JUBILEA 25 jaar afwerpen, zowel wat betreft het culturele leven, als de vriendschap, saamhorigheid en gemeenschapszin in het belang van onszelf en in het bijzonder van de gemeenschap. Onze voorzitter zei in zijn slotwoord: Ondanks alle enerverende gebeurtenissen en gesloten pacten staan wij, zangers en muzikanten van Neder land, hier en wij zullen hopen, dat eens uit onze duizenden kelen en instrumenen het lied van de eeuwige vrede zal schallen. F. W. F. AFD. ZWEMMEN. ..Iedere Nederlander Zwemmer" is het devies van de K.N.Z.B. Om dit dloel te bereiken kunnen de niet- zwemmers niet genoeg aangespoord worden om het zwemmen te gaan leren. Zoals U weet, geeft de K.N.Z.B. diploma's af aan hen, die aan de hiervoor gestelde zwemproeven hebben voldaan. Wij zijn voor nemens om in het najaar (September of October) we derom onze leden bij voldoende deelname in de gelegenheid te stellen om examen te doen voor de K.N.Z.B.-diploma's 1, 2, 3 of 4. De examens worden afgenomen door bevoegde K.N.Z.B.-officials. Aan deze examens kunnen alle leden van W.F. afd. Zwemmen meedoen in de leeftijd van -380 jaar en ouder. Tc oud is men hiervoor dus nooit. Diploma 1 en 2 zijn speciaal voor hen, die pas geleerd hebben te zwem men (dus ook ouderen). De hiervoor gestelde eisen zijn zeer laag. Vraagt thans reeds aan een der in structeurs, de heren Bloem en Garttaat, of U vol doende gevorderd bent om deze diploma's te kunnen behalen. Voor de diploma's 3 en 4 kunnen alleen meergevorderen examen doen, dus in 't algemeen zij die op onze trainings-avonden hiervoor komen oefenen onder leiding van de heer Bloem. In de eerstvol gende nummers zullen wij de eisen bekendmaken, die voor elk diploma gesteld1 zijn. Hier zijn de eisen voor diploma 3: Diploma 3. (alleen voor personen van 1118 jaar). I. Snelzwemmen. a. Te water gaan van de bassinrand (waar mogelijk van een startplaats) met startsprong, gevolgd door 25 m. schoolslag in de maximumtijd van 35 sec. voor meisjes, en 30 sec. voor jongens. b. In het water van de bassinrand af starten, gevolgd door 25 meter samengestelde rugslag of rugcrawl in de maximumtijd van 35 sec. voor meisjes en 30 sec. voor jongens. c. Te water gaan van de bassinrand met startsprong gevolgd door 25 meter borstcrawl in de maximum tijd van 30 sec. voor meisjes en 25 sec. voor jongens. d. Het nemen van een vast keerpunt, zoals dit bij wedstrijden voor d« schoolslag is voorgeschreven. II. Afstandzwemmen. Te water gaan van de bassinrand met startsprong, gevolgd door 200 meter zwemmen, zonder onder breking met zwemslag(en) naar keuze. III. Zwemmend-redden. a. Te water gaan van de bassinrand met hurkval, vervolgens duiken en twee bordjes, die op een onderlinge afstand van ca. 5 meter, ca. 2.5 meter onder de oppervlakte van het water liggen, op halen. b. Te water gaan van de bassinrand met hurksprong en vervolgens een in zwemcostuum geklede mede- candidaat(e) van ongeveer gelijke lichaamsbouw 10 meter in kopgreep vervoeren. IV. Schoonspringen. Het uitvoeren van de rechtstandige sprong voor waarts (gestrekt, gehoekt of gehurkt) en de klas sieke zweefsprong; beide sprongen uit stand of met loop (naar keuze van de candidaat) van de 1-meter-plank. V. Waterpolo. a. 10 meter zwemmen met de bal met dubbele over- armslag. b. Het werpen van de bal door een op een afstand van 5 meter geplaatst niet verdedigd doel. Bereidt U thans reeds voor op deze examens en komt daarom trouw oefenen. Cluburen afd. Zwemmen. Zaterdag 121.30 uur in Sportfondsenbad, Schiedam. Vrijdag 89 uur in Gem. Zwembad, Westfranken- landsedijk, Schiedam. Woensdag 89 uur (alleen voor training) in Gem. Zwembad, Schiedam. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 30 Juli 1949 H. Bleeker Voorm.-fitter P. Harreman Ger. smid C. W. Bouwmeester Voorm. Elec.-monteur L. Hoogendoorn Koker P. C. v. d. Jagt, Bedrijfsschool P. A. de Kievith, Verv. -schild. J. B. Kloeg Mag. knecht P. Koolmees IJzerwerker L. Verkerk, F. Vermeulen Calculator H. J. v. Vliet, Stellingmaker Voorm. Loodg.-fitter Mach. fabriek

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 4