r Onze nieuwe Directieleden. m 12e Jaargang 8 Juli 1949 No 12 ORGAAN VAN EN VOOR HET PERSONEEL VAN WILTON-FIJENOORD, SCHIEDAM Redactie-commissie. L. Giphart, C. Keyzer, J. Koppe, J. W. Weber. Redactie-adres. Afd. Sociale Zaken Zoals in ons vorig nummer reeds werd mede gedeeld, heeft de Algemene Vergadering van Aandeelhouders der Vennootschap op 17 Juni j.l. met ingang van 1 Juli 1949 tot directeur benoemd de heren C. J. A. VAN DAALEN Ir. J. E. WOLTJER. De heer van Daalen, die op 11 April 1895 te Rotterdam geboren werd, trad op 14-jarige leeftijd als leerling op de tekenkamer in dienst van de onderneming en vierde op 2 April j.l. zijn 40-jarig jubileum. Ter gelegenheid van dit feit werd in het Wilton-Fijenoord Nieuws No. 9 van 20 Mei j.l. een korte beschrijving van zijn loopbaan gegeven en wij menen er goed aan te doen bij de introductie van genoemde heer als directeur der onderneming deze woor den in extenso te herhalen. „Het mag wel een groot voorrecht heten als men op zon betrekkelijk jeugdige leeftijd zijn 40-jarig jubileum bij „Wilton", na de fusie „Wilton-Fijenoord", mag herdenken, dit waren ongeveer de woorden, welke de heer W. Wil ton bezigde in de aanhef van een artikel in „Schip en Werf" gewijd aan het jubileum van de heer C. van Daalen. Inderdaad, en dit voorrecht wint nog aanzien lijk aan belang als we de carrière van de jubilaris vanaf zijn indiensttreding bij onze onderneming volgen. Indien men als 14-jarige jongeman als leerling zijn intrede doet op de tekenkamer en door werklust en ijver, gepaard aan een ontembaar streven om vooruit te ko men, dit streven bekroond ziet met waardering allerwegen, en niet in het minst van de zijde zijner superieuren, dan kan men de heer van Daalen de welverdiende hulde daarvoor en de gevolgde erkenning zijner uitzonderlijke capaci teiten niet misgunnen en nog minder onthouden. Het is daarom geenszins te verwonderen, dat de heer van Daalen voor zijn opvallende pres taties en gedegen technische kennis van zaken, zowel op het gebied van scheepsbouw als werktuigbouw, reeds tal van jaren geleden de belangrijke functie werd toevertrouwd, welke hij thans nog met zoveel animo en succes be kleedt. Dat de heer van Daalen ook buiten de werf hoog aanzien geniet moge wel zeer duidelijk blijken uit de overstelpende blijken van belang stelling, welke hij op de gedenkwaardige dag van 20 April zowel uit het binnen- als buiten land heeft mogen ontvangen. Moge het hem gegeven zijn nog tal van jaren en in goede ge zondheid zijn krachten aan onze onderneming te wijden." Wij twijfelen er niet aan, dat de heer van Daalen ook in de hoogste functie bij de onder neming „the right man on the right place" zal blijken te zijn. De heer Woltjer werd op 11 December 1907 te Amsterdam geboren en verwierf in November 1934 het diploma van Scheepsbouwkundig In genieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. Na zijn studie aldaar assisteerde hij Prof. Burgers aan genoemde Hogeschool, waarbij hij speciaal belast was met het onderzoek van de ventilatieproblemen in de Rotterdamse tunnel. Op 1 Mei 1936 trad hij als adjunct-inspecteur bij de N.A.S.M.Holland-Amerika Lijn te Rotterdam in dienst. In April 1941 zag hij met enige anderen kans via de Noordzee naar Engeland over te steken, waarvoor hem later het Bronzen Kruis werd verleend. Na zijn aankomst in Engeland werd hij be noemd tot Officier M.S.D. He KI. S.D. K.M.R. voor uitzending naar Indië, alwaar hij van De cember 1941 tot Maart 1942 op een Marine etablissement, voornamelijk aan de reparatie van Kruisers en Jagers heeft gewerkt. In Australië, waarheen de heer Woltjer in Maart 1942 werd geevacueerd, werd hij op de Cockatoo-Yard, Sydney, belast met de repa ratie van de „Tromp". Eind Mei 1942 vertrok de heer W. naar New- York en werd daar als technisch adviseur toe gevoegd aan oud-minister Steenbergen, Hoofd van de Ned. Ec. Missie. In deze functie heeft hij o.m. als lid deelgenomen aan de vergade ringen van de Commissie van Advies inzake het Herstel van de Nederlandse Scheepvaart en de Nederlandse Scheepsbouw, in het 2e half jaar 1943 te Londen gehouden. Mede op grond van de rapporten van deze Commissie werden in December 1944 10 C3 schepen besteld te Chester. Tot zijn terugkeer naar de H.A.L., eind December 1945, was de heer Woltjer be last met de leiding van en de controle op de bouw van deze 10 schepen, bestemd voor 4 Nederlandse rederijen. Van 15 Januari 1946 tot 1 December 1947 be kleedde hij de functie van chef Technische Dienst der H.A.L. en sinds 1 December 1947 is de heer W. chef Scheepsbouw op onze werf. Het is een voortreffelijke staat van dienst, welke de heer Woltjer heeft en zijn benoeming tot directeur van onze onderneming op betrek kelijk jeugdige leeftijd geeft hem, menselijker wijs gesproken, de gelegenheid nog vele jaren zijn beste krachten te geven. Moge ook hij behoren tot de stuwende krach ten. die het bedrijf tot verdere bloei brengen, in het belang van allen, die daarbij betrokken zijn. Voor beide heren is een schone taak wegge legd. Deze taak vereist de inzet van de volle dige mens en kan slechts vervuld worden, in dien zij zich gesteund voelen door alle goed willende medewerkers in het bedrijf. Moge hun de kracht gegeven worden om deze taak op de juiste wijze te volbrengen. DE REDACTIE. Het Wilton-Fijenoord Nieuws zal in verband met de vacanties in Juli en Augustus slechts éénmaal verschijnen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 1