V o Dan (f^ Beter Thuis, m Ziekenhuis. --- Werf, kantoor en werkplaats WAT DE KERN BESPRAK. Tijdinhalen. Alle maatregelen zijn genomen, dat hieraan de hand wordt gehouden. Zandspuitinrichting. De inrichting bij de Machinefabriek is inmid dels verplaatst. Er bestaan plannen voor een nieuwe zandstraalmrichting. Toestand bij prikklokken. Hierin zal spoedig verbetering komen. Wasgelegenheid in de verzinkerij. Deze zal binnen zeer korte tijd gereed zijn. Deur in Scheepsbouwloods noordzijde en deur in Plaatwerkerij. Dit punt wordt onderzocht. Onderzoek naar werking Scheidsgerecht. Het kernbestuur kan te allen tijde bij de directie in beroep komen, indien het meent, dat een ontslag onrechtvaardig is geschied. Vervoer. Hiervoor zal een bespreking met de directie van de R.E.T. plaats hebben. ST. NICOLAASFEEST. Zoals in de afgelopen jaren gebruikelijk was wordt ook dit jaar weer een St. Nicolaas- feest voor de kinderen van alle werknemers georganiseerd. De directie heeft toestemming verleend om het speelgoed in de werkplaatsen buiten de normale werktijd te vervaardigen en zal het benodigde materiaal ter beschikking stellen. Aan onze oproep om medewerking hebben reeds velen gehoor gegeven en er wordt dan ook reeds druk gewerkt. Men kan zich nog melden op de navolgende adressen: Schiedam: Afdeling Sociale Zaken. P. Burger afd. Schilders. A. M. v. Ekelenburg Bouw bedrijf. R. Krikke Timmerwinkel. W. Nieukerk -Fitterij. D. Walthie Fitterij. A. Leentvaar Plaatwerkerij. C. Ribbens afd. Onderhoud. D. C. H. Ross Timmerwinkel. W. van Waas Fitterij. J. W. Weber Voorz. Kern of het kernlid der afdeling. Rotterdam: C. van Toor Bankwerkerij. Fijenoord: bs. J. Sterkman Modelmakerij. Opgave van die kinderen van 5 tot en met 9 jaar (per 5 December 1949) met vermel ding van geboorte-datum en jongen of meis je, die te zijner tijd aan het feest zullen deelnemen, wordt vóór 1 November a.s. aan de afdeling Sociale Zaken verwacht. KINDERBIJSLAG 1950. Aan het personeel van „Wilton-Fijenoord wordt hierbij ter kennis qcbrach". dat zij. wier gezin op 1 October 1949 een of meer kinde ren beneden de leeftijd van 16 jaar telde, ingaande 1 Januari 1950 aanspraak kunnen maken op uitkering ingevolge de Kinder bijslagwet. Met kinderen beneden de leeftijd van 16 jaar worden tevens gelijk gesteld kinderen van 16 tot en met 20 jaar, die op 1 October 1949 het dagonderwijs volgen aan een inrichting van algemeen vormend- of vakonderwijs. Ook voor pleegkinderen, die als eigen kind worden onderhouden en opgevoed, zal kin derbijslag worden verleend. Om voor die uitkering in aanmerking te ko men, moeten de betreffende werknemers ook zij die reeds gedurende 1949 kinderbij slag genoten ter verkrijging van een kinderbijslagboekje 1950, een bij de afd. Sociale Zaken, resp. Tijdcontröle Rotterdam/ Schiedam verkrijgbaar formulier zo spoedig mogelijk ingevuld en ondertekend bij die af delingen inleveren. Voor stiefkinderen, te weten wettige kinde ren uit een vorig huwelijk van de echtge note, alsmede voor pleegkinderen, moet bo vendien een bij de afdeling Sociale Zaken, resp. Tijdcöntrole Rotterdam verkrijgbaar vragenformulier worden ingevuld en onder tekend. Voor kinderen van 16 tot en met 20 jaar, die het dagonderwijs volgen aan een inrichting van algemeen vormend- of vakonderwijs, moet een desbetreffende verklaring van het hoofd dier inrichting worden bijgevoegd. Deze verklaringen zijn eveneens verkrijg baar op de Afdeling Sociale Zaken en bij de Tijdcontróle Rotterdam. ONZE JONGENS IN INDIE. Adreswijziging: Mar. in H. Krabbendam, Stbnr. 52467, Am- phibat. Mopel Specco, Marinepostkantoor Batavia. J. B. v. Zuuren, Dpi. Sold. Ie kl., Leg. nr. 270415205, Hulpwerkpl. L.T.D. 714/1, Batavia. Van Sold. W. v. d. Hek, legernr. 260630107, 30e Cie AA.T. Wpl. L.T.D. 630, Batavia, ont vingen wij het volgende schrijven: Zo wil ik dan mijn pen weer eens ter hand nemen om een stukje te plaatsen in het W. F.