Ml w W.F.WERKERS WORDEN LID VAN DE VERENIGING Biljart Bridge Duivensport Hand bal Harmonie Ontw. a Amus. Schaken Tafel tennis Tennis Toneel Voetbal Zwemmen Zang AFDELING O. en A. 20 en 27 October 1949. 4 Visserij-films ,,Wie gaat mee over zee 1. De Nederlandse Trawlvisserij. 2. De vloot gereed tot haringvangen. 3. De Nederlandse haringdrijfnetvisserij. 4. Een. serie internationaal bekroonde kleurenbeelden. Ingeleid en toegelicht door een deskundige. Na de pauze: Optreden van LESTIKOFF met „Mystieke Experi- menten. In verband met het feit, dat het bestuur van de R.K. Volksbond besloot zijn gebouw niet meer te verhuren aan personeelsverenigingen, worden onze avonden voortaan gegeven in Musis Sacrum, Lange Haven 111, te Schiedam. Uit financiële overwegingen is het ons echter niet mogelijk de garderobe gratis ter beschikking te stel- len. Wie derhalve daarvan gebruik maakt doet dat voor eigen rekening. De Secr. AFD. VOETBAL. Na vier wedstrijdzondagen kunnen wij thans be ginnen om een korte beschouwing over de pres taties van onze elftallen te geven. Om dan met het eerste elftal te beginnen zien wij dat dit elftal vier wedstrijden heeft gespeeld, waarvan er drie gewonnen werden en één verloren. Jammer was het dat de wedstrijd tegen R.K.W.I.K. in Vlaar- dingen verloren werd. Met wat meer vechtlust hadden wij deze wedstrijd zeker in ons voordeel kunnen beslissen. Thans nemen wij met 6 punten uit vier wedstrijden de derde plaats in, achter R.K.W.I.K. en Postef met ieder 7 punten uit 4 wedstrijden. Van het tweede elftal hebben wij ook goede be richten. Dit eHtal staat thans op de tweede plaats in haar afdeling. Ook hier een aansporing om wat meer "'ghtingspirit te tonen, want de laatste wed strijd ck^en Schiedamse Boys 2 had zeker gewon nen kunnen worden. Nu moesten we genoegen ne men met een gelijk spel. Het derde elftal staat fier bovenaan de ranglijst. Jammer dat er in dit elftal nog al eens gewisseld moet worden van spelers. Het gelijke spel tegen V.F.C. 6 is hier van zeker een gevolg. Gelukkig hebben we thans bericht gehad dat ook ons vierde elftal is inge deeld en wel in de Reserve 4e Klasse Afd. O. met L.M.O. 4, D.E.S.V. 3, Hion 5, W.C.R. 2, Zuiderster 3, Nado/Vooruitgang 4, Sportvogels 2 en Varkenoord 2. Dit elftal heeft nog niet gespeeld, maar wij slaan met belangstelling de aanstaande verrichtingen gade. Ons juniorenelftal heeft thans ook zijn eerste wed strijd achter de rug en wel tegen D.V.O. A. uit Vlaardingen. Het heeft hier niet aan spanning ont broken, want bij de rust noteerden wij een 30 tchterstand. Maar een opwekkend woord van de Voorzitter en enige kleine omzettingen hadden het gewenste resultaat. Met waar élan wierpen de jon gens zich na half-lime in de strijd en wisten nog een zeker verdiend gelijk spel van 33 uit het vuur te slepen. Zo door gaan, jongens. Oudere leden komt U ook eens naar onze junioren kijken, U zult er zeker plezier van beleven. Ge lukkig is ons veld thans weer in zo'n conditie, dat wij weer thuiswedstrijden kunnen spelen. Wij hopen, dat onze spelers het veld voorlopig nog zullen ont zien en zo weinig mogelijk in de doelgebieden zullen trappen met trainen. Wij hebben bij de K.N.V.B. een aanvraag ingediend voor toegangsbewijzen vooi Hol landBelgië op 6 November a.s. in het Feijenoord- stadion. Leden van onze vereniging, die hiervoor interesse hebben kunnen kaarten aanvragen bij de secretaris. Alleen schriftelijke aanvragen zullen in be handeling genomen worden, zodat niemand de eerste of tweede secretaris behoeft lastig te vallen. Zijn er meer aanvragen dan kaarten, dan zal er geloot wor den. s. ZANG. Op de onlangs gehouden ledenvergadering van de afd. Zang is een nieuw bestuur gekozen, hetwelk als volgt is samengesteld: F. Friede', le