v-v-v OFFICIËLE MEDEDELINGEN SOCIALE RUBRIEK Werf, kantoor en werkplaats INHOUDING fl. 0.20 De kwestie van het inhouden van 20 ct. per week op het loon of salaris bij overlijden van één onzer collega's heeft vele gemoede ren in beroering gebracht en diverse bespre kingen in onze Commissies tengevolge ge had. Het resultaat is geweest, dat wij tot de conclusie zijn gekomen, dat waar geholpen kan worden dit ook moet gebeuren, doch hen, die menen, zich te moeten onthouden van het geven van een bijdrage, daarin vrij te laten. Wij zullen daarom heden over gaan tot het houden van een stemming, waarbij zij, die hun stembiljet niet inleveren of dit blanco indienen, gerekend zullen worden tot degenen, die deze regeling voorstaan. Zij, die dus niet aan deze rege ling wensen deel te nemen, moeten daar van via hun stembiljet blijk geven. Ter beantwoording van diverse vragen, wel ke zijn gesteld, in verband met inhouding door de Gemeentelijke Dienst v. Sociale Zaken, diene, dat vaststaat, dat een bedrag van 300,— volledig vrij is, althans wanneer in het achtergelaten gezin geen gelden aan wezig zijn. Inkomsten van kerkelijke of par ticuliere zijde, in geld of natura, alsmede onverplichte onderhoudsbijdragen en al of niet verplichte uitkeringen van werkgevers zijde en van organisaties kunnen in totaal tot een maximum van 4,per week bui ten beschouwing worden gelaten. Hieruit blijkt dus, dat het totaalbedrag in ieder geval in kleine termijnen aan de na gelaten betrekkingen ten goede kan komen. Daarnaast is het natuurlijk mogelijk, ver strekkingen in natura te doen. Ieder, die bij de onderneming werkzaam is en de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt, Kan aan deze regeling meedoen. Dit wil dus zeggen, dat zowel arbeiders, bazen, beamb- ten als directeuren deelnemer kunnen wor den. Zij moeten echter in actieve dienst zijn. Als uitvoerend orgaan zal het bestuur van het Willy Wilton-Fonds optreden. In dubi- euse gevallen zal dit bestuur de mening vragen van het dagelijks bestuur van de fabriekskem, het dagelijks bestuur van de bazenvereniging en het dagelijks bestuur van de contactcommissie ambtenaren. Tenslotte zij er nog eens op gewezen, dat alleen zij, die zich vrijwillig aanmelden of hun stembiljet niet inleveren of dit blanco indienen, geacht zullen worden tot deze regeling te zijn toegetreden. Inlevering biljetten tot cn met 5 October a s. Bestuur Fabriekskern. Bestuur Contactcommissie Ambtenaren. Bestuur Bazenvereniging. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen: 18.53 reductie melkverkoop Koffiekamer Hoofdkantoor. In de maand Augustus 1949 werd aan 58 leden van ons personeel in totaal f 1121,13 uitgekeerd. ONZE JONGENS IN INDIË. Van Sold. Ie KI. L. v. HAALEN, Legernr. 250810025, 11e Veld Comp Genietroepen, Veldpostkantoor SOLO, ontvingen wij het volgende schrijven: „Na geregeld het personeelsblad van U ontvangen te hebben moet ik U daar nogmaals hartelijk voor bedanken. Het was voor mij altijd weer een prettige gewaarwording als de facteur mij het W .F.-blad bracht. Maar nu is de tijd gekomen, dat ik op terugreis ga naar Holland en die vertrektijd is op 12 October vastgesteld en wel met het s.s. „Waterman" en als alles dan een goed verloop mag hebben hoop ik begin November mijn oude collega's weer te mogen ontmoeten. Het zal wel een beetje vreemd zijn na ruim 3^ jaar weer in de gemeenschap te worden opgenomen. Maar dan is het ook weer alle zeilen bijzetten en dan zee in. Nu geachte collega's, ik ga eindigen met de hartelijke groeten en tot spoedig weerziens in Holland". Door spuwen kimt gij besmettingsgevaar voor anderen veroorzaken. En dat niet al leen, maar het is erg vies voor anderen. In de wereld van nu malen wij zo weinig om die „anderen". U kent het gezegde wel: „Eerst ik en dan nog eens ik en dan 3 dagen mist en dan die andere pas". En toch, bij alles wat we willen verbeteren zullen we dat eigen „ikje" ver naar de achtergrond moeten schuiven. Altijd trachten in de an der z'n huid te kruipen. Dan leer je elkaar verstaan en begrijpen, dan weet ik zeker, dat je niet meer zo in het wilde weg spuwt. Denk U vooral om veiligheid, maar ook om hygiëne in het bedrijf. Lap dit niet aan Uw laars, maar laat Uw laarzen lappen. Er zullen er onder U zijn, die zeggen: „O, daar heb je hem weer. Die weet zeker nog niet, dat we elke week een tekort hebben op het veel besproken huis houdboekje". Ja, dat weten we maar al te goed, maar laat wat dit betreft, de vader of zoon in het gezin voorgaan om ongevallen te voorkomen. Voor nieuwe veiligheidsschoenen kent U onze voorwaarden toch? In één woord ge zegd: een „moordschoen", tegen zeer lage prijs. En U kunt kiezen hoge, lage werk schoenen, wat wilt U nog meer. Spreek met de afd. Soc. Zaken en het komt in