-Nieuws. Het blad krijg ik nog steeds regelmatig toegezonden en daarvoor mijn hartelijke dank. Nu moet ik dan iets vertellen over Indonesië en wat ik hier wel uitvoer. Ja, dat is na tuurlijk wel moeilijk, want ja, er wordt al zoveel over „gekletst". Laten we op z'n Hol lands zeggen, dat het zo goed als altijd beter weer is dan in Holland. Daarom behoeven we in onze weekends nooit te kankeren. Maar er zijn evengoed wel dingen, die we niet prettig vinden, we doen echter maar of die er niet zijn. Ik ben hier als smid inge deeld in een A.A.T.-werkplaats. Het werk is wel zwaar, maar ook afwisselend en inte ressant. We fiksen het wel. Inplaats van Scheepsbouw zit ik nu tussen 3-tons Stude- bakers. Hier is er dit, daar dat te lappen, maar dat bevalt me wel. 's Avonds in mijn vrije tijd studeer ik een beetje. Van uitgaan komt niet zoveel. Je bent in een Indische stad zo gauw uitgeke ken. Trouwens, om maar uit te gaan moet je veel geld hebben en daar ontbreekt het de militair van eeuwen her al aan. Je moet zor gen wat om handen te hebben, dan schiet de tijd ook sneller op. Verveling is m.i. wel een der boezemvrienden van heimwee en daar eten we liever geen kaas van. Het is toch al mooi genoeg. Als we te zijner tijd weer aan ons oude ambacht beginnen en de toekomst met eigen handen enigszins zullen kunnen richten in het eigen vertrouwde Nederland, dan zullen ons van dit land misschien alleen de mooie dingen in herinnering bij ven en ik veronderstel, dat het zo ook goed is. Nu eindig ik deze kleine babbel weer, want ach, die postblaadjes zijn maar zo klein, je hebt er zo een vol. Vrienden inHol'and, mijn hartelijke groeten en tot ziens in het werkpak. OORZORG EILIGHEID OORSPOED EEN HISTORISCH VERHAAL. Zaterdag, 17 September 1949, werd de m.t. „Mitra" aan het natte element toevertrouwd. Alles is prachtig verlopen. De bruisende champagne liep, na de doop, langs de huid van het schip. Rustig werd dit toen naar de afbouwkade gesleept. Toen het schip ge meerd was, was het ongeveer 20 minuten voor 12. Een medewerker aan boord van dit schip scheen veel haast te hebben en sprong daarom van het schip op de wal, een hoogte van ca. 2(4 m. De slagzin: „Beter vijf minu ten later thuis, dan tien minuten vroeger in het ziekenhuis", heeft hij in de wind gesla gen, met als gevolg, dat hij nu zes a zeven weken later thuis is en hoe, maar hij was zeker tien minuten eerder in het ziekenhuis met een gebroken hielbeen. IN MEMORIAM. Is er iets veranderd? Met dank vermeld ik belangstelling en gaven zowel van mevrouw Jansen, de sociale ver zorgster, als van het onderling fondsje van collega's scheepmakers. Wat doet het goed als men ziek is of in het ziekenhuis verblijf houdt, zoals in mijn ge val, en men krijgt dan bezoek van iemand, uitgaande van het bedrijf, waar men werk zaam is. Deze sociale instelling is een pracht- ding; hierdoor krijgt men het idee iets meer te zijn dan een nummer. Men toont ook be langstelling in de persoon en zijn gezin en niet alleen in hetgeen men waard is in het productie-proces. Vrienden, er is iets veranderd en dit dient opgemerkt en gewaardeerd te worden. Ja, het is ook waard verdedigd te worden tegen ieder, die deze sociale rechten aanvalt of wil ondermijnen. A. LAGERWERF Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van P. VAN DEIJK, oud-baas afd. Bankwerkerij Machine fabriek, die de onderneming 47 jaar heeft gediend. (Overleden 24.9.49) M. KRANENDONK, oud-werknemer, die gedurende 35 jaar als plaatwerker op Fijenoord is werkzaam geweest (Overleden 25.9.49) A. v. d. WOUDE, oud-werknemer, die gedurende 40 jaar in de Gieterij Fijenoord gewerkt heeft. (Overleden 26.9.49) DANKBETUIGINGEN. Van onderstaande personen ontvingen wij het verzoek een dankbetuiging op te nemen voor belangstelling, bloemen en/of cadeaux ontvangen ter gelegenheid van: 25-jarig jubileum: J. W. KRAAIJEVELD. B. DEN BOER.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 2