voorz. (afd. Onderhoud). J. Gabreëls, le secr. (obs. Timmerwinkel). H. Versluis, le penningm. (afd. Nieuwbouw)1. F. Viehmann, 2e voorz. (afd. Nieuwbouw). J. Molendijk, 2e secr. (bs. Nieuwbouw). L. v. d. Vaart, 2e penningm. (afd. Alg. Dienst). B. Ruigers, bibl. (afd. Timmerwinkel). AFD. ZWEMMEN. HET ONDERLINGE ZWEMFEEST OP ZATERDAG 26 NOVEMBER A.S. Het is zo langzamerhand een traditie van onze zwem- club geworden dat elk najaar door ons een onder ling Zwemfeest wordt georganiseerd. Aangemoedigd door de grote belangstelling, die er elk jaar voor deze zwemfeesten bestaat, willen wij ook thans weer onze schouders eronder zetten om op 19 Nov. a.s. ons 4e Onderlinge Zwemfeest te houden. Een bijzonder Zwemfeest zal het dit jaar worden. De zwemclub Cockerill uit Antwerpen zal ons dit jaar n.l. een tegenbezoek afleggen en ter gelegenheid van dit feit zal het programma als hoofdnummer een inter nationale vijfkamp vermelden, waaraan medewerken de volgende zwemverenigingen: Cockerill, R.D.M., R.E.T., U.S.V. en W.F. Alvorens nu verdere bijzonderheden over dit zwemfeest op te geven, hebben we eerst een verheugende me dedeling voor onze leden. Alle leden krijgen n.l. een gratis toegangskaart thuisgestuurd. Naar wij hopen zullen alle leden hiervan gebruik maken. Extra toe gangskaarten zullen t.z.t. worden verkrijgbaar gesteld ad 0,60. De datum waarop de verkoop begint, wordt nog nader bekend gemaakt. Verdere bijzonderheden over het zwemfeest. Het spreekt vanzelf dat alleen onze beste zwemmers worden opgesteld voor de vijfkamp. Onze overige wedstrijdzwemmers(sters) zullen elkaar in onderlinge nummers kunnen bekampen. Ook voor beginnelingen, kinderen en veteranen zullen aparte nummers in het programma komen. De datum, waarop men kan in schrijven, wordt nog nader bekend gemaakt. Het inschrijfgeld bedraagt 0,25 per deelnemer. Voorts krijgen we natuurlijk weer onze bedrijfsesta- fette om de door de Directie beschikbaar gestelde Wisselbeker. Ook de familie-estafette zal niet ontbre ken in het programma. Voor deze familie-estafette heeft men nodig 4 personen, die elk 25 meter kunnen zwemmen in de vrije slag. De winnende ploeg krijgt een taart. Gaat U thans reeds na of U uit Uw familie (tot neven en nichten toe) een ploeg kunt samen stellen. De leeftijden van de familie-estafette-zwem mers(sters) spelen geen rol. Volgens een bepaald systeem worden voorsprongen verleend aan oudere of jongere ploegen, zodat elke ploeg een kans op winnen heeft. Overigens wordt hier en ook in de andere nummers niet naar bijzondere zwemprestaties gevraagd doch wel naar een grote enthousiaste deelname. Ook de 3 X 50 meter persoonlijke wisselslag om de Eeuwige wisselprijs (het houten Kunstbeeld van de heer Otterloo) wordt niet vergeten. De winnaar van dit nummer kan worden beschouwd als onze kampioen. De Zwemclub Cockerill heeft reeds als uit te reiken prijs op dit nummer een plaquette uitgeloofd. Doet dus Uw uiterste best. Verder zullen voor de eerste maal onze polospelers op het Zwemfeest vertonen wat zij presteren in het Waterpolospel. Er wordt dikwijls beweerd dat het waterpolo een ruw spel is. Laten onze polospelers thans het tegendeel hiervan aantonen. Naast het wedstrijdgedeelte zal ook de komische noot niet worden vergeten. Hierover zullen we echter niet veel verklappen. Het geheel zal worden opgeluisterd door een goed ingestudeerd nummer figuurdrijven, uit te voeren door Schiedamse schoolmeisjes. Dit nummer alleen is al de moeite waard om ons zwemfestijn te gaan bezoeken. Onze leden raden we aan om steeds kennis te nemen van alle bekendmakingen op het publicatiebord in het Sportfondsenbad. Copy voor het eerstvolgende nummer inzenden vóór 21 Oct. 1949

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 4