orde. Door Spuwen kunr 4# besmetting gévöAr voor anderen veroor zaken.. VERSLAG VAN DE HULDIGING VAN ONZE COLLEGA H. TEEUW. Vrijdagmorgen, 2 September, stond de afd. Plaatwer kerij onder hoogspanning en dat was niet te verwon deren, want onze Hein zou klokslag 12 uur worden gehuldigd vanwege zijn 50-jarig dienstverband. De eigenlijke datum was 4 September, doch dat viel op Zondag en daar Hein op Zaterdagmorgen op kantoor zou worden gehuldigd werd besloten, dat wij onze oude kameraad Vrijdagmiddag in de bloemetjes zouden zetten. En om maar ineens met de deur in huis te vallen, we geloven wel, dat het voor ouwe Hein" (zo plegen we hem te noemen) een onvergetelijke dag is geworden. Halftwaalf werd Hein, die zich van niets bewust was en natuurlijk full speed aan het werk, door baas de Lange, die er intussen ook al 51 jaar op heeft zitten, op zijn schouder getikt en verzocht zich wat op te poetsen. Even later verdween Hein onder geleide van de baas uit de werkplaats. Wat er toen gebeurde is zo maar niet even te be schrijven. De feest-commissie kwam in actie met de nodige versterking. Er werd geruimd en geveegd, bloemen aangesjouwd en geschikt, een soort erepoort werd in elkaar getimmera, de armstoel van de baas zeilde uit de bazenkast naar beneden, het leek of ieder bezield was met de ijver, die alleen Hein Teeuw zelf eigen is. Klokke 12 uur was de ouwe hoek, waar steeds maar luchtkoppen naar alle rich tingen je staan aan te gapen, omgetoverd in een soort Polyantha in miniatuur. Ook was er een pracht collectie voorwerpen, die in het Rijksmuseum geen slechte indruk zou maken, waaronder een roerpen van de boot, waarmee indertijd Columbus Amerika ontdekte en waaraan Hein schone herinneringen had. Onder de aanwezigen merkten wij ook vooraanstaande personen uit het bedrijf op en bazen uit diverse afdelingen- Waarschijnlijk van de spanning kon niemand eten, althans niemand maakte zijn broodzak open. Eindelijk werd de spanning verbroken door een luid hoera" en „lang zal hij leven". Hein werd naar zijn zetel gebracht, maar kon niet nalaten even een paar opmer kingen te maken aangaande de stukken historie, die waren uitgestald. Als eerste spreker richtte baas de Lange het woord tot de jubilaris. Hij schetste Hein als een man, bezield met zulk een ijver, dat wanneer hij meer van die mensen had, er in de plaatwerkerij maar weinig werk zou zijn. Vervolgens werd de jubilaris nog door enkelen van zijn collega's toegesproken, waarbij prachtige cadeaux hem werden geschonken. Ook werd hem een miniatuur roerpen omgehangen als symbool van het object, waaraan hij vele jaren zijn krachten heeft gegeven en daar er toch ook bij een huldiging wat humor past, viel hem nog een onderscheiding ten deel in de vorm van de Orde van de Nederlandsn Kater met Kluif als symbool van zijn lenigheid en tempo ondanks zijn hoge leeftijd. Er volgde wat camera- geklik en onder de schone tonen van het passende lied ..Ouwe taaie Jippy Jippy «Jee" ging Hein op de schouders en behoorde deze niet alledaagse ge beurtenis ook tot het verleden. Hein, wij allen hopen-, dat die kat nog eens zal veranderd worden in de Leeuw, want die eer komt ,°u toe. COLLEGA'S AFD. PLAATWERKERIJ. Aangezien er nog enkele stukjes van gelijke strekking werden ingezonden, meende de Redactie, dat zij kon volstaan met het plaatsen van bovenstaand stukje. Proficiat, Heinl DE REDACTIE. VAN IJZEREN TOT GOUDEN HEIN. Hallo, Hallo, Attentie vraag ik de W.F.-schaar. Van directeur tot bikker, typiste of kotteraar. Ik zal in 't kort beschrijven een Wilton-Fijenoord rank En bent U klaar, met lezen, bij voorbaat reeds mijn dank. Hebt U weieens, mijn lezer, gehoord van IJzeren Hein. Ik durf het U haast zweren, dat dat onze Hein moet zijn. Ik wil niet overdrijven, maar ik heb het vast niet mis. U trekt straks de conclusie, die vent is het gewis. Als vijftienjarig jochie, dus vakman in de dop Trad hij in dienst bij Wilton waar nu staat de St. Job. Reeds in die prille jaren viel het de heren op: Dat joch brengt geld in 't laadje, die bezorgt ons vast geen strop. De tijden draaiden verder. Hein zwoegde dag en nacht Aan roeren en fornuizen, of wat het werk ook bracht. Na vijf en twintig jaren, dus een zilvren jubilé Bracht Hein het ook nog verder en nam de veertig mee. Maar wat mij steeds bevreemdde, het blijft een raar geval, Bij het klimmen van de jaren, klom ook zijn toerental. Zijn werklust en zijn ijver namen steeds groter vlucht. Zijn werk, dat is hem alles, de rest is voor hem lucht. En mocht U hem eens zoeken, niet kennen bij geval, Hij heeft een duidlijk teken, zijn neus verraadt hem al. Of wenst U hem te spreken, onze oude kameraad, Heus, daar is niets op tegen, doch 'k geef U deze raad:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 6