r LJ Aan alle leden van de Vereniging Wilton-Fijenoord een goed 1950 toegewenst door het Hoofdbestuur. 11 Harmonie: Secretaris: D. den Besten, Machinefabriek Reparatie. Repetitie: Zaterdags 1618 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Schaken: Secretaris: J. v. Meeuwen, afd. Rekeningen. Club-uren: Maandags 19.30—22.30 uur. Clubgebouw, Werf Schiedam. Tafeltennis: Secretaris: J. van Rooy, Afd. BedrijfsboekUouding. Club-uren: Dinsdag en Donderdag 2022.30 uur, Clubgebouw, Werf Schiedam. Tennis: Secretaresse: Mej. T. Verburg, Afd. Boekhouding. Toneel: Secretaris: pa. J. Magielsen, afd. Scheepsbouw Rotterdam. Repetitie: Woensdag 2022.15. Kantoor Rotterdam. Voetbal: Secretaris: W. Speksnijder, Afd. Bedrijfsboekhouding. Zang: Secretaris: J. Gabreëls, afd. Timmerwinkel. Repetitie: Donderdag 2022 uur in ,.De Seinpost", Broersvest Schiedam. Zwemmen: Secretaris: L. C. M. Schoon. Club-uren: Zaterdags 1213.30 uur in het Sport- fondsenbad Schiedam. JAAROVERZICHT 1949, AFD. BILJART. Blikken wij terug wat er alzo in het afge lopen jaar in onze afdeling is voorgevallen, dan kan dit het bestuur en de leden niet anders dan tevreden stellen. Het ledenaantal heeft zich gehandhaafd, be gonnen wij het afgelopen jaar met 40 leden, thans aan het einde van het jaar tellen wij na enige verschuivingen 38 leden, hetgeen voor een biljartvereniging lang niet mis is. Het wedstrijd-programma van het district Schiedam van de N.B.B. waarin onze ver eniging heeft meegespeeld, is door het mooie en vasthoudende spel van onze leden een succes geworden. Ook onze eigen clubcompetitie is weer met de meeste spanning geëindigd en als club kampioen is hieruit de Heer Huksloot te voorschijn gekomen. Het mooiste wat wij dit jaar mochten bele ven is het. in gebruik nemen van ons eigen clublokaal met 2 prima biljarts. Wij danken dit aan het vele werk van het Hoofdbestuur en in het bijzonder aan onze Directie, die wij van deze plaats dan ook een woord van bijzondere dank brengen. secr. H. AFD. BRIDGE. Nog enkele weken slechts scheiden ons van de dag, waarop het jaar 1949 weer tot het verleden zal behoren, doch alvorens het nieuwe jaar in te gaan willen wij gaarne een kleine beschouwing geven van het wel en wee onzer afdeling. Op de voorgrond zij ver meld en we prijzen ons gelukkig dit te kunnen doen dat er van „wee" geen sprake is geweest. Constant hebben wij ons ledental kunnen handhaven en een geringe inzinking, welke even dreigde, was, dank zij de medewerking van het hoofdbestuur, spoedig weer overwonnen. In Maart heeft onze vereniging ook weer haar medewei king verleend bij het organiseren van de zo be kend geworden NIWIN drive, w<dke ook ditmaal weer een succes is gewor ien en het verheugt ons steeds weer, ons steentje te kunnen bijdragen voor het sympathieke doel dat de NIWIN nastreeft, n.i. de verzorging van onze jongens in Indonesië. Voor de rest heeft onze vereniging zich voornamelijk beperkt tot het interne club leven en het is prachtig te kunnen consta teren, dat steeds met onverflauwde animo aan de wekelijkse competitie wordt deelge nomen. Bridge is nu eenmaal een zeer aan trekkelijk spel, meer speciaal als dit gespeeld wordt in competitie-verband, daar dit de spelers in staat stelt het resultaat hunner verrichtingen met dat van hun tegenstanders te vergelijken en daaruit hun conclusies resp. lering te trekken. In October j.l. deden we onze intocht in het W.F. clublokaal en wij voelen ons daar uit stekend thuis, dank zij de welverzorgde en doelmatige accommodatie. Hiervoor zijn wij een woord van dank en erkentelijkheid aan de directie zomede aan het hoofdbestuur verschuldigd. Momenteel telt onze vereniging 51 leden, doch hoewel dit aantal voor het spelen van een volledige competitie in 3 groepen ruim voldoende is, willen wij gaarne een woord van aanmoediging richten tot die employé's van W.F., die zich tot het bridge-spel aan getrokken voelen, doch nog steeds niet heb ben kunnen besluiten als lid toe te treden. De weg hebben wij reeds herhaaldelijk ge wezen aan deze dolende bridgers, dus we wachten op U. Zoals reeds eerder bekend gemaakt is onze wekelijkse clubavond sedert de ingebruikname van het W.F. Clublokaal op Woensdag in plaats van Maandag, zoals voorheen. Tot slot nogmaals een woord van dank aan de directie en het hoofdbestuur voor de steun en medewerking, welke onze afdeling steeds van hun zijde mocht genieten. V AFD. DUIVENSPORT. H.H. Duivenliefhebbers, Als U deze regels leest, dan is het oude jaar zowat weer achter de rug en gaan de ge dachten alweer uit naar het nieuwe seizoen. Het afgelopen jaar zijn wij begonnen