Fotowedstrijd Mij werd om een beoordeling der ingezonden foto's gevraagd. Gezien het feit, dat het on mogelijk is een ieder, die verdienstelijk werk inzond, een prijs te geven en derhalve de meeste inzenders moeten worden teleurge steld, heb ik geaarzeld op het verzoek in te gaan. Maar er werd aangedrongen en ten slotte moeten de prijzen toch worden toege wezen. Met enige heren, die op het gebied van de fotografie him sporen verdiend heb ben, heb ik de collectie bekeken. Het treffen van een keus was uiterst moei lijk, gezien de grote verscheidenheid in al lerlei opzicht. Zo geheel ongelijksoortige in zendingen, wat betreft onderwerp, composi tie, formaat, papieroppervlak, geslaagdheid in meer technisch opzicht etc. etc. moesten worden vergeleken. Wat is lekkerder een fijn gebakken visje, een slagroomtaartje, leverworst of aardbeien? Alles is lekker op zijn tijd, maar moet men kiezen dan zal de één dit, de ander dat nemen. Bijna alle inzendingen hadden goede kwali teiten. Dit is niet te verwonderen. Men stuurt alleen dan in wanneer men iets bij zonder mooi of aardig gemaakt heeft. Wan neer geen prijs wordt toegekend betekent dat niet, dat het ingezonden werk niet ver dienstelijk was, maar eenvoudig dat naar het gevoelen van de beoordelaars, die ook maar mensen zijn, er nóg aardigere of betere in zendingen waren. De bekroonde foto's vol deden het meest aan te stellen eisen naar de overtuiging der verschillende heren, die hun keus op dezelfde foto's vestigden. Allen betreurden het, dat foto's moesten worden terzijde gelegd, die zij gaarne ook een be kroning hadden gegund. Wanneer de opna men er bij de reproductie in dit blad niet al te slecht afkomen, zal ieder het wel met ons eens zijn, dat de bekroonde foto's werkelijk L. C. M. SCHOON „Het hele strand voor mij alleen" 3e prijs Kinderfoto's mooi en aardig werk vormen en de prijswin naars alle aanleiding hebben met fotogra feren door te gaan om verder succes te be reiken. De prijzen zijn toegewezen aan de gepubliceerde inzendingen: Nog een enkele opmerking. Sommige inzen dingen waren alleraardigst voor het familie album als herinneringskiek maar minder in_ teressant voor de buitenwereld. Vele kiekjes waren door te fel licht en te contrastrijk papier ook nogal hard, zodat er weinig of geen tekening in de lucht, het zand (strand) of het water was. Andere waren wat grauw, terwijl juist een blanke foto zo bekoorlijk kan zijn. Toch hebben bij de beoordeling kleine, toevallige, technische foutjes niet zo zwaar gewogen. Immers van een zelfde nega tief wordt de ene afdruk of vergroting al eens beter of slechter dan de andere. Foto graferen kost geld en men krijgt gaarne waar voor zijn geld. Het dient daarom aanbeveling er naar te streven de foto's zo goed moge lijk te laten uitvallen. Wanneer U enige wenken, die in eenvoudige fotoboekjes bf.v. voor boxjes en ook wel in diverse tijdschrif ten van tijd tot tijd gegeven worden op volgt, dan zult U de kwaliteit van Uw op namen stellig nog verbeteren en van Uw liefhebberij nog meer genoegen hebben. Ook met het eenvoudigste boxje, vooropgesteld, dat dit geheel in orde is, kan men goede foto's maken wanneer men een goede merk- film gebruikt. Het is als met een schilderij, niet de penselen en de verf maken dit mooi of minder mooi, doch de man of vrouw die daarmede werkt. Men behoeft ook niet ver weg te gaan om goede onderwerpen te vin den. Hier in de buurt en zeker binnen Ne derland treft men prachtige stukjes natuur, waarop onze grote landschapschilders niet uitgeschilderd kwamen Ook de mensen en dit geldt niet alleen voor kinderen zijn hier even in teressant om op de kiek te vereeuwigen als waar ook ter wereld. Dit tot troost van hen, die het moois niet al te ver kunnen zoeken. Alle ingezonden foto's kunnen teruggevraagd worden bij afd. Sociale Zaken, alwaar even eens de prijzen kunnen worden afgehaald. GOMMERS. L. C. M. SCHOON L. W. v. d. SCHEE le prijs Kinderfoto's Wie heeft er meer plezier? Zoonlief of Papa? le prijs Originele foto's L. W. v. d. SCHEE 2e prijs Kinderfoto's

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 7