JUBILEA 50 jaar 25 jaar kunnen voltrekken, dat er uit de W.F.-gemeenschap nóg een dame-schaaklid tevoorschijn komt. Wie weet. Wij wensen de vereniging veel succes enwij zullen ook een returnmatch niet trachten te ont wijken. v. R. AFDELING TENNIS. Wanneer we een verslag moeten schrijven over ons jaarlijks tournooi, dan kunnen we slechts een greep doen uit de massa's indrukken die wij gedurende de twee tournooi-weken hebben opgedaan. Allereerst was het een openbaring te zien met welk een vechtlust en élan er zowel door beginnelingen als gevorderden gestreden werd om een wedstrijd te winnen. Toch heeft de kameraadschap en de sporti viteit hier niet onder geleden. Integendeel de be langstelling, de medewerking en het terzijde stellen van eigen belangen door alle deelnemers, heeft een sfeer doen scheppen, waarin het mogelijk was het tournooi voor de volle honderd procent te doen slagen. Wat het weer betreft, dat was nog stralender dan gedurende de twee voorgaande tournooien. Het resul taat van dit alles: een tournooi waarvan wij nog dikwijls prettige herinneringen zullen ophalen. Bij een verslag van de gespeelde 64 wedstrijden, moeten wij ons beperken tot de voornaamste finales. De grote verrassing bij de dames was Mej. Oomes die, na in de halve finale enkelspel haar zuster L. Oomes te hebben uitgeschakeld, in de finale Mej. Boesberg wist te verslaan, zij het met moeite en veel doorzettingsvermogen (97, 97)'. Hierdoor kwam zij in het bezit van de wisselbeker. Bij het Heren-Enkelspel bereikten, zoals verwacht werd, de heren den Hoed en Hoogendoorn de finale. Hier was het een felle gelijkopgaande strijd, waarin het in de derde set tot 6—6 gelijk op ging. Toen volgde een doorbraak van Hoogendoorn en met 86 wist hij de wisselbeker, die hij vorig jaar aan den Hoed had moeten afstaan, in handen te krijgen. De eindstrijd Herendubbelspel A bracht Hoogendoorn Versfeld tegen den HoedBaris, waarin den Hoed revanche nam op Hoogendoorn. Hij speelde een goede partij, overal nuttig bijgestaan door Baris. Alles lukte hen, wat we nu niet bepaald van de tegenpartij kun nen zeggen. Zij wonnen met 75, 63. De finale damesdubbelspel A ging tussen de dames L. Oomes—Bosschaart en R. Oomes—Brouwer, waar bij de laatsten verreweg de sterksten waren (61, 6—3). Het laatst werd het gemengd-dubbelspel A gespeeld: de beide wisselbekerhouders, R. Oomes en Hoogen doorn tegen Mej. J. Phaff en den Hoed. Hierin moest den Hoed, vermoeider en gesecondeerd door een zwakkere partner dan die van Hoogendoorn, het onderspit delven met 36, 46. De uitslagen van de finales van het B.-tournooi waren: Enkelspel: Mej. v. d. Burg—Mej. v. Vierzen 6—4, 61. VersfeldKulik 6 1, 6 4. Dubbelspel: Mej. E. v. d. Burg, E. Mulder—Mej. v. Vierzen, N. v. d. Hoek 63, 6 2. van Rooy, VerkadeVersfeld, Datema: 36, 64, 86. Mej. R. Phaff, Kloos—Mej. v. d. Hoek, v. Rooy: 6—4, 1—6, 6—3. Het slot van het laatste weekend was een gezellig „tournooifeest" in het nieuwe clubgebouw. De heer Keijzer reikte hierbij de diverse prijzen uit: daarna wat schetsjes, spelletjes en een dansje. Al met al een paar zeer geslaagde tennisweken. De voorgaande jaren betekende het einde van het tournooi ook het einde van het tennis-seizoen. Daar het tournooi dit jaar enkele weken vroeger gehou den werd en het mooie weer nog steeds aanhoudt, hebben wij inmiddels het wedstrijdspelen tegen andere clubs weer opgenomen. Uitslagen: SunlightW.F. 65. UnileverW.F. 35. W.F—Sunlight 7—4. t AFD. VOETBAL. Van onze elftallen. Ons eerste elftal wist Zondag 11 September haar eerste wedstrijd tegen Vierpolders uit met 2—0 te winnen. Ook Zondag 18 Sept. wist zij haar wedstrijd tegen RMI uit in een 1—0 overwinning om te petten. Ons tweede elftal wist eveneens haar eerste uit wedstrijd tegen OV2 met 42 te winnen. Ook ons derde elftal wilde voor deze twee elf tallen niet onderdoen en bleef de meerdere