met een tentoonstelling, die zeer geslaagd mag heten. Ingezonden waren plm. 300 vogels van prima gehalte. Deze tentoonstelling werd gehouden in het Clubgebouw, wat tot onze spijt niet meer mogelijk is. Verder heeft het plan bestaan om tijdens de Pinksterdagen, toen de Engelse gasten van Rediffusion en Small Electric Motors hier waren, jonge duiven te lossen op het terrein W.F. Door de latere lossing der oude duiven is dit plan echter in duigen gevallen. Wij willen dit het volgend jaar weer proberen en hopen, dat het dan een beter verloop heeft dan in het afgelopen seizoen. Voor elke africhting werden drie of vijf kampioenen uitgeroepen, die elk afzonderlijk een prijs (luxe artikel) ontvingen, uitgeloofd door W.F. of door de Vereniging. Ook werd de Antwerpse Kampiorrendaq be zocht. Met twee bussen werd de reis ge maakt. Wat de verdere plannen zijn wordt in het volgende W. F. Nieuws bekend gemaakt. Met sportgroeten D. VAN AS, Secr. AFD. HANDBAL 1949. Over het verenigingsjaar 1949 van de afd. Handbal hangt een donkere schaduw door het nog onverwachte heengaan van onze onver getelijke heer A. F. L. Verheijden, die niet alleen trainer van onze vereniging was, maar nog meer een zorgzame vader voor de leden. Zijn heengaan is een groot verlies, maar zijn naam, zijn persoon, zal door de afd. Handbal in hoge ere worden gehouden. Op 1 Januari 1949 startte de afd. Handbal met 51 leden, t.w. 21 dames- en 30 heren leden. Voor de competitie 194849 werd met 4 elf tallen ingeschreven. 1 Dameselftal moest worden teruggetrokken. Verder werd met de dames gespeeld in de Zaterdagmiddag-aompetitie. Zij behaalden het ongeslagen kampioenschap in haar afd. 2 Herenelftallen speelden in de gewone com petitie en eindigden in de middenmoot. Op 25 Februari 1949 werd de jaarvergadering gehouden. Deze verliep vlot en het bestuur werd als volgt gekozen: Voorz. M. W H de Gorter, Penningmeester: A. Boer, 2e Penningmeesteres: Mej. M. Poot, Commissaris: N. Vons en ondergetekende als Secretaris. Aan 2 tournooien werd deelgenomen, t.w. op 26 Mei 1949 aan het Dynamo Tournooi, dat geheel verregende en op 6 Juni 1949 in Den Haag aan het Fruitweg Tournooi. De dames werden in de 3e wedstrijd uitgeschakeld, maar de heren haalden nog de 4e prijs. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de afd. Handbal zou de vereniging een tocht maken naar Arnhem en omgeving. Door het overlijden van de heer A. F. L. Verheyden op 23 Juni 1949 werd deze tocht afgelast. Op 27 Juni werd de heer Verheyden door de vereniging naar zijn laatste rustplaats ge dragen. Op 3, 4 en 10 September werd het Jubileum- toumooi georganiseerd op ons eigen veld. De 4 elftallen van de afd., die er aan deel namen, haalden alle de 3e prijs. Op 11 September werd de tocht naar Am- hem gehouden. Dit is een groot succes ge worden. In de competitie 194950 werd weer met 4 elftallen gestart. Het le heren-elftal en de Zaterdagmiddag dames staan op het ogenblik het hoogste op de ranglijst. „Zondag"dames en 2e heren be vinden zich in de middenmoot. De heren elftallen worden het meest gehandicapt door de militairen. De afd. Handbal telt 33 heren, waarvan er 9 in militaire dienst staan. 1 Daarvan be vindt zich in Indonesië. De dames hebben een flinke sprong vooruit gemaakt. Het ledental is van 21 tot 36 ge stegen. L. J. VAREWIJCK. JAARVERSLAG AFDELING HARMONIE. Wat onze Harmonie in het afgelopen jaar gepresteerd heeft, is reeds gememoreerd in het Wilton-F ijenoord-Nieuws van 14 Octo ber j.l. en daarover willen we niet meer in herhaling treden. Ons korps heeft zich dit jaar ook weer aan zienlijk omhoog weten te werken, de uitslag van het concours te Aalsmeer op 23 April kan hiervan getuigen. Het is met alle be scheidenheid gezegd een pracht-prestatie bij het voor de eerste maal uitkomen in de Ere-afdeling van de Nederlandsche Federa tie van Harmonie-orkesten een eerste prijs te behalen met 109 punten. Dat dit resultaat bereikt werd is in de eerste plaats te danken aan de bezielende leiding van onzen dirigent en ten tweede door de goede geest die er heerst tussen dirigent en leden, die beiden één doel voor ogen hebben, n.l. het maken van goede muziek en ten derde de goede opkomst der leden, van hein de en ver, naar onze Zaterdagmiddag repetitie. Voor de steun, welke wij ook het afgelopen jaar weer van velen mochten ontvangen brengen wij langs deze weg onze hartelijke dank en tevens wensen wij Directie, Hoofd bestuur, Donateurs en Leden der Harmonie een voorspoedig 1950, het jaar waarin de Harmonie haar zilveren jubileum hoopt te vieren.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 11