I Van laatstgenoemde ontvingen wij het vol gende schrijven: „Hiermede wil ik U eerst mededelen, dat mijn adres veranderd is in Tr. Det. H.K.K. M.G. Verder, dat het mij hier goed gaat en ik met het m.s. „Tabinta", waarmede ik 30.9.49 ons vaderland verlaten heb, een zeer voorspoedige reis heb gehad. De 2e dag al dat wij op zee waren zagen wij de krijtrotsen van Engeland in de zon glinsteren. Met het diepgroene water ervoor was dit een pracht- gezicht. Menige militair, die dat dan ook op de gevoelige plaat vastlegde. Na 10 dagen varen kwamen wij in Port-Said, waar er bij kooplieden, die in roeibootjes rond het schip dobberden, veel souvenirs gekocht werden. Ook zijn wij nog in de plaatsen Colombo en Sabang aan het passagieren geweest. Nu wij hebben heel wat meer gezien, dan toen wij bij moeders pappot zaten. Op 28.10.49 kwamen wij in Priok aan. Nu toen ging alles heel vlot. Direct na de ontscheping gingen wij naar de trein, op weg naar Bandoeng. Nu, wij hebben daar 10 dagen vacantie gehad en volop genoten van bergtochten enz. Dat er nog zoiets van „dienst" bestond vergaten wij helemaal. Tot op een dag ons werd medege deeld, dat wij overgeplaatst zouden worden. Ik zat bij de 43 Infanterie Brigade Werk plaats. Iedereen kreeg zijn beurt, die ging daar en die daar heen. Ik werd met een vriend van mij en een sergeant overgeplaatst naar Batavia, waar wij tewerk werden ge steld op het bureau. Het Hoofdkwartier v. d. kwartiermeester-generaal in Indonesië. Nu, het werk valt mee. Wij werken van 's mor gens 7 tot 's middags 2 uur en de rest van de dag wordt gebruikt om te slapen. Het is hier behoorlijk warm. De mussen vinden het zelfs te warm om dood van de daken te vallen. Nu, veel valt er geloof ik niet te vertellen. Daarom roep ik allen maar een tot weer ziens toe en de hartelijke groeten van Jaap Blazer." Van Sold. Ie KL D. N. van Tiel, legernr. 271021127, 18 Leger Genie Comp. Staf Pel., Veldpostkantoor Batavia, ontvingen wij het volgende schrijven: „Het is nu alweer meer dan een jaar gele- „den, dat ik U een briefje gestuurd heb van- „uit de Oost. Verleden jaar heb ik m'n brief „afgedrukt gezien in ons orgaan en daar nog „wel (al is het wat laat) m'n hartelijke „dank voor. En nog altijd ontvang ik trouw „iedere maand het W.F. Nieuws. Ook daar door natuurlijk m'n oprechte dank, want „ook al zit ik hier als militair in de tropen, „het doet je altijd goed als je iets verneemt „over de stand van zaken op de fabriek. Ik „wil mij dan in de eerste plaats richten tot „de leden van afdeling Handbal en htm zowel „dames als heren succes toewensen in de „nieuwe competitie. Ook al hebben de da- „mes hun competitie met een nederlaag in- „gezet, daarom niet bij de pakken neerzitten „hoor. Jullie kunnen het wel, maar dan ook „alles op alles en tanden op elkaar. De heren „deden het beter en gaven W.I.K. met 125 „de vellen, evenals het tweede elftal, dat met „87 won van D.W.S. 4. Bravo hoor en vast houden hè. Leunt er gerust flink tegenaan. „Iedere maand ontvang ik hier het blad en „daar sla ik jullie krijgsverrichtingen gade. „Ja, ik zit hier ook niet stil, al valt het niet „mee deze hitte. Maar hier is ook een hand- halcompetitie. Wij hebben met het elftal „van de Genie vier wedstrijden gespeeld „voor de competitie en daarvan 3 gewonnen „en één verloren. Zolang ik nu hier ben heb „ik nog steeds iedere wedstrijd meegespeeld „als rechtsbuiten. Dat is de plaats waar ik „mij het beste thuis voel. Die leden, die mij „kennen, die weten wel waarom. Natuurlijk hoop ik weer bij m'n thuiskomst in Holland „een plaats te kunnen vinden in één van de handbalelftallen van ons. Wanneer dat zal „zijn, ja, dat weet ik ook niet precies, maar „misschien dat ik voor Augustus thuisvaar. „Nu verder de bekenden van de fitterij en „elders de hartelijke groeten en verder leden „van afd. Handbal en vrienden en bekenden „wil ik U vanaf deze plaats een prettig Kerst feest en een gelukkig nieuwjaar toewensen. „Dan ga ik nu eindigen, want m'n postvel- „letje is haast weer vol. Allen de beste wen- „sen van NARD." NIEUW ADRES: Sold. A. J. v. Kinfs, legernr. 