in haar eerste uitwedstrijd tegen R.C.R. 3. Uitslag 4 1. Ongetwijfeld een zeer uitstekende start voor deze elftallen. Bravo jongens. De eerste klap is een half kampioenschap. tf .Daarom vrienden van W-F groot en klein Zorg Dinsdag's bij de training ook present te zijn Van de Bestuurstafel. Het Bestuur deelt hierdoor mede, dat ook ons vierde elftal is ingeschreven bij de K.N.V.B. Afd. Rotter- dam. Jammer, dat wij moesten vernemen, dat onze vriend, de heer Stotijn, in het ziekenhuis Bergweg (ingang St. Agathastraat) is opgenomen. Wij wensen hem van harte beterschap en hopen, dat hij weer spoe dig bij vrouw en kinderen en in ons W.-F. zal terugkeren. R* AFD. ZWEMMEN. Een overwinning voor onze Heren en een nederlaag voor onze Dames. Onlangs heeft men in één der Schiedamse dag bladen kunnen lezen dat de W.F.-zwemclub bij de op 3 Sept. j.l. gehouden tweekamp tegen de zwem- club van de R.D-M. een vernietigende nederlaag" zou hebben geleden. Wie de schrijver van dit ver slag van de tweekamp is, weten we niet, maar een kleine rechtzetting achten we wel gewenst. We zijn niet zo chauvinistisch om een nederlaag te ontkennen, wanneer dat werkelijk het geval is, maar bij genoemde tweekamp is helemaal geen sprake geweest van een vernietigende nederlaag. De uitslagcijfers wijzen namelijk uit, dat onze heren een overwinning hebben behaald met 40 punten voor en 38 punten tegen. Slechts de dames wisten niet meer dan 10 punten te behalen tegenover een pun- tenaantal van de R.D.M.-dames van 61 punten. Daarbij moeten we echter nog rekening houden dat de partijen erg ongelijk verdeeld waren, want wij kwamen met slechts 7 dames uit, die zich moesten weren tegenover een veel groter aantal van de R.D.M. Een mogelijk verkeerde indruk over de capaciteiten van onze zwemmers en zwemsters hopen we hiermede te hebben weggenomen. Met het oog op het Onderlinge Zwemfeest van 19 Nov. a-s. wordt op het ogenblik hard getraind. Komt U eens kijken naar de training. De training vindt plaats elke Maandagavond van 5.306.10 uur. EXAMEN K.N.Z.B.-DIPLOMA'S 1, 2 en 3. Tot en met Maandag 3 Oct. a.s. is er nog gelegen heid om in te schrijven voor deelname aan de volgende examens: K.N.'Z.B.-diploma 1 (Voorbereidend Zwemdiploraa)- examen te houden op Zat. 8 Oct. a.s. om 1.15 u. K.N.Z.B.-diploma 2 (Diploma Geoefend Zwemmer)1- cxamen te houden op Zat. 8 Oct. a.s. om 1.15 u. K.N.Z.R.-diploma 3 (Jeujjdvaardigheidsdiploma)-exa- men te houden op Maandag 10 Oct. a.s. om 5.30 u. Diploma 1 en 2 geldt voor alle leeftijden, diploma 3 alleen voor de leeftijd van 1118 jaar. Op te geven op een der cluburen bij de secr. L. C. M. Schoon. Familieleden, kennissen en collega's kunnen de exa- jnens gratis bijwonen. In verband met deze examens wordt het clubuur op Zat. 8 Oct. reeds om 1.15 uur gesloten. De Maandagavondtraining op 10 Oct. gaat echter normaal door. WINTERCOMPETITIE WATERPOLO. De afd. Zv/emmen zal in de komende Wintercompe titie met 1 herenzevental deelnemen. De wedstrijden worden aangekondigd op het publicatiebord van het Sportfondsenbad. Toont Uw belangstelling bij onze wedstrijden. ONDERLING ZWEMFEEST 1949. Houdt allen Zaterdag 19 November a.s. vrij voor ons Onderlinge Zwemfeest. Het Zwemfeest zal dit jaar een bijzonder karakter dragen, aangezien de Sportingclub Cockerill uit Ant werpen hieraan zal deelnemen. Verdere programma-nummers: bedrijfsestafette, fami lie-estafette, de 3 X 50 m. persoonlijke wisselslag om het Wisselbeeld, figuurdrijven en andere attrac ties. Nadere mededelingen volgen spoedig. S. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 7 Oct. 1949 H. J. Teeuw Plaatwerker Z. de Jong Hakker J- W. Kraayeveld, Fitt.voorm- J. Kagchelland, Bankw.-sj. W. Kremer Schipper G. G. v. Lelieveld, Ketelm. J. M. den Ouden, IJzerwerker A. de Roode Koker A. F. v. d. Waal Stoker

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 8