULI 1949. Denkt U er aan, dat zich al 200 deelnemers hebben opgegeven voor de tocht naar het Gooi en Radio- Studio. Er kunnen er nog 50 bij, maarSpoedig opgeven a.u.b. AFD. TONEEL. Op 2 April 1949 heeft de afd. Toneel met succes opgevoerd het blijspel ,,Het begon in 'n gracht". Enkele krachten waren door ziekte verhinderd om hun rollen te vervullen, zodat deze op het laatste ogenblik omgezet moesten worden met aanvulling van een kracht buiten de vereniging. Met dit al is het stuk toch vlot van stapel gelopen en heeft men zich die avond kostelijk geamuseerd. Een geanimeerd bal onder leiding van S. Broekhuizen met ,.The Jolly Makers" hield er terdege de stemming in. Na afloop werd men naar huis gebracht met de bekende touringcars. Voor de Personeelsvereniging Werf de Merwede heb ben wij een gedeelte van een avond verzorgd, op welke zang muziek en toneel gegeven werd. In het Thalia Theater te Sliedrecht voerden wij met succes op de klucht Hoera, 't is een jongen". Men heeft zich ook daar kostelijk geamuseerd om dit spel met de verwarrende incidenten. Voor Zang en Muziek van de Personeelsvereniging Werf de Merwede werd geopend door de voorzitter dezer vereniging. Voor de afd. Toneel W.F. werd geopend door de ere voorzitter de heer Ir. J. H. Wilton. Na afloop kregen de dames bloemen en de heren een rokertje. De afd. Toneel kan nog uitgebreid worden met enige herenleden. Inlichtingen kan men bekomen bij de secretaris N. Brouwer. Spanjaardstraat 62c, Rotter dam en op de repetitieavonden, iedere Woensdag, 8 uur, in het Schaftlokaal werf Rotterdam. N. BROUWER, Secr. AFD. TAFELTENNIS. Het is alweer lang geleden, dat de afd. Tafeltennis in het W.F.-Nieuws een teken van leven gaf. Als echter het gezegde van ,,Geen bericht, goed bericht" op iets van toepassing is, dan zeker op onze afde ling. Ons eerste team is nl. als nummer één in de 4de klasse van de N.T.T.B. afd. Rotterdam geëindigd en is hierdoor gepromoveerd naar de 3e klasse. Het tweede team bezette in haar afdeling de derde plaats, zodat wij wat betreft ons eerste competitiejaar heel tevreden kunnen zijn. Naast onze competitiewedstrijden hadden wij regel matig contact met andere verenigingen, waarmee wij vele ontmoetingen hadden, om niet alleen de mensen, die in competitieverband speelden, te oefenen, maar ook om de anderen die wedstrijdroutine te bezorgen, welke nodig is voor hun uitkomen in het volgende Tafel tennisseizoen. Gedreven door en tot versteviging van de band tussen onze leden, zijn wij op een Zaterdagmiddag per auto bus naar Den Briel getogen om daar tegen de ge zamenlijke Brielse tafeltennisverenigingen te strijden. Daar werd in de grote veilinghal op vijf tafels onder het toeziend oog van de eilandpers en wat publiek (leve de Brielse aanplakbiljetten) een grote over winning behaald, welk feit wij daarna gevierd hebben in een café, waar in minder dan geen tijd het biljart bezet (elke tafeltennisser moet immers in actie komen, wanneer hij een groen vlak en witte ballen ziet!) en de stoelen aan de kant waren voor een dansje. Het kon niet anders, of zo'n festijn moest geprolon geerd worden en daarom Hemelvaartsdag 6.45 uur op het Rubensplein. Op naar Den Helder!! Over het weer behoef ik niets te zeggen, deze regen dag zal in het weerboek der hemelvaartsdagen een zwarte bladzijde innemen. Maar de stemming was omgekeerd evenredig met het weer. Al kletterde de regen nog zo hard, wij zongen harder. Om 1 uur werd er in Den Helder gespeeld tegen I.V.A., eerst met 4 teams, waarna de beide eerste teams elkaar bekampten onder de medelevende en critische blikken van de overige teams. Het was in één woord: AF. Ook de uitslag wilde de eensgezinde stemming niet verbreken en het werd dus 2323, waarmede wij een mooie lauwertak rijker geworden waren. Hulde aan de organiserende vereniging voor deze dag! Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 10 ]uni 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 4