a gewijzigd, maar wij hopen, dat ditzelfde gebouwtje ook in zijn nieuwe creatie een bolwerk zal zijn, waar de band tussen het personeel onderling wordt verstevigd en verhoudingen zullen groeien, welke op zich zelf reeds een bescherming van de onder neming en allen, die daarbij betrokken zijn, waarborgen. Uw zienswijze over de positie van de Perso neelsvereniging in het bedrijf en ten opzichte van het gezin is ook de onze. Nooit zullen wij uit het oog mogen verliezen, dat het gezin in onze samenleving de basis van een gezond en krachtig volk moet blijven. Wij zijn hier bijeengekomen om ons eigen home in gebruik te nemen. Dit in gebruik nemen legt ons verplichtingen op, welke wij gaarne zullen nakomen. Als eerste ver plichting voelen wij, dat wij deze mooie ge legenheid zo intensief mogelijk moeten ge bruiken en daarom willen wij ons gebouw gaarne aan de onderneming ter beschikking stellen op tijden, dat U, geachte Directie, het gewenst vindt. Voor het houden van lezingen voor kleine groepen technici of anderen, voor vergaderingen van de fa- briekskern enz. lijkt het mij bij uitstek geschikt. Mag ik thans besluiten met woorden van dank en waardering jegens de heer Uyter- linden, die het ontwerp voor dit home heeft gemaakt en daarin zo prachtig is geslaagd, aan de heer De Weger, die als architect hem daarbij terzijde gestaan heeft en last but not least aan al degenen, die dit werk hebben uitgevoerd en hun best hebben ge daan om ons tehuis zo gezellig mogelijk te maken. Namens de Vereniging aanvaard ik gaarne dit gebouw en spreek daarbij de hoop uit, dat alle leden doordrongen zullen zijn van hun plicht om hier een sfeer te scheppen, die zal bijdragen tot het welzijn van de onderneming en onze Vereniging. AFD. BILJART. Vrijdag 2 September heeft onze voorzitter, de heer Bosdijk, met een kort maar harte lijk woord ons nieuwe clublokaal geopend. De heer Bosdijk dankte het hoofdbestuur voor de spontane medewerking tot het ver krijgen van 2 nieuwe biljarts en uitte de wens, dat onze leden dit naar waarde zul len weten te schatten. De heer v. d. Pol was zo vriendelijk om op onze eerste avond een demonstratie te geven tegen 2 van onze spelers. Wat de heer v. d. Pol met de ivoren ballen doet is phaenomenaal, een serie van 100 tot 200 gaat net zo vlot alsof het niets is. Hij had dan ook een warm applaus in ontvangst te nemen. De wegblijvers hebben wat moois gemist, want vrienden, daar kunnen wij nog veel van leren. Ik hoop, dat wij nog vele prettige wedstrijden in ons nieuwe gezellige clublokaal mogen spelen. C. DE GRAAF. AFDELING DUIVENSPORT. Diegenen, die zich hebben opgegeven om mee te gaan naar Antwerpen, moeten een briefje indienen met naam, adres, geboortedatum en geboorteplaats. Dit geldt ook voor buitenstaanders, die deze reis zullen meemaken. Ereprijzen van de oude duiven werden verdiend door de volgende heren: le prijs: van Haeren met 16 prijzen. 2e prijs: Muilwijk met 11 prijzen. 3e prijs: Terlouw met 10 prijzen. 4e prijs: Mol met 9 prijzen. 5e prijs: van As met 8 prijzen. D. VAN AS. Secr. UITSTEKEND GESLAAGD HANDBAL- TOURNOOI. Zaterdag 3 en Zondag 4 September hield de afd. Handbal haar Jubileumtournooi. Begunstigd door uitstekend weer is op beide dagen lustig en sportief handbalspel ver toond. Door de volle medewerking van de bezoe kende verenigingen en scheidsrechters is alles precies op tijd afgewerkt. Na afloop ontvingen de gelukkige aanvoer sters en aanvoerders uit handen van de voorzitter, de heer de Gorter, de prijzen, die zij voor hun vereniging hadden gewon nen. Ook de scheidsrechters werden niet vergeten. Zij ontvingen een aandenken voor hun medewerking aan dit tournooi. De uitslagen van Zaterdag 3 September: alleen dames: 1. D.O.S.W.F. 11 D.O.S. wint met straf- worpen. 2. S.R.O.K.K. 0—4. 3. W.F.S.R. 4—2. 4. D.O.S.—O.K.K. 3—3 D.O.S. wint met strafworpen. le prijs D.O.S.; 2e prijs O.K.K.; 3e prijs W.F. Uitslagen Zondag 4 September: 1. Dames W.F.A.D.O. 17. 2. Heren W.F.—R'dam 2—4. 3. Dames SnelwiekMeeuwen 01. 4. Heren SnelwiekMeeuwen 14. 5. Dames W.F.Snelwiek 70. 6. Heren W.F.Snelwiek 42. 7. Dames A.D.O.Meeuwen 70. 8. Heren R'damMeeuwen 23. le Prijs Dames: A.D.O.; 2e prijs Dames: Meeuwen; 3e prijs Dames: W.F. le Prijs Heren: Meeuwen; 2e prijs Heren: R'dam; 3e prijs Heren: W.F. L. J. V. JUBILERENDE HANDBALLERS(-STERS). Ter gelegenheid van het le lustrum houdt de afd. Handbal op 3, 4 en 10 September a-s. een invitatie- tournooi. Op 11 September wordt er een tocht gemaakt naar Arnhem en omgeving. Daar zal een ontmoeting plaats vinden met een dames- en herenelftal van de Arnhemse Vereniging „U.D.I.". Het bestuur wenst de deelnemers (-sters) aan deze tocht een prettige dag, mooi weer en veel succes. Het programma voor Zaterdag, 10 September: Heren: 1. 