2E0720068, A. D. Mu. K. Baroe, Batavia. Wij ontvingen van hem het volgende schrij ven: „Bij deze bericht ik U, dat mijn adres is ver anderd van A D. Mat, naar A. D. Mu. Kebon Barce, Veldpost Batavia. Dit is ge komen omdat de commandant van mij dit had beslist en op aandringen van mij, dat er ook nog wel wat anders was te doen voor mij Nu is dat moment dan gekomen na 2Va jaar magazijndienst, waar ik als soldaat alleen met 1 burgerkracht het beheer had over een administratie van 1500 kaarten van diverse artikelen. Nu is dat anders geworden nu ik naar een munitiedump ben overgeplaatst om te chaufferen, maar dat chaufferen doe ik enkel als ik verschillende oliesoorten voor motortransporten moet halen voor het voer tuigenpark van A. D. Mu. Ik ben daar nu belast met het werk als commandant bij het repareren van wagens en het voorzien van verse olie. Op de werf als arbeiders onder elkaar zouden wij zeggen „de smeernippel", nu, dat doen zij hier ook. Maar nu wat over het Wilton-Fijenoord courantje en dat is, dat ik blij ben, dat ik dat nog steeds ontvang. Alleen de laatste tijd kwam het een beetje laat, maar nu ik mijn goede adres dan heb geschreven zal het wel weer op tijd aan komen Ik hoop over 3 a 4 maanden thuis te varen en ook weer te verschijnen op de werf Wilton-Fijenoord, want na verloop van 3 jaar tropentijd heb ik er toch weer zin in om de velschillende zware apparaten te horen slaan en kloppen tegen zo'n wand van een van die grote schepen. Wat verder Batavia aangaat is het hier heel druk met de militairen, die naar huis gaan, want hier in Batavia heeft men de Demobi lisatie-centrums ingericht. Nu verder wens ik alle bedrijfs-, kantoor- en ander personeel een vrolijk Kerstfeest en een gelukkig Nieuwjaar toe. Ik sluit nu mijn brief met de kameraadschappelijke groe'en van K'NTS." IN MEMORIAM. Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden op 5 December 1949 van: A. J. PAKKER, oud-werknemer, die gedurende 47 jaar als bankwerker zijn krachten aan de onderneming heeft gegeven. P. BOL, kotteraar, die 15 jaar bij onze on derneming is werkzaam geweest. Hun nagedachtenis zal door ons in ere gehouden worden. DANKBETUIGINGEN. Van de drie collega's v. Gulik, v. d Most en Stolk, die in het Sanatorium te Ameron- gen verpleegd worden, ontvingen wij het verzoek om via het W.F.-Nieuws al degenen, die in het afgelopen jaar op de een of an dere wijze van hun belangstelling en mede leven blijk gaven, daarvoor te danken en zij wensen tegelijkertijd het gehele personeel een gelukkig 1950. Aan dit verzoek voldoet de Redactie gaarne en wenst wederkerig onze drie medewerkers sterkte, moed en spoedige beterschap toe en wil tevens deze gelegenheid benutten om ook onze overige zieke collega's snelle beterschap en een goed 1950 toe te wensen. Vele weken heb ik doorgebracht in het Ziekenhuis Eudokia. De moeilijkheden zijn overgroot geweest en nog enkele weken, misschien dagen, dan hoop ik dankbaar in mijn gezin terug te keren. Maar dit moet eerst van mijn hart. Ambtenaren en toezicht houdend personeel van de Machinefabriek, wat hebt U veel, heel veel goed voor mij gedaan en wat heeft dit ook medegewerkt tot genezing van mijn ziekte. U allen zijt een troost voor mij geweest en ik dank U aller hartelijkst. Mevr. DE KRUIJK. Aan Directie, Chef, Bazen en Personeel voor de blijken van belangstelling en de geschen ken ontvangen bij de viering van zijn 50- jarig jubileum. Mede namens zijn huisgenoten: G. J. VAN SCHAIK.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1949 | | pagina 9