ONS WERK 2 Officiële mededelingen Sociale rubriek Nog weinige dagen en 1949 is weer ten einde. Na gedane arbeid is het goed rusten, maar wanneer wij dat op Kerstmis doen, dan den ken we vanzelf terug aan hetgeen er in het afgelopen jaar zoal is gescMed. Wat ons werk betreft hebben we niet te klagen gehad. Het gehele jaar was er volop werk. Wederom kwamen een aantal mooie werkstukken ge reed. Grote rampen hebben o: s gelukkig niet getroffen; door samenwerking moeten indivi duele ongevallen verder teruggebracht en indien maar enigszins mogelijk geheel voor komen worden, niet alleen in het belang van ons zelf en ons gezin, maar ook van onze collega's Het herstel van onze trots, het ge weldige 46.000 tons dok, nadert nu zijn einde; in 1950 hopen we het weer in gebruik te stellen. De nieuwe ruime tekenkamer scheepsbouw kwam begin 1949 gereed. De nieuwe timmerwinkel is al flink gevorderd. Het is een imposant gebouw waarin een wel zeer modern bedrijf wordt ondergebracht. Een tweede 43 tons Washington-kraan werd op gesteld. Zo geraakt onze onderneming meer en meer vernieuwd en steeds beter in staat aan hoge eisen te voldoen, wat in deze tijd, waarin de internationale concurrentie weer scherper vormen gaat aannemen een groot voordeel is. Daaruit vloeit tevens voort, dat ieder die bij het bedrijf betrokken is, zich aangespoord moet gevoelen zijn taak met bekwaamheid en ijver te verrichten, want nog belangrijker dan de materiële uitrusting zijn de mensen, die daarmede werken, opdat onze onderneming zo sterk mogelijk zal staan om ock in de toekomst een behoorlijk aandeel van het op ons gebied te verrichten werk te bemachtigen. Het gaat hier toch om aller levensonderhoud, dat met de arbeids- bezetting van het bedrijf zo nauw samen hangt. De nieuwbouw is zeer actief. De „Camphuys" kwam gereed en werd op 5 Februari door de Koninklijke Pakelvaart Mij overgenomen. Op 22 April volgde de „Baud", eveneens ge bouwd voor de Koninklijke Paketvaart Mij. Op 7 Juli 1949 werd de „Blitar" tijdens een officiële proeftocht op de Noordzee aan de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd overge dragen. In aanbouw zijn thans nog: de „Diemerdijk" 10.750 t.d.w. voor de Hol land-Amerika Lijn, 17 December te water, de „Dinteldijk", zusterschip van de „Die merdijk", eveneens voor de Holland-Ame- rika Lijn, de „Mitra", 12.000 t.d.w. voor de Petroleum Mij. La Corona, die ons echter dezer dagen voltooid gaat verlaten, de „Scherpendrecht", 16.850 t.d.w. voor N.V. Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf, de „Ootmarsum", 9.500 t.d.w. voor de Stoom vaart Mij. Oostzee en de „Orléanais", 17.300 t.d.w. voor de Soc. Frangaise de Transports Pétroliers, een onderzeebootjager en de kruiser „De Zeven Provinciën". De eerste Wilton-Fijenoord Doxford motor werd na in het begin van 1949 te hebben proef gedraaid, afgeleverd en bleek een succes te zijn. Meerdere Doxford-motoren bevinden zich in diverse bouw-stadia. Hoewel niet onbeperkt schepen, die in de oorlog ernstig beschadigd werden, moeten worden hersteld resp. vernieuwd, werden er in 1949 toch heel wat reparatie-karweien uitgevoerd. Het begon al in Januari, dat wij een groot werk opleverden, n.l. het m.s. „Dalerdijk", een prachtig nieuw schip, voort gekomen uit wat er van de zo gehavende „Damsterdijk" over was. Een zeer opmerke lijke reparatie was die van het Liberty s.s. „Robert Lowry". Het zwaar beschadigde voorschip werd weggenomen en vervangen door het nog in goede staat verkerende voor- schip van een ander Liberty-schip, dat voor sloop bestemd was. In de zomer arriveerde aan onze werf het m s. „Nuculana", met grote schade door stranding op een rotsach tige kust. De bodem, die oorspronkelijk in langscheepse richting vlak was, was mid