2,30—3,10 uur: S.R.—W.F. 2 2. 3.15—3,55 uur: O.K.K.—D.O.S. 3. 4,004,40 uur: Verliezer 1Verliezer 2. 4. 4,455,25 uur: Winnaar 1Winnaar 2. Prijsuitreiking 5,30 uur. Het bestuur heeft zowel voor 3, 4 als 10 September 3 prijzen beschikbaar gesteld. L. J. VAREWIJCK, Secr., Vlaard.dijk 255, Schiedam. AFDELING O. EN A. Bij het verschijnen van dit W.F.-Nieuws is de jaar lijkse ledenvergadering juist gehouden en wij zullen in het volgende nummer hierop nader terugkomen. Op Donderdag 15 en 22 September a.s. wordt het nieuwe seizoen geopend met een filmavond in het Gebouw van de R.K. Volksbond, Lange Haven 71, te Schiedam, aanvang 8 uur. Programma: ,,De kleermaker van de Koning", gekleurde tekenfilm. ..Mysterie van het Oosten", kulturele film. „Deanna Durbin zingt", muziekfilm. Hoofdfilm ,,Het ijzeren masker" (Man in the Iron Mask) naar de roman van Alexander Dumas. Voor het afhalen der kaarten zie nadere aankondiging op de werf. AFDELING SCHAKEN. Het is 25 Augustus als deze regelen geschreven worden en vele schakers hebben hun schaakbord nog vacantie gegeven, hoewel de rasschakers er zeker voor gezorgd zullen hebben, dat zij ook in hun vacantieverblijf minstens een zakschaakspel bij zich hadden. Dat er op de speelavond van Maandag, 22 Augustus, slechts 10 man present waren is op zichzelf nog geen teleur stelling, want we vertrouwen dat in September de ,,run" naar ons nieuwe Clubgebouw zal toenemen en oud en nieuwe leden deze gezellige zaal (waarvoor wij de Directie dankbaar zijn) zullen vullen. Aan onze uitdaging, vervat in het vorige W.F.-Nieuws, hebben tot op heden 7 personen gevolg gegeven. Verscheidenen zullen toch zeker volgen. Bijna zou ik ook nu een lofzang op het edele schaakspel willen aanheffen, maar dat doe ik lekker niet, want als ieder wist, welk een fijne sport het schaken is. zou ons verenigingsgebouw al spoedig tc klein blijken. Nu zijn er nog enige plaat sen beschikbaar voor jonge en oudere schakers, doch maak er niet te veel praat over. Zorg eerst zelf aan wezig te zijn en breng daarna nog een goede vriend mee en ik ben ervan overtuigd, dat ge voortaan altijd de Maandagavond vrij zult houden voor de Afdeling Schaken. J. v. M. P.S. Op 12 September wordt de wedstrijd gespeeld tegen de niet-leden bij W.F., terwijl onze huishoudelijke wintercompetitie aanvangt op 19 September. Dus wie nog mee wil doen kome spoedig. AFDELING ZWEMMEN. Diploma-Zwemmen. De definitieve datum, waarop het examen voor dc K.N.Z.B.-diploma's zal worden gehouden, zal binnen kort worden vastgesteld. Het is mogelijk dat deze datum wordt verschoven tot begin October. Er is ge durende de zomer maar slecht geoefend voor het diploma 3- (Was het water soms te koud, jongelui?). Vanaf 5 September beginnen we echter weer te oefenen in het Sportfondsenbad op elke Maandagavond, zodat er dan nog gelegenheid is om alle oefeningen grondig te repeteren. Maakt van deze gelegenheid gebruik, jongelui, en verzuimt fleen enkel Maandagclubuur. In tussen gelieve men steeds de volgende nummers van het W.F.-Nieuws en het publicatiebord in het Sport fondsenbad te raadplegen voor nadere mededelingen. DE WATERPOLO-COMPETITIE. De Zomercompetitie Waterpolo is achter de rug en het is thans de tijd om hierop terug te komen met een algemeen overzicht over de verrichtingen van onze spelers. Zoals te verwachten was, zijn we op de laatste plaats van de ranglijst geëindigd. Toch kunnen we met genoegen vaststellen dat ons zevental vooral in de laatste wedstrijden in het veld' niet de mindere van de tegenpartij was. Dat betekent dus dat ons spelpeil vooruitgaat en daarom moeten we ons niet laten ont moedigen door het magere resultaat van de afgelopen competitie. Verschillende van onze spelers hebben ge toond dat zij van het goede hout gesneden zijn om een goede polospeler te worden. Over 't algemeen missen we echter bij onze spelers nog teveel aan tactiek en techniek in het polospel (b.v. de balvaardigheid) om het tot een overwinning te brengen. Daarom trainen en nog eens trainen. Het is jammer dat sommige spelers de training wel geloven en die we alleen bij wedstrij den zien. Dit is toch niet de juiste manier, jongelui. Thans zal de mogelijkheid worden bekeken om mee te doen met de a.s. Wintercompetitie. Onze deelname zal echter geheel afhangen van voldoende gegadigden. Hier op komen we zo spoedig mogelijk terug. Intussen een verzoek tot al onze crawlzwemmers: Komt trouw elke Zaterdag van 1.301.50 uur trainen voor waterpolo. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 23 Sept. 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 4