VERENIGING W.F, Let heel goed op zijn petje, dan maakt U geen abuis, Staat 'l recht, dan is er kans ja, staat 't scheef.... o nee, niet thuis. Hij werkt dan voor een haast boot, dat is een vaststaand feit, Dat is voor Hein niet zeldzaam en hij zegt kort.... geen tijd. Nu is hij vijfenzestig, de finish is in zicht. Nog één ding moet ik melden, als slot van dit gedicht: Zeg lezers, lezeressen, hier even opgelet, Hein Teeuw heeft nu zijn diensttijd in blinkend goud gezet. EEN COLLEGA. DANKBETUIGINGEN. Van onderstaande personen ontvingen wij het verzoek een dankbetuiging op te nemen voor belangstelling, bloemen en/of cadeaux ontvangen ter gelegenheid van: 50-jarig jubileum: H. J. TEEUW. 25-jarig jubileum: G. G. v. LELIEVELD. J. M. DEN OUDEN. CHR. DE LANGE. W. KREMER. J. KAGCHELLAND. A. DE ROODE. Huwelijk: J. OOSTLANDER. T. H. KOUFFELD. 30-jarige echtvereniging: P. IN T VELD. 25-jarige echtvereniging: J. M. BUURMAN. 12 Xz -jarige echtvereniging: C. BEEKMAN. J. v. d. KEUR. Afscheid i.v.m. leeftijd: J. H. v. d. BERG. G. SCHIPPERS. G. H. JANSEN. Vertrek naar Ver. Staten: R. v. WALSUM. Voor blijken van medeleven na ongeval: A. WIGMANS. Tijdens ziekte: K. F. NUMAN. G. L. P. v. d. BERG. Het Willy Wilton-Fonds wordt bedankt voor morele en financiële steun door: J. JAHNCKE. H. C. TH. SINKE. PERSONALIA. Per 12 September 1949 is aangesteld als onderbaas afd. Magazijndienst: G. GERRITSEN. Verenigingsnieuws onder redactie van P. Bergh, T. Koster en W. Speksnijder. Biljart: Secretaris: Th. A. Heymink, Tekenkamer. Club-uren: Dinsdags en Vrijdags 19.3023.30 uur. Clubgebouw Werf Schiedam. Bridge: Secretaris: A. M. Visser, Kantoor Reparatie, Club uren: Woensdags 19.3023 uur, Clubgebouw Werf Schiedam. Duivensport: Secretaris: J. D. H. van As, Afd. Scheepmakers. Handbal: Secretaris: p.a. M. W. H. de Gorter. Harmonie: Secretaris: D. den Besten, Machinefabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 1618 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Kunstkring: Secretaris: C. de Wit, Lichtdrukkerij. Club-uren: Zaterdags 12.3015.45 uur. Clubgebouw, Werf Schie dam. Ontwikkeling en Amusement: Secretaris: J. van den Broek, afd. Sociale Zaken. Schaken: Secretaris: W. Boone, Afd. Reparatie, Kantoor. Club-uren: Maandags 19.3022.30 uur. Clubgebouw, Werf Schiedam. Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, Afd. Bedrijfsboekhouding. Club-uren: Dinsdag en Donderdag 2022.30 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Tennis: Secretaresse: Mej. T. Verburg, Afd. Boekhouding. Toneel: Secretaris: p.a. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Rotterdam. Repetitie: Woensdag 2022.15. Kantoor Rotterdam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhouding. Zang: Secretaris: A. Ekelenburg, afd. Bouwbedrijf. Repetitie: Donderdag 2022 uur in „De Seinpost", Broers vest Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon. Club-uren: Zaterdags 1213.30 uur in het Sport- fondsenbad Schiedam. AFD. BRIDGE. Ook de afd. Bridge heeft met ingang van de laatste Woensdag in September haar intrek qenomen in het nieuwe W.F.