scheeps ca. 2.50 m. omhoog gezet. Na een noodreparatie in Spanje moest hier het schip weer geheel in orde gebracht worden. De zaak kwam voor elkaar. Dit is maar een greep in de vele interessante gevallen. Totaal kwamen er voor reparatie oen 249 schepen naar onze werven in Schie dam en Rotterdam, over de verschillende nationaliteiten als volgt verdeeld: Van 1 Januari tot 12 December 1949: Hollandse 138 Noorse 34 Zweedse16 Deense 16 Engelse 15 Amerikaanse 7 Panamese 2 Italiaanse 6 Braziliaans 1 Franse 6 Marokkaans 1 Finse 2 Griekse 5 249 Over verdere orders wordt onderhandeld. In ieder geval hebben wij het vooruitzicht, dat ook voor het komende jaar weer een flinke hoeveelheid werk te verrichten zal zijn, waarbij zowel het land, de onderneming en de duizenden leden van het personeel gebaat zijn. WILLY WILTON-FONDS. Ontvangen 568,— van Centraal Magazijn, Schiedam (opbrengst verkoop oud materiaal, 60,van Machinefabriek, Schiedam (op brengst verkoop oud materiaal 12,50 van J. V. KERNVERTEGENWOORDIGING. In de, door overplaatsing van het lid H. Winkster, ontstane vacature in de afdeling Bankwerkers-Reparatie te Schiedam is voor zien door verkiezing van M. A. Koelewijn. In de afdeling Machinefabriek-Draaierij zal in de plaats van het overleden lid P. Bol, als gekozen worden beschouwd D. Knol, die blijkens het aantal behaalde stemmen in de laatst gehouden Kernverkiezing als zodanig in aanmerking komt. GEVONDEN VOORWERPEN, te bevragen bij de Afd. Politie. Handschoenen, Duimstokken, Zakmessen, Tabaksdozen, Sigarenaanstekers, Vulpotlo den, Portemonnaie met inhoud, Diverse sleutels en voelers. ST. NICOLAASFEEST. Gevonden in Musis Sacrum een blauwwol len geruite sjaal. CABARET-AVOND O. EN A. Gevonden in autobus naar Vlaardingen een paar bruine glacé-dameshandschoenen. Terug te bekomen op afdeling Sociale Zaken. DAMES, Eindelijk weer eens nieuws voor U en goed nieuws ook. Luistert U maar. Een bekend Instituut heeft aangeboden aan leden van ons personeel of aan de vrouwen van personeelsleden een schriftelijke cursus te geven in knippen en naaien voor 8. totaal. Dit is de helft van de eigenlijke prijs. U ontvangt hiervoor 32 lessen. U kunt ge noemd bedrag ineens betalen en ontvangt dan onmiddellijk de complete cursus, U kunt het ook in twee termijnen van 4.vol doen en krijgt dan tweemaal 16 lessen. Ook bestaat de mogelijkheid een cursus Kin derkleding te volgen, eveneens 32 lessen voor de halve prijs 8. Een aparte cursus Verstellen van 24 lessen is verkrijgbaar voor 6. Nu, wat vindt U, is dat goed nieuws cf niet? Als U van deze aanbieding wilt profiteren dan laat U dit maar even weten aan de Redactiecommissie. Uw naam en adres zal dan aan het Instituut worden doorgegeven, dat voor toezending der lessen zal zorgen en zal mededelen hoe U het cursusgeld kunt betalen. BEKENDMAKING AAN ADMINISTRA TIEF EN TECHNISCH PERSONEEL. Volgens het opgemaakte, getekende en bij de contact-commissie ingeleverde proces-ver baal heeft de slemcommissie, bestaande uit de Heren v. d. Broek, v. d. Gaag en van Leeuwen de uitslag der verkiezing van één lid der C.C. als volgt vastgesteld: Uitgereikte stembiljetten 280 stuks. Ingeleverde stembiljetten 220 stuks. Waarvan ongeldig 19 stuks. De persoonlijke uitslag is: Hr. L. Corbet 98 stemmen. Hr. D. Griese 103 stemmen, zodat voor het technisch personeel als afge vaardigde is gekozen de Hr. D. Griese. Voor het administratief personeel was reeds bij enkele candidaatstelling de Hr. S. Stout afgevaardigd, zodat de C.C. per 1 Januari 1950 als volgt is samengesteld: P. Bergh, A. Bosdijk D. Griese, A. F. v. d. Gaag, A. Rijsdijk, S. Stout en A. v. Vuuren. December 1949. BERGH, Voorzitter. L. GIPHART, Secretaris.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 2