m WILTON-FIJENOORD NIEUWS f BEZINNING ar KERST- EN OUDEJAARSNUMMER Jaargang 23 December 1949 Dc Directie wenst alle medewerkers prettige feestdagen en een gelukkig en voorspoedig Nieuwjaar. M In de donkere dagen vóór Kerstmis en Oudejaar, waarin ieder op zijn wijze voor bereidingen treft om deze onderbreking van de dagelijkse gang van zaken door te bren gen in de geest, zoals deze hem of haar is ingegeven, gaan onze gedachten van het verleden naar het heden en van het heden naar de toekomst. Het is over de gehele wereld hetzelfde in deze dagen. Er is een zekere rust gekomen en wij, moderne mensen, die geen tijd meer schijnen te hebben om met onze gedachten tot bezinning te komen, worden vanzelf ge trokken in een andere sfeer dan die, welke dagelijks om ons heerst. Wij krijgen de tijd om te denken aan dingen, welke nog slechts in ons onderbewustzijn leven en het lijkt wel of we daardoor ook de toekomst met meer vertrouwen tegemoet zien. De toe komst, welke voor ieder zoveel onzekers verborgen houdt. Het afgelopen jaar ligt thans als een open boek voor ons en de fouten, welke we ge maakt hebben, staan er scherp omlijnd in opgeschreven. Het zijn er vele en nu we de gelegenheid krijgen ze nog eens in onze ge dachten aaneen te rijgen, slaan we de ogen neer. We begrijpen niet, dat we in al deze fouten konden vervallen en we schamen ons zonder het te durven uitspreken. De gedachte aan de toekomst grijpt ons echter en de beklemming valt van ons af. Immers, we krijgen weer de gelegenheid om opnieuw te beginnen en onze fouten be hoeven we dus niet te herhalen. Het Nieuwe Jaar kan worden ingezet met een gevoel, ontdaan te zijn van een zware last. Zo zal dus het Jaar 1950 een aanvang nemen. Er is veel te doen op allerlei gebied. In materiële zin verkeren maar al te velen in omstandigheden, welke om verbetering vra gen. Gezamenlijk zullen we moeten trachten hiervoor een oplossing te vinden, doch niet alleen hiervoor. Gezamenlijk zullen we alle moeilijkheden moeten oplossen en dat is het wat ons steeds voor ogen moet staan. We zullen ons geheel moeten geven om tot een verbetering te komen, allen gezamenlijk, ieder op zijn plaats. Dan eerst zullen we de inhoud van het leven voelen en gaan besef fen, dat de waarde van de mens niet bepaald wordt door de hoogte van de trede der maatschappelijke ladder, waarop hij staat. Mogen wij allen in het Nieuwe Jaar de kracht en de moed hebben ons in te zetten voor een toekomst, welke door samenwer king en vertrouwen in elkanders bedoelin gen, de belofte voor een betere wereld in houdt. CK.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 1