-clubgebouw aan de Vlaardingerdijk. Deze zaal leent zich uitmuntend voor bridge en we mogen wel zeggen, dat we er in menig opzicht op vooruitgegaan zijn. Maar toch, is het verwonderlijk dat we van Maison Westhuis, waar we vanaf de oprichting onze clubavond hielden en waaraan we zovele prettige herinneringen bewaren, enigszins met weemoed af scheid namen? Daar immers werd om zo te zeggen onze bridgeclub geboren en groot gebracht en voor de vlotte en coulante bediening, welke wij al die tijd van de Heer Westhuis mochten genieten, zullen wij steeds erkentelijk blijven. Daar de Maandagavond aan de afd. Schaken werd toegewezen hebben wij evenwel noodgedwongen onze clubavond moeten verzetten, en in gemeenschappelijk overleg met de leden is daarop de Woensdagavond gekozen. Aan velen van onze leden was deze veran dering welkom, doch anderzijds konden enkele leden zich voor deze avond niet vrijmaken, zodat wij hen zullen moeten verliezen, hetgeen wij uiteraard ten zeerste betreuren. Wat het zwaarste is moet echter het zwaarste wegen, en wij kunnen slechts hopen, dat deze leden het alsnog zodanig kunnen regelen, dat zij onze clubavonden zullen kunnen blijven bijwonen. Hiertegenover staat, dat door het verzetten van de clubavond op Woensdag zich rieuwe perspectieven hebben geopend, d.w.z. dat wij een toeloop van nieuwe leden verwachten. Immers is ons bekend, dat verschillende W.F.-employe's zich tot dusver niet bij onze club konden aansluiten omdat de Maandag avond hen niet schikte. Welnu, op deze bridgende employés richten wij ons oog en wij nodigen hen hierbij uit eens met ons clubleven in de nieuwe lokaliteit kennis te komen maken. Daarom: meldt U aan als lid van de W.F.-bridgeclub. Clubavond: 's WOENSDAGS, aanvang 7.30 uur. Het bestuur ver wacht Uw inschrijving en verstrekt U gaarne alle gewenste inlichtingen. PRACHTIG SLOT VAN JUBILEUM W.F.-HANDBAL. Zaterdag, 10 September, werden de laatste wedstrijden gespeeld in het Jubileumtournooi van de afd. Hand bal. Het weer was prachtig, de bezoekende verenigin gen en scheidsrechters op tijd aanwezig en zo kon het programma keurig op tijd worden afgewerkt. Er werden weer snelle en sportieve wedstrijden gespeeld. Na afloop kon de voorzitter, de heer de Gorter, de le prijs uitreiken aan de aanvoerder van de Ver. „S-R", de 2e prijs aan ,,D.O.S." en voor de 4e maal in successie aan de aanvoerder van W.F. de 3e prijs. Het 2e herenelftal wilde niet achterblijven bij de andere elftallen van W.F. en behaalde ook de 3e prijs. De uitslagen waren als volgt: 1. S-RW.F.2: 5-3. 2. G.K.K.—D.O.S.: 2—3. 3. W.F.2—O.K.K.: 6—3. 4. S-R—D.O.S.: 6—1. Tot slot van het jubileum werd Zondag, 11 September, met de vereniging een bustocht gemaakt naar Arnhem en omgeving. Mede door het mooie weer is deze dag een groot succes geworden. Na een vrolijke tocht door de bossen voor Arnhem deed W.F. om pl.m. 12.15 uur haar intocht bij U.D.I. met een daverend ,,Tjikelik". Na de kennismaking werd eerst de dameswedstrijd, daarna de herenwedstrijd gespeeld. Tussen de 2 wedstrijden door maakte de voorzitter van W.F. gebruik van de gelegenheid om de aan voerster van U.D.I. een vaantje aan te bieden, waarbij hij de wens uitsprak, dat U.D.I. ook eens naar Schiedam zou komen. De uitslag van de wedstrijden was: Dames U.D.I.W.F.: 41. Heren U.D.I.—W.F.: 9—6. Na de wedstrijden vertrokken we weer spoedig naar de Veluwe, waar we tot 7 uur bleven toeren en tussentijds een wandeling of klimpartij maakten. Om plm. 10 uur waien we weer in Schiedam terug. Hiermede kan de Handbal terugzien op een prachtig jubileum-programma. L. J. V. AFD. O. EN A. De jaarvergadering, die gehouden is op 7 September 1949. was niet druk bezocht, maar droeg een gezel lig karakter. In volgorde werden de verschillende agendapunten afgehandeld. De notulen der vorige vergadering werden onveran derd goedgekeurd en getekend. Daarna volgde het verslag van de secretaris over tijdvak Mei 1948 tot Augustus 1949, gevolgd door het verslag van de pen ningmeester over 1948, alsmede de begroting voor het jaar 1949. Enkele vragen naar aanleiding van dit verslag werden naar genoegen beantwoord. Punt 5 der agenda verkiezing van 2 bestuursleden werd eveneens vlot behandeld: aangezien geen tegencandidaten gesteld waren, werden de heren v. d. Broek en van Waas herkozen. Als leden der kascontrole-commissie werden benoemd de heren Duiverman, Hoogendijk en Poort. Daarna werd gepauzeerd. Na dit intermezzo volgde de gebruikelijke rondvraag, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Het Bestuur werd o-a. verzocht om inlichtingen in te winnen naar de mogelijkheid van enkele excursies. Te half elf werd deze gezellige jaarvergadering gesloten. Filmavond 15 en 22 Sept. 1949. Op deze avonden startten wij voor het seizoen 1949/ 1950 met een filmavond, welke gegeven werd in de RK. Volksbond te Schiedam. Enigszins onwennig in het begin, waren de meer dan 400 aanwezigen beide keren echter spoedig onder de indruk van de 17e eeuwse romantiek, de heftige tonelen, de intriges, die de hoofdfilm ,,Man in the Iron Mask" in ruime mate te zien geeft. Ook het bijprogramma was goed verzorgd. Wie der aanwezigen zat niet met de handen tot klappen gereed toen Deanne Durbin ons haar talenten deed horen en zien? De zaal, die ons dank zij de medewerking van Directie en Hoofdbestuur der Vereniging werd toe gewezen, toen de koffiekamer op de werf voor verenigingsdoeleinden niet meer geschikt werd ge acht, kan wel ternauwernood in twee gedeelten O. en .A. herbergen, maar voor wat betreft geluid en beeld zijn wij er op vooruit gegaan, ook volgens het oordeel van deskundigen. Het Bestuur hoopt dan ook door goede keuze van de komende programma's de traditionele gezellige avonden, die een kenmerk waren der O. en A. bijeenkomsten, voort te zetten. Uit de gehouden stemming over de film „Rubber" is gebleken, dat de leden de vertoning ervan op prijs stellen. 20 en 27 October 1949 4 Visserij-films ,,Wie gaat mee over zee?" le. De Nederlandse Trawlvisserij. 2e. De vloot gereed tot haringvangen. 3e. De Nederlandse haringdrijfnetvisserij. 4e. Een serie internationaal bekroonde kleurenbeelden. Bovenstaande films worden door een deskundige in geleid en toegelicht. 22 en 29 November 1949 Voordrachtavond Maarten KAPTEIJN, U allen zeker bekend, zal voor ons optreden. 10 December 1949 Cabaretavond in de Rivièra-hal te Rotterdam, ver zorgd door het Carré-Ensemble, conferencier Paul Ostra. De Secr. AFD. SCHAKEN. Wat een gezellige avond was dat op 12 September j.l. toen we een 9-tal schakers (niet-leden, doch wel werkers bij W.F.) te gast hadden. We begonnen de wedstrijd wat later dan afgesproken was, omdat één onzer gasten uit Kralingen zich verlaat had wegens de uitgebreide maaltijd waarop zijn vrouw (nota-bene een ex-W,F.lid) hem vergastte en het ongewone af scheid nemen wellicht ook enige tijd vorderde. Enfin, toen dan eindelijk om kwart over acht ook deze „spruit" in ons midden was, kon de krachtmeting met de „barbaren", zoals één onzer gasten hun groep aanduidde, beginnen. De strijd werd echter allerminst „barbaars" gevoerd, gezien althans de sigaretten en limonade welke wer den verteerd. Evenwel, toen om kwart voor twaalf de laatste speler de vlag streek (niet het „vaantje" gelukkig) hadden de officiële W.F.-schakers met 3 5 weten te verliezen. Met dit resultaat kun nen beide partijen tevreden zijn. Het is gebleken dat er onder het W.F.-personeel nog meerdere geoefende schakers zijn, die nog niet bij ons „georganiseerd" zijn. Wij vertrouwen dat, indien dit enigszins mogelijk is, zij niet langer zullen wachten met zich bij ons aan te sluiten. De nieuwe wintercompetitie vangt aan. J. VAN MEEUWEN, Secr. Naar aanleiding van het bovenstaande volgt hier een ontboezeming van één der deelnemers niet-leden: De botsing tussen leden van W.F.'s schaakclub en niet-leden had een vreedzaam verloop, maar mag niet zomaar vergeten worden; daarvoor was de avond te aardig. Weliswaar stonden aanvankelijk de gezichten der clubleden ietwat te grimmig, maar dat moest; men was ingesteld op spelen, niet op babbelen. We werden op zeer hartelijke wijze door de voorzitter verwel komd, die er op wees dat het niet zozeer om deze wedstrijd ging, dan wel om het ledenaantal uit te breiden. In de daarna ontladen atmosfeer werd be gonnen met het schaken en werd wederzijds ver wacht, dat men in de meest argeloze zetjes zou vliegen. Hier en daar werd de frontlijn opgeschrikt door stukoffers die niet alle geaccepteerd konden worden. De vereniging echter bracht een correct consumptie-offer dat gretig werd aanvaard, maar natuurlijk niet tot gevolg had dat uit dankbaarheid door ieder van ons een zwakke zet werd aangeboden aan onze tegenstanders. Integendeel, lezer, juist deze hoffelijkheden zijn het die een geroutineerd schaker op zijn qui vive doet zijn. inmiddels lag de grond bezaaid met gevallen pionnen, afgedankte paarden en zelfs hier en daar een dame die het niet meer had kunnen bolwerken tegen het ruwe spel op de speeltafels. Maar slechts zeer enkele spelers konden dit zien, daar de rook zo dicht hing, dat wij meenden ons in een gasoorlog te bevinden. Dit was trouwens de enige fout van de club: ons werd een dusdanige hoeveelheid sigaretten aangebo den, als slechts de besten onder de lezers in staat zullen zijn in een week-einde op te roken, in de hoop dat wij het in ieder geval in dit opzicht moes ten afleggen. Dit bleek een misvatting. Rustig ging alles de lucht in. Hierna volgde een tijdperk van capitulaties en toen de kruitdamp opgetrokken was, bleek de schade nogal mee te vallen. Een prettige avond zeker voor alle deelnemers. Ook de zaal was een openbaring. Wij danken de vereniging voor de gezelligheid en de hartelijke ontvangst en men moet inderdaad een heel goede verontschuldiging hebben, indien men niet als lid toetreedt. Nog één ding. Als er gezegd wordt: „Wilton-Fijenoord heeft 't", dan slaat dat zeker ook op de schaakclub, want tot haar leden behoort een levensgrote dame en het zijn stellig heel weinig schaakclubs, die zich deze weelde kunnen veroor loven. Wij vragen ons af of zich het wonder zou

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 7